weed state of mind

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: weed state of mind

Post by Boban »

Naravno,pogotovo ako je PCP u pitanju+mentalni sklop i dobija se to.Hteo sam samo reci da vutra kao vutra ne deluje na svakog isto i da moze da potpomogne ako si kandidat za neko psihicko oboljenje da brze stignes do njega.Vutra ti je onaj vuk u jagnjecoj kozi :D.Pozdrav zonchi :-D ps. Bolje da je radio shemu od onih Albanaca hehhehehe...
StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Re: weed state of mind

Post by StatTrek »

Pa sta znam, ja varim, ali gledam da ne "zaredjam" sa tim po par dana uzastopno. Nego jednom se lepo uradim, onda pauziram dve-tri nedelje, a ponekad i mesec dana. Ali, ranije, dok sam studirao, tada sam se bash razvaljivao od vuje, sam u sobi, dzoint, hladna flasa belog vina, komp ispred mene, i counterstrike online.. Milina jedna! :-D Those were the days my friend. :rock: :rolleyes:
Al', jbg, odraslo se, sazrelo, zaposlilo... Ukratko, ako si izdrzao mesec dana bez Wu, izdrzaces josh! :D
Ned Flanders uvek najebe!
stranger2
Posts: 7
Joined: Mon Jun 29, 2009 10:38 pm
Location: Beograd

Re: weed state of mind

Post by stranger2 »

Ja od vutre nekoliko dana nakon napušavanja imam psihičke smetnje tipa panika,osećaj gubitka kontrole i sl.

Super mi je to veče kad se navarim,ali nije vredno toga da se danima posle toga osećam fuj.Tako da to više ne radim. :-D
{RUBIN}
Posts: 35
Joined: Fri Sep 01, 2006 1:29 pm

Re: weed state of mind

Post by {RUBIN} »

Tolike sam godine na ovom forumu, a nikada svoju ispovest nisam napisao - evo prilike - savrsena tema da se i ja ispovedim pred Vama - izvinjavam se na upadu u tudji topica, ali tema je ista..

Marihuana je bila moj jedini ozbiljni porok za ovog zivota..kazem bila, jer sam prestao sa tim..

Zanimljivo, mene paranoje skoro nikada nisu pucale, osim eventualno par puta na pocetku, kada nisam znao da iskontrolisem njen rad..ali vremenom sam skapirao rad, i naucio da uzivam u njemu..

A uzivao sam svakodnevno, nije bilo dana da nisam bio napusen manje vise 5 godina..desavalo bi se da ne pusim par dana, kada odem na neki put ili slicno, ali cim se vratim kuci - opet na staro..

I to sam se napusavao uglavnom kada zavrsim sa svim obavezama - posle posla, odlaska u obilazak roditelja i treninga, mada mi nije bilo strano ni da na bitne sastanke odem napusen, a sto je najgore od svega, na tim sastancima se nista ne bi videlo, bio bih kao i uvek - normalan za okolinu, komunikativan i sposoban da razmisljam, ali sa prijatnim osecajem opijenosti u glavi, sto samo dugotrajnija konzumacija moze da napravi..

Postoje 2 glavna razloga zasto sam prestao da konstantno konzumiram marihuanu:

prvi i osnovni je sexualne prirode - ranije sam mogao imati sex za redom ihaj puta, a uz konzumaciju marihuane se to smanjivalo, dok nije spala knjiga na jedno slovo - odnosno mogu jednom, i to je to, zelja me mine i nema sanse da nastavim sa avanturom..

E to sam shvatio tek kada sam nasao novu devojku pocetkom godine - odnosno kada posle prvog puta nisam uspeo da nastavim, a devojka je za desetku u svakom pogledu..usled silne sramote koja me je zadesila, shvatio sam da nesto debelo nije u redu, i posle proklinjanja sudbine i bujice psovki na sopstveni racun koje sam izrekao u esbi, krenuo sam da trazim razlog zasto je to tako - ne pijem, ne uzimam steroide, imam srecni zivot, nije stres, alatka radi kako treba, ne patim od venericnih bolesti, lepo sam raspolozen, moja mala mi odgovara u svakom pogledu, dok mi nije sinulo - pa to je od vutre idiote!!

Posto je na mojoj letvici zadovoljstva sex iznad naduvavanja, odlucio sam da jednu lestvicu moram izostaviti iz merdevina..

drugi razlog - posle velikog otkrica, odnosno opazanja da marihuana utice na moj sexualni zivot , poceo sam malo i da mislim o tome, a ne da se ponasam kao budala koja prica - ma nije marihuana nista strasno, evo savrseno funkcionisem tolike godine sa njom, nista mi ne fali i ostale gluposti - shvatio sam da trava, kao i svaka droga, utice na organizam - mozda ne toliko primetno i brzo kao pajdo, krek ili crystal meth, ali polako dovodi do nuspojava, koje sam poceo i da primecujem..pa sam se zapitao, da li sa 26 godina zivota, u punoj snazi - i mentalnoj i fizickoj - meni treba nesto sto ce od mene na kraju da napravi usporenim i ravnodusnim i udaljenim covekom? Shvatio da to ipak nije moj zivotni put, da imam drugaciju viziju o sebi u 35toj godini zivota - znate kako ide, zena, deca itd..te sam odlucio da definitivno istupim iz stalnog sastava duvackog orkestra beogradske filharmonije, i okacio rizle, motalice, nargile i ostalu pratecu opremu o klin, pozdravio se sa dotadasnjim kolegama, i obnovio svoje clanstvo u SSS (strejt savez srbije)

Skidanje - po meni, kada covek nesto prelomi u glavi, sve ide lagano..naravno, javila se pokoja komplikacija, tj da se, bar u mom slucaju, u pocetku javljao problem glavobolja, kao i izrazene nervoze, odnosno, mnogo me je lako bilo iznervirati, bio sam u stanju da planem za sitnicu..eto nezeljenih nuspojave koriscenja marihuane...ali, naucio sam da se iskuliram, odnosno da ne prsnem za svaku sitnicu koja mi je smetala..vremenom je bilo sve lakse, glavobolje i nervoza su se smanjivale, dok se posle mesec-dva nisam skroz vratio u normalu..

Iskren da budem, ne mogu reci da nikada vise nisam duvao- desilo se jednom da sam povukao koji dim na partiji karata sa ekipom..planiram sada i na letovanju jedan joint da popusim - ipak idem na mesto koje je najpoznatije po tome..Smetalo bi mi kada bih presao opet to cesce da radim, ali ova dva gore navedena razloga su veliki zidovi, nesto skoro kao dupli kineski zidovi, koji me sprecavaju da to cinim, i podsecaju kako je bilo pre..

P.S. - I da, najbitnija stvar - posle mesec dana se i libido podigao i vratio na normalu - doduse ne na onaj klinacki nivo sivonje od 18 godina, ali na sasvim zadovoljavajuci nivo za mene - a vala i za moju dragu ;)
Cessante causa cessat effectus.
StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Re: weed state of mind

Post by StatTrek »

[A uzivao sam svakodnevno, nije bilo dana da nisam bio napusen manje vise 5 godina..desavalo bi se da ne pusim par dana, kada odem na neki put ili slicno, ali cim se vratim kuci - opet na staro..

I to sam se napusavao uglavnom kada zavrsim sa svim obavezama - posle posla, odlaska u obilazak roditelja i treninga, mada mi nije bilo strano ni da na bitne sastanke odem napusen, a sto je najgore od svega, na tim sastancima se nista ne bi videlo, bio bih kao i uvek - normalan za okolinu, komunikativan i sposoban da razmisljam, ali sa prijatnim osecajem opijenosti u glavi, sto samo dugotrajnija konzumacija moze da napravi../quote]

Izvini brate, ali ti bi prs'o s' mozgom da si 5 godina bio svaki dan napushen, i ova pricha sa sastanchenjem naduwan mi je skroz smeshna! :-D :rolleyes: Mislim, i ja warim posle posla, ali definitivno ne bih mogao da idem na raznorazne hajducke sastanke i rastanke nawaren. I ja dugotrajno konzumiram, ali videlo bi se brate po ocima, ako nipocemu drugom (usporena motorika, sporo razmisljanje, dezorijentisanost...)
prvi i osnovni je sexualne prirode - ranije sam mogao imati sex za redom ihaj puta, a uz konzumaciju marihuane se to smanjivalo, dok nije spala knjiga na jedno slovo - odnosno mogu jednom, i to je to, zelja me mine i nema sanse da nastavim sa avanturom..
Izgleda da smo antipodi, jer ja sam bolji u krevetu kada sam nawaren! :-D
drugi razlog - posle velikog otkrica, odnosno opazanja da marihuana utice na moj sexualni zivot , poceo sam malo i da mislim o tome, a ne da se ponasam kao budala koja prica - ma nije marihuana nista strasno, evo savrseno funkcionisem tolike godine sa njom, nista mi ne fali i ostale gluposti - shvatio sam da trava, kao i svaka droga, utice na organizam - mozda ne toliko primetno i brzo kao pajdo, krek ili crystal meth, ali polako dovodi do nuspojava, koje sam poceo i da primecujem..pa sam se zapitao, da li sa 26 godina zivota, u punoj snazi - i mentalnoj i fizickoj - meni treba nesto sto ce od mene na kraju da napravi usporenim i ravnodusnim i udaljenim covekom? Shvatio da to ipak nije moj zivotni put, da imam drugaciju viziju o sebi u 35toj godini zivota - znate kako ide, zena, deca itd..te sam odlucio da definitivno istupim iz stalnog sastava duvackog orkestra beogradske filharmonije, i okacio rizle, motalice, nargile i ostalu pratecu opremu o klin, pozdravio se sa dotadasnjim kolegama, i obnovio svoje clanstvo u SSS (strejt savez srbije)
Ajde!?!? :-D
Izvini zbog provokativnog tona mog odgovora, ali stvarno sumnjam da bi nekome prijalo da 5 godina svakodnevno vari.
Ned Flanders uvek najebe!
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: weed state of mind

Post by paramparcad »

nismo svi isti.znam ja lika koji vari 8 godina od jutra do veceri(cak sam sadi da ima celu godinu pa i povrh) i on ne razmislja da stane ikad jer njemu,satro vutra ne smeta.i on je dezorijentisan stalno ali sta ces kad covek voli to stanje.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: weed state of mind

Post by Boban »

Ja sam marihuanu probao prvi put u svojoj 10 godini 1989 godine.Pusio sam je do pocetka 2007 kada sam se skinuo sa svega.Na kraju mi je stvarala takve jake paranoidne bezrazlozne strahove. Jer kad popusim joint zatvorim se u sobu, spustim roletne i tiho gledam tv da nebih pravio galamu da ako neko od ukucana prodje da me ne cuje ili ako neko od drugara dodje da me ne cuje jer sam se bojao ljudi.Naravno za ovo nije samo trava bila kriva ali je doprinela velikim delom.Pusio sam je na kilograme, jer sam imao svoju plantazu svake godine i svake godine hibridno seme.Negde u osmom razredu sam poceo saditi sam.Od kada sam prestao osecam se totalno drugacije u odnosu sa ljudima,lakse ulazim u razgovore,nemam strah otici u prodavnicu itd.Vutra nije tako bezazlena kako se cini.
{RUBIN}
Posts: 35
Joined: Fri Sep 01, 2006 1:29 pm

Re: weed state of mind

Post by {RUBIN} »

StatTrek, kao sto ti rece paramparcad, nismo svi isti..

Sto se sastanaka tice, opet, svi smo drugaciji, i svako oseca, podnosi, kapira, i moze da funkcionise uz vutru na razlicite nacine..a bilo je sastanaka, bitnih i nebitnih, koje sam vodio u takom stanju, verovao ti ili ne..taj deo o sastancima nisam napisao da bi se hvalio, jer se ne ponosim time, nego da bih objasnio da je trava bila toliko prisutna da nije mogla da mi smeta ni u obavljanju bitnih stvari..

A da mi nije skodilo da konstantno duvam 5 god,duvao bih i dan danas..
Cessante causa cessat effectus.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: weed state of mind

Post by PsyTechGirl »

BOBAN wrote:Ja sam marihuanu probao prvi put u svojoj 10 godini 1989 godine.Pusio sam je do pocetka 2007 kada sam se skinuo sa svega.Na kraju mi je stvarala takve jake paranoidne bezrazlozne strahove. Jer kad popusim joint zatvorim se u sobu, spustim roletne i tiho gledam tv da nebih pravio galamu da ako neko od ukucana prodje da me ne cuje ili ako neko od drugara dodje da me ne cuje jer sam se bojao ljudi.Naravno za ovo nije samo trava bila kriva ali je doprinela velikim delom.Pusio sam je na kilograme, jer sam imao svoju plantazu svake godine i svake godine hibridno seme.Negde u osmom razredu sam poceo saditi sam.Od kada sam prestao osecam se totalno drugacije u odnosu sa ljudima,lakse ulazim u razgovore,nemam strah otici u prodavnicu itd.Vutra nije tako bezazlena kako se cini.
Da mi je znati kako si uspeo nakon svega da prestaneš ZAUVEK da je pušiš .. ??

Nije to baš lako kako izgleda.. Nimalo.. Ja to najbolje znam..

Sve kao neću više, i ne bih i donosim odluke i pravila.. Dogovorim se sa momkom i on se 'kao složi' da nećemo više tako često, nego povremeno u 'posebnim situacijama' (opet pogrešna odluka) i opet završim sa količinom u torbici, gomilom rizli i vrlo često napušena..

Dobro, sad je opet malo primirje, ali ne sumnjam da je pred buru..

Tako da ovo me baš zanima..

RESPECT Bobane!!!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: weed state of mind

Post by Zona Sumraka »

onog momenta kada odlucis da se skines sa dopa, podrazumjeva se da si prekrizio i sve ostale gudre...sve ostalo je prdimahovina...
Post Reply