Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

I onda kada bih se popravljao posle par dana ne uzimanja, tada su misli bile usmerene u smeru sta, kako u buducnosti, sport je dosao na red tek kada mi je bilo znatno bolje. Osetio sam kada sam bio spreman da skroz presecem, a i pisao sam pred kraj smanjivanja da mislim da su mi zadnja dva, tri uzimanja verovatno bila sviranje kurcu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB ja vec treniram i svaki pocetak je tezak ,pogotovo oni prirodni,gde rezlutati na tom nekom psihickom nivou mnogo sporo idu ,ali to su pravi rezlutati,to je razlika..
A da treba da se zapne-treba..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 1:14 pm SB ja vec treniram i svaki pocetak je tezak ,pogotovo oni prirodni,gde rezlutati na tom nekom psihickom nivou mnogo sporo idu ,ali to su pravi rezlutati,to je razlika..
A da treba da se zapne-treba..
Da, kontam, ali ti si vec na relativno maloj dozi. Ja sam do kraja februara bio naviknut na osmicu dnevno, pa u pocetku nisam imao bas volje da treniram, nije mi ni padalo na pamet, bilo mi je mrsko i u wc da odem, ali to je proslo relativno brzo...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB pisala sam vec o mojim vecim dozama i o stanjima u kojima sam bila i upravo ta stanja su me i naterala da uradim nesto sa svojom situacijom..Ne zaletis se ti odmah,to dolazi postupno..
E sad ne mogu da pisem o stanjima bez bupa,kao sto rekoh,praticu situaciju..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 1:31 pm SB pisala sam vec o mojim vecim dozama i o stanjima u kojima sam bila i upravo ta stanja su me i naterala da uradim nesto sa svojom situacijom..Ne zaletis se ti odmah,to dolazi postupno..
E sad ne mogu da pisem o stanjima bez bupa,kao sto rekoh,praticu situaciju..
Da, znam sta si pisala kad si bila na vecim dozama, sou program, koliko se secam pisala si da u takvim stanjima nisi mogla da se setis nicega sto bi ti pruzilo bilo kakvo zadovoljstvo... Dobro je da je to proslo, sad se drzi disciplinovano tog smanjivanja, i vezbanja. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 1:02 pm Ninocka,zaista ne znam ko je tebe prozvao ovde za sta?
To sto si se nasla uvredjena zbog ad-a,oprosti,zaista nisam imala tu nameru,a i nisam znala da se tako zoves..
Trudicu se oslovljavati ga drugim imenom,dozvolicu ti cak i da biras kojim ;)
Aaa pa sad tek kapiram!! Ti si pokusala da mi "blatis" voljeni AD!! A ja mislila da si se zbog djumbir posta nasla uvrijedjenom. Moja greska!!
Jes jes, ja bi voljela da cak i ustanete kad mu ime spomenemo ;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB drzim se onoga sto imam u planu..

Ninocka,pucaj mi u celi pls..Ne mogu ti se spustati na te tu nivoe,mislim,pogledaj se..
Kladim se da bi se obradovala svakom mom padu sad..
Bar ce mi biti drago,ako dodjem u situaciju sa ad-om,sto sam te dusevno nahranila ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 10:21 am taj neki period oko mesec dana nakon bupa se mora pregurati,tu AD nema vremena nista da uradi
zato se sa inkorporiranjem, i započinje prije potpunog prekida buprenorfina

no, kužim tvoju skepsu - taman se oslobodiš jednog sranja, a trebaš se navuć na drugo, i pitanje je da li kod svih ljudi ratosiljanje i od te nove bede, može ić tako lako kao kod frajle i nine...

antidepresivi su podmukla pizdica, pizdica koja te iznenada s leđa dočeka štanglom u mraku, a do tada ti je bio blagoglagoljivi frend koji te ušuškavao i mazio, recitujući ti umilno remboa i prevera... a onda tras-bum, shvatiš kak si navučen kao koala na eukaliptus ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 2:58 pm SB drzim se onoga sto imam u planu..

Ninocka,pucaj mi u celi pls..Ne mogu ti se spustati na te tu nivoe,mislim,pogledaj se..
Kladim se da bi se obradovala svakom mom padu sad..
Bar ce mi biti drago,ako dodjem u situaciju sa ad-om,sto sam te dusevno nahranila ;)

Auuu pa nemojte ovakve gluposti da pisete i bas ovoliko nisko da idete
Niko ovde ne zeli zlo nekome, tu smo da pisemo iskustva ali ovo je bas ono bljak
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Zjuuu, 'ajde man'te se. Najbolje da se sad ovde zarati zbog gluposti. Opusteno bre, niko ovde nikome ne zeli zlo... Ako imamo drugacije stavove o necemu, nije razlog za prepucavanje.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked