LAŽ I NEODGOVORNOST

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Kristina
Posts: 3
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:29 pm

LAŽ I NEODGOVORNOST

Post by Kristina »

Dobra večer!
Probat ću vam što kraće i jednostavnije objasniti moj slučaj. S dečkom sam u vezi godinu dana, on je bivši ovisnik,10 godina je bio u tome, recimo da je još uvijek. Bio je na metadonskoj terapiji, 8 kom. dnevno, zatim je spustio na svega par, i sad kaže da je čist, Ja mu nevjerujem, jer vidjela sam ga utočkanog, vidjela sam ga kad kljuca, no on ipak tvrdi svoje. Ipak može se reći da je okej, iako bi ja voljela da se skine s terapije.
Prošao je komunu, ima posao, nije loš čovjek, pomaže drugima, voli ljude, životinje, al ko da ima vraga u sebi, svako malo zezne stvar: lažima i neodgovornošću! Jednostavno mu ne vjerujem! I kad govori istinu, ja mislim da mulj! Uvijek izvrne neku situaciju...manipulira! Slab je karakter, kad nesto pogrijesi ili ne zna kako postupiti, nikada ne prizna i uvali se u laži i niktko mu ne vjeruje, ne moze steci dublja prijateljstva.... Zasto ta droga tako rasturi čovjeka?? Ja vjerujem da on nije izgubljen slučaj i da moze ojačati i nositi se sa životom, ali ne znam kako ga usmjeriti! Jako se trudim pričati s njim no on kao da ne zeli pričati samnom sta misli i osjeća- samo nekad u rijetkim trenucima i u meni se rodi nada, ali znate kak se kaze- nada je kurva (nek se Nade ne uvrijede)! Jeli ta njegova neodgovornost i samoživost odraz njegovog karaktera ili droga to učini od čovjeka? Rado bi s nekim popričala. Inače je produhovljen, ali samo u teoriji. Molim vas recite mi kako da mu pristupim, vec gubim snagu, kroz te njegove glupe nezrele postupke ga sve manje volim( nazalost), ...tesko mi je, pliz neku riječ! hvala svim ljudima dobre volje
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Cao Kristina, evo odlucio sam se da ti se ja prvi javim.Ja sam imao slicnu situaciju, imao sam vjerenicu ,trebali smo se uzeti ali me navodno ostavila radi mog pusenja tj.duvanja.
Tada sam samo nekad zapalio JOINT ,nisam nista uzima ni heroin, ni tramale, ni hep.NISTA.
Kada mi je to rekla ( da odlazi) ,to je onda bio moj fitilj koji se zapalio pred eksploziju.Tako se i desilo, brzo sam se navukao na herin, tramale, speed i sta jos nisam uzimo, sam bog zna.
Bio sam pred CISTOJ SMRTI,pazi ovo sto ti govorim je 100 posto istina.Tada 2005 god.u Junu, moj Otac predlozi mi komunu, naravno ja sam rekao da mogu tamo ici ali jedino u kovcegu mrtvackom.Posto sam imao do tada vec 3 bolnicka lijecenja tj.detoksa, nije bilo druge solucije nego METADON.Niko nije vjerovao da cu uspjeti, da , uspio sam ali ne samo da ostanem cist.Nego da dovedem moj zivot, moj odnos ssa najdrazim ljudima u red.Upisao sam 4 god. Faxa i prosle god. sam ga zavrsio, pa sam se zaposlio itd,itd,itd.
Ja mislim Kristina kada bi ti sad ,pogotovo u ovakvoj situaciji njega napustila, to bi bilo FATALNO.
Ja mislim i znam da je tada moja vjerenica bila uz mene, ili da mi je rekla kada sam bio navucen, Omare hajde da se pomirimo al moras se skinuti.Ja bi Kristina iste sekunde sve ostavio i iskrizirao bi sve.
Mislim da je ovde greska, STO SE SKIDAO SA METADONA.Nije to trebao uraditi.Drugo, ja mislim da je LJUBAV NAJ,NAJ,NAJ JACE ORUZIJE, a ti imas koliko hoces mogucnosti da probas i da se trudis.
Jel ti volis njega, ako ga volis onda se bori za njega.Nije ljubav samo lijepo.NE KAZE SE DJABA, I U DOBRU I U ZLU!!!!
Tvoj drug Omar
Kristina
Posts: 3
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:29 pm

Post by Kristina »

Evo me opet. HVALA OMAR što si se javio na moj topic, već sam mislila da neću dobtit nikakvu riječ (slucajno se sjetih, pa došla vidjeti).
Ne znam... situacija nam nije sjajna-ja kao da se trudim, a ne dovoljno i ne znam vise kako. Trenutno nam je veza u jebenoj krizi i ne znam sto ce biti dalje. Shvatila sam da ne zeli odrasti i postati odgovoran! Ma ne bi meni smetali tih par hepova da znam da je on okej, al slagiranje s hepovima i kojekakvim leponeksima i apaurinima...i onda da ga ja tako gledam.... Malo je okej i super je kad uzima hepove toliko da nema krizu i da moze normalno funkcionirati, al onda se u njemu vrati taj osjećaj da voli biti uslagiran i sve sjebe-ja poludim! Ne znam vise kako i vrijedi li se truditi, moji zivci slabe, svasta mu kazem i on meni-uzas! Ja znam da svaki junky ima svoj manki, al ne znam moze li on svog drzati pod kontrolom. Zajebano je. Toliko sam stvari prihvatila od kad sam s njim, spustila prag tolerancije, imala sam (sad sve manje) puno, puno razumijevanja, a ne vraća mi se taj trud. Znam da zeli imati "normalan" zivot, al to zlo mu ne da, znam da je to bolest i da treba lijeciti, al on misli da moze sam, al ocito ne moze. Ili mozda i nece. Ne znam. Eto, ispada ovo moja neka mala ispovijed. Mozda se ipak ne bi trebala igrati Boga, jer to nisam, a neke stvari i ljude se ne mogu promijeniti, jer svijet ce i dalje funkcionirati na isti nacin- i bit ce uvijek i narkomana i lažljivaca i nezrelih, jer uvijek je i bilo i bit ce! Samo mi je zao sto je to on. Hvala Omar jos jednom, i drago mi je da si uspio. Drz se ! pozdrav
Argentina
Posts: 18
Joined: Fri Apr 15, 2005 8:26 pm
Location: Lugano- CH

Post by Argentina »

Kristina wrote:Shvatila sam da ne zeli odrasti i postati odgovoran!
Kristina wrote:al slagiranje s hepovima i kojekakvim leponeksima i apaurinima...i onda da ga ja tako gledam....
Kristina wrote:al onda se u njemu vrati taj osjećaj da voli biti uslagiran i sve sjebe-ja poludim!
Kristina wrote:svasta mu kazem i on meni-uzas!
Kristina wrote:imala sam (sad sve manje) puno, puno razumijevanja, a ne vraća mi se taj trud.
Kristina wrote:al on misli da moze sam, al ocito ne moze. Ili mozda i nece.
Kristina wrote:Samo mi je zao sto je to on.
Mislim Kristina, da ti u suštini i ne očekuješ od nas savjet kako dalje.......jer ti si več odlučila.
Kristina wrote:Mozda se ipak ne bi trebala igrati Boga, jer to nisam, a neke stvari i ljude se ne mogu promijeniti, jer svijet ce i dalje funkcionirati na isti nacin- i bit ce uvijek i narkomana i lažljivaca i nezrelih, jer uvijek je i bilo i bit ce!
Pogotovo me je dodirnula ova zadnja rečenica. Istina je, ni ti, ni ja i niko od nas ne bi se smio igrati Boga. Samo što to nekad zaboravimo zbog silne ljubavi koju osječamo do druge osobe, a isto tako zaboravimo, da smo samo ljudi koji imaju pravo na "život". A njegova kvaliteta ili čak kvaliteta emotivne veze sa partnerom (tvoju kako vidim karakterizira nepovjerenje, neodgovornost, uslagiranje,bjes, ružne rječi, nerazumjevanje, sažaljevanje)........no, to je več stvar ličnog izbora.
Pitanje za milion dolara: Ili stvarno toliko voliš dečka, ili stvarno toliko mrziš samu sebe?????
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Pitanje za milion dolara: Ili stvarno toliko voliš dečka, ili stvarno toliko mrziš samu sebe?????
Kao neko ko je u vezi sa narkomanom, ovo smatram kljucnom recenicom!
Trebalo bi je kao mantru ponavljati svaki dan da bi skupili snage da zavrsimo sa svim tim. Oni su navuceni na heroin, a mi na njih. I ne treba da ih stalno krivimo sto ne mogu da prekinu sa drogom kad mi nismo u stanjiu da prekinemo s njima.
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

i jedno i drugo....ali najgore je sto su i zaljubljeni suzavisnici krenuli na put sa djavolom,a da to ni ne znaju.
to je ono sto je neko sa foruma rekao:'droga ima hiljadu lica i hiljadu prerusavanja',pa napada i one koji je unose i one koji su oko nje,ali mislim iskljucivo samo na one oko nje koji nisu ozbiljno shvatili sa cim imaju posla.one nenaoruzane ili nedovoljno naoruzane!!!!
raslabi ljudsku snagu,jer je to djavolja snaga,ali posto smo mi Bozja deca-JACI SMO!!!!!!!ipak,zasto dobrovoljno ici s djavolom u setnju?????????
Titanik1

Post by Titanik1 »

Uh,kud ja ovamo naleti-ovo je pretesko za mene-pozdrav! :shock:
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

za titanika:zar nisi malopre bio bart sto mu seva bulja?pa,tesko je,al je tako.
Titanik1

Post by Titanik1 »

Prijatelju moj,mozda nisi primjetio,ali vecina na forumu jeste-ja svaki dan drugi avatar stavim-malo se zezam sa tim avatarima! :)
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

dobro,ok,svako ima svoje zadovoljstvo
Post Reply