needhelp

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

strava
Posts: 11
Joined: Thu May 03, 2012 2:19 pm

Re: needhelp

Post by strava »

dejanlik wrote:E to je ljepo za čut. I baš dobro da prolazi gotovo bezbolno.
Ali imaj na umu da je to prvo skidanje i da je svako sljedeće sve teže.
Ja bi dao ruku da sam bio pametan i stao u toj fazi u kojoj si ti sad.
Nemoj da se zavaraš što si sad proša dobro. Vjeruj mi na rječ da pakao tek sljedi ako nastaviš.
Ovako vidio si probao, stao na vrjeme i toje to.
I nijednom više . a ne se zavaravat kao ja sam drugčiji, vidiš kako ja to lako ostavim, tako ću i ubuduće i sl.
I javi se makar bio i recidiv. Nije loše ovako na forumu otvoreno razgovarati u moje vrijeme toga nije bilo.
I svaka čast na odluci i trudu.
Kopirat cu sebi u memoriji negdje ovaj tvoj komentar :). Vrijedi zapamtit da je ovo sad bilo sretno, a da sledeci put sigurno nece. Cuo sam od mnogih koje i licno znam da su se prvi put skidali, skoro pa uz pomoc par tramala, bez problema, ali da je poslije toga svako skidanje bilo nemoguce. Mnogi su me cak i uvjeravali da ce proci dosta jednostavno sada, al ja bas nisam vjerovao i zato sama djelovao nekako prestravljen na pocetku price kad sam zatrazio savjet.

Mada nije sve savrseno ni sada. Nemam bolove, ne znojim se, nemam jeze, ovo vec nekoliko dana nisam se ni subom pokrio, al imam frku sa spavanjem. Cak i ako popijem apaurin (ovaj apaurin je na moju ruku jer mi je dok dao samo xanax). Napatim se dosta dok ne zaspem, ispusim pola kutije cigara. Mada me dok uvjerava da to nece trajati dugo, ali da moram malo i vise da se aktiviram fizicki, da probam malo i potrcati i sl...

Psihicki se osjecam dobro, pao mi veliki teret s ledja. A znam da je opasnost ove teskoce sa spavanjem i da mi je bas drug pricao da se nakacio opet samo zato sto je pozelio da odspava malo. Kad smo kod spavanja, kad se otprilike moze ocekivati normalizacija sna?
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: needhelp

Post by Vuk »

Super što ti je tako lagano skliznulo sad. Samo piči. Ako možeš ne zamaraj se mnogo razmišljanjem da li će i kada da se vrati spavanje (ili neke druge funkcije koje si možda izgubio, ako je već došlo do toga), vratiće se, malo se uzjebe hemija u mozgu, ali se i vrati kroz neko vreme, samo mu daj vremena.

Nego nešto mi je drugo palo na pamet. Zapitaj se zašto si čuo od ljudi da im je PRVI put išlo lako, a onda sve teže, a i ti ljudi su znali kao i većina nas od prethodnika da će tako biti...zato što su jebeno morali "samo još jednom" =)

Ni sad mi nije jasno dal su neki od nas jednostavno rođeni s tim bagom ili je nešto drugo. Kako god da jeste probaj da ne uđeš u to kolo ponovo. Šta god je potrebno, koliko god glupo izgledalo, koliko god da te je sramota ili glupo da nešto uradiš - ako će možda pomoći da se ne uradiš - uradi to. Šta god je potrebno da ne uzmeš "samo jednom", bilo šta, čak ni na ona mala vrata pod "nije strašno", "pomaže mi da se koncentrišem", "s ovim bolje učim, spavam, jedem, jebem..." jbg, neke stvari izgleda nisu za ljude koji su zavisnici.

Srećno i samo polako.
Moon child
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: needhelp

Post by Boban »

strava wrote: Kad smo kod spavanja, kad se otprilike moze ocekivati normalizacija sna?
Mislim da sam ti napisao da odprilike3, 4,5 dana snovi u prekidima a tamo kasnije u zavisnosti od trosenja energije tj fizicke aktivnosti ces ko beba spavati.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: needhelp

Post by nepopravljiv »

sto se tice spavanja posle skidanja zavisi sve ja znam da ja nisam mjesc i nesto spavao kako treba i budio se stalno u toku noci sav slomljen nekako,ali opet kod svakog je drukcije.nema pravila ali nesto za spavanje uvece se popije i trebalo bi da rijesi problem naravno ne precerivat i saku tableta za spavanje piti.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: needhelp

Post by Vuk »

piši kako ide
Moon child
strava
Posts: 11
Joined: Thu May 03, 2012 2:19 pm

Re: needhelp

Post by strava »

Nesto mi se ne spava :), pa malo vrtim po netu, malo citam po forumu, pa da nesto i napisem, podijelim, pitam..

Dan je protekao manje vise standarno kao i svaki drugi, na poslu neke frke, opet zbog sefice (nekad nezadovoljna dodje raditi), al opet sve podnosljivo. Kraj radnog vremena, palim auto, dolazim kuci, odem pod tus i kako dan bi prekrasan odlucim izletiti do obliznje baste popiti kafu, pogledati novine i ubiti sat dva. Dolazim do baste, nema tu dvoje troje ljudi, ozbiljnijih, narucim kafu i nakon par minuta dolazi ona. Ona = drugarica, nekad djevojka (bili kao u vezi par mjeseci), ovisnica jos uvijek. I sjeda, doduse ne za moj stol vec do mene, jer zbog nekog cudnog rasporeda i nekog stuba u basti nije mogla da me vidi. Ima ona neke naocale, uzima neku knjigu i kulira da cita knjigu, ali knjigu drzi naopacke (uradila se drama ocito). Eh kako je konobar nas prethodno vise puta vidio zajedno u autu, kad je krenuo da je usluzi, ukaze joj na cinjenicu da sam tu. Narucuje ona kafu i govori konobaru da donese za moj stol, jer ce ona preci tu i tako mi prilazi, ljubi u obraz, gdje si, kako si, i sjeda pored mene. Najezio sam se sav, od dlake na glavi do noznog prsta u sekundi, neka vatra mi udarila u lice, nevjerovatno.. Automatski progutam dva xanaxa ne razmisljajuci ni zasto to radim. Prica ona neke stvari nepovezano, ocekuje neku veliku lovu, al bi joj sad dobro doslo da joj nesto pozajmim, starci joj nisu tu, mogli smo do nje, i jos nekih nepovezanih stvari i srecom u tom trenutku nailazi jedini frend kojem sam se povjerio i koji je strejt i koji plati konobaru one kafe, uze me za ruku i povede kuci. Doduse putem je drobio i u kuci jos sat vremena kako sam se sa njom dogovorio, kako sam ovakav onakav. Cak mislim da ga nisam razuvjerio da smo se slucajno sreli. Dva sata, mozda i vise ja sam bio nekog cudnog raspolozenja zbog ovog susreta.

Iskren da budem ne znam sta bi se desilo da mi ovaj frend nije naisao, dal bi otisao do nje (makar i pod izgovorom da nesto poj....m), dal bi recidivirao, dal bi mozda sam ustao od stola i otisao kuci i rekao joj da sam se skinuo. Fakat ne znam sta bi se desilo. Djelovalo je kao da je vrijeme stalo, kao da mozak ne funkcionira, kao da sam u nekom drugom svijetu.

Oporavio sam se nakon par sati, nakon sto me drug, poslije silnog ubjedjivanja jel susret sa njom bio slucajan ili namjeran, natjerao da palimo plejku i da igramo sokera. A buduci da nas dvojica imamo strasan rivalitet u sokeru popravilo mi se rapolozenje jer sam ga prve dvije utakmice pobjedio :).

Dr mi, izmedju ostalog kaze, da nije najpametnije da se zatvaram sam, da sam dugo sam, da trebam da se druzim i da budem aktivan i fizicki, jer samoca moze da vodi do razmisljanja i recidiva, a sa druge strane eto svaki izlazak moze da bude tragican. Al bas tragican, jer stvarno ne mogu tvrditi da ne bih otisao do nje. Konacno i volio sam je... Bilo je sudjeno da ne odem :)

Kako reagirati u situacijama kad se naleti na nekog starog frenda? Sta radite vi u takvim situacijama?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: needhelp

Post by Boban »

strava wrote:Nesto mi se ne spava :), pa malo vrtim po netu, malo citam po forumu, pa da nesto i napisem, podijelim, pitam..

Dan je protekao manje vise standarno kao i svaki drugi, na poslu neke frke, opet zbog sefice (nekad nezadovoljna dodje raditi), al opet sve podnosljivo. Kraj radnog vremena, palim auto, dolazim kuci, odem pod tus i kako dan bi prekrasan odlucim izletiti do obliznje baste popiti kafu, pogledati novine i ubiti sat dva. Dolazim do baste, nema tu dvoje troje ljudi, ozbiljnijih, narucim kafu i nakon par minuta dolazi ona. Ona = drugarica, nekad djevojka (bili kao u vezi par mjeseci), ovisnica jos uvijek. I sjeda, doduse ne za moj stol vec do mene, jer zbog nekog cudnog rasporeda i nekog stuba u basti nije mogla da me vidi. Ima ona neke naocale, uzima neku knjigu i kulira da cita knjigu, ali knjigu drzi naopacke (uradila se drama ocito). Eh kako je konobar nas prethodno vise puta vidio zajedno u autu, kad je krenuo da je usluzi, ukaze joj na cinjenicu da sam tu. Narucuje ona kafu i govori konobaru da donese za moj stol, jer ce ona preci tu i tako mi prilazi, ljubi u obraz, gdje si, kako si, i sjeda pored mene. Najezio sam se sav, od dlake na glavi do noznog prsta u sekundi, neka vatra mi udarila u lice, nevjerovatno.. Automatski progutam dva xanaxa ne razmisljajuci ni zasto to radim. Prica ona neke stvari nepovezano, ocekuje neku veliku lovu, al bi joj sad dobro doslo da joj nesto pozajmim, starci joj nisu tu, mogli smo do nje, i jos nekih nepovezanih stvari i srecom u tom trenutku nailazi jedini frend kojem sam se povjerio i koji je strejt i koji plati konobaru one kafe, uze me za ruku i povede kuci. Doduse putem je drobio i u kuci jos sat vremena kako sam se sa njom dogovorio, kako sam ovakav onakav. Cak mislim da ga nisam razuvjerio da smo se slucajno sreli. Dva sata, mozda i vise ja sam bio nekog cudnog raspolozenja zbog ovog susreta.

Iskren da budem ne znam sta bi se desilo da mi ovaj frend nije naisao, dal bi otisao do nje (makar i pod izgovorom da nesto poj....m), dal bi recidivirao, dal bi mozda sam ustao od stola i otisao kuci i rekao joj da sam se skinuo. Fakat ne znam sta bi se desilo. Djelovalo je kao da je vrijeme stalo, kao da mozak ne funkcionira, kao da sam u nekom drugom svijetu.

Oporavio sam se nakon par sati, nakon sto me drug, poslije silnog ubjedjivanja jel susret sa njom bio slucajan ili namjeran, natjerao da palimo plejku i da igramo sokera. A buduci da nas dvojica imamo strasan rivalitet u sokeru popravilo mi se rapolozenje jer sam ga prve dvije utakmice pobjedio :).

Dr mi, izmedju ostalog kaze, da nije najpametnije da se zatvaram sam, da sam dugo sam, da trebam da se druzim i da budem aktivan i fizicki, jer samoca moze da vodi do razmisljanja i recidiva, a sa druge strane eto svaki izlazak moze da bude tragican. Al bas tragican, jer stvarno ne mogu tvrditi da ne bih otisao do nje. Konacno i volio sam je... Bilo je sudjeno da ne odem :)

Kako reagirati u situacijama kad se naleti na nekog starog frenda? Sta radite vi u takvim situacijama?
Ja sam dosta vremena posle skidanja izbegavao mesta gde bih mogao sresti nekog koga poznajem od pre.Kada bi se to desilo isto bih u stomaku osecao to nesto ali bi prozborio samo "pozdrav" i produzio dalje.Vremenom kako sam radio na sebi stekao sam odnos sa tim ljudima ali do toga je trebalo doci to je mukotrpan posao i trnovit put.Ne trudim se puno danas da se druzim sa starim drustvom jer nisu nam iste price,ciljevi itd.Nije kraj narkomanije samo skidanje,kao skinuo sam se sa gudre i zivot prepustam vetrovima.Potrebno nam je da radimo na sebi svaki dan i pored padova i uspona potreban nam je crvst temelj.Kao sto rekose "put od hiljadu milja pocinje sa prvim korakom" ti si taj ucinio.Srecno.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: needhelp

Post by nepopravljiv »

nalecaces stalno tako na frendove ali to ti nisu frendovi,frendovi su ti dok se zajedno u semi da zavrsavate nesto vremenom ce vidjeti da si cist i neces im vise biti frend jer taj frend mora da zavrsi nesto da se sredi a ti ne moras i on ce poci i ostaviti te da bi nesto zavrsio tako da tu nema prijatelja.a sto se tice te djevojke sto ti jue bivsa makse od nje,nema tu nista dobro,ja sam mnogo puta sretao stare prijatelje popricam malo sa njima onako u prolazu nekad mi traze pare na zajam,ili tel da telefonira dilera jer nema kredita na tel to ces dugo vremena sretat.ali tu ti je najbolje da iskuliras kazes frendu e izvini moram da kupim cigare pa se vidimo i cao.ja sam to tako radio,kad sam izbjegavao neke ljude.obicno posle skidanja proradi nesto u glavu da bi sex i to stalno uhhh meni je jedno vrijeme samo sex u glavu bio,nadji neku ribu da je treses za prvu pomoc.
vremenom ces sve manje i manje srecat prijatelja navucenis a i oni ce sve manje trcati da ti se javljaju jer vide da nisi vise u tim krugovima pa im neces biti zanimljiv jedino sto im trebas je da ako imas para da posudis ili da prespava kod tebe jer nema dje izbacili ga iz kuce.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: needhelp

Post by nenormalan-a-lud »

prosao si prvi test sto se tice devojke,to sto ti je naisao drugar je mozda bozja volja,ne razmisljaj sta bi bilo kad bi bilo,vazno je da si to pregurao,takvih testova ces imati mnogo,hteo ili ne,ne mozes ih izbeci,dzr se i dalje od takvih devojaka,nadji neku koja se ne gudra,koja cita knjige u kaficu ali ne naopacke ;)
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
strava
Posts: 11
Joined: Thu May 03, 2012 2:19 pm

Re: needhelp

Post by strava »

Da se javim nakon nakon nekoliko dana. Uzeo slobodno par dana i proveo na vikendici sa frendom i poprilicno godilo sve ti. Sa snom se i dalje patim, znam se umoriti, zaspati vrlo brzo, a onda nakon sat vremena se probuditi, pa zapalim cigaru, gledam tv pa opet u krevet. Najbitnije, najznacajnije je da odrzavam apstinenciju, mada vidim da je to prilcno tezak zadatak.
Post Reply