pooomoooc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
vanna86
Posts: 2
Joined: Sun Dec 20, 2009 4:53 pm

pooomoooc

Post by vanna86 »

prvi put sam na ovakom mistu i prvi put da se otvaram iskreno....zato oprostite ako sta krivo napisem il napravim....potrebna mi je POMOC!!!!!!! znam sto puta ste to culi i da mi niko ne moze pomoc al meni je od velike pomoci neki vas savjet,neko ko me razumi.... da predjen na stvar, na dopu san oko 3 godine, sve je pocelo iz znatizelje privlacila me droga ali niko mi nije tija dat da proban ni travu...tako sam dugo gledala likove oko mene puse travu, vucu speed a meni sportasici nista dobra cura koju niko nece pokvarit....eee tako jednog dana dodjem po mobitel koji je bio na popravku i upita me momak koji mi je popravlja i kojeg sam znala onako povrsno-oces probat dop aj nacrtat cu ti crticu,moze te me proglasit najvecom budalom al tada opce nisam znala da je dop,hors -heroin a kamoli da se to smrce....narkomani su za mene bili jadni smrljivi,koji se bodu....e tako ja povucem malu crticu i ubi meee...grozno, povracanje mantanje....tako nakon par dana opet..opet...skuzila san da heroin nije igra al me taj momak ohrabriva pokazujici kesicu tableta, nemoze ti nista bit kad nebude horsa dat cu ti koju tabletu i sve ok....i tako on sve ludji presa na iglu ja sam odbijala, u suzama sam ga zaustavljala al 1 dana nisam mogla opet me nagovorija ...uhhhhh...mrzim i bojim se igala to je bija 1. i zadnji put gadilo mi se to. nakon par mjeseci otisa je u komunu, ja sama neznam nikog koga bi mogla pitat piz.. tako malo po malo spetljam se s dilerom koji je prodava mom "prijatelju" ehh kad te nesto zanima do svega dodjes..nekih godinu dana sam kupvala savki dan u njega... spetljali smo se totalno, poceli izlazit zajedno, pocela sam se zaljubljivat u njega tj u njegov dop tako sam iducih godinu ipo imala dopa ko u prici navecer skupa folijali a priko dana bi mi ostavlja da imam za kucne radinosti...to se nekako smanjivalo ...za sve je saznao moj momak i rekao je sve starcima mojim. pricom povjerenjem uspila sam nekih 2 mjeseca ne uzimat dop al bila sam na heptima...opet sam pocela s dopom,nedostaje mi razgovori s bliznjima, emocija, sto ne dobjam od njih oni misle da je to jednostavno da nema potrebe puno pricat o tome..materijalisti... a ja prkosim njima pa kad necete bit uz mene ja cu uzimat dop...znam da oni nisu krivi za to,znam da sam ja krivac da ja moram s njima pocet pricat al nemogu jace je od mene..potreban mi je mali razlog da okrenem broj i "rjesim problem".. evo sad sam najavila svima da se skidam s hepta,dopa da zelim bit normalna... al nemogu nemogu...cim krenu prvi znaci krize trazim razlog da opet padnem... POMOZITE LJUDI, KAKO NE MISLIT NA OTROV,KAKO IZDRZAT KRIZU I NE POKLEKNIT????????
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: pooomoooc

Post by elviratz »

Po pisanju vidim da si iz južnih krajeva, što znači da ako želiš ići u komunu imaš u Trogiru žensku kuću. Za sve informacije o tome možeš dobiti na brojeve Reto centra koje imas u terapijskim zajednicama.Ako ne potraži pomoć kod ljekara....
vanna86
Posts: 2
Joined: Sun Dec 20, 2009 4:53 pm

Re: pooomoooc

Post by vanna86 »

ako odem u komunu,ako se prijavim kod doktora onda sam zapecatirana ovisnica...onda su mi sva vrata svugdi zatvorena...od posla, prijatelja i okoline svi ce upirat prstom u mene to je ta...mislin da ce mi onda tek bit sve jedno, kad vec svi znaju mogu se slobodno prepustit otrovu...
zeljko
Posts: 3
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:17 pm

Re: pooomoooc

Post by zeljko »

Nemoj da se brines oko toga da ce ti sva vrata biti zatvorena.Ja sam zavrsio program prije 4 mjeseca,imam posao drustvo ukoje je normalno.Ako ti treba kakav savjet slobodno mi se obrati.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: pooomoooc

Post by sunrise »

to nije istina da su ti sva vrata zatvorena nego upravo suprtno, otvaras si vrata ka zivotu bez droga sa novim mogucnostima....zdravog zivota,slobode izbora i zivota, uopce ici na posao, imati decka ili muza ili dijete...biti svoj civjek ili zena


sasvim krivo si poslozila stvari u svojoj glavi
terapija je jedini ispravni korak u tojoj situaciji
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: pooomoooc

Post by sanela »

vanna86 wrote:ako odem u komunu,ako se prijavim kod doktora onda sam zapecatirana ovisnica...onda su mi sva vrata svugdi zatvorena...od posla, prijatelja i okoline svi ce upirat prstom u mene to je ta...mislin da ce mi onda tek bit sve jedno, kad vec svi znaju mogu se slobodno prepustit otrovu...
Ako tvoja okolina sad ne zna da se drogiraš, vjeruj, ako nastaviš ići tim putem, vrlo brzo će saznati. Iskoristi priliku i idi u komunu. Poštedit ćeš i sebe i svoju okolinu puno loših stvari...
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: pooomoooc

Post by vladan »

o pa toje tesko pitanj,kako kako,vecina njih kaze da smo treba da se odlucis da je ostavis....ako si na igli pazise overa.pa da nastavim ja koj sam se tako straso borio protiv kriza neznam sta da ti kazem jer moja sadasnja iskustva mi govore da je kriza u istom obliku kod jludi a ne iste jacine.viti da tri godina uzimas otrov bez kog tise cini da nemozes da zivis e tuse varas i to znas dasu nas sva breca i sestre napustili ne od krize nego od otrova.draga sestro vidim da nisi kul sa tvojim i da neosecas date oni mozda cak i vole ali to nije tako njihova patnja je velika,mozda je oni nepokazuju ali pate sigurno jer je njihovo ceto zalutalo.krizu da prevazinjes sama kod kuce nemozes v tako pises i toje tacno,al dali ti jos uvek oces taj pakao od zivota u kome nema prijatelja ,brace ,sestre ,rodbine ma cak ni roditelja vec samo zuti prah i jedan zatvoren krug.za pocetak moras ne da kazes da se skidas nego da trazis pomoc za skidanje,to jest ustanovu za borbu protiv zavisnosti.nebrini za nikog oko sebe sta ce oni da misle neko spasavaj svoju glavu.MORAS TO DA URADIS,tamo dobijas terapiu i kako si tek tri godine zavisnik neces ni da je osetis krizu.imaces tamo jos monogo njih i pokupices razne price koje ti mozda malo pomognu kad izanjes sa lecenja.trebaceti vremena da povratis poverenje svo kruga ljudi.dobices terapiju i kad izadjes sa lecena i pices blokatore sigorno znas staje to i kako to ide.necu date lazem daje lako kada izadjecs sa lecenja i da je sve ok kao da nikada nisi uzimala,sanjaces ga ,osecati njegov ukus i tako dalje ,bices ranjiva i ljuta na sebe stosi svakog prevarila sa kim si sta radila i obavezno ispitaj dali imas neki od hiv.tako sestro da jedini nacin je da odes negde na skidanje uzmes sebi toktore i slusas ga.iz ocajanja sta i skim i kako si radila shvataces da je prava ljubav van droge jer sad tu grizu savest ne osecas tolko duboko i istinito kolko bi trebala tako sam i ja isto sve to prosao.ali moras da verujes da ovj covek kojh ti pise se stvarno skinu.DA NASTAVIM,kada ti iscupaju herin iz zivota nastace jedna praznina koju dobro boznajes ali bice bez bola e du sve zavisi od tebe dali si iznad ili ispod horsa.znas za ono COVEK UZIMA DROGU ...DROGA UZIMA DROGU....I DROGA UZIMA COVEKA ...ja mislim da za tri godine i jos si bila sportiskinja tisi u stadijumu droga uzima dsrogu pa ser nadam da posle lecenja jedno5 od 6 meseci ti pobedis,i totije karta za uzviseni cin.AL SVE TO NECE BITI AKO NE ODES ODMA KOD DOKTORA I NA LECENJ JER ZNAJ DA SE BORIS PROTIV NESTO STO ZAHTEVA OVE KORAKE KOJE SAM TI NAPISAO,MOGU JOS MNOGO DA SEREM O TOME ALI TI ZNAS DALI CES OSTATI U PAKLU ZAUVEK U KOM JESI ILI CES RASIRITI SVOJA KRILA I UZLETETI IZVAN DOMETA DROGE,PS IOBAVEZNO PROMENI DRUSTVO KAD IZANJES SA LECENJA UZDAM SE U TVOJU PAMET....................................................................................
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: pooomoooc

Post by PROČITAJ ME »

Potpisujem... Zanemaruješ se bespotrebnim stvarima, sada trebaš biti bitna samoj sebi, biti sebična i pomoći si.. Imaš savjeta, na tebi je odluka..pozdrav.
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
Post Reply