NARKO FIRMA

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
nada08
Posts: 2
Joined: Sun Jan 27, 2008 1:17 pm

NARKO FIRMA

Post by nada08 »

Sestra mi je dugogodišnji narkoman iako smo to ustanovili tek pre nekoliko meseci. Imala je neku saobraćajnu nezgodu, frakturu lobanje pa je njeno ponašanje opravdavala posledicama nezgode. Ja sam ta koja je uhvatila na delu i zauzela se da se nešto učini sa njom. Sada je u komuni, otišla je na prevaru. Nagovorili su je da otvori firmu za pranje novca na njeno ime i da ide u komunu da bi je proglasili nesposobnom i tako opravdali novac. Na drugi način ne bi ni otišla u komunu. Još uvek neće da iznese sve detalje a nas uznemirava i preti neki tip kome njena firma navodno duguje novac. Ne znamo šta da radimo po tom pitanju. Ona ostaje tamo do daljnjeg jer je shvatila da nema gde da se vrati. Da li je neko imao slično iskustvo i kako se nosio sa tim? Please help
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: NARKO FIRMA

Post by saša-ex »

U kojoj je komuni? Da li sestra zna tog lika? Pitajte je o detaljima. Nikakve pare ne dajte tom liku dok sve ne ustanovite.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: NARKO FIRMA

Post by Vlado_M »

Sigurno. Moras znati sljedece - ko je osnivac/vlasnik, ko je direktor i ko potpisuje dokumente, a ko je potpisnik na kartonu deponovanih potpisa i raspolaze novcem. Je li firma drustvo sa ogranicenom odgovornoscu ? 99 % da jeste. U tom slucaju, firma za obaveze odgovara svojom imovinom, ali ne i tvoja sestra, sve i da je osnivac, tako da joj zakonski taj tip ne moze nista.

Zasto mislis da je firma osnovana da se bavi pranjem novca ?

Mozes mi pisati i na pm.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: NARKO FIRMA

Post by saša-ex »

He,he, pa ko ce bolji znati nego ti...
SAMO CEO ŽIVOT...
she_Sa
Posts: 17
Joined: Thu Dec 13, 2007 6:24 pm

Re: NARKO FIRMA

Post by she_Sa »

hehehe,bas se moze otvoriti firma i za pranje novca.To je sada jegalno,jel??? :roll:
Post Reply