POMOZITE DA POMOGNEM SVOM DETETU

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
feniks
Posts: 2
Joined: Tue Apr 24, 2007 12:15 pm

POMOZITE DA POMOGNEM SVOM DETETU

Post by feniks »

Moja kcerka ima 17 god. i heroinski zavisnik je. Napustila je skolu, nije bilo nacina vise ni da je motivisem ni da je nateram da nastavi skolovanje pa je u februaru ispisana. Posla je na zanat-kurs koji je sama odabrala, vec 2 nedelje ne ide ni tamo. Ne zivi vise sa mnom, u martu posle ko zna koje svadje je definitivno i demonstrativno otisla. Pre toga u januaru, takodje nakon svadje odlazi, 10-tak dana je nema, kad je dobijem na mob. bila je drogirana....Ne znam odakle joj novac, ono sto kaze verovatno nije istina, ne znam ciji je stan u kom stanuje... Pre 4 dana bila sam kod nje, imala je krizu... povracanje, bolovi, drhtavica,glavobolja,bole je oci, zujanje u glavi... Plakala je. Prvi sam put iz njenih usta cula da je droga zlo i tog sam momenta pomislila da ima jos nade. Htela sam je odvesti kuci, tog je momenta pristala, ali vec se sledeceg predomislila. A da sam je odvela kuci ne bih znala sta dalje i to me plasi neizrecivo. Imam jos jednu kcerku (3 god) i to dete od kad se rodilo ne zna za drugi vid komunikacije medju nama do za svadju, dreku, pa i fizicko razracunavanje. Dusa me i zbog toga boli.... sad bih ja odjednom da kazem puno.... Pomozite mi da pomognem svom detetu, uputite me sta, kuda, kako, molim vas, jer nemam kome da se obratim. I sad, kad sam naslutila mozda da ce ona sama pozeleti da joj se pomogne, pojavljuje se njen bivsi momak - 9 god nark. staza, 3 god. lecenja, izasao, opet ista prica, ponovo jos koji mesec lecenja, i evo ga on ce moje dete da skida sa h. trodonima!!! :x Pomozite, sta dalje... Danas bi trebalo da se vidim sa njom svakako cu joj reci za ovaj forum, jer na zalost cini mi se da je okruzena sve aktivnim narkomanima. Molim vas, svaka je sugestija dobro dosla...
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:37 pm, edited 1 time in total.
feniks
Posts: 2
Joined: Tue Apr 24, 2007 12:15 pm

Post by feniks »

Javore hvala sto ste mi odmah odgovorili, ne znam sta sad moja kcerka misli o komunama, ali od nje sam cula za Raskrsce pre neki dan pa sam odatle dosla do ovog foruma. Zapravo ona nije uoste priznavala da ja zavisna, pa cak nije priznavala da koristi heroin,tek se skoro otvorila da prizna. Prema svakoj mojoj prici imala je strahovit otpor, mozda kad procita vase misli, iskustva, osecanja, mozda prihvati tu ideju. Zapravo,tek kad sam provela sate citajuci vasa iskustva i sama sam shvatila koliko sam ja sama gresila u svojoj komunikaciji sa njom. Sada vidim da nisam sama, ni ja ni ona. Rekla sam joj da hocu da odemo do internet kafea da joj nesto pokazem. Posto ne zeli da dodje kuci, odavde bi isto mogla poseti forum, ali... Ovaj mi forum uliva novu nadu. Pozdrav
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:37 pm, edited 1 time in total.
VIPserbia
Posts: 27
Joined: Fri Feb 23, 2007 6:07 pm
Location: Subotica

Post by VIPserbia »

feniks, jeste vi iz novog sada?

ako jeste dobro bi bilo da se obratite Dr. Nikoli Vuckovicu sa
klinke za bol. zavisnosti, nalazi se iza poliklinike.


Kod raskrsca je problem taj sto mora da se ide na sastanke koji su utorkom u 17 mislim, nekoliko nedelja, pa tek onda se ide u kucu koja je na ceneju, i tamo se ostaje 7-8 meseci.

to je dobro ako ona moze da ide svaki utorak.
javite mi se na priv ako vam treba pomoc ili infomacija,
ja sam vec 2 god. cist, a bio sam na igli.
star

Post by star »

Gospođo, neprijatelja prvo trebate dobro upoznati kako bi uspeli da ga pobedite! U vašoj priči fali otac!? Ovo je više zaključak nego pitanje! Polako iščitavajte ove stranice,a ujedno se potrudite da zadobijete ćerkino poverenje, koje je očigledno poljuljano, kako bi o njoj saznali što više, tako ćete jednom doći do zajedničkog rešenja problema! Čisto sumnjam da je ona u ovom trenutku spremna otići u neku od zajednica, pokušajte sve na šta pristaje i znajte da izgubljena bitka nije ceo rat! Strpljenje je ono što morate imati, nadu takođe. Nažalost narkomanija je teško izlečiva bolest, ali je izlečiva...Morate se izboriti za svoje dete, još uvek je mlada, samo ništa silom, ima ona tutore koji vas trenutno nadvladavaju. Morate pametno odigrati ovu igru. Razumem da je tu i drugo dete, sigurno je da i ono trpi zbog svega, ali "malo dete-mala briga", te pokušajte većinu svoje energije i vremena posvetiti starijoj. Ova druga je suviše mala i zadovoljenje osnovnih potreba neće prouzorkovati veću štetu, za vreme dok budete vraćali starijoj njen život!! Sretno i tu smo za sve što vam treba!
Post Reply