sta sad???

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
angie
Posts: 6
Joined: Mon Jun 19, 2006 2:31 am
Location: beograd

sta sad???

Post by angie »

Dakle on se skinuo uspesno u lorijenu u decembru i od tada pije nalorex, prva dva meseca su bila divna a sada je izgleda poceo da radi spid ne znam koliko cesto jer me vrlo uspesno farba laze i mulja i ima nekakvu snagu kao nikad do sad i osecam se kao da mu ne mogu nista. Kod psihijatra ne ide jer nemamo kinte a i znam par njih koji pucaju pare i na to i na blokade i uzimaju spid. Zanima me da li u palmoticevu recimo moze da se ide samo na nekakve razgovore ili oni primaju samo za taj njihov rigorozni program? Ja sam potpuno sama u svemu tome, da zaboravila sam reci da sam mu devojka? Dakle sama sam u tome i ne postoji nikakav nacin da se roditelji ukljuce ne znam da li je to u palmoticevoj moguce. I ne znam uopste sta da radim postala sam pravi suovisnik i stalno mu nesto prebacujem toliko da mi je muka sama od sebe a kad pomislim da sam preterala i da to nije dobro sto radim obavezno se ispostavi da sam imala razlog i da ustvari nesto krije tako da sve to ide u krug i stalno se ponavlja i pakleno je a bilo je tako dobro pocelo. Jedna moja drugarica je bila sa tipom koji se lecio u Palmoticevoj i rekli su joj tamo da je potpuno beskorisna i da ne dolazi, izgleda da je to stvarno tako i da devojke ne mogu biti nikakva podrska?! Ocajna sam i vise ne znam ni da li ga volim al jednostavno ne mogu pustiti nesto sto sam zapocela.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

U Palmoticevoj se ne lece heroinski zavisnici vec duze vreme, mozda neko sa teskom vezom.
To da je neko rekao devojci da ne dolazi jer mu ne moze biti podrska je najobicnija glupost. U lecenje se ukljucuje svako iz okoline zavisnika ako ima dobru volju jer je za izlecenje potrebna podrska svih.
Verovatno on nije bio u ozbiljnoj vezi sa njom, ili su nju procenili kao neozbiljnu ili neogovarajucu, premladu ili psihicki nestabilnu da bi bila u stanju da mu bude aekvatan saradnik u lecenju.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

i ja smatram da svako iz ovisnikove okoline moze da pomogne, bilo da je to djevojka ili clan porodice ili neko drugi. ja nemam pojma kod vas tih lijecilista, ja sam iz bih. jos mislim da ako ga ne volis, bolje je da odes od njega, jer mu tako neces puno pomoci! ovisnik mora znati zasto zeli prestati, mora imati neku motivaciju, a ako s njim ne mozes planirati buducnost, bolje je da ga ostavis, jer tako samo gubis vrijeme!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

i jos sam zaboravila da dodam, nemoj mu predbacivati, moras shvatiti da su ovisnici BOLESNI ljudi, ne mozes kriviti nekoga sto je bolestan! samo sto je kod ovisnosti dobro zato sto je to IZLJECIVA bolest!
Post Reply