da mogu

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

da mogu

Post by ljeto2006 »

eto kopipejst ali bez uvoda da cu okupirati Draganinu temu....

a jebiga,cista bila do danas od subote,tresla je kriza,pa jucer isla raditi,ali uzela cetvrtinu subotexa i kako danas,valjda oko neke ure,nije vise mogla izdrzati,a imala pauzu na poslu snasla se...fak
uuuu koja je to borba,ali moram reci da sam to tek skuzila citajuci ovaj forum i da je ovo fenomenalana ideja za pomoc i da ne znam sta bi rekla, nemam rijeci koliko ovakva vrsta komunikacije moze pomoci...
rekla sam joj da sam na forumu,da mi je on otvorio oci i da tek sada kuzim kroz sta prolazi i da sam uz nju,ali da jednostavno necu uvijek imati razumjevanja,da je necu razmaziti,da se treba boriti...
i ona se zeli boriti ali je slaba,grozno slaba...sve joj je jasno nije ni blavica...mislim to su te 30e jebiga kad skuzis da je zivot borba vjecna i bez ovisnosti,a di nece s ovisnoscu..eto zvrky...treba strpljenja,ljubavi,dizati samopuzdanje stalivec...ne znam...
e i hvala na pitanju :oops:
ja vas sramezljivo, za sada, pratim sa strane, citam svakodnevno i super ste...
a onaj dan kod prijateljice,kad li je to bilo ponedjeljak-da,bilo je dobro,mislim usporeno dobro kako vec moze biti,malo pricale o nebitnim dogadanjima,malo se smijale,ona pila cajeve na hektolitre cajeva,a ja joj odnijela juhu da pojede i tako...
znaci danas je cetvrtak, od subote je bila cista do danas
idemo dalje, nema predaje...


e i prebacit cu sada ovaj tekst na svoju temu, mislim neugodno mi je Draganinu zauzimati...ne znam je li to okej, ali eto kopipejstat cu ipak

samo da smislim naslov
da mi je vratiti korake unazad
User avatar
chill_out
Posts: 114
Joined: Tue Feb 20, 2007 4:07 pm

Post by chill_out »

Helooow! Prvo pozdrav i baccio... A moje lito... Strpljenja, pažnje i ljubavi... ponajviše strpljenja... Sve će jean dan doć na svoje, viruj mi, ja san ti skontala iz vedra neba da neću moć zauvik trošit kemikalije i bižat od stvarnosti. To me okrenilo! Znam i meni bliskog čovika koji se još bori sa tin, unatoč svoje 34 godine, troje dice i ženon... okej, moga barbu/ujaka/strica, kako oćeš. :cry: .. To već traje pun ku...c vrimena, ali trudin se koliko mogu...nije lako...pobjediš bitku...i još jednu... na kraju je najgore kad izubiš rat, a toliko si se trudija... Dok je čovik živ, sve je moguće... Mrtvi neka mrtve pokapaju... Međutin, daleko najgore od svega toga je kad shvatiš da zapravo više nemaš ideja, neznaš kako pomoć... a vidiš da život (nebitno mlad ili star) sigurno prolazi i propada cila struktura... Nemoj se predat nakon prvoga poraza, bori se za ljudski život... ŽIVOT! :!: ! :!: !-to je vridno svake žrtve i uložene energije 8) !!! Drž se i javljaj kako je... PDT_Love_08
Que mas puedo hacer en este dia donde la suerte a cambiado por completo yo siempre pensaba que te tenia y es ahora que me doy cuenta que todo es insierto...
ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

Post by ljeto2006 »

E hvala chill_out.
Jebiga znan da je to zivot.....pisat cu...borit cu se :axe:
njeznije nego ovi smjalici :lol:

aj
da mi je vratiti korake unazad
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Re: da mogu

Post by Dragana »

ljeto2006 wrote:a jebiga,cista bila do danas od subote,tresla je kriza,pa jucer isla raditi,ali uzela cetvrtinu subotexa i kako danas,valjda oko neke ure,nije vise mogla izdrzati,a imala pauzu na poslu snasla se...fak

znaci danas je cetvrtak, od subote je bila cista do danas
idemo dalje, nema predaje...
evo da te pitam nesto...znas mene uvek puna pitanja..hehehe

da li ste bile kod lekara? sta vam je rekao? koji nacin lecenja?

zasto nije popila blokator u sredu? :roll:
pozzz
Image
ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

Post by ljeto2006 »

a nemam pojma Dragana, mislim da je ovo malo tezi slucaj
nitko ne zna
teska je situacija
ja se ne micem od nje, mislim kao podrska, ali ne znam sta da radim
ne znam je li moze bez ljecnicke pomoci da se izvuce
je li to tko uspije?
pitam iskusne, jebiga !!!!
kod doktorice je isla zbog pluca, i antidepresiva kojih uzima,
a ne zbog ovog problema

eto

aj pisati cu

nisam bas od volje :?

ali biti ce bolje
mora :wink:
da mi je vratiti korake unazad
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Pa u principu moze i bez lekara ali nije preporucljivo jer je procenat takvih skidanja jako mali,a lekar joj moze samo pomoci tako sto ce joj dati odgovarajuce lekove kako bi joj bilo lakse da prebrodi tu jebenu zikru. Nije to nista strasno otici i zatraziti pomoc,pokusaj da je nagovoris na to,dovedi je ovde na forum mozdajoj se svidi pa da probamo zajednickim snagama,ako smatras da ona stvarno zeli da se resi tog sranja pozovi je i ovde da ucestvuje u razgovorima mozda joj neko pomogne. u svakom slucaju pokusaj da razgovaras sa njom o soluciji da poseti lekara.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ne samo da ce joj doktor dati lijekove nego ce je pratiti i biti za nju kad god joj treba. Osim toga biti ce pod kontrolom pa ce biti i redovno testirana, dobiti ce i psiholosku pomoc sto je jako bitno i vidjeti ce ubrzo da nije sama u tome i da neke osobe stoje iza i pored nje, ukljucujuci roditelje i tebe da je gurnu ili podignu kad padne.

Kucno skidanje? Jako jako rijetko uspijeva, pa cak i kad uspije i skines se cesto to traje samo kraci period i opet si u istom sranju jer se nisi rijesio primarnog problema a to je uzrok drogiranja.
Da li se ona makla od drustva?
Kako provodi dane?
Nadam se da je unistila karticu i sve veze s brijacima i dilerima
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

Post by ljeto2006 »

Nista, jutros mi se ne javlja.
Imale dogovor za kavicu, ali isto tako i dogovor ako se ne javi da je pustim jer se bori...
Ma nadam se da se bori i da ne moze nista. Jos cu je jednom okrenuti, pa ako se javi...neka spava...neka se bori...
Znam da hoce da se bori.To je sigurno!!! Nije do prije dva tjedna uzimala ni tako cesto, od devetog mjeseca jednom mjesecno pa cesce pomalo i jednom dva puta tjedno, a sada je tek zaredalo da je skoro dva tjedan bilo po dva dana,pa dva pauze, pa tri jedan pauze, pa dva pa...Je li to moguce? Sve pitam! Znaci nije da se zakacila da svu lovu na to daje, skuzila sam neke momente jer je jucer nakupovala nekih stvari da ima sto manje love kraj sebe. Barem ja to tako mislim, ali mi je bilo glupo to odmah komentirati, pa cu pricekati, jer mi ona sama kaze da nije dobro to sto joj se dogada i vidim da je preplasena i zeli se boriti. Ponavljam se znam, ali... :cry:

E hvala sunrise sto si se ukljucila, mada me malo strah nakon tvojih savjeta, ali nekako u sustini znam da je to to. Da bi bilo najbolje ljecniku reci i da bude pod kontrolom. Zasto me strah? Ne zato sto si ti to rekla, vec stoga sto ce mi biti tesko nagovoriti je da zatrazi ljecnicku pomoc. Strucnu pomoc! A vidit cu! Morati cu!
Kako provodi dane, pitas me. Radeci, druzeci se samnom i jos nekim prijateljima koji su "normalni", ali nevecer ode doma, a decko se isto bori i tu nastaju problemi...
Jebiga zbilja kuzim, mislim kuzim ja koja sam uvijek bila cista i nikad nista uzimala osim radi zabave alkohol i katkad joint, koji je to problem oduprijeti se tome zato sam joj podrska emotivna i dizem joj samopuzdanje...zvrky mi je rekla da ne pretjerujem da je ne razmazim i to kuzim da ne smijem.
Uglavnom, kako radi mozda se pitas? A nekad i ja, jer ipak nisam sigurna da mi je do kraja iskrena koliko cesto uzima, ali stalno pricamo o tome kako dalje, jedino kad joj je bas tesko odmaknemo temu...
Znaci kako radi...ma izgura, zadnja dva tjedna je zaglibila preceseto s dopom, tako da se prosli vikend skidala i dva dana nije radila (ponedjeljak i utorak). Onda je srijedu radila pod 1/4 suobtex-a, pa je u cetvrtak opet uzela, jucer kaze da nije, mada joj ja ne vjerujem i sada se nadam da se bori, jer smo se sinoc cule, nakon sto smo se vidjele i zvucala je okej...
A ne znam, mislim pisem vam sve detalje jer nemam iskustva s tim, a kako sumnjam da mi je do kraja iskrena, mada znam da zeli borbu!!!, mislim iskrena u smislu kad uzme a kad ne, molim da pokusate iz tijeka njenih par dana, vi iskusni :?, reci je li moguce, evo da ne gnjavim dalje, znaci je li moguce da je uzela u cetvrtak oko 11ipo ujutro, i da je izugrala do petka popodne bez krize teske da joj nije hladno i tako to...zvala me u petka (to je bilo jucer vec sam gore u tekstu spominjala) nakon posla da joj trebam, valjda je htjela pozitivu oko sebe da se odupre zelji i vidjele smo se i zjenice su joj u polutami bile ne sitne skroz, ali ne ni prevelike, oci se nisu sjajile...ne znam....inace je krhke sitne grade, pa ne znam ali pretpostavljam i da jacina organizma samog uvjetuje kolika kolicina dopa te moze srediti...kuzite sta mislim?....i ona smrce heroin...to za informaciju da znate na koji se nacin drogira, a e jeibga drogira

A ja se uvijek raspisem :roll:
Sta sam jos htjela, da, zvrky kaze da je pokusam ukljuciti u forum. Je, rekla sam joj za forum i da sam ja tu pod suovisnicima i da mi to pomaze. Kako je reagirala? Suze su joj potekle, jer znam da zeli borbu....
Voljela bi da mi neki iskusniji suovisnicki borac, recimo Spirit kaze nesto ili ne znam vec tko...ne odbijam nikakav savjet drugih naravno, ni Dragane ciju sam temu okupirala u pocetku :wink: , ni leone i ne znam ciju sve ne sunrise da me savjetuje, ali eto trazim malo starije ako mogu...hvala :prayer:
Mislim da cu je to nagovoriti da se i ona ukljuci na forum!


pozdrav svima
da mi je vratiti korake unazad
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Mislim da te laze
Od cetvrtka 11 ujutro do petka popodne s prilicno normalnim ocima je nemoguce. Bez neke krize itd.
Ti nesto spomenu decka koji se bori? S cime, za nju ili i on s dopom?

Mislim da te laze i da nije do kraja iskrena s tobom i da vise uzima nego sto ti kaze. Mozda ju je sram ili misli da bi te razocarala ili da ne bi bila uz nju ili sta ja znam ali mislim da cijela prica nije tako blaga kao sto ima govori.
Nadam se da grijesim
os jednom cu sve procitati pa mozda i promijenim misljenje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

Post by ljeto2006 »

Da ja to isto mislim da me laze, da je ne napustim i sta li vec, neugodno joj je.

A decko se bori s dopom, spomenula sam to na Draganinoj temi jos neki dan.
Znam da je zeznuto, moram je maknuti od njega, jer i on se bori, ali im ne ide, cisti budu pa se opet vrate, ali rekla sam da je i ona svjesna da nije nikako dobro i da joj se vidi strah. Ma nemam pojma ustvari kad nista ne znam...fak


sad me zvala
idem se naci s njom na kavici
pisat cu sta je bilo


...a za uzimanje nazalost mislim da ne grijesis, ali moram nekako iz nje izvuci da mi bude iskrena, jer drugacije ne ide...

a jebiga
valjda ce biti bolje
mora

i to za smrkanje i za jacinu organizma sam u proslom postu napisala kao informaciju da se zna nacin konzumiranja, jer nije jacina djelovanja ista, zar ne?!!, i zbog kolicine s obzirom na organizam koja te moze ili ne mora poklopit...znam da je sve relativno,ali eto...ne znam pa pitam :?:
da mi je vratiti korake unazad
Post Reply