Ovisnost o kokainu

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Latenight
Posts: 6
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:14 pm

Ovisnost o kokainu

Post by Latenight »

Pozdrav svima!

Bratic mi je vec dulje vrijeme ovisan o kokainu, to se znalo, ali su se svi pravili blesavi. Sada je ocito doslo do toga da je voda dosla do grla i odlucio je otici u komunu, ali tek u sijecnju jer sada ne mogu nigdje naci mjesta.

Trazio sam po Netu i ne mogu reci da sam nasao puno savjeta kako se postaviti prema tavoj vrsti ovisnosti, kako mu olaksati odvikavanje, kako mu pristupiti (ne zeli razgovarati o tome ili razgovara kroz salu, ocito mu je neugodno)

Dakle, molio bi linkove, vase savjete, savjete onih koji su prosli kroz to (sto da ocekujemo?) i bilo sto sto mislite da bi moglo koristiti.

Iskreno se zahvaljujem!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

javljam se na duznost! heh salim se....
I ja, takodje, sam bila na kokainu....skoro 2 godine...nakon dopa. jos davno sam pokusala napraviti podforum kokain-no nije mi poslo za rukom. ...ne bitno...Tu sam ...sta te zanima? I da rado cu i s njim pricati ako bude htio
ps. nek se javi na pm ako nece tu da pise ../...mada....bolje je da je javno
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Latenight
Posts: 6
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:14 pm

Post by Latenight »

Evo, prvo bi ti se htio zahvaliti na ponudjenoj pomoci.
U medjuvremenu sam doznao da su se odlucili da ide u Medjugorje u komunu, mislim da je to Cenacolo gdje ce ostati godinu dana. Ja osobno, nisam najsretniji s tim rjesenjem, jer je to striktno vjerska komuna, a nisam bas siguran da je on nesto previse pobozan. Zalosno je sto ne postoji nekakva druga alternativa za odvikavanje osim vjerskih komuna, ali sto je tu je.

Inace, kod njega je bila klasicna prica. Dosta je kreativna osoba i jos se kao klinac poceo motati oko domacih rappera, pa se malo pomalo uklopio, poceo snimati albume.... Posto je po prirodi takav, pocelo je i s drogama, prvo bonkasi i to je gutao sakom, uvijek je bio megaloman, pa spid i na kraju je zavrsio na kokainu i to po 5 g dnevno. Sve se to znalo jako dobro, ali starci su se pravili da ne znaju, tj. nisu si mogli priznat da ga vise nemaju pod kontrolom. Kad sam pitao njegovu staru koliko zna, ispalo je da zna za to vec 1.5 godinu!!! Stari kao nije nista znao, ali podsvjesno je znao. Ponasanje tipicno za ovisnika o bijelom, urlanje, agresija, sav nabrijan....

Sad kad je voda dosla do grla, tj. kad su se dugovi prema dilerima nagomilali, odlucili su da nesto poduzmu.

Eto, mene zanima kroz sto on sad prolazi, jer od njega je to dosta tesko izvuc, a i vjerojatno mu se ne da slusat da ga netko stalno ispituje o tome. Kao se postavit prema njemu? Koliko je jaka zelja da se ponovno uzme? Ako nije bad, mozes mi malo opisat kako je kod tebe islo odvikavanje.

Jos jednom, puno ti hvala!
Pozdrav!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pisacu ti sutra...nisam te zaboravila! nisam bas bila kod kuce ovih dana......uglavnom...da znash. cuvaj se i sve najbolje
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Latenight
Posts: 6
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:14 pm

Post by Latenight »

Evo samo mali update situacije.

Dakle, prvotna ideja o odlasku u komunu je propala pod nagovorom dr. Sakomana. On je preporucio da mu se nadje posao i lijecenje antidepresivima. Ta cijela prica je drzala vodu par tjedana, ali svako malo se vracao kokainu jer se nije ni na koji nacin izolirao iz sredine u kojoj je do tad zivio.

Na kraju se opet odlucio otici u komunu jer je vidio da ovo nigdje ne vodi. Mislim da se radi o komuni koju vodi sestra Bernardica. Prije odlaska sa tatom je otisao na Brac i od tamo je trebao ici direktno u komunu. Jucer je otisao prosetati, ugasio je mobitel i ponovno zbrisao, vjerojatno do dilerice. Starci su mu u komi i ne znaju vise sta bi.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

nije to nista cudno ali je znak da je dosta nemocan i slab nad svojom ovisnoscu. Sjecam se kad sam i ja jednom pobjegla od kuce i uzela mami zadnjih 200 kuna iz novcanika i kad sam nakon toga bila u kucnom pritvoru a diler bi mi dosao pred kucu i bacio dop na balkon ili di vec.
Pitanje je koliko je on stvarno spreman za lijecenje?

Ponavljam se, ali dok on to ne pozeli nece biti uspjeha to je sicher.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Latenight
Posts: 6
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:14 pm

Post by Latenight »

Pa iskreno, mislim da on jos nije spreman tj. nije svjestan sto to ljecenje predstavlja. Ovo je sad cijela prica vise na nagovor roditelja i jer ne vidi drugo rjesenje pa bira komunu. Problem kod njega je sto ima veliki ego i glumi teskog frajera, a ustvari je veliki zec. Nadam se da ce se uspjet izvuc iz svega toga, al da je duboko zaglibio, je. Sunrise, thanx na replyju :)
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

koka je skup sport. kako on to sve financira?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Latenight
Posts: 6
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:14 pm

Post by Latenight »

Bavio se takvim poslom i kretao u krugovima gdje je poznavao puno ljudi pa je uvijek mogao uzeti na dug, a i cijelu zaradu od tog posla je potrosio na drogu plus sto mu je jos mama dizala kredit da otplati ostatak i da ga dileri puste na miru. Trosio je dnevno po 5 grama sto mi se cini stvarno puno...

Molio bi malo iskustva onih koji su to prosli da mi napisu sto ga sad ceka, kakvo je odvikavanje i kakve su posljedice na psihu. Cuo sam price o teskim depresijama...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

5gr denvno se cini puno no nije bas tako. Jer koka jako kratko drzi pa svakih po sata ti treba crta dok npr dop drzi 4x duze.
Pises u past time pa ne znam koliko je on stvarno trenutno u tome, iako si spomenuo da je on onaj dan zbrisao po koku?

Znas sta, za pocetak mu onemogucite ikakav prilaz novcu i nek mu roditelji ne padaju na price da nekome duguje jer malo je dilera koji ce svojim musterijama dopusitii dug koji je turbo velik. Dileri su vecinom ovisnici i dilaju zbog svoje velike potrebe i njima treba svaka kinta tako da na ler nece dugo dobivati.No, ako nema love biti ce mu znatno teze srediti se.

Zasto ne probate za pocetak ici doktoru i nek mu se odredi neka terapija i odlasci psihologu, cak i samo jedan razgovor bi ga mogao malo osvijestiti da shvati da to nije zabava i fora nego ovisnost i bolest nad kojom nema kontrolu.

Za tvoje zadnje pitanje ti nemam pametan odgovor jer nisam bila navucena na koku. No, kod skidanja ce imati ne toliko fizicke probleme nego psihicke poput halucinacija i paranoja itd.
Bas je nedavno netko ovdje pisao kako joj je bilo kad je prestajala s kokom, mislim da ces naci ili na Ispovijestima ili na Sup terapiji.
Mozda ako Luna ima vremena bi ti mogla puno bolje pomoci.

Kakva je trenutno situacija? sta je on doma sa roditeljima? Jel radi jos uvijek? Kako provodi dane? U kojoj ste fazi trenutno?
Nadam se da sam ti makar malo pomogla
Drz se
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply