Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

ziki wrote:Kriza od Trodona nije slicna skidanju sa Buprenorfina. Izvini ali nisi u pravu, vise je slicnija skidanju sa Heroina a vrlo cesto i teza i gora od Heroinske krize.
Čini se da ćemo morati agree to disagree. Dva tjedna sam proveo sa starijim čovjekom koji je ostavljao tramale. 15 komada dnevno, ne sjećam se od koliko su bili, preko deset godina uzimanja. Radi naglog ukidanja lijeka je pao u delirij i dobio nekakav polu epi-napad, ali je za par dana došao sebi i odradio skidanje daleko lakše nego ekipa s bupova... Bio je tu još jedan momak, nije mu bilo dobro, to je sigurno, ali najveći simptom koji sam primjetio bio je stalni odlazak na wc + znojenje itd... Tramadol je deset puta slabiji od morfija po potenciji. Ne znam odakle ti informacije i jesu li iz prve ruke, ali vjerojatno se možemo složiti da je svačiji metabolizam drugačiji i kriza na svakog može djelovati drugačije.

*How Long Does It Take to Get Addicted to Tramadol?

"For those who use the medication for pain relief purposes, development of physical dependence on the drug may take about three months. For those who abuse the drug, the process typically takes less time. Tramadol can be both physically and psychologically addictive, and the psychological part of the equation is dependent on personal variables."

ziki wrote:Doza od 150 mg dnevno uzeto odjednom zagarantovano posle nedelju dana stvara zavisnost, sto naravno zavisi i od osobe do osobe, i metabolizma itd.
O kakvoj ovisnosti pričamo, fizičkoj? Blagoj nelagodi nakon ukidanja lijeka? Objasni mi onda kako poznanici od kojih sam nabavio tramale nisu postali ovisni nakon mjesec-dva trošenja? Druga je stvar ako se netko radi s tramalima/trodonima i kad su velike doze u pitanju, te krize jesu užasne, moguće i gore od H kao što kažeš, radi dodatnog efekta na NRI, ali ovdje o tome nije riječ.
ziki wrote:Vidim da pokusavas da se bavis strucnim medicinskim nacinima da sebi pomognes sto pozdravljam, ali jedno su knjige a drugo je praksa.
Kući sam i strašno je dosadno, pa vrijeme provodim čitajuči svašta.... kad naiđem na nešto zanimljivo, podjelim ovdje, tko zna, možda ubuduće nekom dobro dođe. Želim shvatiti mehanizme rada lijekova koje trošim i općenito samu bolest ovisnosti, jednako kao što bih učinio da bolujem od neke druge teške bolesti... Puno je lakše kad si informiran, ali i dalje znam vrlo malo, pa zato i naglasim da se neke stvari ne shvaćaju kao činjenice, puno je toga podložno interpretaciji i osobnim iskustvima.
ziki wrote:Nismo ovde samo da se tesimo u mukama, vec i da iznosimo istinite cinjenice o tim supstancama.
Istina. Ali kao što vidiš, istina je često negdje na pola puta, stoga treba biti vrlo oprezan s informacijama dobivenih putem ovakvih i sl. online foruma.
ziki wrote:Ja ti zelim da istrajes u borbi sa Buprenorfinom i uvek imaj pri svesti ono sto si i sam rekao, Buprenorfin je nista za pravu krizu..mleko. To stanje cak i ne moze da se nazove krizom vec je to jedna promena za ceo organizam, kao i za psihu, koja zahteva neku vrstu rehabilitacije i vracanje u predjasnje stanje.
Buprenorfin ce da izadje iz krvi relativno brzo ali neki problemi nece nestati zajedno sa tim.
Kao sto rekoh jedna vrsta rehabilitacije.
Ovo si odlično rekao, u srž.

Malo smo skrenuli s teme... uglavnom tramala više nemam i ne planiram ih nabavljati. Trošio sam ih u malim dozama tijekom šest dana i prilično su pomogli u skidanju zikre s bupa. Za sada nisam naišao na negativne posljedice, a ako ih bude, svakako ću napisati ovdje. U svakom slučaju, to nije lijek za igranje....
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

O Tramalima pricam iz prve ruke na zalost, i moze se reci visegodisnjeg iskustva.
Verovatno ima dosta toga sto sam i napisao na forumu proteklih 5,6 godina o njemu.
To je bio prvi opijat tog tipa - uopste mislim na hemiju, na koji sam se ja navukao.
Takodje je to bila jeftina i dostupna droga na koju se dosta nas navuklo, pa su mi poznata i iskustva drugih pored mene.
Kad se navuces na Trodon on za razliku od recimo Bupa stalno trazi povecavanje doze kao i Heroin, da bi ti bilo ok..raste ta potreba.
Doza od 100 mg je neka normalna, to su ili dve kapsule ili ona sporoopustajuca retard ili film tableta koja deluje nesto slabije.
Po deklaraciji leka maksimum doza je od oko 8 kapsula ili 400 mg dnevno. ali dovoljno je reci da recimo ljudi oboleli od Kancera primaju po 100 mg..tako da je to dovoljno da se vidi o kakvoj je tableti rec.
Ja sam uzimao i kapi i ampule i u svim mogucim oblicima osim mozda supozitorije.
Ovo sto sam rekao za 150 mg ili 3 kapsule dnevno odjednom, to je taj minimum od koga se uradis vec onako, i on stvarno za nedelju dana vec stvori zavisnost od koje ces posle u najmanju ruku dva dana da se grcis i prevrces u krevetu.
Inace bio sam svedok i da je decko zapenio od njega, zatekli smo ga ukocenog u fotelji sa penom u ustima...
Takodje znam ljude kojima je on upropastio potpuno zdravlje, uglavnom su to neki koji su pili po kutiju dnevno od 20 pa nagore.
Od pada opsteg imuniteta, potencije, bolova u kostima.. pa razne neke muke ukljucujuci i epi napade..
Verovatno ti je poznato da kada uzmes Trodon da mozes da hodas 50 km i da ti ne bude nista, da se samo malo umoris..
E sve to ima svoju cenu posle.
Lek nije naivan ni malo, ali da je jak i da trenutno moze da odagna bol to je tacno.
Jedino kazem, ima vrlo kratak fitilj i brzo se navuces.
Tako da oprezno sa njim.
...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Ok, tramali su definitivno odužili skidanje, što je i logično jer su pokrili dobar dio opioidnih receptora i na taj način im onemogućili da što prije započnu samostalno funkcionirati, koliko god to bilo efektivno minimalno. Ali nije mi žao, jer sumnjam u ishod skidanja da ih nisam imao ovih šest dana koliko sam ih trošio (od 37,5mg do malo više od 100mg, ovisno o danu)... U suprotnom bi se popravljao bupom kad je bilo gadno, a to je direktan put u recidiv/odustajanje. Nisam pretjerivao s dozama pa nije bilo euforije, samo snaga da izguraš dan/noć, jedeš i krećeš se....

Nakon što sam ih ukinio ništa se nije promjenilo, jedino sam proljev dobio po prvi put, ali to je normalno jer tijelo mi je tek sada opiate-free.

Znači detox je ajmo reći gotov, sada slijedi rehabilitacija... učiniti nešto povodom ove sjebanosti. I odbaciti lijekove, kako sam i planirao - ne trošiti ih više od dva tjedna, a taj rok je za par dana... Nije ništa strašno, do 0.35/0.45mg Catapresana, nekih 20-25mg diazepama, koji brufen tu i tamo... Jedino me taj Sanval brine, uzmem 10mg pred spavanje, pa ponovim kad se budim po noći, bude tu 30mg ukupno.... a evo što upute kažu:
Lijek treba uzeti odjednom i ne smije se ponovno uzeti tijekom iste noći.

Preporučena dnevna doza za odrasle je 10 mg, a treba je uzeti neposredno prije odlaska na spavanje. Treba primijeniti najnižu djelotvornu dnevnu dozu zolpidema, koja ne smije biti veća od 10 mg.

Trajanje liječenja varira od par dana do dva tjedna ili najdulje četiri tjedna, uključujući smanjivanje doze pri kraju liječenja gdje je to klinički primjenljivo.

Kao kod svih hipnotika, dugoročno uzimanje zolpidema nije preporučljivo i liječenje ne bi smjelo trajati dulje od četiri tjedna.
Ali upute kao upute, tko to još čita, zar ne? :) Ma trošio sam ja Sanval nekad davno, mjesecima... čak se radili s njim radi halova, nije bilo nekih problema pa neće ni sada... iako, vjerovali ili ne, navući se može i to ne u smislu da ne možeš spavati bez njega, nego da ga zloupotrebljavaš kao benziće, tipa kutija-dvije dnevno, znam za takav slučaj. Jebeš mi sve izvalit ćemo kako zloupotrebit vitamin c koliko smo kreativni u tom smislu...

Zna li netko može li dr. opće prakse propisat Dormicum? Uzeo bih kutiju (10kom) samo da još preguram ovo malo, dok me nemir jebe... ovo nespavanje je muka za mene, ali baš pričam sa svojima, i oni se bude nekoliko puta tijekom noći, ne mogu zaspati ponovo, okreću se... to su valjda normalne stvari, tako ljudi funkcioniraju izgleda, ne bih znao.

I da, baš se razmišljam o kupovini ovih vitamina/minerala/aminokisela... možda čak danas naručim. U ovima Xcore ima valjda svaki jbni vitamin i mineral koji postoji, l-theanin je navodno jako dobar za funkcioniranje mozga, l-tirozin bi možda mogao nešto učiniti po pitanju dopamina, a omega 3 ima jak utjecaj na neurotransmisiju dopamina i serotonina... tako nešto.

Ako netko ima nekih drugih ideja ili prijedloga, neka kaže dok još nisam pljunio pare...

Image
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Imas Flormidal za spavanje, njegovo je dejstvo oko 6 sati a probudis se bistre glave.
Genericko ime mu je mislim Midazolam..posto se nazivi menjaju zavisno od firme koja ga proizvodi.
...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Pa to je Dormicum, plava tableta, baca u anesteziju a kamoli san koliko je jaka.... Samo dok ja dođem do psihijatra svog, prošla baba s kolačima.... a netko mi je rekao da može i dr. opće propisat, što čisto sumnjam.

Danas evo malo drva za zimu spremao, sve živo boli ali godi umor... baš baš mi se nije dalo, ma ni pokrenit, ali se natjerao... tako ću morat svaki dan nešto, komplet promjena modus operandi života, nema drugog načina oporavka.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ziki, jesi se ti skinuo sa bupa?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Jbmti matematiku moju, nije ni čudo da sam ljeta provodio po popravnim u srednjoj.... Sinoć me nešto spipalo, kosti počele bolit, groznica... ja pomislio gripa neka, nema trika da je zikra, osam dana je prošlo od kad sam prestao s bupom...prošlo je najgore (zapravo bilo je prilično bezbolno). I onda mi dođe, pa ja sam pokriven šest dana tramalom bio, i znači danas taman treći dan bez ikakvih opijata u tijelu, točno kao po rasporedu, evo zuje u punoj snazi... nemir, znojenje, jaki proljev, zima, ježenje, balavost, bol u mišićima, bol u kostima... ma sve što me zateč moglo.... i ležim u krevetu, razmišljam što učiniti da me otkoči?? Imam još dva catapresana, jedan ibuprofen, par beskorisnih sanvala i ajd, bocu apaurina... ali jebeš i njih.

Uplašio se krize, recidiva (iako sam bupove maknio iz bukse izvan dometa), nespavanja, bolova, drkanja, živaca, svega... prisjelo mi. Uzmem tel i okrenem psihu, objasnim situaciju kažem ruši me doktori ste pomagaj... sestra neka super baš,kaže samo ti dođi odmah, pusti uputnice i ostalo, nemoj se patit... ona će rješit s doktorima.

Došao tamo, kao po hitnom prijemu, ljubazna doktorica neka, vidi da sam u defektu skroz, objasnim joj da se borim ne želim odustat, trpim sve simptome ali nemir i nespavanje me kida, a sada će biti još gore ne znam kako ću... reko ovo je prvi put u šest godina da mi je tijelo full bez opijata i pobunilo se, pa normalno, jbga... neće ovo još dugo, ali zašto da se patim ako ne moram - stručnjak ste, pomozite da izguram ovo s faramkologijom.... znam da možete i da imate opak asortiman (iza nje ladica puna apaurina, haldola, akinetona, tramala, bogova....).

Kaže ona ne sekiraj se, sad ćemo mi to rješit, krene tipkat po kompjuteru, onako sporo kako doktori tipkaju...a ja gledam okolo po sobi, one ladice.... ampule diazepama, lorazepama, flurazepam, oksazepam, bromazepam, rivotril, xanax, helex, mst continous, nema šta nema,... ako postoji raj za narkomane, boga mi tako izgleda...

Klikće, klikće po onom kompijuteru, nešto ne valja, izgleda da printer ne radi, meni odmah muka došla pa jbmti svemir jesi se urotio protv mene ili šta.... dolazi neki mlađi lik, bijela kuta, ne znam jel doktor il šta,ali kurca ne zna o kompijuterima, prčka po tom printeru, gleda kablove pali gasi stišče sve živo borba samo taka ali ništa na kraju, predao je bitku a doktorka i ja u drugi ured na drugi kompjuter....

I šta ćemo, kako ćemo... po običaju, ja predlažem terapiju jer naravno "znam bolje", pravim se blesav naravno, reko čuo sam da je za spavanje taj neki Dormicum (flormidal) jako dobar, ja bi to... a za svaki slučaj dajte i manju dozu seroquela, nek se nađe isto za pred spavanje .... nervoza nemir reko neću da pijem apaurine više, evo dva tjedna udaram 3x10mg, neću da se opet navučem na to sranje, jedva sam se skinio nedavno... a i ne pomažu previše. dajte vi meni pregabalin (lirika), ljudi se na zapadu skidaju s tim... zastala ona, skup lijek preko 100 eura je kutija največe doze.... ode se konzultirat s glavnom, vrati se i upiše 75mg... a ja onako narkomanski prokleto pitam može 300mg, nagodimo se na 150... prepravi ona bez problema....

Printer radi.... Problem rješen.

Drmnio sam dvije lirike od 150mg, čudan skroz lijek, probao jesam par puta prije u gigantskoj dozi ali nije mi se svidio previše... međutim skinilo je krizu za 80%, što je nevjerojano, osjećam se skroz ok... krećem se normalno, jedem, pričljiv sam, noge nisu nemirne... čudo! Jedino malo mučninu kao osjećam... i srce lupa dosta , tlak 156/74... trebao sam ipak uzeti samo jednu. A možda je to i od krize, vrlo moguće, nisam catapresan uzeo danas. Baš me zanima jel ovo poboljšanje i skidanje zikre privemeni efekt ili će tako biti i sutra i dalje.... držim fige.

A noćas znači napokon SPAVANJE, možda bude i u kompletu, Dormicum je stvarno jak benzić...

Jbga znam da sam ubacio sad dosta farmakologije, ali samo dok preguram ovo, ne planram uzimati ništa osim (vjerojatno) antidepresiva nekih cca 6 mjeseci, da ne budem baš biljka nakon opijata...Jebeš onda čitavu stvar, skineš se, namučiš ko konj i onda vegetiraš, kao što je ziki dobro rekao... bolje onda ostat na održavanju i živit koliko tokiko normalno.

Kupit ću i one aminokisele što sam gore okačio, vitamine, minerale... Vidit ćemo kako će ova lirika radit, i njoj treba vremena da dođe u neki balans, tjedan dana navodno, držim fige da pomogne. Lijek užasno deblja, što bi meni dobri došlo, nekih 6-7 kila...ali valja prekinit na vrijeme, znam neke koji su postali užasno gojazni... Vježbanje obavezno ubacujem, za početak samo trčanje i preskakanje užeta, to mogu fino u kući a super je...
Some off-label uses of pregabalin include restless leg syndrome, prevention of migraines, social anxiety disorder,

It appears to have anxiolytic effects similar to benzodiazepines with less risk of dependence.

The effects of pregabalin appear after 1 week of use and is similar in effectiveness to lorazepam, alprazolam, and venlafaxine, but pregabalin has demonstrated superiority by producing more consistent therapeutic effects for psychosomatic anxiety symptoms. Long-term trials have shown continued effectiveness without the development of tolerance, and, in addition, unlike benzodiazepines, it has a beneficial effect on sleep and sleep architecture, characterized by the enhancement of slow-wave sleep.

Cost - In the United States as of 2015 the cost is between 3.69 and 5.52 USD per 150 mg capsule.
How To Use Lyrica For Opiate Withdrawal

Pregabalin (Lyrica) for Opiate Withdrawal and/or PAWS

Image
Last edited by noel on Fri Oct 07, 2016 8:46 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Sub ti jos uvek nije izasao iz organizma, racunaj half-life, nagomilavanje predjasnjih doza i zadnju dozu, ne zanemaruj doze od 0,nekoliko. Citao si sigurno po forumima da mu treba oko 21 dan da izadje iz organizma.
Opet se vracam na onu pricu da se sa subom stvarno nikad ne zna na cemu si, jedno jutro se probudis super misleci da je kriza prosla, pa te sutradan stigne. To je ono sto je mene uvek bunilo kod njega, ako uzmemo u obzir sve statistike i glupave matematike!

Sad si se dobro opremio tabletama i gruvaj!
Btw crkoh od smeha dok sam citala kako si ih iskukao:)

Ja smanjila mirtazapin sa 15 na 10 mg i nikakve promene nisam uocila, spavam i dalje odlicno... Sledeci korak na 7,5 mg
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Ej, ma naspavao se sinoć ko čovjek, popio jedan Dormicum oko 23h, onesvjestio se i spavao kao beba sve do nekih 4 ujutro... pravi san, onaj koji odmara, znaš kad sam nakon mjesec dana prvi put onako fino protegnuo ruke i noge nakon buđenja, milina. A glava čista....
Frajla wrote:Sub ti jos uvek nije izasao iz organizma, racunaj half-life, nagomilavanje predjasnjih doza i zadnju dozu, ne zanemaruj doze od 0,nekoliko. Citao si sigurno po forumima da mu treba oko 21 dan da izadje iz organizma.
Opet se vracam na onu pricu da se sa subom stvarno nikad ne zna na cemu si, jedno jutro se probudis super misleci da je kriza prosla, pa te sutradan stigne. To je ono sto je mene uvek bunilo kod njega, ako uzmemo u obzir sve statistike i glupave matematike!
Skroz si u pravu u ovome za bup, najčudnija kriza ikad nikad nisam doživio ništa slično... ne znaš na čemu si ni šta te čeka... pusti, pa uvati... znam to za gomilanje, ali nisam znao da ostaje 21 dan? Ja sam čitao od 5-12 dana, ovisno o dozama i metabolizmu. Ma nemoguće da je još u meni, evo ti tapper moj, a ispod je grafika prikaza gomilanja... moram bit iskren da je ne kužim baš, mogli su to ljepše (jednostavnije) složit.

9.9 s 4 mg, prepolovio na 2 mg, čekao desetak dana da se stabiliziram i onda:

Code: Select all

17.09.  sub	2.0 mg
18.09.  ned	1.8 mg
19.09.  pon	1.6 mg
20.09.  uto	1.3 mg
21.09.  sri	0.8 mg
22.09.  čet	0.4 mg
23.09.  pet	0.2 mg
24.09.  sub	0.1 mg
25.09.  ned	0.0 mg
26.09.  pon	0.9 mg
27.09.  uto	0.0 mg
28.09.  sri	0.0 mg
29.09.  čet	0.0 mg
--//--
--//--
06.10.  čet	0.0 mg
Znači deset dana bez bupa, četiri dana bez ikakvog opijata/opioida u tijelu (tramadol ima kratak poluživot, cca 6h). Nikakvu želju nemam, nikakav crv, nevjerojatno...

Image
As patients take subsequent doses of buprenorphine before the prior dose has completely metabolized, a buildup occurs in blood levels. The buildup continues for approximately 5-12 days at which time the dose taken 5-12 days prior has nearly fully metabolized. This is the stabilization period. When dose is decreased the effects of this build up should be considered before the effects of the new lower dose can be evaluated.
Frajla wrote:Sad si se dobro opremio tabletama i gruvaj!
Pregabalin je super za sad, nadam se da će nastavit to djelovanje... danas nema mučnine, nema lupanja srca... a isto sam drmnio dvije. Jebe me jeza stalno,ostao sam bez catapresana, zima mi je furam jaknu po kući povremeno, proljev ne prestaje... kupio danas Loperamid, valjda će pomoć baš je neugodno.... nakon toliko vremena na bupu zaboravio sam kako je to kad imaš proljev ili meku stolicu. Energija nula bodova, samo sam na krevetu, visim na netu,.... Potrajat će ovo izgleda jebem li ga.
Frajla wrote:Btw crkoh od smeha dok sam citala kako si ih iskukao:)
A uvatilo me baš gadno, šta da ti kažem....ko kad si u krizi od dopa a šema javlja da je stigla - kriza prestaje istog trena sjedaš u auto voziš kao schumacher sve je odjednom ok... tako i ja, odradio nabrzinu što sam morao da se otkočim.
Frajla wrote:Ja smanjila mirtazapin sa 15 na 10 mg i nikakve promene nisam uocila, spavam i dalje odlicno... Sledeci korak na 7,5 mg
Odlično, ako ga piješ toliko godina vjeruj mi da je on odradio odavno svoje što se tiče bilo kakvog AD efekta, ako ga je ikad i bilo (evo jedan zanimljiv tekst) ali znam da je jeben za spavanje... Samo polako sa skidanjem, oduži to što duže.... Ja sam započeo s Lexapro (Escitalopram) pa ćemo vidit kako će to ić...
Last edited by noel on Thu Oct 27, 2016 10:02 pm, edited 2 times in total.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Racunaj da si 26.09 uzeo 0.9 mg. Hal- life moze da ide do 3 dana ali da uzmemo sredinu od 2 dana ili 48 sati u zavisnosti od metabolizma, kolicine vode it
26.09 0.9 mg
28.09 0.45 mg
30.09 0.225 mg
2.10 0.112 mg
4.10 0.056 mg
6.10 0.028 mg
8.10 0.014 mg
10.10 0.007 mg
12.10 0.0035 mg
14.10 0.0017 mg
16.10 0.00085 mg
Itd
Locked