suprug ovisnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: suprug ovisnik

Post by sunrise »

Ajme ti opet svasta ispisao....jedno 10 redova sam procitala,jel dosta???????? i meni je dop bolji od koke,ma krdo bolje......ali mene koka nije nikad ni toliko privukla da bi se na nju nategla.....
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: suprug ovisnik

Post by MasacreEnElDiscoBar »

dobra je protiv karijesa, ima i chajeva od koke to dok idesh na velike nadmorske visine, onda kuhaju te chajeve za lakshe disanje zbog manje gustoche zraka, ali nema shus ko prah...I prodaju se normalno ko chajevi, susjed mi je donio par vrechica, od njegovog oca prijatelj je isho neshto za posao u Peru i tamo ima neka pruga kojom se vozish 4-5kilometara u visinu, pa onda djele te chajeve, pa ih pokupio za doma...Nego neshto sam htio napisat josh za ovu temu....uhh..

Da, zajednica ''susret'', funkcionira tako da prvo idesh u jednu njihovu prihvatnu kuchu gdje se skidash, imash vremena 6mj., nekima puste i duze neki krache kojih 2mj. su tamo, tamo dobivash terapiju koju postepeno smanjivash u dogovoru s psihijatrom koji dolazi 2 puta mjesechno, max. se moze uchi s 15kom. hepova. ima cigareta prvih 1mj. dobivash 14kom. poslje smanje na 12kom.,kad se skinesh josh si tamo kojih jedan mjesec, pa onda odonuda u jednu od njihovih kucha gdje nema terapija ima cigareta 12 na dan dobijesh ima nekih osnovnih ljekova ko za glavobolju itd.,i ako morash pit bash neke ljekove zbog neke druge bolesti ....,program traje 2god. drzava sve placha(mjesechno 3100kn=otp.500eura za svaku osobu) osim cigareta za to tvoja obitelj izdvaja mjesechno oko 200kn, nakon zavrshenog programa postoji moguchnost, ako se netko zeli dalje shkolovat besplatno, neki se zaposele tamo, 3operatera su u toj prihvatnoj kuchi, 2 bivsha ovisnika...Uglavnom vode i brinu se za sve nekoliko bivshih ovisnika, osim terapije methadona i buprenorfina to svako jutro dolaze djelit dvoje ljudi koji se brinu za ljekove podizu ih itd...Ima sveg, mogu se gledat filmovi, kartat(normalno ne kockat), igrat nogomet, kosharku , stolni tenis ima teretana uglavnom sve da se mozesh zaokupit dobro, jedino nema bazena, ali on je kasnije dok izadjesh iz prihvatne kuche u polju, samo morash s lopatom u njega skakat....Eto tolko za sad o zajednici ''susret''...
Salute!!!
Post Reply