Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jul 03, 2019 9:27 am
SB ne bukvalno zaboravila period,vec to neko stanje duha,ne mogu da steknem taj osecaj sada, secam se da sam i pre drogiranja bila u gasu, i kao dete energicna,trenutno sad iz ovog stanja dostici to,tesko..
Da se secam ko sam bila sa te neke spoljasnje strane (sport/nacin zivota i to) i nemam neku korist od toga,znam sta tu treba da radim, vise me zanima to neko unutrasnje stanje posle bupa,jer na njemu je lazno..A o tome i govorim,to neko prirodno stanje nisam imala godinama..
Vratice se to prirodno stanje duha, samo budi maksimalno istrajna! Ja sam poceo polako da osecam onog starog sebe. Znaci onakvog kakav sam bio do sve pred kraj 2000.-e. Imao sam i posle neke periode kada sam bio dobar i strejt, samo je uvek postojalo ono u glavi kako cu kad zavrsim nesto bitno sto sam zacrtao, da se zviznem necim, jbg, droga mi je dugo bila omiljena zabava, to je sada proslo! Obozavao sam basket/kosarku. Uh kako sam voleo kada imamo utakmicu, pa dodju drugovi i drugarice da nas gledaju i da navijaju. To sam bas voleo kada dodju ljudi da gledaju nas i to mi je davalo i dodatnu snagu, narocito drugarice, hahahah, posedaju na stolice, prekrste noge, zvacu zvake i keze se, tada nisam promasivao. :D Poceo sam od nedavno ponovo da visim na kosu kada imam vremena, radim dosta stvari koje sam dugo vremena zanemario, a voleo sam ih...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

U glavnom, mislim da su sport i fizicka aktivnost jako bitne stvari u savladjivanju problema sa drogom.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Dakle SB,pre dve decenije tebi je bilo skroz dobro :D Lepo je cuti..
Za fizicku aktivnost se potpuno slazem,treba se pokrenuti i to je definitivno,najgore je cupkati u mestu..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Bas osecam da mi se ispravlja ta greska u glavi koju sam imao. Pre recimo kada sam bivao srecan i zadovoljan necim sto sam postigao, uvek sam isao da "proslavim" taj uspeh sa alkoholom ili nekom drogom, najcesce kombinacijom alkohola i droge. Proslo me je to, shvatio sam totalni apsurd toga, bar sto se mene tice. Hvala Bogu, ni taj alkohol mi vise ne prija, a da probam da li bi mi prijala neka droga, to apsolutno ne dolazi u obzir. Pisao sam, pre neki dan sam malo cugnuo, pokajao sam se zbog toga. Niti mi je prijala cuga, jos se automatski tu pojavio i spid. Jeste da me uopste nije ni zagolicalo da ga povucem, i to pivo sam pio po inerciji, jer sam pre uvek pio na tom desavanju, tako da sam izvukao pouku da se uboduce jako pazim te inercije. Za jedno dve nedelje idem na more sa tetkom, nosicu telefon da mogu da pisem na forumu, jer mi uvek prija komunikacija sa ljidima u slicnom problemu. Onda pre jedno dve nedelje, kada sam bbio jos rovitiji nego sada, pa nabavio trodoone za sutradan, da bih se kao zastitio od bupa, jer sam trebao da idem na mesto koje mi se nikako ne svidja, podelio sam to sa vama, i u rekordnom roku se resio tih trodona, na kraju sam bio bas ponosan zbog toga. Tada me je zamenio brat, pa nisam ni isao tamo gde sam trebao, ali sam posle toga za par dana isao i tamo i na mrskija mi mesta, naravno potpuno strejt, nije mi cak ni palo tesko, prihvatam zivot takav kakav jeste, prihvatam sve i lepo i ruzno, to je jednostavno zivot, i ne moze ti uvek biti lepo. Meni je cak i bilo lepo zbog toga, jer mi sve jasnije postaje kako se apsolutno moze sve i ici bilo gde bez nekog omamljivaca!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jul 03, 2019 2:30 pm Dakle SB,pre dve decenije tebi je bilo skroz dobro :D Lepo je cuti..
Za fizicku aktivnost se potpuno slazem,treba se pokrenuti i to je definitivno,najgore je cupkati u mestu..
Obrisao sam prvi odgovor na ovaj post, nesto sam bio napisao po cemu bi me mogao neko prepoznati. Naravno da mi je bilo dobro tada, bilo mi je i kasnije dobro u nekim periodima kada sam bio strejt. Bilo je nekih periodica kada mi je stvarno dobro bilo i uz drogu vikendima na kraju srednje ili leti, ali nikakvo je to zadovoljstvo realno, ako tebi treba supstanca da bi ti bilo full. Ne mogu se sebi cudom nacuditi zasto je meni trebalo ono sve sto sam radio, zasto sam tako zavoleo tu stetnu zabavu, od koje sam samo sebe umanjivao i trpao se na mesta gde nikad nisam ni osecao neku Bog zna kakvu pripadnost. To je potrajalo tako dugo, i na kraju posle toliko vremena i ja postanem zavisnik, i to od bupa. Izgradio sam mu dobar prostor. Zezao sam se sa svakom drogom, i prosao skoro bez posledica, mada je ta tvrdnja diskutabilna, mislio sam da se ja ne mogu ni na sta navuci, ali vraga, padoh na bupu. Jebi ga, sta je, tu je, posle jebanja nema kajanja. :D Sada je bitno u sadasnjosti biti pametan, da bi mogao da racunas na neku buducnost...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Jako sam depresivan ceo dan danas... Treba da spavam. Još nisam ni legao, a vec mi nervi rade i mislim da nema spavanja nocas. Ostao sam na 0,7...necu povećavati pa neznam sta da se desi... Pokušavao sam malo da čitam Noela, ali misli su svuda po malo... pametno je on to gurao čini mi se, ali ja bih na suvo pre lagano... Ok magnezijum, kalcijum i ostalo, ali lekova niti imam niti imam snage da ih jurim. Nisam ni registrovan za bup, niti sam video lekara godinama. Morao bih sve na crno, ali to mi je crnjak veci od ičega. Ne mogu da gledam one raspale njuske koje su mi radile šeme i sa kojima sam se uništavao... Ne smem sada da uopšte razmišljam o njima jer oni su recept za recidiv, a to bi bilo zestoko sjebavanje... Idem da "vozim biciklu", ne mogu da mislim, a da spavam, ni to ne mogu...počinju da mi iskaču slike pred očima stanja i situacija u kojima sam bio dok sam bio na horsu... Koliko sam srece imao samo da sam ostao normalan i čitav posle svega... Mada tek ću videti jesam li... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Wed Jul 03, 2019 10:13 pm Jako sam depresivan ceo dan danas... Treba da spavam. Još nisam ni legao, a vec mi nervi rade i mislim da nema spavanja nocas. Ostao sam na 0,7...necu povećavati pa neznam sta da se desi... Pokušavao sam malo da čitam Noela, ali misli su svuda po malo... pametno je on to gurao čini mi se, ali ja bih na suvo pre lagano... Ok magnezijum, kalcijum i ostalo, ali lekova niti imam niti imam snage da ih jurim. Nisam ni registrovan za bup, niti sam video lekara godinama. Morao bih sve na crno, ali to mi je crnjak veci od ičega. Ne mogu da gledam one raspale njuske koje su mi radile šeme i sa kojima sam se uništavao... Ne smem sada da uopšte razmišljam o njima jer oni su recept za recidiv, a to bi bilo zestoko sjebavanje... Idem da "vozim biciklu", ne mogu da mislim, a da spavam, ni to ne mogu...počinju da mi iskaču slike pred očima stanja i situacija u kojima sam bio dok sam bio na horsu... Koliko sam srece imao samo da sam ostao normalan i čitav posle svega... Mada tek ću videti jesam li... :mrgreen
Samo Ad dolazi u obzir od ljekova. I svima bih to savjetovala, naravno uz konsultacije sa dr.
Ja sam privatno isla , i nije to lose ko sebi moze da priusti.
Evo pile smo ga i Frajla i ja.
Prekinula sam veoma lagano sa njima.
Ja jeste da nikad nisam bila na heroinu, i ne mogu se poredit sa ostalima, ali meni je bup haos u glavi napravio. Ja mislim ( mozda se i varam) da ne bi uspjela bez AD.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Wed Jul 03, 2019 11:06 pm
Jurke wrote: Wed Jul 03, 2019 10:13 pm Jako sam depresivan ceo dan danas... Treba da spavam. Još nisam ni legao, a vec mi nervi rade i mislim da nema spavanja nocas. Ostao sam na 0,7...necu povećavati pa neznam sta da se desi... Pokušavao sam malo da čitam Noela, ali misli su svuda po malo... pametno je on to gurao čini mi se, ali ja bih na suvo pre lagano... Ok magnezijum, kalcijum i ostalo, ali lekova niti imam niti imam snage da ih jurim. Nisam ni registrovan za bup, niti sam video lekara godinama. Morao bih sve na crno, ali to mi je crnjak veci od ičega. Ne mogu da gledam one raspale njuske koje su mi radile šeme i sa kojima sam se uništavao... Ne smem sada da uopšte razmišljam o njima jer oni su recept za recidiv, a to bi bilo zestoko sjebavanje... Idem da "vozim biciklu", ne mogu da mislim, a da spavam, ni to ne mogu...počinju da mi iskaču slike pred očima stanja i situacija u kojima sam bio dok sam bio na horsu... Koliko sam srece imao samo da sam ostao normalan i čitav posle svega... Mada tek ću videti jesam li... :mrgreen

Samo Ad dolazi u obzir od ljekova. I svima bih to savjetovala, naravno uz konsultacije sa dr.
Ja sam privatno isla , i nije to lose ko sebi moze da priusti.
Evo pile smo ga i Frajla i ja.
Prekinula sam veoma lagano sa njima.
Ja jeste da nikad nisam bila na heroinu, i ne mogu se poredit sa ostalima, ali meni je bup haos u glavi napravio. Ja mislim ( mozda se i varam) da ne bi uspjela bez AD.

Izvini sto gnjavim, ali skroz sam polupan trenutno. Mozes li me uputiti gde se mogu informisati na netu i pročitati o tom AD? Jerr pročitah vec negde to, ali neznam sta je u pitanju konkretno... Anti depresivi ili sta vec? Ja sam čitao Noelovu priču i nadjoh podatak da mu je pomagala lirika u toku krize fizičke, ali nje se bojim jer znam da je navlaka... Ne lično, nisam je dovoljno dugo koristio da bih se pecao, vec sam imao trenutke gde me je dizala sa mrvica a bupa na noge i lepo sam funkcionisao...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB radi na tome da ostanes na takvim stavovima,jos je sve to sveze kod tebe da bi sad mogao da stvoris neku siru sliku..Lagano samo..Kao sto rekoh,dobro si prosao na samom skidanju i nemoj to olako da shvatis..

Jurke,nemoj povecavati,svrhe nema,drzace te kratko,meni je 2-3-4 dana kratko,sa tim sto je preko dana lakse,bar meni,noel je na drugaciji nacin spustao doze i drugacije je skroz..ne citaj i ne opterecuj se i ja sam na o,7 i mene drma neka nervoza u nogama opet,a spava mi se, pa sad ne znam sta bih radila,jer mi se bas i ne seta po kuci,za izlazak ni u setnju nikako nisam..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Depresija,kao posledica buprenorfina skidanja/ukidanja se ne moze izbeci,sad dodavati ad u fazama skidanja je van pameti..Dok ad pocne da deluje,treba vremena,a moze se desiti da dolije ulje na vatru u pocetku,tacno je da te cupaju nakog nekog vremena,medjutim tacne su i mnoge druge stvari vezane za iste,pila sam ih i ja,ali nema svrhe,sve sto urade je kratkotrajno i nije bas da nemaju nikakve posledice..
Locked