Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Xxana hvala na podršci. Ne ide mi loše za sada. Ti, kako guraš?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Kad si vec krenuo,pokusaj,da ne mracim,ali ne znam zasto mislim da ti se zuri,sad to uradi i polako,a bolje je i za psihu kad se malo disciplinujes i organizujes,jer konkretno radis nesto..Pisi..
Dobro sam,nije lose,sad mi je ok..Da sacekam jos malo,pa opet..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Vazi, pisacu kako god bilo. Potrebno je nekada gledati stvar iz vise uglova, ne samo iz svog. Zato sam i ušao na ovaj forum i čitao iskustva, uspehe, padove. Mnogo toga sam najpre naučio na svojim greškama. Kamo lepe srece da sam od tih koji na tudjim uče. Opet i ovde se moze naci zanimljivih stvari, načina da se izbegnu neke greške.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Sun Jun 30, 2019 4:21 pm 1mg mi je bila uobičajena doza vec neko duze vreme da. Par dana sam bio na nesto manji j dozi, a onda opet jedan na 1mg. Danas mi je drugi dan na 0. Nemam obaveze, kuci sa porodicom... Skrenuo sam misli sa bupa uspešno i ne osecam tegobe, osim učestalo mokrenja... Kontam da ujutru nastavim sa 0.5. Ili da guram posao pa kada dodjem, ako osetim bas frku onda uzmem.
E tu je bup mnogo zeznut...
Npr ja sam tako bila odlucila da preskocim dan dva kad sam bila na 0.75.
Prvi dan lagano, drugi dan teze ali ajde moze se, e treci mamma miaaa uzas. Trciii po onu dozu od 0.75 kad gle vraga uzeh je i nistaaa prelosee mi!!
Jedva sam se nekako iskobeljala. Tako da budi oprezan kad istrosis zalihe onda te ni standardna doza bupa ne moze pomoc. Sve smo ovdje sve o tome pisali nego kapiram da je masu objava pa ko ce citati sve.
E sad ti ovo primi k znanju ali uvijej imaj na umu da je svaki org. razlicit...
I to sto ti mozes trpit,
Ja mozda to ne mogu i tako...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Sun Jun 30, 2019 5:07 pm
Jurke wrote: Sun Jun 30, 2019 4:21 pm 1mg mi je bila uobičajena doza vec neko duze vreme da. Par dana sam bio na nesto manji j dozi, a onda opet jedan na 1mg. Danas mi je drugi dan na 0. Nemam obaveze, kuci sa porodicom... Skrenuo sam misli sa bupa uspešno i ne osecam tegobe, osim učestalo mokrenja... Kontam da ujutru nastavim sa 0.5. Ili da guram posao pa kada dodjem, ako osetim bas frku onda uzmem.
E tu je bup mnogo zeznut...
Npr ja sam tako bila odlucila da preskocim dan dva kad sam bila na 0.75.
Prvi dan lagano, drugi dan teze ali ajde moze se, e treci mamma miaaa uzas. Trciii po onu dozu od 0.75 kad gle vraga uzeh je i nistaaa prelosee mi!!
Jedva sam se nekako iskobeljala. Tako da budi oprezan kad istrosis zalihe onda te ni standardna doza bupa ne moze pomoc. Sve smo ovdje sve o tome pisali nego kapiram da je masu objava pa ko ce citati sve.
E sad ti ovo primi k znanju ali uvijej imaj na umu da je svaki org. razlicit...
I to sto ti mozes trpit,
Ja mozda to ne mogu i tako...
To da, skroz kapiram i sam sam razmišljao o tome. Moguce je da ce se i to desiti, ali jednostavno mi je posle svega došlo da preskoči ova dva dana jer sam osetio da mogu. Videcemo vec sta ce biti nakon toga. Nadam se da ce mi leci i 0.5, a kada se na tome stabilizujem blize cu biti konstantno nuli. Hvala sto si se uključila, znači čuti mišljenje nekoga ko je prošao vec neki put do kraja.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Imate u poglavlju "Vase ispovijesti", na starni 30 po meni odlican tekst/temu, "Kako prepoznati i izbjeci recidiv-prijedlozi". Autor je stariji clan, koji je bio zavisnik od svoje 16.-e do 40.-e godine. Pa procitajte u koliko vas ne mrzi, bas je dobar tekst. Malo pre ga nadjoh i procitah, pa osetih potrebu da podelim to sa vama, mislim da bas moze biti od koristi, a i pominje se i ono o cemu sam ja pricao, a to je da ne ocekujete kule i gradove od samog skidanja. Nece se desiti neki "dan preobrazenja” kod nas, u koliko budemo cekali i ocekivali Bog zna sta od samog skidanja, bez da se debelo potrudimo da promenimo neke navike i nacin zivota, nece se nista bitno promeniti samim skidanjem. Ima svasta korisno u tekstu, topla preporuka svima da ga procitaju!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

:x Samo na kratko da se javim jer krenuh na posao. Dva dana na 0 su iza mene. Jutros sam ustao i osetio kao neku blagu pogubljenost u glavi. Misli skroz izžvakane... Nisam ih mogao lako ispeglati. Dugo sam se razmišljao gledajuci tableticu od 2mg koliko da jutros uzmem. Dvoumio sam se dal to bude trecina ili četvrtina. Na kraju sam prelomio i uzeh 0,5. Kontam drzace me na poslu, a kada dodjem kuci ostaje mi da se izborim sa psihom i ne uzmem do sutra ujutru vise. Da ne idem na posao mozda bih duze odolevao, pa bi onda odlozio za sto kasnije... Idem da sljakam pa se javim, bacam oko povremeno da vidim kako vi sa vašim borbama... :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

svemu dobrome dođe brzo kraj.mislim na vezu sa vanjskim svijetom.tu di idemo nula bodova je net jer su bar je zadnji put tako bilo prije tri godine drzali pod zabranom sve drustvene mreze,osim neke ruske preko kojih sam se mogo viditi sa svojima.sad ako su i to provalili neisplativo mi je uopće uzimati net jer koji ce mi klinac ako ne mogu viditi obitelj.vrijeme sam uglavnom kratio tako da sam naa prvo mjesto stavio obitelj,a onda citanje novina i sve otalo tako i ovaj forum.bilo bi mi drago da sljedeci put kad otvorim ovaj forum vidim da su se ovi troje pacenika izborili za normalan zivot.ako nekoga golica masta da li sam pokleko sa pusenjem onih pizdarija,na srecu nisam.bio sam dovoljno jak u glavi da vidim sta se iz toga moze sve lose izroditi za mene kao i za moju obitelj.eto toliko.poz i ostalima koji se hrvaju da izvedu pacenike na pravi put.poz
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke,ako si mislio da ce te zaobici,izgleda da si se sjebao druze :D Sta da ti kazem?Izdrzi..

Licanine,drago mi je sto nisi,kad si pisao o onih 13 god i nisam znala sta bih ti na to rekla,a i fazon iz kog si pisao mogu da razumem..Drz se!
I zaista ti hvala sto me nazivas pacenikom,to mi puno znaci haha!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Xxxana koji ti je dan danas na 0.8? Jesi se stabilizovala?

Pozdrav licaninu, i budi ponosan na sebe i nastavi da se boris! Nego kakav ti je plan kad dodjes kuci? Secam se da je to bio najveci problem
Locked