MOLIM vas pomozite...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by cokapeace »

ani wrote:aqvrius je napisao/la:NEMAS PREDSTAVU U STA SE UPUSTAS. MOJ TI JE SAVET DA OD NJEGA BEZIS GLAVOM BEZ OBZIRA, BRZO KOLIKO TE NOGE NOSE. JA SAM SA NARKOMANOM VEC GOD IMAMO I DETE. TO JE PAKAO NE ZIVOT. SVE SAM POKUSALA DA URADIMNE BIH LI MU POMOGLA, ALI TO JE JEDNOSTAVNO NEMOGUCE. NARKOMANIJA JE JEDNA OD NAJTEZIH BOLESTI ZAVISNOSTI I MOJE LICNOMISLJENJE JE DA NEPOSTOJI TRAJNO IZLECENJE. VEROVATNO CE USPETI DA APSTINIRA NA KRATKO, AKO TI BUDES DOVOLJNO JAKA DA GA NATERAS DA ISTRAJE, ALI CE SE PRE ILI KASNIJE PONOVO VRATITI U SVOJU HEROINSKU STVARNOST I UNISTAVACE NE SAMO SEBE, VEC I SVE LJUDE KOJI SE NALAZE U NJEGOVOM BLISKOM OKRUZENJU. SVE VISE VERUJEM, A I NEMAM SNAGE DA SE BRIM SA TOM AVETI VISE, DA NEMA LEKA..... MOJA BORBA NIJE DALA NIKAKVE REZULTATE. SAMO JE SVOJU PORODICU VUKAO SA SOBOM SVE DUBLE U PROPAST. JA SAM NA ANTIDEPRESIVIMA VEC MESECIMA, JER VISE NEMOGU DA PODNESEM TAJ PRITISAK I PAKAO KOJI SVAKODNEVNO PRIREDJUJE. BEZI, BEZI I NEOSVRCI SE. TI MOZES, JER JOS UVEK NISTE STVORILI PORODICU, A JA PONOVO PRIKUPLJAM SNAGU DA KRENEM U JOS JEDNU BORBU SA VERTRNJACAMA, JER OSECAM MORALNU OBAVEZU DA MU POMOGNEM, ZBOG NJEGA, ZBOG NAS, ZBOG DETETA. SVI SU MU OKRENULI LEDJA, SVI OSIM MENE, A ON IAKO SAM MU JA ZADNJA SLAMKA SPASA ZA KOJU MOZE DA SE UHVATI, TO NEVIDI I NASTAVLJA DA TONE SVE DUBLJE. NEMAS POJMA KOLIKO TO BOLI..... GLEDAS COVEKA KOGA VOLIS I SA KIM IMAS DETE, A NEMOCAN SI DA MU POMOGNES JER ON NI SAM NEZNA VISE NI KO JE NI STA JE. NEPOSTOJE VISE ZA NJEGA GRANICE NITI BILO KAKVE MORALNE VREDNOSTI, NEPOSTOJI PORDICA, DETE,..... NISTA..... SAMO HEROIN....BEZI.....evo javljam se posle dugo vremena...resila sam...ostavila sam ga i lakse mi je,mada slomljena srca ipak guram dalje jer sam uvidila da mu nema pomoci...hvala vam svima koji ste mi isto savetovali a ja vas nisam uzimala za ozbiljno...ipak bili ste u pravu
Ja se NE SLAZEM sa vama. Ko zna moju pricu~zna a ko ne..Ja se i dalje borim sa vetrenjacama jer moje dete,on,pa i ja zasluzujemo tu pobedu nad jeb praskom! Bezanje je najlakse u celoj ovoj nasoj prici

Izvini,ali to je moje misljenje!!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by cokapeace »

I kada bi svi mi razmisljali~TU NEMA POMOCI~ uskoro bi i mene sahranili pored moje Maki
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by outlow »

draga ani,prije svega morash biti realna,nesmjesh si dopustiti zavaravanja i raznorazne iluzije jer ipak je to jako zajebano.
dok ti je bliznji ili decko u govnima najvjerovatnije je da ce i tebe da uprska,morash si dati shansu a njega pusti da ide svojim putem,ko zna mozda se i ukrste vashi opet.vrjeme su sati,minute i sekunde,on treba profesionalnu pomoc.
volish li provod,sex,putovanja,romanticne vecere i.t.d. ,zaboravi ili okreni list.
zelim ti da prezivish taj brodolom ali opet,budi realna prije svega.
srcan poz
User avatar
ani
Posts: 14
Joined: Sat Aug 22, 2009 2:13 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by ani »

...HEH...ne mogu da verujem da sam se setila moje sifre na ovom forumu...sad u sitne sate kada se neko budi na posao,ili presvlaci bebu,zuri na fax...he ja nisam ni spavala ...ali s razlogom...moj dragi je izasao iz zatvora na uslovnu,provodim svaki minut uz njega i ne zelim da spavam...on se zazelio ciste postelje,i mirisa doma a ja se ispunjavam gledajuci ga kako spava pored mene...evo upravo sam celu nOc ga gledala,a sad sam ustala iz kreveta da si napravim kavu ali tu radnju mi zaustavi pomisao da se javim svim ljudima koji su mi ovdje pisali da bezim glavom bez obzira ...umalo da im poverujem :) ja sam srecnija no ikad...Moj tata nam je poklonio stan,svi su se suocili s tim da ja bez njega nisam ja i da ne zelim dalje ako on tu nije....imamo stan,ja sudiram,moji nas guraju ali i njegov brat koji je u svici...To naravno nece tako da bude zauvek,MOJI CE DA MU n sredE neko pristojno mesto za rad,ne prestizno ali u skladu s njegovim mogucnostima....

da ne duljim :) samo joos ovo...sinoc mu je stigla poruka od frenda,zvao ga je da puse travu,pisljivu travu,procitala sam poruku koju mu je uzvratio :))) samo cu to da kazem.
ps LJUDI VERUJTE U LJUBAV,ONA UVEK POBEDJUJE !!!
Post Reply