abstinencija

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

abstinencija

Post by outlow »

mise en place alias outlow pozdravlja clanove foruma ,one stare i one nove,specijalan pozdrav luna,pepi,dovla m.zvrks ,admin:avdija sanela,mustafa i ex-user ekipa kojim se prikljucujem,inace 11 mjeseci totalne abstinencije,interferonska u progresu,suma sumarum novi life style.
imam potrebu da ucestvujem u virtualnom narko-svjetu pa eto...
hasta la proxima
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: abstinencija

Post by winston85 »

Uuuuuu, al je tebi dobrooo!!!!! :-D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: abstinencija

Post by sanela »

Hej druže... dobro nam došao nazad :)
Drago mi je što si dobro :D
Piši... kako je na ostrvu? :wink:
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: abstinencija

Post by outlow »

hvala na dobrodoshlici,
stvari i stanje duha u zivotu se mjenjaju,nabolje hvala Bogu ali nikad se nemjenja sami od sebe.
josh uvjek sam na terapiji,bio sam u centru 7 mjeseci,josh uvjek sam cvrsto vezan za isti,sve u svemu tri godine
programa.Zasad sam kuci,analitike redovne,psiholog,grupe e.t.c.Zestok je put ali ima smisla.Bavim se sportom,druzim se sa "normalnim ljudima",hobi tamo,hobi vamo,vikende sa klincom i to.neprodje dan bez da ne pomislim na drogu ali je neidealiziram i josh manje glorifikujem,samopouzdanje i optimizmo,zatvoren gard i radikalna strategija.15 god. bilo je i previshe,da neserem previshe,lako je d-tox napraviti ali teshko se odrzati.ipak nishta sa druge planete.
polarni udarac se osjetio i u tropskim krajevima,nadam se da SARAJEVO nije u magli.
pozdrav
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: abstinencija

Post by 7474 »

već neko vreme mi se mota jedna stvar po glavi.. a nisam bio siguran treba li da je uobličim u pitanje i posavim ovde negde ili ne..
onda vidim naslov teme apstinencija i odlučim se da postavim pitanje.

dakle: šta rade ovde na forumu, ljudi koji apstiniraju; koji doooobro apstiniraju (preko godinu dana ili nešto blizu tome)... u pitanju je čista radoznalost. ništa loše u najavi, ništa cinično etc..
pretpostavljam da vam forum, na neki način i pomaže u apst. zanima me na koji.
ajde malo, ljudi, podelite svoja iskustva.


(da vidim vredi li apstinirati, ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaa...šale su mi sve gluplje, slažem se..)
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: abstinencija

Post by klara60 »

7474 wrote:dakle: šta rade ovde na forumu, ljudi koji apstiniraju; koji doooobro apstiniraju (preko godinu dana ili nešto blizu tome).
Probat cu ti ja odgovoriti ,mada je to sve individualno. Naime, moja kcerka se na pocetku apstinencije registrivala ovdje, napisala post, dva i nista vise. U pocetku sam joj ja citala ili nagovarala je da procita nesto sto bi je trebalo zanimati itd. Sada se to svodi da joj ponesto prepricam. Ona ne zeli na ovaj forum, uz svo njegovo uvazavanje, koliko je meni pomogao. Jednostavno, ona kaze da ne zeli da prica o narkomaniji, jer kao zavrsila je s tim, ne izlazi u grad vec deveti mjesec, sa "tim drustvom" je rascistila, vodi neki drugi zivot i to je to. To su njeni razlozi, zasto NECE na ovaj forum (mada sam ja to u pocetku zarko zeljela).
E, sad ja visim ovdje, ako ne pisem, bar citam, koliko toliko redovno, sve...Hocu da upoznam taj svijet sto bolje kako bi njoj, a sada i drugima na forumu, pa i u zivotu pomogla sto bolje u rjesavanju tog problema. Imas primjer Ivon, ona je samo saznala da je sin probao travu i evo je stalno na forumu i svaka joj cast...
Svako ima svoje razloge...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: abstinencija

Post by joesspappa »

7474 wrote: šta rade ovde na forumu, ljudi koji apstiniraju; koji doooobro apstiniraju (preko godinu dana ili nešto blizu tome)...
pretpostavljam da vam forum, na neki način i pomaže u apst. zanima me na koji.
Ja sam, na forumu iz vrlo prostog razloga... da pokazem i sebi i drugima da je moguce prestati sa drogiranjem, da je moguce izgubiti zelju za drogiranjem i da je moguce pronaci novi zivot. Dobro, to su tri razloga...
Ja se ne stidim zivota koji sam vodio deceniju i po i smatram da imam iskustvo koje moze nekom da pomogne. Meni je to dato potpuno besplatno, i na mene je red da to podelim sa svakim ko zeli da cuje/procita i zeli napolje.
S druge strane ja sam zavisnik u oporavku i znam da me samo jedna doza drzi na odstojanju od pakla ulice. A najsigurniji sam kad imam pred ocima taj pakao u koji ne zelim nazad. I najsigurniji sam kad imam podrsku ljudi koji me razumeju. Koji tacno znaju iskreno ko sam i sta sam.

Mnogi postavljaju to pitanje, sta ces ti sa narkomanima na sastancima, ti si sad dobar i to. Jesam, sad jesam, ali dugujem veliku zahvalnost upravo narkomanima za to sto sam sad dobar. To mi odrzava ostrinu... i ujedno mi ukazuje na to gde necu da se vrcem.
Sinoc sedimo sa novom osobom na kafi i naizgled je sve ok. Ali primecujem kako joj podrhtavaju noge, onaj paranoicni tres jednom nogom. Cupkanje. Hm, moje noge su danas mirne. Ali DOBRO se secam tog ludila. Hvala na podsecanju.
Na sastanke idem i kad sam dobro i kad nisam. Pogotovo idem kad mi se ne ide. Tad definitivno nesto nije u redu sa mnom. Isplivace ako ne obratim paznju.
7474 wrote: (da vidim vredi li apstinirati, ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaa...šale su mi sve gluplje, slažem se..)
Magarac - jedan kroz jedan :D
Mogu da ti kazem samo probaj... mozda ti se posreci!
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: abstinencija

Post by Vuk »

Koja crna apstinencija...si luuud?
Bre, sve što je ranije trebalo da uradim kad ustanem jeste da se sredim (ako imam) ili da odmah zovem ljude da vidimo kojom ćemo mukom danas do para i da posle toga malo ignorišem sve što mi govori da mi je život u Qrcu!
Sad moram da ustanem i zaista razmislim šta bih to voleo da radim, muka živa! Da li da se vidim sa prijateljima na kafi, da li da odem na trčanje ili samo da popričam sa nekim jer to sad mogu bez da sam urađen. Pa onda pare...nekad sam mogao da radim najcrnje stvari da bih došao do para, za noć sam uspevao da nakupim fino para...i onda vratim dugove od tog dana :D
Sad moram da skupljam pare za neka letovanja ili konvencije...fuj!
I onda ta hrana...lepo mi je išlo kad sam živeo na guarani i čokoladnim bananicama, a danas zaista moram da se zamislim šta bih to voleo da jedem...
Uglavnom sam se u poslednjih godinu ipo posvetio najviše emotivnom oporavku kroz rad sa sponzorom i na koracima. Idem na sastanke kako bih održao svoj oporavak jer mi se dopada kuda trenutno ide, a ovde sam zato jer ovom forumu dugujem za rešenje koje sam našao. Da u moru narkomanskih ludila koje sam čitao, a ranije i sam živeo i kojih mi je bilo dosta, nisam naleteo na nekoliko normalnih priča ostao bih usamljeni, ogorčeni cinik bez nade da je dalji život moguć. Tu sam da svojim primerom pokažem da svaki zavisnik može da se oporavi!
Samo ti nastavi, uživanje je drogirati se, prosto oslobađa, a kad ti bude dosta znaćeš kako dalje... :evil:
Moon child
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: abstinencija

Post by outlow »

Vuk,
kontam shta si natipkao,indentifikujem se u slucaju.
Stvar je mislim,nezadovoljstvo.Mozda se i varam,uvjek neshto novo,potreba da se radi neshto,¿kako da se izorganizujem?,jedem, spavam ili ne i.t.d.
Dobre navike i odvikavanje,normalni ljudi brzu steknu,ali mi to trebamo kao oruzje ili tako neshto,jebiga,ako ispadnesh iz shablona,vec sam sebi pletesh recidiv i zato nesmjesh si dopustiti a ipak te isfurava(pishem o sebi).
Smisao ovog tipkanja kad si clean je sljedeci;
da jednostavno nezaboravish ko si
da te neprodje sindrom AN ili terapije bilo kakve ,a prolazi
podjeliti mishljenje ili iznjeti stvar iz licne perspektive(ovo pishem, poshto je neko pitao koji je smisao)
neki nacin druzenja
kad si duze cist,svako idealizovanje dopa cini ti se absurdno

jebiga,valjda josh poneka stvar

pozdrav
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: abstinencija

Post by Vuk »

...čuj, ima još nešto...ma svašta još...uvek ima...
Inače iskuckah ono iz sprdnje, bilo mi se malo cinik, jbg, stvarno mi je žao kad neko ne nađe zadovoljstva u normalnom i prostom, lepom životu nego iako je batalio dop i dalje traga za onim brzim rešenjem, jakim osećajem, dramom, frkom...kad sam sve to stavio na papir radeći korake i podelio sa jludima vrlo brzo sam uvideo kompletno ludilo takvog života, valjda sam zato i prestao da verujem u dop...čuj ne možeš da idealizuješ, ma skroz prestaneš da veruješ u to...i onda druge gotivne stvari u životu zaista počnu da dobijaju smisao.
Moon child
Post Reply