metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: metadon-nova tema

Post by YugoS »

Draga Tina,
zasto se uzrujavas bez ikakve potrebe?
Imala si pravi i realni problem,a to je sto nisi podnosila Suboxon.Za razliku od mnogih na ovom forumu koji nemaju bas mogucnost izbora,ti si svoj pravi,a ne neki virtualni problem rijesila.Sada pijes metadon i trebalo bi da ti je puno,puno bolje.

Sta tebe sad interesuju neki likovi koje i ne poznajes,kojima je mozda dosadno i pisu bezveze ili su na krizi i nadrkani ili su isto tako na substitutu i udobno zavaljeni kuckaju i zajebavaju se?!

Opusti se i uzivaj.Jebo nas sve zajedno,vazno je kako se ti osjecas,pa jeli?!

Pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

je bolje mi je na metadonu....

ali ja ne pricam o tome, kako das e opustim i uzivam kada me na svaki moj post vecina izvrijeda, pitam nesto, ne dobijem odgovor, koja je svrha pisaanja ovdije onda.... oni koji ztele normalno i bez vrijedanja pricati samnom neka mi se obrate na pp, jer ja javo necu vise pisati...bar ne neko duze vrijeme, ejr ovo nema smisla, ja dno...svi ostli drugo..pa i oni koji mi oce pomoci opet ne razumiju o cemu ja tu pricam... sto zelim...i sto pitam...

pa eto ovo je moje zadnje...ne d aodustjem nego nem smisla, nekog ubjedivati u nso kada taj nektko toga nije uopce sijestan niti se trudi da postne svjestan...nema smisla...a meni netreba u zivotu da me neki tu... vrijedaju ...da mi se ponavlja situcija iz osnovne, kada me nitko nije shvacao ozbiljno kada sam pricala jer sam mucala...ali ipak to su djeca,a vi ste ili bi trebi biti odrasli ljudi, koji su prosli ista govna ko i ja, i umjesto da me razumijete, pomognete (ne u smisli ua prestanem piti terpiju jer vec sam objasnila da takva pomoc mi jos nije potrebna) nego da se osijecam ono ok tu...a ne ko dijeca iz osnovne da me vrijedate i zajeb... a jbg...ko ljeze sa dijecom popisan se budi, tako nekako ide, pa eto ja s emicem od dijece, jer ovov nisu normlani odrasli ljudi ovdije vecina....

sretno svima pa i onima koji su me vrijedali i zajeb... njema ce zivt vratit sam...a ostalima, ako zelite pisite na pp, ali moilm vas na pp bez vrijedanja...ako se to dogodi...da me vrijedate ne pp..onda stvarno cu se zaitati za vase mentalno zadravlje...ko hoce normalno pricatina pp, neka se obrati..... bok
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Dobro nekada oni vredjaju a vecinom izvuku malecki deo posta i onda dodaju svoje misljenje kache ga nama. Nekada iz tih delova se vidi ono sto je njima u glavama a nekada samo pokusavaju da izokrenu nashe resi kako bi ispali glupi i smesni. To je taktika njihova.
Dosta puta i pokusavaju da nas ocene a vecinom pogrese ui tome. Ja samo kazem da na to vishe ne nasedas. Metadon sam nudio liku koga ni ne znam da posaljem preko nekoga ako zivi u Bgd. E sada da li mi je on bash rekao da mu ne treba metadon ili je se to neko ubacio ispod posta ne znam. A i ne zanima me posebno. Njih najvise u stvari boli sto se sve vise ljudi prikljucuje terapiji. Ili se samo ponasaju kao da im je stalo do toga da sto manje ode na odrzavanje.
Metadon je sada sve manje tema mog pisanja jer je on postao nesto normalno svakodnevnica o kojoj je ludo pricati vise. NESTO NEPROMENLJIVO.
Evo ja sada saljem Ministarstvu Zdravlja predloge normalne za Subutex. Da bi trebalo da rese to pitanje jer su do sada mnogi koji su prvo hteli subutex da nadju u nemogucnosti da placaju terapiju privatnim lekarima koji lazu kao psi da bi i dalje naplacivali terapiju, a i da su imali pare verovatno tim zlotvorima ne bi placali, presli u na Metadon. Sada verovatno nece vishe traziti Subutex ali da drzava moze da zaradi mnogo a da pacijenti placaju Subutex petouplo jeftinije nego do sada. Ako Srbiji nije stalo do toga onda nece to uraditi a ako je stalo onda hoce. Ako nista drugo pacijenti mogu da ne budu u krizi a rto je najbitnije teskim zavisnicima.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

Najbolje bi bilo da se borimo sa Substitol...Subutex cemo dobiti 100%, a Morfin...to nama treba.

Btw, tina26 je trajno banovana sa ovog foruma.
Jbg.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: metadon-nova tema

Post by darla »

zasto je banovana?
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: metadon-nova tema

Post by darla »

e da, poslala mi je poruku prije par dana da ce se to uskoro dogoditi i dala mi svoj mail..pa ak netko zeli ostat u kontaktu s njom..
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

darla wrote:zasto je banovana?
Više puta je upozorena da prestane zachatavati svaku temu na kojoj piše, tako da je većina tema otišla u off-topic zbog njenih postova.
Između ostalih, i ova tema je "razvodnjena" njenim postovima.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

Ja sam joj takodje dosta puta hteo reci da ne plahira toliko, ali sta ces.
Previse se uznemirila izgleda, ne znam.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

I meni je poslala mail i rekla da ce da je oteraju sa sajta.
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: metadon-nova tema

Post by boki_ »

Dakle, potrebna mi je adresa u banja Luci gdje se dobija metadon. Petgodina sam na metadonu u inostranstvu i imam papire od ovdasnjih doktora. Dakle treba mi : Ime i prezime doktora/doktorice, adresa mjesta gdje se odobrava metadon i jos dodatne informacije za koje ja mozda ne znam.
Mnogo hvala za vas odgovor unapred.
pozzzz svima na forumu
hEIL hEIMAt
Locked