metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

Voyager wrote: Moj zivot je daleko srecniji, kvalitetniji i zadovoljniji sam i sve je daleko bolje nego sto je bilo pre supstitucije.
A i pre supstitucije sam funkcionisao i radio i vodio projekte i ziveo i voleo i osecao i imao sam puno srece te nisam imao probleme sa zakonom niti sam bio primoran da kradem ili da se prostituisem za svoj narkotik niti sam zakacio HCV niti AIDS.
Ali taj zivot je bio daleko losijeg kvaliteta nego ovaj sada.
Zapravo iono je bilo nenormalno - ovo sada je potpuno normalno.
i iako si na supstituciji ti nisi sikomleksiran nimalo i sto j enajvaznije ne ljecis svojr komeplekse na nekim ljudim ana nekim forumima, to je najadnije, d aoni neau sovj zivot, nemau so drugo raditi, nemu niakav drugi nacin da podignu svoj ego nego da ne nekom forumu pljuju, vrijedaju i omaovazvaju i ismijavaju se ljudma za koj oni misle da su manje vrijedni od njih a zapravo je obrnuto, za pravo smo mi na supst..mnogo vrijdniji od njih (zasto to mislim pa zato sto to svojim komentrima nerazumijevanja i diskriminacije sto se ljecenje tice dokazujete svaki dan)...i ponavljam opet ako se ovakav izlazi iz komune ili ako potpuna apstinencije znaci biti ovakav onda ne hvala, radije cu cijeli zivto uzimati supstitut i biti neiskomleksirana (barem sto se tice drugih moji kompleksi su nesto drugo i oni su moja stvar koja ne utijece na druge, to su drugaciji kompleksi od kojih ja ovdije pricam, ako mozete to razumijeti), svoja i kolko tolko normalna, nego biti cista i biti slicna vama koji ste cisti jer ovo kako vi razmisljate i gledate ne svijet i kakvu razinu nerzumijevanja spram ljudi koji su prosli isit pakao ko vi imate (umjsto da se svi drzimo zajedno i ohrabrujemo i dizemo jedni druge kada netko posrne, ali ne to je kod vas rezervirano samo za one-podrska-koji oce potpunu apsitinejneciju koji se skidau na suho, doma li negdje, za njih ste puni rzumijevanja itd, a ostali ko vas j...) to je strasno...i moze vas biti sram. neznam dali su takvi ljudi koji su u postpunoj apst.sami na ovom forumu ovakvi ili su ince takvi ljudi ovakvi, neznam ali ako su inace ovakvi hvala ljepa ali onda ja nikada ne zelim biti cista, jer nebi volila jednog dana biti kao vi , gledati na svijet i na ljude kao vi...

samo bih jos nesto spomenula, samo molim bez vrijedanja, eto to mi je sada palo napamet, pogledajte vi koji razumijete i razmialjate normamalno...oni baba naca koja pise ovdije pa recite dali je ta osoba normlna????? svaki post sadrzi an ili aa u sebi, svima zeli dobro, svaki komentar je uvlacenje u g...osobi kojoj pise, neznam meni je to totalno bolesno,,,i pomalo odvratno i onak lazno , neznam sto vi mislite ali ja ovo mislim, baba naca molim da se ne vrijedas sada na ovo, ali ovo je moje misljenje i vec dugo zelim ovo napisati ali svaki put zaboravim pa sam eto sada napisala da opet ne zaboravim, ne vrijedam nikog niti mije to nije namjera ali eto cini mi se to sve od tebe jeko lazno jer bas svaki post da je ono predivan, prekrasan, sunceko , cvijeceko, pticice cvrkucu, ljudi su predini, svijet je divan, neznam to mi sve tako lazno izgleda... eto to je moj misljeje, znam vecina ce me ispljuvati ali mozda neki razumiju sto zelim reci.....
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

Voyager....Kad si ti poceo da se drogiras i dali znas(posto eto mnogo literature poznajes)zasto si poceo?Dali sebe smatras ovisnikom?(ako na stranu stavis svoju zaljubljenost u opiate,Magika- ucenje,i ciku Alistera)
Ponavljam da nemam nista protiv substituta. Mislim da je nekim ljudima jedini nacin i izlaz iz sranja

Ali nisam bas nesto pretjeran demokrata i zabole me kita za toleranciju prema idiotskim stavovima .Pogotovo kad neko kilometarskim postovima prica o stvarima koje sam prozivio,i na svojoj kozi osjetio
Da ne pricam o kilometrima napisanim od strane neke Paranoicno i mentalno zakrzljale kokoske koja ne zna,sve dok ne prdne, gdje joj supak stoji.

Ne vidim u cemu je problem?Malo koji junkie sa duzim stazom nije upoznat sa dobrim,ali i losim stranama metadona.Oni koji uspiju da se skinu,pa jos kvalitetno zive, imaju pravo reci kako je sranje biti rob ovisnosti.
Na ovoj temi mislim da bi trebalo da se govori o metadonskoj terapiji i eventualnim problemima vezanim oko skidanja.Kako? sta? i ostala sranja
Vi ovo pretvoriste u revoluciju i neko dijeljenje na ''Ove'' i ''One''...Svi smo ''Mi''
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: metadon-nova tema

Post by Boban »

vudd wrote:Voyager....Kad si ti poceo da se drogiras i dali znas(posto eto mnogo literature poznajes)zasto si poceo?Dali sebe smatras ovisnikom?(ako na stranu stavis svoju zaljubljenost u opiate,Magika- ucenje,i ciku Alistera)
Ponavljam da nemam nista protiv substituta. Mislim da je nekim ljudima jedini nacin i izlaz iz sranja

Ali nisam bas nesto pretjeran demokrata i zabole me kita za toleranciju prema idiotskim stavovima .Pogotovo kad neko kilometarskim postovima prica o stvarima koje sam prozivio,i na svojoj kozi osjetio
Da ne pricam o kilometrima napisanim od strane neke Paranoicno i mentalno zakrzljale kokoske koja ne zna,sve dok ne prdne, gdje joj supak stoji.

Ne vidim u cemu je problem?Malo koji junkie sa duzim stazom nije upoznat sa dobrim,ali i losim stranama metadona.Oni koji uspiju da se skinu,pa jos kvalitetno zive, imaju pravo reci kako je sranje biti rob ovisnosti.
Na ovoj temi mislim da bi trebalo da se govori o metadonskoj terapiji i eventualnim problemima vezanim oko skidanja.Kako? sta? i ostala sranja
Vi ovo pretvoriste u revoluciju i neko dijeljenje na ''Ove'' i ''One''...Svi smo ''Mi''
Alistera su sutnuli iz "zlatne zore" jer se drogirao.Pa je otisao na obalu Loch Nessa kao okurazen dejsvom heroina da napravi veliki ritual pa ga nije ni zavrsio potom je pukao.Kakvi magicari narkomani bre?!?Kome josh trebaju narkomani?!?
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Jedno pitanje: Da li je neko od vas na metadonskom održavanju u metadonskom centru doma zdravlja Savski venac u Gavrila Principa i kakva su mu iskustva? Pošto tamo čekam pregled psihijatra, doktorku "plavušu" sam prošao :) ali psihijatar je na bolovanju. Unapred hvala
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by saša-ex »

Voyo, da li ti stvarno mislis da smo svi ovde naivni i da bas nista u zivotu nismo videli? Pricas sa starim djankozama, zato i imas problem sto ti price ne prolaze, nismo klinke od 18 godina, koje trebaju da te gledaju kao premudrog viteza, sa macem u ruci... Sve o cemu ti pises vecina nas ovde je prosla i prozivela, jos odavno. Ne radi se o samoj supstituciji, nego o tvom nacinu na koji predsatvljas to. Ne mozes ti od govna napraviti kolac, ma kako ga krasno opisivao. Jer svi znamo da je to govno...
Supstitucija je zlo, u nekim slucajevima i nuzna, ali nemoj je predstavljati kao resenje problema. Jer to nije.
SAMO CEO ŽIVOT...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

Poceo sam da se drogiram sa 13 godina.
Znam zasto sam poceo.
Veoma dobro.

Alistera nisu sutnuli iz Zlatne Zore, ne lupaj gluposti, jer ne znas gde si supalj kada je u pitanju Alister Krouli i cela prica koja se izdogadjala izmedju njega i vodje Zlatne Zore, MacGregor Matters-a.
Dakle, nisu ga izbacili iz G.'.D.'. zato sto se drogirao, nego je on sam izasao jer je video da su to sve zatucani stavovi i likovi i da se G.'.D.'. oretvorila u nesto sto je nalik na ovom forumu i prate zatucane stavove Matters-a koji je kao tvrdio da jedini ima kontakt sa Tajnim Majstorima, sto bi vodja i trebao imati, ali ga je Krouli prvi izvalio, a kasnije i ostatak normalnih ne-zatucanih, te je njihovu Magiju nazvao milk and warter magic.
Izasao je iz G.'.D.'. delom jer su ga neistomisljenici izbacili, a delom jer je sam to hteo, jer je zapravo bio kivan na Matters-a i njegovim izlaskom iz G.'.D.'.-a ceo proces propadanja G.'.D.'.-a je poceo.
Podelili su se ljudi i G.'.D.'. je nakon famozne i veoma poznate Magijske borbe izmedju Kroulija i Matters-a prestala da postoji, dakle ugasila se.
Matters je umro i to je to.
Njegova zena je nastavila neku njenu liniju Alfa and Omega Point, anli to je nesto drugo.

Krouli je inace svog ucitelja Alana Beneta upoznao upravo u G.'.D.'.-u.
I kada se Red raspao, Alan benet se zamonasio na Tibetu.

Kasnije je Israel Regardie sakupio sve sto se moze sakupiti od Zlatne Zore i danas imamo modernu verziju klasicne ozivljene Zlatne Zore, ali imamo i Telemitsku Zlatnu Zoru u kojoj su stavovi ljudi koji su onomad stali uz mladog Kroulija, te je to Zlatna Zora sa Kroulijevim ucenjem.
Ali sve je to malo ljudi i nije snazno, barem ne u poredjenju sa recimo Ordo Templi Orientis-om.

Zasto se Krouli povukao u njegovu kucu kod Loch Ness-a, neces nikada saznati, jer nemas ni tri cuke o Magici.
Povukao se da izvede Veliku Operaciju Abramelin, to je prizivanje svog svetog andjela cuvara.
Nije uopste koristio drogu za vreme tog povlacenja, ziveo je na hlebu i vodi, to je takva vrsta magijske operacije, tupsone.
Zavrsio je nije iz odredjenih razloga, ali to je i dobro i odvelo ga je ka Tajnim Majstorima Egipta i ka njegovom zivotnom ostvarenju po kome je i postao poznat - Telema.

U ove dve ili tri recenice koliko si ih napisao si se toliko nalupetao gluposti da bi ti se svako iz okultnih krugova smejao.
To sto si napisao se da procitati u nekim glupim novinama koje su te informacije nabavile od ko zna gde ili na ko zna kakvim sajtovima.
Covece, nemoj pisati o stvarima sa kojima nemas blage veze.
Ja, osim sto proucavam Kroulijevo ucenje, ja proucavam i njegov zivot, posedujem skoro sve njegove dnevnike koji su ikada izasli i bili dostupni javnosti, zato ne serendaj i izvini se na bezgranicno glupavom lupetanju...barem bih ja to uradio kada bih skapirao da sam se izlupetao, ali ti izgleda da nisi ni skapirao.
Alo, ovo ti prica osoba koja o Krouliju zna vise nego ijedna novina, sve ovo ti prica covek koji zna kako je izgledao jedna tipican dan Kroulija, a ne takve, za proucavaoce Kroulijane osnovne stvari, kao sto su njegovo Veliko Povlacenje na Loch Ness zbog ABRAMELIN Operacije i njegova Magijska bitka sa Matters-om, znam bre kletvu na starogrckom koju je bacio na Matters-a tada, znam sve do detalja sta se izdesavalo.

Stoga, mojneeee da serendas.

I Krouli je uzimao Heroin potpuno legalno, bio mu je prepisivan.
Nije se on navukao na Heroin jer je to hteo, nego mu je bio prepisan za astmu.
A kasnije pred kraj njegovog zivota kada je Heroin postao ilegalan, prebacili su ga doktori na Morfijum, jer je Krouli tada vec bio klasifikovan kao zavisnik od opioida (sto i jeste postao), a tada se davao Morfin kao supstitut, te je do kraja svog zivota Krouli bio na supstituciji, na Morfinu.
Toliko o Kroulijevoj zavisnosti o opioidima.
A dok je bio mlad cepao je on i Koku i Etar, no ne toliko dugo.

Jos jednom - ne serendaj.
Pisi nesto sa cime si upoznat.
Ovo je off-topic.
I necu vise da odgovaram na ovakve gluposti.
Mozda tvoj mozak i posle ovoga sto sam napisao, nece skapirati sta sam napisao i ostace u starom ubedjenju.
Sto trositi tastaturu.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

@sasa-ex

Ja se sa klinkama i klincima ne druzim, u glavnom se krecem u starijem drustvu.
Ja sam ovde govorio o medicinskom aspektu supstitucije, dakle nisam je uzdizao niti ista, govorio sam o medicinskom aspektu supstitucije i objasnjavao zasto ona funkcionise i kako funkcionise i davao naucne i medicinske dokaze koji ruse tvrdnju da je to institucionalizovano drogiranje.
Ni vise ni manje.

Ali...

Eto, vidite kako nista ne kapira i kako je to za njegov mozak Denial of Service...a service mu je zesci, hahaha.
Stavi nove drivere Sale, sa ovima koje imas svako moze da te hakne.
Last edited by Voyager on Sun Dec 20, 2009 11:56 am, edited 1 time in total.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

Poceo sam da se drogiram sa 13 godina.
Znam zasto sam poceo.
Veoma dobro.
Yagervo...a sto ovako oskudno objasnjenje?Od covjeka koji je sklon pisanju naucnih teza,ocekivao sam dugometrazniji post,jer oblast koja govori o tome ,malo je zajebanija i dublja od ''Horse''slenga
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

OMG!!! WTF??
Fakat ne mogu da vjerujem u šta se tema pretvorila...
Ovdje se govori o metadonu kao jednom od načina liječenja, ali ne i o rješenju ovisnosti. Riječ je o supstitutu, znači o zamjeni jedne supstance drugom. Najjednostavnije rečeno. Liječiti ovisnost, koja jeste i medicinski, ali prije svega socijalni i psihološki problem, jer ja radeći s ovisnicima u komuni vidim na kakve probleme nailaze po izlasku iz komune, a to nema veze sa načinom funkcionisanja mozga i efektom droge, nego sa načinom života - izgradnjom odnosa, komunikacijom, pronalaskom zaposlenja, pronalaskom djevojke, nošenjem s emocijama, načinom ponašanja u nekim "normalnim" životnim situacijama, načinom rješavanja uobičajenih životnih problema, pronalaskom stvari u kojima uživamo, koje volimo, prepoznavanje emocija.... i mogla bih do beskonačnosti pisati o ovim stvarima koje čine život.

Liječenje supstitucijom bez rada na gore navedenim sastavnim dijelovima života je besmisleno, osim ako ne želiš cijeli život provesti na supstanci o kojoj si ovisan. Činjenica je da ti se kvalitet života poboljša kad si na metadonu, ako ne uzimaš druge droge uz metadon, ali si još uvijek OVISAN. Bit liječenja ovisnosti bi, po mom mišljenju, trebala biti potizanje životnog stila koji isključuje ovisnost. Sve drugo je prelazno rješenje ili za neke ljude trajno rješenje, ali oni ne mogu reći da su izliječeni. I ne mogu insistirati da je to najbolji vid terapije. (Jeste za njih u tom trenutku). Najbolji vid terapije je onaj koji vodi ka neovisnosti.

Što se tiče magije, vitezova, krolija... imam osjećaj kao da čitam o Hariju Poteru, no offense.
Voyager, ja ne sumnjam u tvoje poznavanje materije, ali zaista bi bilo dovoljno da pišeš o vlastitom doživljaju tvoje terapije i života na metadonu... sa svim pozitivnim stvarima (kako ih ti vidiš), ali sa negativnim stvarima koje doživljavaš. To bi bilo iskreno i moglo bi dati cjelovitu sliku. I zaista ne znam kako ti se ne dosadi ubjeđivati s drugima. Okej, ti imaš svoju supstancu koju voliš, ali ne moraju je svi voliti kao ti.

I fakat mi je smiješno bilo kako nemaš 20 ili 22 godine, nego 24. Cool. 8)

Na Tinine postove zaista nemam šta odgovarati...
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

vudd wrote:Voyager....Kad si ti poceo da se drogiras i dali znas(posto eto mnogo literature poznajes)zasto si poceo?Dali sebe smatras ovisnikom?(ako na stranu stavis svoju zaljubljenost u opiate,Magika- ucenje,i ciku Alistera)
Ponavljam da nemam nista protiv substituta. Mislim da je nekim ljudima jedini nacin i izlaz iz sranja

Ali nisam bas nesto pretjeran demokrata i zabole me kita za toleranciju prema idiotskim stavovima .Pogotovo kad neko kilometarskim postovima prica o stvarima koje sam prozivio,i na svojoj kozi osjetio
Da ne pricam o kilometrima napisanim od strane neke Paranoicno i mentalno zakrzljale kokoske koja ne zna,sve dok ne prdne, gdje joj supak stoji.


Ne vidim u cemu je problem?Malo koji junkie sa duzim stazom nije upoznat sa dobrim,ali i losim stranama metadona.Oni koji uspiju da se skinu,pa jos kvalitetno zive, imaju pravo reci kako je sranje biti rob ovisnosti.
Na ovoj temi mislim da bi trebalo da se govori o metadonskoj terapiji i eventualnim problemima vezanim oko skidanja.Kako? sta? i ostala sranja
Vi ovo pretvoriste u revoluciju i neko dijeljenje na ''Ove'' i ''One''...Svi smo ''Mi''
ovo prvo boldano pretpostavljam da ide mene, jafan si kada pise tako o nekome, ja sma samo napisala onako kako ja vidim stvari na ovom forumu, ako sam u icemu pogrijesila, razuvjeri me nekim malo jacim argumentima (od toga da sam kokoska koja nezna di joj je supak)(???koja psovka nevjerojatno to samo ovska ko tvoj mozak moze smisiti) i pokazi mi di sam i u kojem dijelu u krivu, jer ovako smao ispadas nepristojan i vrijedas bez argumenata az sk ko to radi, mala dijeca, oni namju argumenete jer jos ne poaznju dovoljno svijet pa onda ono vrijedaju se i to su im svi argoumenti, mislimd a smo mi dovoljno odrasli da se tako ne ponasamo, osim ako ti jos uvijek nisi dijete, a kako danas svak moze do neta nebi se cudila d nam tu neki maloljetnik pise neke gluposti....pa bi eto molila neke argumente ako se sanom ne slazes, ja sam uvijek za to kao iams dobre i bolej argumente od mojih ja cu priznati da sam pogrijesila, ali ovo nisu argumenti ovo je jednostvno uvreda i jos k tome tako glupa da ono dijete od 8 godina bi smislilo bolju.... pa eto cekam tovj argumentirani post... ako cu ga docekati sto smunjam, jer nitko od vas nam argumenata... saini argumenti su uvijek ono sto je cuo u konuni samo ponavlja ponovo i ponovo i ponovo ono sto je cuo u komuni to nisu arugmenti nego ponavljanje ko papagaj, a to vidim po tome sto svki pot mu je isti ko da jeono pise jedno te isto smao malo preokrentue rijeci... to se vidi da nisu njegovr misli nego to je zapamtio iz komune i to sadas tu samo ponavlja stalno... argumenti nula... vudd tebi sam vec objasnila tovji argumenti su u najmanju ruku boleni ili ih uopce nema...itd...

a ovo drugo boldano ti cisti ljudi kako si ti tako siguran da oni zive taao divan i predivan zivot??? evo ti primjer mansona (nisma imala kontkata snjim jer je navodno banan, neznma ali ono sto sam cula , boze moj) to je jedno toliko iskompleksirano, bolesno, i jadno bice, puno mrznje prema sebi icijelom svijetu da je tu stalno ali stalno vrijedao ljude jer nije mogo pridobiti nikog na svoju stranu pa je pribjegavao vrijedanju ko to radi zadovoljan i normalna covijek ili ocjanik??? a on je cist i apstinira. sasa ex isto cist, apstinira, a eto posvetio je vecinu vog vrmeen au zvitu da ne nekom tu fotumu preobraca ljude, uzaludan poso, da onima koji su na trepiji utuvi u glavu da je to lose, das eoni i dalje drogiraju bla bla, i samo to mu je misija tu na ovom forumu. to radi svkodnevno ,s to ti govori d amu je to jako bitno u zviotu, nezna cime s einace bavi, ima li zivot pored ovog foruma uoce, mislim da vodi sastanke neke za narkomane znaci posvetio se borbi koju nemoze dobiti, preobracenje ljudi koji su u drogi uvjeravanje njih da ovo je dobro da isius, komuna i tako to je dobro, osalo nije, pa halooo, ko je ona da odreduje sto je za nekog dobro ili nije, tu na ovo forumu ja neznam zasto i kako , cime je to uopce zaluzio da on tu odreduje uoce kome sto trea a kome ne.... cime, i eto on je cist lai eto u zivotu mu je najbitnije uvjeriti ljude da isus i komuna su pravi put, mislis da je on sretna, pise on tu i napisati ced a je sretan ali ja sumnajm nekeko u to, ja ne kazem niti da smo mi na supst, sretni, ko je, ko nema problem svojih, ko nije zalostan ponekada , vovo ono
, ali da oni koji su cisti zive nesto kvaltetnije od nas, kako tomozes reci uopce, dali ti zna kako ja zivim, kako moj decko zivi, kako vojager zivi, kako svi ovi ljudi na supst zive a nikog od njih ne poaznas, ja kada bi ti rekla neke svari o sebi nebi vjerovao... zato nemoj biti u takovm uvijerenju da cisti ljudi zive kvalitetnije od ljudi koji su na supst. a to da smo robovi nest ti robstva jadnom sedmicno moram sa sautom se voziti tovno 3 min do dokotra vec me tamo sve cak ja smao pokucam udem , pokupim, dam deku on sutradan prede cestu ode u apoteku i digne to... da stvarno rob nema sta, veci je rob po meni sale i ovaj nason i tkvi koji su si preduzeli tu borbu koji nemogu dobiti, ubjedivati ljude da ja isus pravi put, tu borbu sorry ali nemoez nitko dobiti, jer uvije ce biti onih koji ne vjerujeu i koji tojednostavno en prihvacaju, ali ne oni ne odustaju, veci su oni robovi , znas cega religije i toga nikada i ni pod kojim uvijetima nebi volila biti rob jer to ej najgorje vrstvo robstva...

bobane zasto pokusavas da sa osobom koja ocito zna jako puno o toj magici i svemu tome da mu stalno nesto pises sto nije ovaj, ovo onaj ono, kave to ima veze, od kud tebi to uopce, sto i ti se bavis magikom ili , ali ti ba snejece pa iams krive info ili sto??? jer zasto ubjedujes osobu koja to godinama proucava i zna daleko vise od tebe o tome, da nesto nije tako, nego nekako drugacije da se ovaj drogirao da je neznam ni ja sto...pa jeli to ima veze, ima veze da vojo ocito o tome zna vise nego ti a ti pokuasavas da kao njemu osporis njegovo znanaje a nesto malo natucas o megiji i sada se tu pravis da si nesto, ne kuzim to, nemozes se boriti sa osobom koja o necemu zna vise os tebe, i zato to uopce radis???? zasto mislite da vojo obozava opioide (gle ja pocela srpski da pricam, aj super, ja uvijek pokupim narjecje kada pricam tak s nekim ko prica no drugo narjecje...) on je smao na supst.i pokusava vam isto tkao cinjenicama i argumentima dokazati kao i ja, (ok on vise zna pa on vise sa znanstvene strane ja sa laicke) da to sto pricate su gluposti da mi nismo robovi nikakvi...ajde neka mi enko kaze po cemu smo mi to robovi...a to dali je met,su,xon ili drugi supst dobar ili ne o tome se netreba raravljati niti jedna ljek pa niti aspirin nije dobar ali jbg ako netko bez toga nemoze zasto ga zbog toga vrijedati i osporavati ono sto on ili ona osijecaju u sebi, svko zna n ajboje svoje tijelo i ono sto osijeca...ja isto tkao osijecam da je veca opasnst za mene da se vrati dopu da sam cista nego da sam na nekoj supst...i zato onda da se silim biti cista, mucim, i na kraju mucim par godina i na kraju posustn+anem i padne, ne nisam slaba zbog toga, nego jednostavno ja samo tako znam funkcionirati, jos od svoje 14 te i sto sada, jer moj organizam je rastao na tome i drugacije nezna, i tko ce morati biti jos neko vrjme dok ne ojacam a to cu ja osijetit kada ce biti a ne vi jer vi me niti ne poznate, i zato nemate prava nekome koga npoznate govoriti dasli da ostavi supst ili ne , dli da ide u komunu ili ne...jr jednostavno ne poznate tu osobu, nejne navike, zlje, i sve ostalo,a da bi to mogo nekome sajetovati moras dobro poznavati osobu kojoj to svjetujes jer joj mozes unusiti zivot krivim savijetom za tu osobu....zato dajte sahvatite vise, vodite borbu koju nemozete dobiti.... ako vam je tkao kavlitetan zit kada ste cisti onda ga iskoristite , zivite ounim plucima a ne tu na nekom forumu ubjedivati ljude u nesto sto za nijh sad nije dobro i kao sto vi upšorno ne rzumijete da mi nemozemo bez supst tako mi uoprno vas ne razumijemo i onda ne kuzim cemu to sve, a zivot vam je tako divn ai predivna, cemu to onda, uzivjte u ejmu a ne tu visiti na nekom forumu i vrijdati i omalovazvati sve koji ne prihvate vas ideologiji, to mi livi na neku sektu ono sve cemo npraviti da sto vise ljudi se prikljuce, pa ako i jedog vrbujemo dobro je, to mi n to lici, to sto vi radite, boze moj strasno.... ako vam je tako dbro sto trosite taj divan zivt na neki tu forum, zalite pomoci ljudm, ma sto vas brige za drug kao prvo iskoristite taj vas divan cisti zivt... drugo zelite pomoci kako vrijdajuci i omalovazvajuci, divno, pomoc na nivou nema sta....ili se tu prije radi o tome posebno ti sasa sto jedno na ovom forumu si ti mali kralj, vecina te slusa , uvlace ti se u gu... oce biti kao ti, to ti imponira zato se stalno vracas.... a tamo vani u svijetu kada netko normlaan ode na kavu s tobom ti pocnes svoje spike njema dosadno vise to slusat pa ono teko naci ko ce na kavu, eto meni da si prijatelj nebi mi se dao to slusati, jer mislim da kao vecina tih iz komuna znas samo pricati o tome... ameni se to nebi dalo slusati pa bi te izbjgavala, pogotovo kada ides nekog preobraiti pas euhvatis za jega pa ajmo na kavu ga zoves a ovaj se hvata za glavu ajme sada ce me opet piliti... i sto ostje ti ovaj forum di te vecina postuje, slusa, i njima si mali bog, a to te isponjava, moc i zato se meni cini vracas salno tu....

vracamo se na onaj divna zit kada si cst, ispounjan i predivna, meni se ne cini bas nesto takodivan ja ne kazemimam i ja problema kao i svi lai barem ne pricam tu , ja jer sam a supst.. moj zivot je divna, ispunjen, predivna bla bla... ne imam problama kao i svi ostali lai nisu vezani za supst nego jednostavno zivoni problemi....

ovoje moj zadnji post ne ovu temu i molila bih vise bez vrijedanja... mozemo raspravljati ai onako kako sam napisala, argumntirano i normalno, vrijednje ne vodi nikuda osim do toga da neki pokazuju kave su seljacine... tako da so se mene tice rasprava off topic je zvrsila... samo eto moila bih ziasta bez vrijedaaja, ako ja nemogu to zamoliti molim sanelu da zamoli bez vrijedanja......pozdrav svima :D
Locked