METADONSKA KRIZA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Big Mama »

Pa dobro, ako tebi odgovara- ok. Svako ima pravo na izbor, kaj ne..
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: METADONSKA KRIZA

Post by iron »

Beobandit.....shvacam kako ti je i te doze na kojima si ti i nisu tako velike kada malo pogledas.
Znam puno ljudi koji uzimaju dnevno vise od 20 hepova....puno vise...tako da je tvojih 8 tj. 40 mg jos super.
Zao mi je sto se dod Vas toliko tesko dolazi do terapije, jer da je drugacije bilo bi odmah i manje ostalih gluposti.
Citajuci ispovjesti ljudi po forumu vidim da su ljudi svasta radili za heroin i stvarno mi je drago sto si se ti "izborio" za tu terapiju....makar ti nije bilo lako.
Meni je ok sto dobivam terapiju tri tjedna u naprijed pa nema nekih cekanja....tj. svaki puta me recepti cekaju i samo ih pokupim.
Glavno da si ok prema doktoru i onda se svasta moze dogovoriti......a ne kada idijoti divljaju i ne mogu sacekati 5 min da dobiju svoju terapiju.....svega ima i svega sam vidio.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Boban »

Beobandit wrote:. Ja sam to sve probao nije mi odgovaralo, Metadon je za mene najbolje resenje.


Ja sam bio na odrzavanj skoro godinu dana dok sam se drogirao nikada mi nije palo na pamet da cu ga uzimati do kraja zivota.Bezuslovna predaja.Beobandit neka ti je sa srecom.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

Ma da samo treba biti smiren i ok kada se dodje po recepte ja jos pustim sve lude koji su dosli da izmere pritirak i ostale stvari ako im je hitno pre mene. Sednem u cosak i citam novine, sada se malo ise ceka jer se recepti stampaju na kompu od skoro pa dok se naviknu svi. Sto se tice bezuslovne predaje i dozivotnog uzimanja metadona nemam problem sa sobom i ako budem morao da pijem lek do kaja zivota to je cena koju placam da se ne bih smrzavao po zimi i kuvao leti pod krizama cekajuci dilere i da ne bih pljackao narod kada nemam pare za drogu. Ima raznoraznih bolesnika koji piju svoje terapije dozivotno. Ja imam problem sto sa kad smanjujem metadon probao sam to 2-3 puta po 5 kapi. Dodjem do 85-90 dotle ne osetim nista i onda samo jedan dan kao da nista nisam popio. Da ne pricam da mi onda treba veca doza nego predhodni dan i da ponovo pocnem da razmisljamo dopu, ponovo pocinje da mi se cini da bi me lepo odradio. Rovac mi je cak i pogled na apoteke u kojima normalno podizem lek i ne mislim na gudru kada normalno pijem terapiju. Shvatio sam dosada i opekao se bar 30 puta u zivotu misleci da mogu da pobedim to razmisljanje. Nekada kada nisam bio na metadonu sam i uspevao da se oduprem zelji za drogom, ali ec sutradan ili kasnije tog dana se vracala i uvek dodje dan kada se upecam. Mislio sam da mrzimm drogu bar u trenucima kada sam je imao i kada sam se drogirao, dok posle nekoliko dana bez nje sam shvatao koliko mi je potrebna i koliko mi je lose bez nje. Ne znam za vas ali meni se desavalo godinama da ne mogu da izguram 5 dana da budem strejt. Uvek bi zapocinjao skidanje ali bi 5-6 dan ponovo kupovao drogu i drogirao se koji mesec pa onda ponovo pokusavao da se skinem. Koliko god mi pricali da je metado0n moj poraz drago mi je sto sve ove ne prozivljavam ponovo. Sada kada sam otisao po terapiju moj lekar nije bio tamo i lkarka koja je trebala da mi da recepte nije upoznata dovojno sa mojim problemom i pocela je da gundja oko recepata ali je dala kada sam joj rekao da cu kupiti heroin za nedelju dana do drugog odlaska kod lekara i da ce morati da objasnjava mom doktoru i ostalima zasto sam prekinuo terapiju i lecenje uzimajuci drogu. Ponekad razmisljam da moram da ostavim 500-1000e u stek za slucaj da nece da mi prepisuju lek vise da mogu da kupim dovoljno droge da se odmah ubijem. Metadona imam u rezervi za tacno nedelju dana moje terapije. To sam ustedeo za ove 2.5 god. Za to kratko vreme ja ne mogu nigde da se snadjem i da dobijem terapiju ponovo ako odluce da mi ne daju. Pole tih nedelju dana ne bi imao ni snage da se vucem po lekarima i molim za terapiju u krizi. Prioritet bi mi bilo da se sredim i da nabavim heroin. Za to bi verovatno skratio sebi muke.Napisao bih pismo sta osecam kako sam se lepo skinuo i ziveo bez heroina kao svi normalni ljudi u svetu i da su mi onda ukinuli terapiju. Nadam se da do ovoga nece doci ali u Srbiji je ve moguce, kod nas treba prvo da narkomani nanesu neku nepopravljivu stetu tek se tda pojedinci osveste i pocnu da razmisljaju do tada uramo neki trip u kome smo samo mi Srbi i niko vise. Zbog toga mnogo vise cenim Hrvate kao narod i ako sam Srbin jer ljudi bar pomazu svojima, dok Srbi isto kao i Rusi su spremni da zrtvuju svoj narod i zato mi se gade vec dugo, dugo vremena. U Rusiji recimo ne vide da ih je Amerika upropastila polako postace uskro vodeci po broju narkomana i umrlih od droge io posledica droge a nemaju trerapije koje zamenjuju heroin, samo njih je mnogo pa nije steta kad umre 10-15 hiljada mladih. U stvari ko jebe Ruse moram da razmisljam kako da sto bolje i normalnije zivim na terapiji koju dobijam i da prestanem da objasnjavam ljudima koji nikada nece shvatiti zasto moram da pijem terapiju da se n bih vratio na drogu i krimial. Najvise mi je zao desetina ljudi koje sam navukao na drogu za vreme mog drogiranja za koje ne znam gde su sada i ko zna koliko bih jos njih uvukao u narkomansku pricu da sam nastavio po starom.
wizard.hannah
Posts: 8
Joined: Thu Sep 10, 2009 8:02 pm

Re: METADONSKA KRIZA

Post by wizard.hannah »

Voyager wrote:Metadon je, nadam se da vec svi znate, jedan veoma snazan opioid, potpuno sinteticki.
Zajebano je kod njega to sto se u organizmu zadrzava ukupno skoro 60 sati, a pride se njegovi toksini nagomilavaju, tako da kada bi recimo neko oipoid naive (straight) lice pocelo da uzima 40mg Metadona (120 kapi) redovno, verovatno bi se zavrsilo fatalno, ali ne odmah.
Ovako bi to islo.
Uzeo bi 120 kapi prvi dan, cool. Uzeo bi drugi dan, odradio bi se jos jace, samo sto verovatno toga on ne bi bio svestan u toj silnoj narkotickoj analgeziji...a jace, jer se Metadon i njegovi toksini u organizamu zadrzali od proslog dana.
Onda bi uzeo treci dan i isto bi se odradio extra, mada ne tako jako kao prva dva dana.
I tu bi se kolicina Metadona u organizmu vec dosta nagomilala, i onda bi taj treci dan legao da spava...i vise se ne bi probudio.

Ljudi se zeznu i na drugi nacin pa se overe sa Metadonom, jer njegovo dejstvo pocinje polako i hvata zalet tokom prvih 5 sati i zatim traje vise od 24 casa.
I tako ljudi koji nikada nisu uzimali Metadon, a naviknuti su na recimo Heroin, uzmu 30mg Metadoa (90 kapi) i posle sat vremena nista specijalno...i onda uzmu jos jedno 60 kapi (20mg), medjutim ni posle sledecih sat vremena nije to to sto oni ocekuju...i onda uzmu jos 30 kapi (10mg)...i onda posle sat vremena (to je ukupno 3 sata od prvog uzimanja i ukupno 60mg) pocne onako da ih radi malo bolje i onda su zadovoljni, medjutijm posle tamo 5 ili 6 sati, ti ljudi se extra zakucaju i ne mogu da dignu glavu...i posle ili tako riknu u stondu ili se skontaju, legnu da spavaju i nikada se vise ne probude.

To je bilo samo onako ukratko ono sto biste trebali da osnovno znate o opasnostima igranja sa Metadonom.
To uopste nije opioid za rekreaciju, to je bre za nas silne ovisnike koji su navikli na jake doze Heroina dugo godina i to samo da nas drzi okay, ono, kao ima i rada, ali nista posebno, ni priblizno Morfinu recimo.

A kriza od Metadona...heh...o moj Boze...
Metadonska kriza traje nekih mesec dana, to je kao neki standard.
Pocinje treci dan od zadnjeg uzimanja Metadona, tamo popodne ili uvece.
Daje gas sledeceg dana, dok si petog dana potpuno disabled.
Simptomi ?
Simptomi krize coveka koji je bio na, evo kao ja, 90mg Metadona dnevno, to je 270 kapi.
Drhtavica, znojenje, cas hladno, cas toplo, cure ti sline, cure ti bale, non stop su ti usta puna pljuvacke (to se zove hipersalivacija), u ustima neki odvratan ukus nekog teskog metala, zesca knedla u grlu kao da si zakucao jedan Artane, bolovi...svugde u telu, nema sta te ne boli, a najvise ledja...kako pomeris bilo koji zglob u telu, tako se iz te tacke po celom telu siri neki "bad wave", pa cas si hiperaktivan, totalno poludis i ne znas sta ces sa sobom...u stvari celo vreme ne znas sta ces sa sobom, feeling je kao...pa kao da jednostavno zelis da iskocis iz svoje sopstvene koze, znaci najradije bi da nisi svestan svega toga.
Proliv, pisas na dupe, creva se grce, stomak uvija, pa onda imas spontane erekcije, desi se i da odjednom iz cista mira svrsis u gace i posle toga se osecas jos sjebanije sledecih sat vremena. Depresija teska, depra kakve nema nigde, znaci.
Anksioznost te cepa, mrzis sebe, mrzis svet. I onda pocnes da se seces, uzmes zilet i po svom telu tako crtas, to malo pomaze i smiruje, jer taj bol koji nanosis sebi tera tvoje telo da luci vise Endporfina, kojih inace uopste nema u tom trenutku, pa barem da se iscedi iz mozga to malo Endorfina i Enkefalina sto moze, znaci to pomaze.
Povracas cesto, ne mozes da jedes, nemas uopste apetit. Znaci ono, na caju si i na koricma hleba i ako imas nekog ko moze da ti skuva laganu supicu, to je cool.
Spavanje ?
Nikako...neces spavati 3 dana, pa ces se onda osamutiti i spavati, ali samo jedno 6 sati, pa ce te probuditi opet sav taj uzas i opet sve isto, a dok se dignes iz kreveta...taj mamurluk je gori od onog koji osecas kada si prethodne noci ispio pola litre vodke.
Cuka ume da ti preskace, aritmije, ekstrasistole, cak visok pritisak, cas nizak, glava rastura.
Znaci raspad sistema...totalni raspad sistema.
To tako traje nekih jos nedelju dana, to je ukupno 10 dana od zadnjeg uzimanja Metadona...i tada...u vecini slucajeva...nastupa smrt.
Telo postaje potpuno iznemoglo i nemocno da se suprotstavi celom tom raspadu sistema i jednostavno otkazuje, deo po deo.
No letalni ishodi su malo redji, posto se ovisnici u Metadonskoj krizi u toj silnoj muci obicno snadju za razne lekove ili neki drugi slabiji oipoid, pa to sve bude okay...relativno.
But, left untreated, the lethal consequences are very probable.

Na slican nacin kao i kod teske demonske zaposednutosti, ako ste gledali film "The Exorcism of Emily Rose", uradjen je po istinitoj prici, jedini slucaj demonske zaposednutosti koji je validiran na sudu u USA i gde je porota otprilike priznala da se ipak radilo o natprirodnoj sili, jer su bili u pocetku optuzili svestenika koji je na duhovni nacin lecio Emily i izvrsio cak i egzorcizam, ali nije uspeo, jer je Emily uzimala Gambutrol (danasnji Gabitril), govno protiv epilepsije i psihostabilizator slican Karbapinu (Karbamazepinu), samo mnogo gori i stariji koji su joj prepisali lekari jer su mislili da je shizo-psihoticno-epilepticna, koji je onemogucio Emilinom mozgu da aktivira te posebne GABA centre koji se aktiviraju prilikom egzorcizma i odsecaju osobu iz iskustva zaposednutosti, znaci taj lek je onemogucio da Emilin egzorcizam uspe i zakljucao ju je u stanju zaposednutosti.
I demon ju je toliko mucio i iscrpeo, znaci od prelepe 19-ogodisnje devojke, u roku od manje od godinu dana, nastala je baba, totalna baba. I naravno, lagano su joj se pocele gasiti sve funkcije u telu dok potpuno nije umrla.
Na obdukciji...skoro svi ligamenti su joj bili pokidani od svih tih uvijanja i krivljenja sto joj je demon radio (inace bio je u pitanju jedan od najjacih demona pod nazivom Belial, to je licni sekretar Lucifera, odnosno njegovo drugo lice), zubi su joj skoro svi bil izlomljeni ili iscupani jer ju je demon terao da grize malter i sve zivo, nokti iskidani jer je noktima zid grebla i sve ostalo, silne rane po celom telu, kose skoro da nije imala, jer ju je demon terao da cupa sama sebi kosu, zamislite koliko je to bolno (sve se to vidi u flimu, sjajna gluma), nije joj dao da jede, da spava, raspad sistema i tako dalje.

U svakom slucaju, kada je osoba na vise od 50mg Metadona dnevno, nagli prekid unosenja Metadona moze biti fatalan, ako se ne leci sa raznim lekovima.

Znaci sta je tu sve potrebno ?

Prvo sto je potrebno je da se ubrza ciscenje organizma od Metadona, znaci inicijalni detox.
To se radi tako sto se osobi odmah pri prijemu u bolnicu ugradi braunila u venu. Zatim se osobi prvih nedelju dana daje dnevno po 6 flasa, znaci po 6 litara infuzije, znaci tu ide Glukoza, infuzioni rastvor, elektroliti, sta ti ja znam. Znaci ujutru 2 flase, u podne 2 flase i uvece 2 flase. Tako prvih 7 dana, zatim sledecih 7 dana po 2 flase dnevno i to je to, sledecih 14 dana osoba ostaje samo na lekovima, koji se isto lagano spustaju.
Terapija traje celih mesec dana, koliko i Metadonska kriza.

Potrebno je zatim opustiti misice, smiriti osobu, ukloniti akksioznost i depresiju koliko je to god moguce, a to se radi pomocu nekog dobrog anksiolitika, benzodiazepina. Najcesce se koristi ili Xanax (Alpralozam) ili Rivotril (Klonazepam), doduse kod nas u drzavi mnogo cesce samo obican Bensedin (Dizaepam) jer je on najjeftiniji, ali u malo vecim dozama, recimo po 60mg dnevno.

Zatim, potrebno je ukloniti te silne bolove i tu silnu patnju i barem malo pokriti opioidne receptore, jer pokrivanjem opioidnih receptora uklanjaju se mnogi drugi simptomi krize kao sto su toplo-hladno flesevi, hipresalivacija, nestabilan krvni pritisak, mentalno stanje, temperatura tela, itd.
To se kod nas u zemlji obicno radi sa Trodonom (Tramadol), no u inostranstvu se radi sa Morfinom i Oksikodonom koji su skoro iste jacine jedan u donosu na drugi, doduse Oksikodon je za 20% jaci od Morfina, ali tu su. Znaci ako je osoba bila na 90mg Metadona i ako se skida, treba joj dati opioid protiv bolova koji je ekvivalentan 20% doze Metadona kojeg je uzimala, znaci ako je osoba bila na 90mg Metadona, treba joj dati dozu Morfina ili Oksikodona koja je ekvivalent 18mg Metadona, a to je otprilike 150mg Morfina ili 120mg Oksikodona. Znaci to je dovoljno da ukloni te neizdrzljive bolove (ne sve bolove) barem malo i jos neke teske simptome, a da pri tom osoba ne oseti nikakav opioidni rad niti ikakvu euforiju, znaci ne navlaciti osobu na neki drugi opioid.
Kod nas u zemlji se to radi sa 600mg Tramadola dnevno, znaci 12 kapsula Trodona dnevno, 4 ujutru, 4 u podne i 4 uvece, naravno uz ostalu terapiju, sumiracu kasnije.
Tih 600mg Tramadola je ekvivalent 60mg Morfina, znaci dva puta manje od preporucene doze za ublazavanje fizicke krize osoba koje su bile na 90mg i vise Metadona dnevno.
Ali sta ces, nasa drzava...

Zatim je potrebno stabilizovati psihu, da ne bi doslo do mentalnih poremecaja.
To se kod nas u Srbiji radi sa malim odzama veoma jakog, ali modernijeg antipsihotika Leponex-a (Klozapin), znaci daju po 1/4 Leponex-a. Daje se znaci samo uvece, sa vecernjom terapijom u 9pm.

Zatim je potrebno omoguciti toj osobi da spava, to je esencijalno.
To se radi tako sto se u vecernjoj dozi, pored anksiolitika i opioida i antipsihotika/psihostabilizatora, daje jos neki benzodiazepin koji ima izrazeniji hipnoticki efekat i on se kombinuje obicno za Lorazepamom, koji je snazan anksiolitik, ali omogucava brzo zapadanje u san, jer mu dejstvo izuzetno rapidno nastupa.
Kod nas u drzavi se obicno daje jedna tableta Flormidala (Midazolam) i jedna tableta Lorazepama.
To se daje u 9pm.
Zatim se pacijentu omoguci add-on u 11pm u obliku dve I.M. inekcije, znaci ako osoba nije okay posle vecernje terapije i ako ne moze da zaspi, ima pravo da ode u ambulantu i zatrazi add-on. Imas izbor samo jednu inekciju Lorazepama u dupe, samo jednu inekciju Flormidala (Midazolama) u dupe, dve inekcije Lorazepama u dupe, dve inekcije Flormidala (Midazolam) u dupe ili kombinovano jedna inekcija Lorazepama i jedna inekcija Flormidala (Midazola) u dupe (u tom slucaju te dva puta buse, posto ampulirani Flormidal i Lorazepam nisu kompatibilni i ne smeju se mesati u istom spricu, pa medicinska sestra mora pripremiti dve posebne inekcije i dati ti prvo jednu, zatim drugu).
Iz nekog mog iskustva, 90% pacijenata jedva ceka tih 11pm i svi trce u ambulantu po add-on, i svako naravno izabere combo Flormidal + Lorazepam.
I onda su svi prekinuti.
No osobi koja se spusta sa Metadona je to jedini nacin da se naspava.

To je neka terapija koja se koristi u slucaju skidanja sa Metadona, ali slicna terapija se koristi i prilikom skidanja sa Heroina, samo u manjim dozama i krace traje.
No, pri skidanju sa Metadona, nikada se naglo ne prekida Metadon, u tom slucaju bi i pored ovolike terapije osoba bila u velikoj opasnosti, cak i zivotnoj.
Vec se osoba lagano spusta brzinom od 10 kapi (3mg) na dan, dok ne dodje do nule.
Kada dodje do nule, pocinje se sa terapijom i detox-om.

Kada se cela terapija od mesec dana zavrsi, osoba se salje u banju na jos mesec dana, sve placa drzava.
Barem je tako u drzavnoj klinici gde sam se ja skidao sa Heroina i gde sam vidjao mnoge koji su se skidali sa Metadonskog odrzavanja.
Znaci banja je deo terapije, tako da ukupna terapija skidanja sa Metadona traje 2 meseca.
Banja je neophodna, jer posle tih prvih mesec dana kada fizicka kriza prodje, sledecih mesec dana psihicka kriza je izuzetno jaka i osoba je nestabilna, a i telo je veoma izmuceno.
Naravno, posle prvih mesec dana, kada se pacijent salje u banju, nije cela terapija prekinuta potpuno, prekinuta je terapija opioidom i vecina benzodiazepina je izbacena i ubacen je samo jedan novi.
Obicno se nastavlja sa Rivotrilom i nekim modernim antidepresivom kao sto je Zoloft preko dana, a uvece se daje 1/4 Leponex-a, a ukoliko to ne odgovara, daje se neki od novijih atipicnih antipsihotika kao sto je Rissar (Risperidon) ili Zyprexa (Olanzapin) i to osoba pije sledecih 6 meseci a mozda i godinu dana, pa i vise ako je potrebno.

Eto...toliko o Metadonskoj krizi i skidanju sa Metadona.
Auuu, što si tu svega napisao! Ima dosta istine ali ono oko neurotransmitora ti ne drži vodu. OK, kasno odgovaram jer mi je blesavo ponavljati se kroz desetlječa. Kita stoji baš zbog manjka endorfina(enkefalin je endorfin koji se najčešće spominje od svih endorfina te nije nešto extra). A kita neče stajati zbog sintetike u mozgu, previše umjetno induciranog endo-egzogenog morfina. Ista tvar se luči dok čovjek svršava. I mozak mu preplave endorfini. Te naravno kita omlohavi. Ali već nekih 15-20 minuta kasnije slobodno možeš osvježiti se ponovo jer endorfini imaju vrlo kratak polu život. LOL :D Pozz M
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: METADONSKA KRIZA

Post by PsyTechGirl »

wizard.hannah wrote:Auuu, što si tu svega napisao! Ima dosta istine ali ono oko neurotransmitora ti ne drži vodu. OK, kasno odgovaram jer mi je blesavo ponavljati se kroz desetlječa. Kita stoji baš zbog manjka endorfina(enkefalin je endorfin koji se najčešće spominje od svih endorfina te nije nešto extra). A kita neče stajati zbog sintetike u mozgu, previše umjetno induciranog endo-egzogenog morfina. Ista tvar se luči dok čovjek svršava. I mozak mu preplave endorfini. Te naravno kita omlohavi. Ali već nekih 15-20 minuta kasnije slobodno možeš osvježiti se ponovo jer endorfini imaju vrlo kratak polu život. LOL :D Pozz M
A tebi od cele priče najinteresantnije o Kiti da pričaš ? :lol:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

Jutros sam se probudio oko 9 i ne znam sta mi je bilo pa nisam popio lek. U stvari znam nisam sinoc izbrojao kapi pa je mrzelo i pomislio malo da odspavam. Probudio sam se u pola 2 kao u shocku. Bolu u gornjem delu kicme izmedju plecki grozan, najezen, smrzavam se i odmah momentalno popio sam odmerio lek. To je prvi put posle nekolioko meseci da mi se to desilo. Nekako ne znam pomislio sam mereci tih 120 kapi u fazonu da se nalazim u nekom centru i da sdam dosao na odvikavanje i da nema tog leka koji cu da popjem. Verujte ne moram da odem na tako mesto istog trenutka sam se osetio kao da sam stvarno tamo i prolazilo mi je kroz glavu kakvi su heroji ljudi koji izdrze takvo ovikavanje. Ajde na komune i ok jer te tamo bar ne cimaju nego ti kuvaju cajeve i to. Ali zamisli recimo manastire u Srbiji gde ljudimka ne mozes da objasnis kakva je metadonska kriza jer je nisu osetili. A na heroinskoj jeste bol jaci i to sve vece je sizenje z drogom. Ali ovo je nekako podlije kao da umires, a simptomi su da se sam zabrines da li ces prerziveti narednih sat vremena. U heroinskoj ti je lose ali ti za to vreme skaces sizis oces da ides da juris drogu. Ovo ako nema tu ispred tebe gotovo nema izlaska napolje. Tako je bar moj dozivljaj toga. To je cena koju placam mada bolja opcija od onog odvratnog osecaja kada se skines pa izadjes napolje a kao da si sam na svetu nikakve radosti, nikakve lepote. Koliko je to trebaloda prodje sda vac vrovatno nikada necu saznati ali znam da sam se nekoliko puta borio dugo. Bio strejt po 9-11 meseci jednom ja mislim ali je zelja za heroinom bila ludacka.
Inace komsinica kada me vidi ujutru koliko puta mi je rekla kako si bled kako lose izgledas a jos metadon nije poceo da deluje a onda kada se rasanim istusiram popijem kafu, metadon deluje kaze sada si kao da se nikad nisi drogirao. Ja mislim da je to sve zato sto se organizam napreze bez leka pa izgledas sacuvaj boze, bled, podocnjaci u groznici, Posle kao drugi covek. Visoku sam cenu platio za ne uzimanje heroina i da imam 20-22 godine kao neki na metadonu svako jutro bi plakao nad svojom sudbinom, verovatno i pokusao nesto pa makar crko od krize. Ali ovako ovo bi mi bila preko pedeseta u zivotu ne bi organizam istrpeo taj sock u 30 godina.
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: METADONSKA KRIZA

Post by boki_ »

Ja sam u Australiji i na 70mg tecnosti (14mg rastvora) metadona. Na tom sam oko 4 godine. Stalno razmisljam o skidanju i nekoliko sam puta pokusao. Smatram da je metadon teza droga od heroina. Kad pokusam da se skinem izdrzim najvise 5 dana i vratim se jer nemogu. Plasim se da se nkad necu skinuti. Uzimati ga do kraja zivota jeste neka zivotna opcija ali smatram da i poslje smrti dolazi do skidanja jer taj proces se mora kad tad odraditi. Smatram da postoji nekakav "after-life" ali znam da cu kad tad morati izgurati skidanje sa metadona - pa makar poslije smrti. U velikom smo sranju.

Meni je najteze u toku tih pet dana sa mislima jer me vode direktno u pakao a najteze je nocu jer ne spavam. Nekakve cudne slike mi se motaju u glavi neke stvari koje mogu da postoje samo u nekim drugim galaksijama. Cisti uzas.

Beobandit imas pravo vezano za mnoge stvari o kojima pises. Koliko imas godina?
hEIL hEIMAt
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: METADONSKA KRIZA

Post by YugoS »

Ako u ovom zivotu budes dobar momak,Bog ce te sigurno nagraditi tako da neces imati krizu u "onom" zivotu!

:D
narkoman sam al' najlepsi.
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: METADONSKA KRIZA

Post by boki_ »

ma, u racku.......

pokusajte recimo na trodon (to kod nas ovde nema) mjesec dana ------- pa se onda skidaj sa tog.
ne znam samo jeli trodon opak...uzeo sam ga samo jednom u banjaluci kad mi baka imala rak stomaka dobila trodone za bolove i nesecam se effecta.
ako je trodon manje tezak zajeban opak zao od metadona----recimo da se pokusa spustati smanjivanjem metadona recimo mjesec dana i onaj zadnji dan kad metadona vise nema poceti uzimati trodone ali vbiti jako oprezan sa dozama i nakon mjesec dana recimo skinuti se sa trodona a onda zahvaljivati Bogu sto imas paklo garuci u dzepu i stvarno skontati da nista vise i ne treba.

ne znam to su sve opcije, dok covek moze da bira dobro je ....

ja sam se navuko na horse u bosni jer mi bio jeftin DM35 za lutku...
ne znam kako se ovdje u australiji ljudi snalaze ovdje je gram oko 400 dolara mislim jbte kradu ubijaju ko ce znati....

kad sam se vratio u melburn, jbte, bio godinu dana cist --- nista nisam uzimao nikakve ljekove ---valjda bio se odvikao od horse-a ali zamisli nije prosao dan u tih godinu dana da nisam bio deprimiran, prazan jebaji ga jednostavno sjeban...

kad sam bio klinac znao sam da jednom uzmes heroin da nastaje bolest u mozgu i da najbolji ruski doktori nemogu to da izlece...
ne znam kakva je razlika ali uvek sam ga smrkao nikad igla sta kazu ali jeli ista lakse nego sa igle se skidati?

samo primetio sam kad si na metadonu marihuana postaje teska ko crni vrag...nije bilo trenutka da nisam bio boletan i u paklu nakon pusenja marihuane na metadonu...
imali neko kakva iskustva sa tim kombinacijama ---- ??????

pozzzzz
boki
hEIL hEIMAt
Post Reply