Ne gubite nadu !!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Ne gubite nadu !!!

Post by Mauriko »

E ovako...Imam 21 god, herion sam probao sa 19. par puta sam se skidao na suvo i bude mi ok 20 dana, ali se uvek vracam na staro!! Zadnjih pet meseci nisam preskocio ni jedan jedini dan...Cepam oko keca dnevno, i naravno resio sam da prestanem opet ali ne ide na suvo vise...izdrzim 15 sati, i ne mogu vise!!! Sta da radim, koja terapija? Ne zelim da uplicem svoje jos uvek...Hocu da pokusam sam jos jednom...i cisto da znate da sam se pre skidao cisto onako, nikad nisam rekao sad i nikad vise, ali sad hocu to da kazem!!!! Drugar mi je preporucio met. Da ga pijem 2 nedelje i stanem...ali sta posle, nalorex? ili nesto drugo... Ili mozda ne met. Pisite mi... Pls..Za dve nedelje imam odmor...Uzeo sam 15 dana slobodno na poslu zbog skidanja!!!! Sta da radim?
Last edited by Mauriko on Sun Oct 25, 2009 10:26 pm, edited 1 time in total.
Who dares, wins !
KajuSHka
Posts: 7
Joined: Wed Oct 01, 2008 7:09 am
Location: Novi Sad

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by KajuSHka »

Ako zelis sa metadonom da se skidas nije mnogo velika frka izdrzi se za razliku od suvog skidanja....ali opet trebas imati podrske da bi istrajao... sam ako se skidas bez nadzora lekara sumnjam da ces uspeti da duze vreme ostanes cist... a ako zelis nalorex da pijes posle metadona tri dana treba da prodje da bi mogao da pocnes da pijes...
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by Baba Naca »

Dobrodosao na forum, dragi Mauriko, :wink:
Mauriko wrote:Ne zelim da uplicem svoje jos uvek..
Obzirom da verujem da je istina vrednija od svega, (i mnogo manje bolna, nego sto sam uvek ocekivala)
mislim da bih ja mnogo, mnogo lakse uspela, ako bih sad i odmah rekla svojim najblizima - treba mi pomoc.
Cvrsto verujem da do toga mora doci - kad tad! Tesko je jaaaaako biti u tome sam.
Mauriko wrote:nikad nisam rekao sad i nikad vise, ali sad hocu to da kazem!!!!
Bravo za tebe, evo ja ti vec drzim palceve da istrajes u zelji, :smt023
Javice ti se vec neko sa iskustvom sta ces i kako ces,
ja sam alkoholicar i tabletoman,
zivim u gradu gde postoje udruzenja AA i NA, pa mi je "lako" uz njih sam cista i trezna 3 meseca i 3 dana!!!
Iskren pozdrav, Bakuta.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
sargman
Posts: 103
Joined: Sun Sep 21, 2008 7:20 pm
Location: banja luka

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by sargman »

pod hitno reci svojima i onda kod doktora da ti da kontrolisanu terapiju,nemoj ništa na svoju ruku,pogotovo ne met zna biti pravo zajeban ako ga zloupotrijebiš
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by Mauriko »

Sumnjaju moji ali...Znate i sami kako je to... Retko ko je rekao "Mama, tata ja sam navucen na heroin pomagajte", zar ne ? Nisam ja propali narkoman koji vara po kraju i raspada se od dopa, sto ne znaci da ne mogu da postanem i ja to vrlo dobro kapiram! Imam super posao, dobro placen, koji volim, e bas sam se na tom poslu navukao, ha ! Jbg. okolina, kolege se rade, njih par, pokusacu sa jednom bocicom-dve, samo nedelju dana i prestati, ako ne ide, odo na kliniku!!! Ipak sam ja nakacen aktivno pet meseci...nije previse i sto je najvaznije svestan sam cinjenica!!! 90 posto navucenih se leci zato sto to neko od njih trazi a ja trazim to samo od sebe, iskreno sramota me je, hocu da skontam kako je to bio sam jedan grozan period u mom zivotu, ustvari nije mi bilo grozno do sad...nikad se nisam mucio za pare, nisam maltretirao moje, oni ne znaju, sve funkcionise super ali hocu da stanem da nebi docekao vreme kada vec bude kasno!!! Uspecu verujte mi!!! samo mi kazite sta je za spavanje i "biciklicu"- ja tako zovem ono odskakanje od kreveta ?
Who dares, wins !
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by Mauriko »

KajuSHka wrote:nalorex da pijes posle metadona tri dana treba da prodje da bi mogao da pocnes da pijes...
hvala za savet!!! ma samo da prodje prvih nedelju dana...uhhh meni je psiha ok ...valjda :-)
Who dares, wins !
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by AnAna_mo »

Ajde ne glupiraj se nego reci svojima i idi doktoru.
Jedino se u kontroliranim uvjetima mozes izlijeciti,kako si rekao "ovaj put stvarno".
Znas ko se je skinuo na svoju ruku sa 1-2 bocice metadona? -Nitko!
Nesto mi se cini da ti neces biti prvi kojem je to uspjelo.
Nema te sta biti stid sada.
Zamisli tek kako bi ti bilo da tvoji saznaju da se gudriras od nekoga tamo,ili da ti sef sazna pa da nedajboze izgubis i taj posao koji imas, a koji ti se svida.
Nema ti ovdje ko sta govorit sta je za spavanje,a sta za biciklicu,nije ovdje niko doktor. Uz veliko postovanje prema svima, ali svi ti mozemo do preksutra govoriti sta je ovome najbolje, sta je onome najbolje,ali to je samo nase osobno iskustvo...za svakoga je terapija individualna.
Uradi nesto sto prije dok ne postanes kako kazes "propali narkoman koji vara po kraju i raspada se od dopa".
Imas pozdrav i cuvaj se...
:smt039

P.S.
Mauriko wrote: Retko ko je rekao "Mama, tata ja sam navucen na heroin pomagajte", zar ne ?
Varas se,mnogi su rekli tako i uspjeli.
Potpis.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by vudd »

Mauriko wrote:Sumnjaju moji ali...Znate i sami kako je to... Retko ko je rekao "Mama, tata ja sam navucen na heroin pomagajte", zar ne ? Nisam ja propali narkoman koji vara po kraju i raspada se od dopa, sto ne znaci da ne mogu da postanem i ja to vrlo dobro kapiram! Imam super posao, dobro placen, koji volim, e bas sam se na tom poslu navukao, ha ! Jbg. okolina, kolege se rade, njih par, pokusacu sa jednom bocicom-dve, samo nedelju dana i prestati, ako ne ide, odo na kliniku!!! Ipak sam ja nakacen aktivno pet meseci...nije previse i sto je najvaznije svestan sam cinjenica!!! 90 posto navucenih se leci zato sto to neko od njih trazi a ja trazim to samo od sebe, iskreno sramota me je, hocu da skontam kako je to bio sam jedan grozan period u mom zivotu, ustvari nije mi bilo grozno do sad...nikad se nisam mucio za pare, nisam maltretirao moje, oni ne znaju, sve funkcionise super ali hocu da stanem da nebi docekao vreme kada vec bude kasno!!! Uspecu verujte mi!!! samo mi kazite sta je za spavanje i "biciklicu"- ja tako zovem ono odskakanje od kreveta ?
Mauriko,jest' da sam trenutno malo u k...krizi,ali iz licnog iskustva znam jedno:zavisi kakav odnos imas sa starima, uopste mislim.Ja sam svojima rekao kad sam imao godina otprilike kao ti sada.Ali to vise da ih shokiram,da kazem da ''postojim'' i da im je sin u opasnosti.To je bio kraj price.Moji to do dana danasnjeg nisu prihvatili.Ako je sve ok,trebas im reci''tako je i tako,sta da radim,pomozite mi,i ovo''Uspecu verujte mi''Sigurno cete lakse sve to izgurati zajedno.pozdrav i pobjedi
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by Mauriko »

Pustite moje...nego cuo sam za neku kliniku u Bgd. cini mi se da se zove Lorijan... Dobro ili lose?
Who dares, wins !
User avatar
sargman
Posts: 103
Joined: Sun Sep 21, 2008 7:20 pm
Location: banja luka

Re: Treba mi savet... Hitno!!

Post by sargman »

Mauriko wrote:Sumnjaju moji ali...Znate i sami kako je to... Retko ko je rekao "Mama, tata ja sam navucen na heroin pomagajte", zar ne ? Nisam ja propali narkoman koji vara po kraju i raspada se od dopa, sto ne znaci da ne mogu da postanem i ja to vrlo dobro kapiram! Imam super posao, dobro placen, koji volim, e bas sam se na tom poslu navukao, ha ! Jbg. okolina, kolege se rade, njih par, pokusacu sa jednom bocicom-dve, samo nedelju dana i prestati, ako ne ide, odo na kliniku!!! Ipak sam ja nakacen aktivno pet meseci...nije previse i sto je najvaznije svestan sam cinjenica!!! 90 posto navucenih se leci zato sto to neko od njih trazi a ja trazim to samo od sebe, iskreno sramota me je, hocu da skontam kako je to bio sam jedan grozan period u mom zivotu, ustvari nije mi bilo grozno do sad...nikad se nisam mucio za pare, nisam maltretirao moje, oni ne znaju, sve funkcionise super ali hocu da stanem da nebi docekao vreme kada vec bude kasno!!! Uspecu verujte mi!!! samo mi kazite sta je za spavanje i "biciklicu"- ja tako zovem ono odskakanje od kreveta ?
hahahaaha lijepo je živjeti u zabludi,a to što si samo 5 mjeseci nakačen nemoj da misliš da si manji narkoman od bilo koga ovdje
Post Reply