metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: metadon

Post by nowa »

Ijedno i drugo.Cijelo vrijeme na terapiji svi smo uzimali i dop.Kad je test svi foliramo i uvaljujemo a oni kao ne kontaju.Mislim da im je cilj da te drze sto duze jer sto nas je vise vlast im popravlja budzet,ali to je vec politika.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
riba
Posts: 7
Joined: Fri May 02, 2008 10:29 am

Re: metadon

Post by riba »

:arrow: sve to stoji sto kazete ali ako nema volje nema ni ostavljanja ni metadona ni dopa a ni ostaloga kao sto su diazepani.ok to je uredu......pozdrav
Domino: )
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: metadon

Post by sunrise »

ma kakvo popunjavanje crnih rupa????? nista to vise ne popuni,pa nije to ko obrnuta vazektomija da ti popune i spoje kanale i opet sve sljaka?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
leeloo
Posts: 2
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:40 pm

Re: metadon

Post by leeloo »

Metadon je nadam se to svi znate zamisljen kao lek za odvikavanje.
Tome sluzi i to po mom iskustvu sasvim uspesno radi, naravno ukoliko ga koristis kao sto je propisano. Tj pocnes sa veom dozom pa smanjujhes svaki dan po malo dok nisi stigao do dozao kada te pokrivaju samo kap ili dve. Takvo spustanje jeste skoro sasvim bezbolno. Pritom dobro je tici negde van svog mesta, negde gde ti nije lako da se semis pa nisi u iskusenju. Kad stignes do doze od kap dve predjes na trodon, mene su pokrivale oko 3 pilule dnevno pa onda i njegovo konzumiranje smanjujes recimo uzmes pola tablete umesto celu itd. dok ne stignes do neke zanemarljive doze. Na kraju kada ostavljas dontro postoji mala kriza koja traje tacno 48 sati, hladno ti je ne mozes da zaspis i sl ali to je decija igra, popi jednu tekilu (recimo) i sredio si simptome ili se iscimaj na suvo to je neznatan trud u poredjenju sa stvarnom zikrom.
Bensedin moze da pomogne u toku spustanja ali nista znacajno pri tom ne preterivati sa dozama jer si onda samo zombiran ali ne znaci da ne osecas nista od zikre.
Zakljucak ovog posta je da se sa kombinacijom met adon +trodon moze skinuti i relativno brzo i relativno bezbolno ali ako ste resili da se zezate, stondirate na metu uzimate sve vece umesto manje doze ili odrzavate iste e onda ste se zaglavili u metadonski krug ali to je vas izbor ili vasa slabost, neodgovornost itd, a ne greska samog leka.

A sto se rupa u mozgu tice kao i bola u ledjima, pvremenog osecaja hladnoce do kostiju i sl pa to vam je heroinsko zavestanje sa kojim ce te morati da se brite ceo zivot.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: metadon

Post by Sagitarius »

Lijepo napisano,
Pa ne bi baš cijeli život trebali da patimo od hladnoće i kostobolje,prođe i to,za pola do godinu dana nakon skidanja sa svega.
User avatar
Priscila
Posts: 29
Joined: Tue Mar 18, 2008 3:47 am
Location: Rijeka

Re: metadon

Post by Priscila »

E da, al stvar je u tome šta se većina registriranih ovisnika uopće ne želi skinut nego dođu tamo u centar uzet hepove samo da bi imali nešto da im skine krizu kad nema dopa...
Ili dođu čak i neki koji uopće nisu navučeni ali bi se malo besplatno drogirali... I na hepovima ti može bit lijepo ako imaš nisku toleranciju i nisi navučen!

Evo šta sam čula od jednog dečka u centru zadnji put kad sam bila, ja sam ostala šokirana! :shock:
Kaže on meni: Ja ti uopće nisam navučen na dop, uzeo sam ga par puta u životu, na nos. Al sam probao hepove i svidjeli su mi se, neko vrijeme sam ih kupovao dok mi frendica nije rekla "Pa odi gore u centar, registriraj se i dobivat ćeš ih besplatno svaki dan!" I uzmem ja iglu, izbodem se po rukama bezveze, povučem malo dopa i odem takav u centar...

I tip dobio hepove! Nalagao ih tamo! Ne sjećam se šta mi je reko, na kolko je, 4-5 komada čini mi se, al ja nisam mogla to vjerovat! :shock:
User avatar
riba
Posts: 7
Joined: Fri May 02, 2008 10:29 am

Re: metadon

Post by riba »

leeloo wrote:Metadon je nadam se to svi znate zamisljen kao lek za odvikavanje.
Tome sluzi i to po mom iskustvu sasvim uspesno radi, naravno ukoliko ga koristis kao sto je propisano. Tj pocnes sa veom dozom pa smanjujhes svaki dan po malo dok nisi stigao do dozao kada te pokrivaju samo kap ili dve. Takvo spustanje jeste skoro sasvim bezbolno. Pritom dobro je tici negde van svog mesta, negde gde ti nije lako da se semis pa nisi u iskusenju. Kad stignes do doze od kap dve predjes na trodon, mene su pokrivale oko 3 pilule dnevno pa onda i njegovo konzumiranje smanjujes recimo uzmes pola tablete umesto celu itd. dok ne stignes do neke zanemarljive doze. Na kraju kada ostavljas dontro postoji mala kriza koja traje tacno 48 sati, hladno ti je ne mozes da zaspis i sl ali to je decija igra, popi jednu tekilu (recimo) i sredio si simptome ili se iscimaj na suvo to je neznatan trud u poredjenju sa stvarnom zikrom.
Bensedin moze da pomogne u toku spustanja ali nista znacajno pri tom ne preterivati sa dozama jer si onda samo zombiran ali ne znaci da ne osecas nista od zikre.
Zakljucak ovog posta je da se sa kombinacijom met adon +trodon moze skinuti i relativno brzo i relativno bezbolno ali ako ste resili da se zezate, stondirate na metu uzimate sve vece umesto manje doze ili odrzavate iste e onda ste se zaglavili u metadonski krug ali to je vas izbor ili vasa slabost, neodgovornost itd, a ne greska samog leka.

A sto se rupa u mozgu tice kao i bola u ledjima, pvremenog osecaja hladnoce do kostiju i sl pa to vam je heroinsko zavestanje sa kojim ce te morati da se brite ceo zivot.
sve si ti to ljepo slozio i napisao a daj mi reci jesi imo krizu od metadona i psihaca?
Domino: )
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: metadon

Post by saša-ex »

leeloo wrote: Zakljucak ovog posta je da se sa kombinacijom met adon +trodon moze skinuti i relativno brzo i relativno bezbolno ali ako ste resili da se zezate, stondirate na metu uzimate sve vece umesto manje doze ili odrzavate iste e onda ste se zaglavili u metadonski krug ali to je vas izbor ili vasa slabost, neodgovornost itd, a ne greska samog leka.

Pa koji je to narkoman tako jak da će samog sebe disciplinovati i skinuti se uz pomoć meta i trodona? Uostalom, i ako ti pomognu da ti kriza bude blaža, šta tada? Pa nije kriza problem u celoj priči...

A sto se rupa u mozgu tice kao i bola u ledjima, pvremenog osecaja hladnoce do kostiju i sl pa to vam je heroinsko zavestanje sa kojim ce te morati da se brite ceo zivot.
Hvala Bogu što nisi u pravu za ovo...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: metadon

Post by sunrise »

bas
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply