Prijatelj i njegovo samouništavanje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

{RUBIN}
Posts: 35
Joined: Fri Sep 01, 2006 1:29 pm

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by {RUBIN} »

Surovo,
ali sa neke strane mogu i da razumem njegovo sefa:

Bivsa djankoza, znaci da zna fore sa kojima se narkomani sluze..
i onda mu da zanimljiv ultimatum:

Skini se i sve je kul,
a ja cu ti povremeno davati blok, pa ako se radis ima da overis pred svima u firmi...

Em ga plasi sa kontrolom, em ga plasi sa tim da moze da umre ako nasatvi da uzima i da radi..
Covek hoce da pomogne, al na surov i iskljuciv nacin..ali sef je pa mu se moze, a kao sto neko gore rece, kapitalizam je to.
Tako ce ga drzati u strahu od gudre, ako nista drugo.
Cessante causa cessat effectus.
{RUBIN}
Posts: 35
Joined: Fri Sep 01, 2006 1:29 pm

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by {RUBIN} »

A sto se stetnosti nalorexa i drugih blokatora tice, postoji, svaki lek pa i nalorex ima kontraindikacije,i zato je normalno da lekar prepisuje tip i dozu leka koji se uzima..zbog toga bi bilo pametno otici kod lekara, pa makar vec i krenuo da uzima..

Jes da je blok mnogo pametnija stvar od dopa, verovatno i manje stetna, al po meni profesionalac treba da kaze koliko ga i kada treba uzimati...a sef se verovatno skidao blokovima, pa sada njemu daje isto sto je i on uzimao...
Cessante causa cessat effectus.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by Sagitarius »

{RUBIN} wrote: a sef se verovatno skidao blokovima, pa sada njemu daje isto sto je i on uzimao...
Nije sigurno,vjeruj mi.
Blokatori se smiju piti tek kad se skineš.Inače izazivaju krizu goru od ičega,ako se uzmu dok organizam nije čist od opijata.
pa ako se radis ima da overis pred svima u firmi...
Teško da će overdozirat na blokatoru,jedino ako posegne za ogromnom količinom dopa,te uspije "izbacit" blokator s receptora.
Količinu koju je inače navikao uzimati,na blokatorima neće ni osjetiti.
Post Reply