SPEED-da li postoji izlaz

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Upravo mi se dečko javio, u petak izlazi iz bolnice...
Izlazi nedelju dana ranije, po proceni lekara...
Ja sam u isto vreme srećna što izlazi a onda opet i malo uplašena kako će se stvari odvijati dalje jer tek mu sad po izlasku iz bolnice predstoji prava borba, joj sva sam se pogubila...
Valjda će sve biti u redu..Juče sam bila kod njega u poseti i primetila sam da se dosta promenio (na bolje), promenio je način razmišljanja o mnogim stvarima, ne zaleće se mnogo u odnosu sa ljudima (ranije su mi svi bili prijatelji i svima je verovao u potpunosti)...i tako, sve u svemu vidim promenu na bolje...

Molim se da ovaj put uspe, to želim svim srcem!
justme
Posts: 119
Joined: Sat Apr 12, 2008 10:56 am

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by justme »

drago mi je misty zbog tebe i decka
ali NE RAZBIJAJ GLAVU...sjeti se sta si ti meni svasta govorila:)
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

joj sećam se draga, ali teško je to primeniti na sebi :D
Ma dobro, danas se već osećam bolje, nemam neki veliki strah, ali u glavi mi samo odzvanja OPREZ!
Biće to valjda sve dobro!

Kako je kod tebe? Šta ima novo? Kako dečko?
justme
Posts: 119
Joined: Sat Apr 12, 2008 10:56 am

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by justme »

:D:D znam,sve znam,opreza nikad na odmet:D
moj decko?!?! znas kad sam sama sebi dosadna koliko se puta ponovljaju iste situacije.
voljela bih da sam u situaciji...oprez,ali nadam se da ce biti dobro...ali nacekacu se ja jos dugo,dugo:)
sad si svaki dan ponavljam...pomiri se sa tim da ne mozes nista da promijenis.
odlazi za par dana i to je mislim ( voljela bih ja da se dokaze kao suprotno ) nagluplje moguce rjesenje....i kad me uhvati strah,sta ce biti sa njim..opet si moram ponavljati :nisi mogla da utices,nisi kriva ...mozda je sve to jedinstvena prilika da organizujem sopstveni zivot...toliko sam izmorena od stvari koje su se desavala u posljednjih mjesec dana da sve cesce mislim spasavaj sebe,ovo ovako ne ide,ti potrazi pomoc ako on nece....
s druge strane evo odlucila sam i vratiti se na ovaj forum...
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Baš mi je drago što si odlučila da se vratiš ponovo na forum :D
Veruj mi meni je mnogo pomogao, što ti kažeš i ako možda nisam u prvom trenutku primenila sve savete odavde uvidela sam na kraju da je to jedino rešenje...
A što se tiče tvog dragog, pusti ga da ode, šta ćeš nemaš drugog izbora (o tome sam ti već i pisala), to vreme iskoristi da se pozabaviš sobom, da se ako ništa drugo malo opustiš i posvetiš sebi, a kad dođe već ćeš videti kako se stvari odvijaju, možda mu i nešto kvrcne u glavi pa odluči da krene pravim putem...
A za to vreme uživaj i druži se sa nama ovde na forumu :-D :wink:
justme
Posts: 119
Joined: Sat Apr 12, 2008 10:56 am

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by justme »

a hocu...meni je forum pomogao da se naucim postaviti prema decku ali uzasno ODMOGAO u tome kako da se postavim prema samoj sebi .
u smislu..sjecam se kakva sam dosla na ovaj forum..niko nije meni nista lose rekao s losom namjerom...ali ubjedjivanje mene same da sam egoista i da to radim radim da pokrijem svoje komplexe...u danima kad se znalo desiti da razmisljam sta taj dan da jedem jer mi je "neko " uzeo zadnji dinar...a da se ne vracam sada na to...i sama sam bila prilicno destabilizovana ..nije mi prijalo da se pravdam i dokazujem da nisam to sto me ubjedjuju da jesam...
ali proslo je :D i sad sam opet tu:D
i da...i te kako zelim da se distanciram od njega...danas me opet zvao neki lik...nevjerovatno dokle ta sorta od dilera mogu da idu i kojim metodama se oni koriste....
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Eeeh ti dileri, glupo je i pričati o njima, po meni su oni posebna sorta ljudi...
Nemoj se u opšte obazirati na njih kad te zovu, jednostavno ih otkači, ti nisi ni uzimala drogu od njih da bi te oni sad za nešto dužili, seci to po kratkom postupku...
Šta jel im tvoj dečko duguje neke pare?
I nemaš šta da se dokazuješ bilo kome, ti najbolje znaš šta osećaš i kakva si, ne obaziri se na zlonamerne komentare, zaista mi je drago što si ponovo ovde na forumu, nedostajalo mi je tvoje pisanje...

Ej tek sad vidim kad sam sve ovo napisala da si i ti dilere nazvala posebnom SORTOM...kao i ja...podudaraju nam se mišljenja :-D
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Nisam dugo pisala na svojoj temi, pa pretpostavljate verovatno da je kod nas sve u redu :D ..nego imam jedno pitanje...

Verovatno sam već pisala, da je moj dečko bio u bolnici (mrzi me da sad listam ove stranice) da je izašao i da je za sada dobro...odnosno čist je od 16.juna.Od terapije pije blokator za alkohol (tetidis), risar, antidepresiv cipralex i bromazepan od 3mg.
U principu se dobro oseća ali ima dana kada je jako depresivan i kada bukvalno traži razloge zbog kojih bi se nervirao (tako mi je on to objasnio) a onda sutradan se dobro oseća i shvata da su to sve gluposti..Rekao mi je da je čuo da postoje neki psihostabilizatori (valjda se tako zovu) koji se baš i koriste za te promene raspoloženja, pa mi je rekao da pitamo njegovu doktorku (za par dana idemo kod nje) da mu ih uvede u terapiju.
Jel možete nešto više da mi objasnite o tom leku pošto prvi put čujem za njega? Kakva su vaša iskustva?
User avatar
Priscila
Posts: 29
Joined: Tue Mar 18, 2008 3:47 am
Location: Rijeka

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by Priscila »

Evo, čitam te malo, Misty, samo budi uz njega. Ti si mu sva snaga koju ima!
I meni je dečko puno pomogao kad mi je trebalo da ostanem čista... Možda je to i jedino šta nas drži dalje od droge!
Samo mu budi i dalje potpora...

Ne bi puno ljudi izdržalo šta si ti. Neki bi davno digli ruke od svega! :smt058

Drago mi je šta je sad sve u redu, nadam se da će i ostat tako! :wink:
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Ej hvala ti Priscila na rečima podrške ne možeš ni da zamisliš koliko mi znače...kad znam da neko pročita ovo što ja pišem... kad dobijem neki komentar, savet, podršku...onda se i lakše borim sa problemom...
I da naravno uz njega sam potpuno i verujem da ćemo uspeti zajedno :D
PDT_Love_18
Post Reply