pomoc!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Secam se haosa i potraznje i bilo mi je mnogo lose,sam taj osecaj da sam toliko beskorisna ubijao me je u pojam,ali se ne secam tih linkova :-D a nisam verovala da cu ovako fino proci sa poslom...mislila sam nacicu neki krs od posla i smorici se za mesec dana kao i obicno pa cu dati otkaz ..kad ono medjutim....shlag na tortu :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
freeda
Posts: 58
Joined: Thu Jul 12, 2007 9:17 pm

Post by freeda »

cao elzi,
sta se desilo u međuvremenu, jesi li otišla i odvela klince?
u sl. sam situaciji i interesuje me kako ti rješavaš problem?!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

nema elzi......bas me interesuje gdje je?
PDT_Love_07
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Ovo ti kažem-IZ ČISTOG ISKUSTVA...Volela sam Speed(više nego što sam ikada volela dop)...kada se dugo uzima (kao i Ekstazi) izaziva napade besa ,paranoje,agresije,histerije..i mršavljenja.
Kada počne da se uzima izaziva napade sreće,energije koja se graniči sa izdržljivošću samog organizma,ali se umor ne oseća,takodje tu su i napadi "dobrih" emocija i zadovoljstva...
,...Ali kao i sa svakom drogom :To je mač sa dve oštrice!
Vremenom,sva ta "lepa"osećanja zamenjuje-HOROR,aosoba misli da je to zbog nedovoljne unete količine,ili pak -zbog "puštanja"iste....i eto ga začarani krug....

Bar po meni lično,po onome što sam prošla,Speed izaziva jače psihičke krize od fizičkih...ali to uopšte ne znači da je nemoguće prestati sa njim!
A šta dalje sa svojim životom...to ćeš morati sama da odlučiš...sličan pakao sam i sama prošla...odluka je samo tvoja...a izlečenje je moguće-ali u mnogome (NAJVIŠE!) zavisi od same osobe.

pozz...i budi jaka!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Post Reply