KAKO DAVATI BLOKATOR

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

KAKO DAVATI BLOKATOR

Post by Sonja »

Ovo sam davno napisala, ali posto primecujem da se i dalje vode polemike na ovu temu, evo dragi moji roditelji, braco, sestre, saradnici, jednog od 99,9% sigurnosti da je pacijent popio blokator....




Pošto sam preturajući po postovima par puta naišla na razne priče o tome kako izmanipulišete kada pijete blokator (pod jezik, u šupalj zub...) a onda ga isplunete evo kako ga ja pijem i savetujem svim saradnicima koji daju blokator da to urade na sledeći način:

1. Blokator (Narolex, Revia...) izmrviti
2. Staviti u jedan deci vode, soka, čaja..
3. Mešati dok se ne otopi..
4. Pošto se nikada ne otopi do kraja, pre nego što ga zavisnik popije još jednom izmešati
5. Ni na sekund ne ostvljati čašu van vašeg pogleda, ili pored zavisnika, ako treba nosite je u WC sa vama
6. BULJITI u zavisnika dok ga pije
7. Pričati sa njim nakon toga, jer ne može da priča ako nije popio
8. Obavezno sačekati u prisustvu zavisnika nakon pijenja blokatora MINIMUM 10 minuta, jer može da ode u WC i ispovraća blokator
9. Smatra se da je nakon 10 minuta blokator u krvi i da tada kreće da deluje
10. Pošto je ovo jako gorko, može se desiti da pripadne muka, ako se i ispovraća blokator dati ponovo
11. NEMOJTE NIPOŠTO nasedati na priče kako je to bljak, fuj, užasno gorko i kako ne mogu tako da ga piju jer ih boli želudac, ne boli od blokatora vec od posledica drogiranja
12. Verujte mi, u odnosu na ono što su vaši najmiliji gutali ovo je mleko

Eto, pa ako želite pomozite

Nadam se da će bar nekome pomoći

Vaša S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Ludonja
Posts: 19
Joined: Tue Dec 06, 2005 6:24 pm
Location: grad-slučaj

hm

Post by Ludonja »

Isto ovako se piju lijekovi(terapija-metadon,tramal,apaurin i ostali antidepresivi),u zatvoru.Koliko je vjerovatnost da se netko na taj nacin izlijeci,jer ako mu ih tako treba davat,ocito nema taj(ta) ni najmanje volje da se izlijeci.O rizicima "probijanja" blokatora da i ne govorim.Dosta njih je ODiralo probijajuci ta sranja enormnim kolicinama dopa.
Na stranu moje misljenje o blokatorima,da je to samo mijenjanje jedne ilegalne droge legalnom(koja ipak ne izaziva nikakve euforije),slicno kao u nas u Hrvatskoj metadonsko odrzavanje.Blokatori isto stete organizmu na duze vrijeme.U pocetku apstinencije mogu bitno pojacati volju za biti cist,ali piti to godinama.....Zasto?
nikad ne reci nikad
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Ljudi koji lece svoju decu dobro znaju o cemu govorim. Za zatvore me uopste nije briga, a jos manje za one koje imaju odlep sa sobom pa probijaju blokator, ubrzavaju krizu sa njim, i tako dalje. Blokator sluzi za orzavanje suve apstinencije, a psihoterapija je ono sto je neizbezno u zalecenju bolesti zavisnosti. Nervira me kada pokusam nekome da dam savet, a onda se neko drugi javi i kaze mi kako je to stetno ili nije.
Stetnije od meta nije sigurno, i ne daje se deset godina nego godinu do dve. I niko ne moze da me ubedi da je godinu dana blokatora stetnije od 10 godina heroina. Zato pre nego se sledeci put izlupetas, bolje razmisli ili ne pisi nista ukoliko nemas sta korisno da kazes.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Hahahhahaha. Sonja, sta ovo napisa ?... U jednom trenutku nisam bio siguran citam li objasnjenje o nacinu uzimanja blokatora ili cijepanju atoma vodonika bombardovanjem jezgra snopom elektrona ili tako nesto. Na ovom objasnjenju bi ti pozavidio i procelavi clan akademije nauka. Ubaci jos poneku recenicu tu i tamo i citiraj literaturu i eto doktorata iz kibernetike... Hej Sonja, pa rijec je o krajnje jednostavnoj radnji. Roditelji za ovo ne moraju ici na tromjesecni besplatni kurs ili nesto. Evo, ja imam dosta iskustva sa blokatorima i pokusavao sam izvrdati na dva nacina - sakrivanjem tablete ispod jezika i povracanjem. 2005. sam sa starim dogovorio nacin uzimanja koji je to eliminisao - uzmes nalorex i smrvis ga i stavis u kasiku punu meda. Onda kasiku zveknes u usta i zalijes casom vode i to je to... Nema gadnog ukusa, nema sanse da sakrijes blok u supalj zub ili ispod jezika... Jedino ostaje varijanta sa povracanjem, ali to je prilicno lako provaliti.

Cak bih kasiku meda sa blokatorom svakome preporucio poslije rucka kao simpa i jednostavan dezert, koji se lako priprema i ne zahtijeva mnogo zajebane sastojke.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Cao Vlado,

pa nista, napisala sam upravo ono sto i tebi cale radi. A sto to ti nisi napisao prostije i ranije, s obzirom da je i tebi ovaj vid davanja blokatora pomogao? :roll: S obzirom da je tebi tata tako davao posle svih muka koje je prosao, zasto ljude ne lisiti muka odmah u pocetku. Tebi je jasno sve i zasto i kako, ali roditeljima koji su pali s marsa mislim da treba malo pribliznije objasniti kolika je zelja za manipulacijom sa nase strane.
Uostalom ljudi nemam snage, nisam ni mislila da ce neko ovu moju dobronamernu izjavu ovoliko komentarisati. Niko nista, a kada napisem onda su svi znali, onda je sve to tako prosto, pa kada je tako pisite. Zasto ste u tom dzanki fazonu da samo druge kritikujete? :(
Stavili ste me u situaciju da se osecam glupo sto sam uopste ovo napisala, sto je besmisleno....


Stvarno ne razumem.... :?

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Sta ti je Sonja, sto bi se osecala glupo? Dala si dobar savet, namenjen roditeljima, verujem da ce mnogima biti od koristi...Koliko god da deluje suludo, kapiram da svakodnevno mnogi vode borbu sa ljudima koji piju blokatore, bas u tom fazonu-kako izbeci dejstvo istog...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Odlicni saveti!
O Kako je lepo ponovo biti STR8
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Sonja, nije mi bila namjera da se osjecas lose. Samo sam se nasmijao kad sam procitao detaljno objasnjenje u pola metra teksta... Ucinilo mi se strashno komplikovanim, pa sam napravio ravnotezu. A zasto ja nisam napisao ? Nije mi palo na pamet. Inace, uzdrzavam se od toga da dijelim savjete, mislim da bi to u najmanju ruku bilo licemjerno.

Drago mi je sto si se vratila na forum i sto dobro guras. I svidja mi se to sto imas agresivan nastup.

Naravno, ako opet napises nesto sto ce mi natjerati kez na lice, ja se necu suzdrzavati.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Svima nama koji smo kroz to prosli naravno da nam je smesno ali Sonja je upravu ima mnogo suovisnika koji nemaju pojima o svemu tome tako da mislim da je ovo itekako potrebno....da odmogne ne moze ...sto znaci nista nismo izgubili :D
Pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply