Da li je moguce?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

joj kad mi vi to ovdje svi govorite, skroz se nekako demoralisem, nemojte to shvatiti kao kritiku! mislim da bi mu to pomoglo, da krene iz pocetka da se preseli kod mene, da planiramo buducnost. govorio mi je da nije imao dosad cilja u zivotui da je sve vise tonuo, a da sad ima neki cilj i motivaciju, a to je da osnuje porodicu sa mnom kad se skine! kako da odem!??? kako da ga ostavim? VOLIM GA!
PDT_Love_07
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Azraaa, koliko imas godina, da li nesto radis sem sto studiras?
Sa kim zivis, u velikom ili malom mestu?
Da li u tvom mestu postoji neka ustanova specijalizovana za lecenje bolesti zavisnosti?
Koliko dugo se poznajes sa svojim deckom?
Sa kim on zivi? Da li radi? Sta je po obrazovanju?
Da li je osudjivan? Koliko su udaljena mesta u kojima zivite? Koliko on ima godina? Na koliko je navucen?
Sve ovo su pitanja na koje je vazno da nam das odgovor da bi nekim konkretnijim savetom mogli da ti pomognemo. Ovako ces dobijati samo besmislene, uopstene savete koje neces poslusati, jer duboko verujem da postoje razlozi zbog kojih se ti upustas u pricu i dalje.
Dakle, podeli do sitnica sve sa nama!
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Post by elzi »

MOJ TI JE SAVJET DA SE SKLONIS OD NJEGA,JER KASNIJE KADA DOBIJETE DJECU JAKO JE TESKO IZ LICNOG ISKUSTVA.DA GA VOLIS VISE OD SEBE,DJETE JE DJETE.A TI CES UVJEK SUMNJATI DA JE OPET POCEO,I ONDA SVADE A DJECA SE TRAUMIRAJU OD SCENA!!RAZMISLI DOBRO
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

imam novi topic! pisite tamo, hvala
Locked