Moj brat je....

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
chupacabra
Posts: 1
Joined: Mon Jan 15, 2007 11:24 am

Moj brat je....

Post by chupacabra »

mislim, jer ne mogu reci da sam sigurna da je moj mladji brat ovisnik....ali nisam sigurna sto je u pitanju, droga, alkohol ili kocka. Ima 25 godina i najmladje je dijete od nas ukupno troje. Roditelji samim tim su bili vrlo popustljivi u njegovom oblikovanju, za razliku od mene i starijeg brata. No medjutim sve je krenulo kako ne bi trebalo prije godinu i pol kada mi je mama otkrila kako joj nestaje zlatnina po kuci! Onda je dosao na red novac, pa tehnicke stvari...Kada ima posao, novac trosi nekontrolirano, kada nema skida s racuna kriomice.. Tada je dosao na red moj dom kada je uzeo novce, zlato i tu stavljam tocku. Molim vas, pomozite mi. Ne znam kome da se obratim, sto mi je ciniti prvo: psiholog, psihijatar, policija, komuna? Razgovarali smo svi s njim, ali bez nekog rezultata..

Sestra
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

hallo
Pa ima 25 godina znaci ono, znas sta, iskreno, ili policjija ili nek se ide lijeciti. Sve sto si napisala smo i mi radili, nemilice trosili pare, prvo neprimijetno pa i poslije na ocigled. Kad kriza stisne napravi se glupost, novcanik nestane u kuci, zlato nestane, mamin kristali servis itd.
Ako razgovori nista ne donose, reci mu da ces ga prijaviti i ako i dalje ne trza prijavi ga. Time ces mu pomoci vise nego sto mislis i puno muke ustedjeti. Nadam se da ce odabrati bolju soluciijiu a to je lijecenje. Ne znam gdje zivis ali vjerovatno postoji neki centar za ovisnosti, tamo idite, pricajete s doktroima, napravite test, ako nece pred vama nek prica sa doktoricom i nek pocne terapiju ili nek ide u komunu.
Gdje zivite?
Ceka vas jako dug i tezak put ali kad on bude odlucio lijeciti se tad ce i uspjeti do tad je sve dzaba

Sretno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Znam kako ti je i ja sam imao isti problem sa mojim bratom! I on je tako iznosio stvari iz stana krao zlato novac, nekoliko puta je bio na lecenju ali se opet vracao na staro! Drogirao se 5 godina i sada je prestao jer je primio jednu inekciju o kojoj sam ovde vec pisao, i trazio utehu na ovom forumu, i ovi ljudi su mi mnogo pomogli. No morate otvoreno razgovarati sa njim jer mpora nekada da mu dodje iz dup.. u glavu, tako je i ovaj moj prestao vise nije mogao gde da nadje novac i nije imao gde da poizajmi. Nadjite dobrog psihologa koji ce da razgovara sa njim, i raspitaj se za tu inekciju koju je primio moj brat. Ne znam kako se zove inekcija doktor ne zeli da nam kaze jer je inekcija veoma opasna moze doci do smrtnog ishoda, ali mi smo morali i taj rizik da prihvatimo. Mislim da ima da se nadje inekcija u Beogradu, ali moras se potruditi da je nadjete.
Zelim ti sve najbolje i tvom bratu da se sto pre izleci!
User avatar
Angus Young
Posts: 6
Joined: Wed Jan 24, 2007 2:56 am
Location: zagreb

Post by Angus Young »

.................. :cry:
Post Reply