odustaje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Polako amari mozda to nije pad,mozda je samo neka vrsta depresije,neraspolozenje je propratni deo lecenja,promene raspolozenja takodje,polako nemoj nista unapred da sumnjas,jednostavno mora proci sve te promene u njemu kojih ce biti mnogo,mnogo...pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Normalno je da je tuzan. Kad prestanes s drogiranjem, nakon fizicke krize ti se cini kao da si potonut, u nekoj vodi i niti imas snage izaci vani niti ti se da a niti ne vidis razloge zasto bi izasao. To je jedna rupa i praznina koja ostaje na tebi da ju popunis kako treba. Nije to uopce los znak, po mom misljenju to je bas zdravi znak da je sad ok i sad je sve na njemu. Volja, Draga Amari, volja i odlucnost su najbitniji faktori.Da on odluci aus i dosta, ja sebi zelim bolji zivot stvoriti, bez droga, bez lazne iluzije, bez pometnja svijesti. Svi smo to prosli, Zvrky ti isto kaze. Ostane jedno veliko prostranstvo i praznina, meni cak i odgovara jer imam osjecaj da sam na pocetku stvaranja i na meni je da postavim dobre baze i temelje i samo ih nadopunjavam i krasim i upotpunjujem novim elementima, tezim zadacima, zahtjevnijim i odgovornijim stvarima.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

ma naravno ,pa potrebno je mnogo vremena da se on stabilizuje i dodje sebi,da prevazidje tu prazninu i sve sto uz to ide,procitaj malo nase ispovesti,procitaj koje su to depresije i neraspolozenja bila,to mora da prodje,jednostavno to je deo lecenja,nemoj sad i ti upadati u bedak nego mu pomozi ako svi uletite u deepresije i bedake njemu nece biti nimalo bolje,ajde budi jaka pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Ima li shta novog kod tebe, kod vas? Kako je on? I da li si ti OK?
amari
Posts: 13
Joined: Mon Dec 25, 2006 11:20 pm

Post by amari »

ja sam se odmaknula,pustam da se sredi ako hoce...i nije on bio tuzan,njemu je sve bilo ok,a ja sam tugovala i ...jgakad smo se upoznalirekla sam mu ako opet pocne sa drogom da ja nestajem :( i izabrao je...uvjek se izvukao,ja ne zelim zivjeti u strahu ,da izabrao je drogu,ja sam napravila ono sto je ljudski ...ljecenje,podrska,komuna i sada neka hoda sam ,ne mogu i ne zelim preuzimati odgovornost za neciji zivot,da jos uvijek ga volim,ali sto ljubav ima s tim?da ima odavno bi bio izljecen,sve je u zivotu otvoreno...i da ,nadam se bajci,ali zelim zivjeti...upoznala sam dosta bivsih ovisnika koji apstiniraju godinama i drago mi je da znam da je moguce jer je
hvala vam puno i zelim mu svu srecu ovog svijeta i dalje se molim za njega svaku noc,ali ja ne odlucujem za i umjesto njega
s ljubavlju
amari
amari
Posts: 13
Joined: Mon Dec 25, 2006 11:20 pm

Post by amari »

Lina B. wrote:Ima li shta novog kod tebe, kod vas? Kako je on? I da li si ti OK?
proslo je neko vrijeme....
u novoj sam vezi....iznenada....netko sasvim drugaciji...srela sam ga (ovisnika :( grozno kako ga zovem,ali on to je)tresle su mi se noge...jos uvijek se pitam da li sam mogla pomoci...ne znam...ne zelim opet biti s njim,jos me boli i jos sam ljuta ...i tizna
zao mi je sto sam to u zivotu probala,sto mi se sve to desilo i ...ne znam...mozda cu zvucati grubo...ali mislim da sa takvim osobama nema buducnosti ako stvarno ne pokazu zarku zelju za zivotom...
mislila sam da vise nikad necu otvoriti ovu stranicu...ali danas eto
uhvatila me tuga
Post Reply