On i ja

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

to je jedino sto bi trebala da uradis...
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Zashto mislish da imash prava da mi govorish shta bi trebalo da uradim? Imala si slichno iskustvo ili shta? Otkud znsh shta je ispravno kad' to ne znam ni ja, a u tome sam?
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

jesi li se ti uopste zapitala gdje si ti u svemu tome?... sto ti njemu uopste trebas?...da mu brises sline kad je u zikri ili da finansiras njegovu bolest...i materijalno i emotivno...i sta dobijas zauzvrat?...ljubav?...voli on sreco nesto drugo malo vise nego tebe i sto prije to shvatis, tim bolje...daj ba trzni se, sta se uzivljavas u ulogu majke tereze...

ne znam sta ocekujes, da te ubjedjujem kako je dobro za tebe da ga ostavis ili mozda da ti se pravdam sto ti mislim dobro? ili cak stavise, da ti mozda vadim rezime mog narkomanskog staza, pa da mozes da dobro proanaliziras moju kompetentnost?...mislim, uopste necu ovo komentarisati....ti nisi u mogucnosti da realno sagledas svoju situaciju, prema tome suludo je da ulazim u dalje diskusije...

i uzgred samo da dodam....ako sam ista naucila u ovoj usranoj zemlji je da mogu da kazem sta mislim kad god mi je kurcu cejf, bilo to politicki korektno ili ne...

zelim ti sve najbolje...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

e, vala nek si me i ti nasmijala i tebi i tvom politickom korektnom cejfu
hehe
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

Lepo je sto si mu tako dobar drug i podrska,Lina,ali ne vidim sta te kosta da stavis prst na celo i
da se zapitas, koliko zapostavljas svoj zivot zbog tog prijateljstva?da li svoju jednu jedinu mladost propustas zbog prevelike uloge koju si na sebe preuzela?da li bi i on isto to cinio za tebe da je situacija slucajno obrnuta?da li ti govori nesto sto i ljudi iz problema ne razumeju toliku zrtvu?da nisi mozda rob navike?kako bi ti zivot izgledao kada bi se ponovo zaljubila???Sve su to korisna pitanja,na koja ces verovatno burno odreagovati.Mislices da te nagovaram da mu potpuno okrenes ledja.Ne,samo mislim da treba da imas meru i prostora za svoje nesmetano funkcionisanje.On ti nije sin.Ne verujem ni da si zaljubljena u njega posle toliko godina poznanstva.Samo mislim da ne sme to da te izbacuje iz tvog zivotnog koloseka,a ti najbolje znas koliko te izbacuje.
Zona,prijatno si me iznenadila svojom direktnoscu i otresitoscu,dopada mi se tvoj karakter.
vivid_84
Posts: 4
Joined: Thu Dec 21, 2006 2:46 pm

Post by vivid_84 »

Ne znam, Lina, ja te razumem na neki nacin, zato sto sam se i ja tako postavljala... Probala sam da mu pomognem, zauzvrat sam dobila jako malo, ali je i to malo moglo da me razveseli kao nista drugo... Osecala sam se na neki nacin prozvanom kad si pomenula zaljubljene devojcice... ja sam bila jedna od njih i znam da su mi svi govorili upravo sto si ti navela, da je realnost mnogo drugacija od one koju ja vidim i jeste zaista tako. Osecala sam neku grizu savest ako ga ostavim, da bi tada tek propao i slicno a onda sam se jednog dana probudila i skapirala da ce on to raditi bila ja sa njim ili ne. I tako smo ostali samo drugovi... I ja pokusavam da mu pomognem i dalje, kao prijatelj, ali cini mi se da nema tu obostrane saradnje. On zna da moze da me pozove kad zeli da prica, kad mu je lose, ako resi da se skine i sl. ali ja taj poziv jos nisam docekala. Jedino ja njega zovem da proverim da li je ziv. Mozes ti njemu puno da pomognes, slazem se sa tobom, ali je pitanje koliko on zeli da saradjuje.
A isto se slazem i sa DUS-om i zonom, pogledaj malo sebe, veruj mi da to nije ni malo sebicno sa tvoje strane. Bori se za sebe i za svoj zivot. To sto radis iscrpljuje previse i ulazi u svaku poru tvog zivota, ali te nikako i ne osudjujem, jer znam da imas neku energiju koja te pokrece, samo bih volela da i ti budes ok... E, sad mogu da pretpostavim sta ces prokomentarisati na ovo: "Ja cu biti ok, kada on bude ok!" Tako sam i ja puno puno puta odgovarala ljudima, ali sada, kad sam uspela bar malo da se povucem i svega toga i da mnogo objektivnije gledam stvari, mogu reci da mi je bilo tesko kada sam resila da presecem, mozda teze nego kad sam ga gledala izdrogiranog, ali kako je vreme prolazilo, pocela sam da uvidjam da mi jeste na neki nacin lakse, jer sam ja bila ta koja kontrolisem svoj zivot i opet sam mogla da spavam nocu i da se nasmejem nekad ponovo.
Veruj mi, Lina, da te razumem, i ne bih ti ni rekla da se sklonis u potpunosti ako mislis da tako ne bi mogla, ali samo te molim da mislis i na sebe, molim te. Jer nisi zasluzila da budes toliko tuzna... A svi mi se samo mozemo nadati da ce sa njima sve biti ok, da ce se pod broj 1. njihova zivotna prica zavrsiti happy end-om a ne overdose-om. Jer zaista, oni odlucuju... a mi mozemo da budemo samo podrska... NAzalost...
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Naravno da je ovo mesto gde svi mogu da napisu sta god im padne na pamet, ali zesce me nervira kad neko misli da je toliko jebeno pametan da moze bez dubljeg upustanja u problem da ide okolo i deli ljudima savete. Ovo se konkretno odnosi na Zonu Sumraka. Dakle draga, zar mora uvek nesto da se dobija zauzvrat? A ako sam ja Majka Tereza, sta si ti onda? Draga Saveta mozda..ili psiholog..mozda..iliii psihoanaliticar, psihijatar..? A da si procitala ranije postove videla bi da sam na ostala tvoja pitanja vec dala odgovor, tako da mi ne pada na pamet da ponavljam ono sto je vec receno. To sto si ti ex dzanki ne znaci da si kompetentna da uopste analiziras moju situaciju, niti se to trazi od tebe, jer nikada nisi bila na ovoj strani, tako da nikada i neces moci da me razumes, a takodje nisi ni bilo sta vec gore navedeno, tako da.. Ali, kao sto rekoh, ukoliko si osetila potrebu da me analiziras- ok, uradi to i napisi apsolutno sve sto mislis da bi trebalo da napises..Ne smeta mi.
Deminutiv, Sunrise, vivid..Sarrah. Pa, cini mi se da je samo vivid ta koja moze da skonta o cemu pricam..i Sarrah. Ali, ljudi..ne poznajete me, ne poznajete nas, od informacija vezanih za nas imate samo ono sto sam vam ja dala, a to sto sam vam dala je jako malo. Kapiram da ispadam zrtva u vasim ocima i vama je jako zao sto ja tracim svoju mladost na dzankija bez buducnosti i razumem vasu zabrinutost i lepo od vas sto brinete i mozda cu se jednog dana i ja trgnuti i shvatiti da ste svi u pravu, ali jos uvek to nisam u stanju i ne mogu da ga prepustim samom sebi. To ne mogu. Inace, ja pored njegovog imam i svoj privatni zivot, imam svoje veze i vezice, imam svoj fax i svoje drustvo, izlazim, zajebavam se, njega vidim jednom- dva puta u toku nedelje, cujemo se svaki dan, kad se ne javi na fon zesce se zabrinem da mu se nesto nije desilo, a to je i normalno. On je neko ko je u mom zivotu prisutan jako dugo i do koga mo je vrlo stalo i kad god mu bude potrebna moja pomoc imace je. Pomoc u bilo kom smislu. Bilo to brisanje slina dok je u zikri ili dizanje sa dna kada potpuno padne i prepusti se.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ja te razumem!
Interesuje me samo gde je njegova porodica u svemu tome (mozda nisam pazljivo citala)?
amari
Posts: 13
Joined: Mon Dec 25, 2006 11:20 pm

Post by amari »

draga moja lina b
zeljela bih da ti kazem nesto utjesno,nesto ljepo a istinito,jer tada bi govorila i sebi :cry:
na kraju ti mu ne mozes puno pomoci ako sam ne odluci jednom za uvijek reci ne i dosta je,,,metadoni,subutex i ostala sranja pa cak i piva sve je to recidiv i pokazatelj da li se netko hoce skinuti,a ljubav :cry: nazalost nema veze s tim,ljubav ih ne izvlaci...da je tako svi bi bili cisti ili velika vecina isto kao i moje srce :cry:
sam mora odluciti,
zivi svoj zivot ako zelis budi uz njega ali se raspitaj o posljedicama i sretno jer to zelim i sebi
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja bih stvarno volela da se ukl;jucim u ovu temu ali toliko vas ima suovisnika i toliko istih i slicnih prica da ja ne znam sta bih novo mogla da kazem,mislim da je Amari rekla pravu cinjenicu,ljudi borite se za svoje zivote prvenstveno a onda za tudje ,nemojte unistavati i svoj zarad drugog ,ok ljubav i sve to stoji volis ga i to stoji ali zar ces sebi da upropastis zivot zbog njega....tako mu neces pomoci,samo cete oboje biti u ku... sorry na izrazavanju....volela bih da dam neki pametan ili bar koristan savet ali...nemam ga...samo nemojte ici po principu "kad ne mozes protiv njega ti mu se pridruzi" samo to ne nikada! pozdrav i drzite se ljudi opasna je to igra nerava i zivaca.....opasna je to igra sa zivotima...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply