Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

cmok cmok...ljubim te!!! samo tako. neboj se. nije strasno. kad dodjes d 10 postane zeznuto al tu katapresan igra veeelikuu ulogu. Ponosna sam na tebe znash??
keep doing it...
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Thx

Imam jos 4 kutije po 100 komada 150mg catapresana.Znam da ce mi zicer doci a valjda ce mi i ovi doktori dati nesto. Daju oni sve sto pitas samo sto vecina njih ne pita ne znam iz kog razloga. Mozda zato sto misle da ih ne slijedi ne razmisljajuci da su doktori tamo da ti pomognu i daju sve sto ti treba. Drago mi je sto ce taman biti ljeto za nekih mjesec dana kad se budem oprastala od metadona.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Sinoc sam otvorila mail nakon sigurno dva tjedna i vidjela da imam mail od onog tipa koji mi pomaze naci platzt u bolnici ili komuni. Nekako kad sam se pocela laufati sa metadonom i vidjela da mi za sada dobro ide htjela sam si pustiti jos malo vremena da razmislim o odlasku. Moja odluka nekako glasi da bi mogla otici na neko vrijeme kad prestanem sa metadonom jer stvarno zelim nauciti nesto o tome npr kako to narkomanski mozak funkcionira kad je bez svega i kako se tada treba postaviti, kako se treba nositi sa zivotom i problemima, isto tko zelim nauciti vise o samoj sebi (se tako kaze?). I jos jedan veliki razlog je normalno taj da ne zelim kad prestanem sa svime da dodje moment s kojim necu znati izaci na kraj.
Uglavnom, dobila mail od mog ssocijalnog radnika gdje mi je napisao da ako sm i dalje zainteresirana za odlazak on ima neku mogucnost preko Intergrationog Fonda ili nemam pojma cega. Stoga sam ostavila tu sanu kao otvorenu i objasnila mu sve sa cime je on ok.
Sad moram na razgovor sa psihologicom!

i da, saznala sam di ima AN u Becu i kad imaju sastanke pa cu otici sutra vidjeti kko to izgleda!

Pozdrav
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Samo naprijed Sunrise :) , sretna sam zbog tebe. Dobro je da svjesno znas sta ti treba i sta zelis. Cuvaj mi se...

P.S. I opet cestitam na svakom danu :wink:
User avatar
Zub
Posts: 25
Joined: Tue Mar 21, 2006 8:13 pm

Post by Zub »

Sunrise

Samo ću ti reći, prihvati, jer život je lip, samo ga mi ljudi ponekad znamo zagorčati, ali viruj mi nema ništa gore nego kad čovik sam sebi zagorčava život, nekako je lakše kad ti drugi to čine :)
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hvala Dinela.
Hvala Zub. Nadam se da vam je sve u redu sa sinom i da ste takodjer dobro!


Jucer, kad sam bila kod psihologice na razgovoru, konacno mi je rekla istinu o metadonu. Do sad je sve ublazavala i govorila da sve fura krizu, da moze i ne mora blabla. Jucer je pocela pricati o tome da sad mogu poceti razmisljati o tome da se presaltam na subutex jer je ovo mala kolicina metadona i da bi bilo to bilo ok. Jer je kriza od metadona PAKAO, UZAS, pakleni bolovi koji su maltene nemoguci za izdrzati!!!!!!!!!!
Tako da smo se nekako dogovorile da su biti jos neko krace vrijeme na metadonu a ona cu prijeci na subutex. Ona kaze da tako rade u biti svi pacijenti jer je skidanje sa metadona ne uspijeva a subutex vi oni koji su stabilni na metadonu ga dobro podnose i vec nakon 2-3 tjedn subutexa mozes prestati sa svime. Postotak izljecenja na metadonu je 2-3% a na subutex-u je vec znatno vise.
Jedini problem je opet to osiguranje no ja sam joj rekla da cu si ga sama placati u najgorem slucaju. Ona kao kaze da je skup a jebemu m. je skup ali se isplati i za takve stvari cemo bez beda dati lovu. Znaci, za sada cu nastaviti ovako, mada su me jucer vec dva doktora upozorila da se ne forsiram jer ionako sam dosta toga napravila i neka gledam da sam stabilna i ok jer je to najbitnije. Pa, cu se pustiti jos ovaj tjedan na 30 i negdje sredinom drugog tjedna cu ici jos malo dolje i kad budem na nekih 15mg onda cu se prebaciti na subutex.

Sada uvidjam i shvacam da su dosta njih ovdje bili u pravu sto se tice metadona i skidanja ali ih ja nisam htjela cuti jer sam slusala ono sto mi doktori govore. Sada znam istinu pa se ujedno i svima izvinjavam sto ih nisam slusala i sto sam tjerala po svome!

Isto tako, zelim reci, da mi oni savjetuju da to vise pisem, izbacujem misli, planiram stvari, radim na njhovom ostvarenju i realizaciji i to je jedan od razloga sto se trudim svaki pu nakon odlaska doktoru napisati nesto o tome pa ne zamjerite na tome!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

E Sunrise,da znas da si me pravo prijatno iznenadila!Bice ti mozda malo teska(mozda i malo vise),ali stvarno bi mogla da budes skroz cista,i to ubrzo.To nisam odavno vidio.Bas si jaka i hrabra,majke mi... :) Bice malo frke oko bolova ili nespavanja,uzmi godisnji i pripremi se na malo jacu gripu,ali ona ce proci...koji dan i cista.Dobro bi bilo kada bi bila na nekom mijestu gdje mozes da kontakt sa cistim narkomanima,narocito u tom, a u periodu poslije obavezno.Ne znam sada to komuna ne komune,ti znas najbolje,ali budi pragmaticna idi na najjace ,tamo gdje su rezultati veliki,da bi i ti upala u taj procenat...I u pravu si procenat izljecenih na metadonu je 2-3%,A.N su dosta dobri,kod njih je to mnogo mnogo veci procenat,a komune sa zavrsenim programom su oko 80-90%,uspjesne.Pa ti sada iskombinuj,skontaj i skoci.Samo zatvori oci i skoci,pa sta bude...a bice dobro... :D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

I ja sam ti htjela reci da nam bas malo vise pises o tome kako se osjecas. Sta ti prolazi kroz glavu, strahovi i sl... Ono cega se najvise bojis od svega,..
I sve ove pohvale od Mansona potpisujem :) , i mene iznenadjujes. Samo budi jaka, i kad je najgore znas da ce prestati, neka te to nekako drzi. Da ti ne pametujem, kako ja to napisa jos ispade i lako :) , a stvarno znam da nije ni najmanje.
Pusa i cuvaj se
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Za mene je bio najveci problem kako cu ja reagirati na metadon. Najvise sam se bojala svoje psihe. No, kad sam prve dane pocela sa metadonom i vidjela da sam ja 100%-tno ok, bila sam presretna i skuzila sam da nema potrebe za zezanjem jer me on savrseno dobro pokriva. Oni kazu da dokle god ti ne sanjas dop, dok god ti se ne javlja ona glad za dopom, znaci da je terapija pogodjena i da te pokriva. Isto tako sam se malo pribojavala kako cu biti na poslu kada tamo dolaze ljudi preko kojih bi mogla nesto napraviti. Znaci, postojao je taj neki strah od same sebe. Isto tako sam prije znala muljati sa lovom no sada stedim lovu i umjesto da ju potrosim na dop ja posaljem tati, kupim nesto novo za stan, robu i tako. Znaci ni lova me ne grize. Onda, kad sam tamo i kad me testiraju primijecujem koliko im je drago, svi su jako dragi i dobri prema meni. Cak i ona doktorica za koju sam ranije mislila da je striga je u biti jako fina zenica. Pa, onda kad vidim kako je moj decko sretan i kako mu je drago zbog mene i nas....Zbog svih tih stvari se osjecam jako ispunjena i sretna i mogu reci da uopce nemam momente krize ili da mi se dogadja situacija u kojoj se moram iskulirati.

Sto se tice pisanja, napraviti cu to.

Thx Manson
Thx Dinela!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

E ta ispunjenost,ona prava,ako budes strpljiva i budes radila na sebi,ce da zamjeni ispunjenost i spokoj dopa.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Post Reply