Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

sunrise wrote:Dobro jutro!



Manson...koliko sam uspjela skuziti on je zicer decko i uopce se ne treba tako osjetljivo obazirati na nacin na koji on prica pojedincu. Njegova namjera je dobra. On svima pokusava otvoriti oci, ukazati na neke greske koje se rade ili ako razmisljas pogresno. A, nacin na koji radi je jedini koji moze upaliti kod nas. Npr. dok god su ti starci na lijepo tepali i molili da se opametis i ne radis sranje sigurno nije palilo. Ali kad popizde i kad ti svasta izbroje u facu tad bi mozda nesto doprijelo do tebe. Isto tako on radi, ppokusava nam otvoriti oci i pomoci. I za razliku od onih cura sto ih je teta Mila nabrojala on ne dobije nazad ni hvala ni komplimetne ni jednu lijepu rijec nego ga svi posaljemo u k. i izvrijedjamo uz to.
To sam ja skuzila da mi je smetalo kod njega, sto je ponekad okrutno iskren, do boli. (mozda na taj nacin probije krecanu u glavi)
E hvala Bogu,neko je skontao!Jeste ,govorim tako jer ne mogu da trosim vrijeme na isprazne razgovore i samo govorim cinjenice.Ni prema kome nisam na los nacin emotivan,vecinu,u stvari sviju volim i postujem,ali njihovu narkomansku licnost prezirem.I to je sve.Skontajte malo koliko vam se cistih ljudi obraca na ovom forumu uopste,ima njih mnogo vise koji citaju,ali nece,ne da im se ,smijesna im je ta prica i misle da nema efekta.Da budem iskren ni ja ne mislim da ce sada neko da se skine ovako,ali eto mozda sazna nesto novo,jer osoba koja stvarno zeli da se skine,a pri tome ima imalo mozga u glavi,ona ce da pita onoga ko je cist,kako sta i zasto.Ili grijesim opet? :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ne grijesis u pravu si kompa! :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

E pa ako shvatas da imas veliki problem,valjda mozes i da shvatis da to sto radis nije ni blizu dovoljno?I dobronamjeran sam,inace bih te samo gledao kako se vrtis u krug i padas,a ovako pokusavam da doprem do tebe-vas i da ti dam pravi savjet,ono sto je meni pomoglo i ono sto pomaze....[/quote]

Izvini molim te... nije mi dovoljno to sto pravim korak po korak da se skinem s heroina? Ma ja u stvari s heroina se skine kad hoces i to je tako lagan pos'o da ja ne znam zbog cega ljudi uopste kukaju toliko. Pa manson se skino :roll:
I sto si ti toliko siguran da tvoja metoda pali kod svakog ili ti samo hoces da se tvoja metoda koristi pa da se nazove "Mansonova metoda"? Tad bi fakat bio suparnik metadonu :roll:
Ti nisi jedina osoba na ovom svijetu koja se skinula s droga. Ima njih jos more i svako ima svoju metodu koja nije obavezno ista kao tvoja.
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Kad smo vec kod terapija.....Imala sam danas tjedno testiranje i razgovor sa doktoricom. Pitala sam je opet (sve redom ih pitam istu stvar :) ) za skidanje sa metadona i krize nakon? Kaze da je sve individualno i zavisi od pojedinca do pojedinca. Bilo je primjera ljudi koji su se zalili na nelagodu i malo znojenje no sa malo tableta se bez beda izadje na kraj. Ona stvar na kojoj treba proraditi vise je izaci na kraj sam sa sobom i dok organizam ne pocne raditi normalno, no on se brzo oporavi. Na to mi je rekla da sta ja mislim da se od subutex-a ne krizira. Ista je stvar i isti simptomi. Isto tako mi je rekla da ao mislim da bi mi subutex bio bolji da sada sa 35mg mogu bez beda prijeci na subutex samo bi ga sama trebala placati.
No, za sada mi se ne prelazi na njega. Vjerovatno cu to i napraviti mada malo kasnije kad se jos spustim dolje. Kutija ima 7 tableta i mislim da kosta do 20E, a to mi se neda bas odvajati pare za njega kad sam tek zapocela sa metadonom.

Onda sam ju pitala da li ona smatra da je metadon droga? Kaze da je i metadon i subutex Ersatzdroge znaci kompenzacija ili zamjena droge.Za mene je taj odgovor ok i vise nemam namjeru slusati ili odgovarati na spiku je li metadon droga ili ne.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Postaje blesavo, curi iskreno treba pomoc. I Sunrise pokusava da se makne i od metadona, pita cura da li ce joj biti tesko, kako da skrati, je li to bolje ili nije,.. Ja ne znam Sunrise, slaba sam s tim. Ali onako od oka, sto prije to bolje. Znas i sama da ce ti poslije neka podrska trebati, bila to komuna ili redovni razgovori sa psihoterapeutom, AN sastanci,.. To ce ti obavezno trebati. To treba svim ljudima na svijetu, a kamo li nekome ko mijenja zivot iz temelja. Svim srcem ti kazem da nije luksuz ostaviti i radnju ako treba na godinu, a da ti dodjes sebi. Ako ce te to ojacati, a hoce, to ne moze nadoknaditi ni jedna radnja ovog svijeta i nista. Mozes ako nista iznajmiti je nekome na godinu, uzeti novac, lijeciti se i posvetiti se samo sebi, a onda se fino vratis, posao te opet ceka. Ako mozes to naravno, jer ne znam kako to tamo ide. Jebes sve to, sebi si najvaznija. Bice svega u zivotu, ako naravno bude tebe. Ljudi izgube milione pa se dignu iz pepela ponovo.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Danas sam uzela terapiju za 4 dana i pitala ako mi moze dva dana dati po 35mg i druga dva po 30mg. No, kad je vidjela da sam ja zapocela terapiju prije 20 dana i u tom roku se spustila 15mg, rekla je da je i to prebrazo i da nije dobro tako brzo ici jer je veca sansa da se sjebes. Bitno im je da se stabiliziras i da su testovi u redu. Da se ne forsiram i da idem po malo, korak po korak. Na to mjesto gdje idem, ne znam kako da ga nazovem, nije Centar nego savjetovaliste za droge, tako nekako. Uglavnom, grupa doktora od jedno 10 njih zajedno sa socijalnim radnicima i psihologima. Svi su upuceni u tvoj slucaj jer se o pacijentima prica jednom tjedno na sastancima. Isto tako se rade i psiho testovi kao i pregled tijela odnosno refleksi i te stvari. Uglavnom mala grupica ljudi koji su jako bliski i slozni, ljubazni, godinama je isti tim koji radi (samo je psihologica relativno nova, mozda 2 godine), i iako sam u pocetku bila malo skepticna sada sm vec vidjela da sam u dobrim rukama.

Tako da si u krivu Dinela sto se tice kako bi trebalo biti sa metadonom. Znam zasto mislis da bi se trebala maknuti sto prije od metadona i to je izvedivo ali nije trajno i efikasno. Bas suprotno tome, znaci po malo, nista naglo i brzinski.

Sto se tice bolnice, to stoji. Ja bi voljela da tada budem u mogucnosti otici u ovu bolnicu gdje sam sada zapravo htjela, na tri mjeseca. Ako ne, mozda odem do Hrvatske. Normalno tamo bi isto odlazila u Centar. Malo domace atmosfere mi je uvijek godilo da se oporavim i napunim baterije, a i boravak sa mamom ce mi super doci, kao i njoj. Uzeti cu Noni jos i ranije i ici cu kod jedne psihologice koja se bavi homeopatijom jer je zena genijalna a njen rad izvrstan.
To su dvije mogucnosti no do tada ima vremena. A, mozda i odem do Afrike sa deckom na mjesec dana da malo promijenimo sredinu jer planiramo tamo ici za Bozic i Novu Godinu pa se mozda nekako poklopi. U svakom slucaju cu gledati da to bude bas tada. to su moji neki okvirno planovi.
:)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Sunrise, za tebe lično, metadon nije droga, ako si već rešila da ga ne zloupotrebljavaš i da ideš na dole, do nule! Slušaj savete doktorke, poštuj terapiju i nećeš imati ni K od krize! Na tebi je da odlučiš da li ćeš završiti subotexom ili metadonom do nule i to je završnica prvog dela lečenja! Nakon toga dolazi onaj teži, ali leto je na pragu, mogućnosti da odeš na neko vreme imaš a što se tiče komune, ako imaš mogućnosti, to ti je rešenje, mada koliko ja znam tvoju situaciju, za to ih trenutno nemaš! Možda grešim, pa bi onda sve ono napred napisano bilo pogrešno!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

U pravu si da nisam u mogucnosti ici u komunu na duze vrijeme. Najvise sta si mogu dopustiti je 3 mjeseca.
A, to da si pricala i bila u pravu od pocetka, to stoji. Meni nije problem reci da si bila u pravu sa onim sto si pisala!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Sunrise, vidis kako kad covjek odluci nesto i to stvarno zeli to se i ostvari. U pocetku ti je bio crnjak, prpa al bas sve na dobro izadje. samo se ti drzi savjeta kompetentnih ljudi, ne vjerujem da ti misle zlo. Ja nisam bila u mogucnosti da rijesim moj problem kod doktora al dobro je i ovako. Pa bila sam na metadonu 9 mjeseci. Mjesala ga jos sa zutim i naglo ga prestala uzimat. Sreca da je tu bio Noni koji je odradio svoje i evo sad sam dobro. u glavi je jos borba al ostalo je sve u redu. Jos ako mozes otic negdje na odmor... jos u Afriku :!: ma super. samo nemoj sebi umislit u glavu da ces krizirat od metadona. Ako si to utuvimo u glavu onda i hocemo krizirat. iskuliraj na kraju sve i gotovo
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Jucer su me opet testirali i posto je sve bilo ok pitala sam ih da me spuste jos 5mg dolje tako da su pristali.
Sada sam na 30mg. Nikakva promjena, sve isto, spavanje isto ok. Uglavnom, pocela sam sa terapijom 20.04., znaci u mjesec dana sam otisla 20mg dolje.
Odlucila sam da cu ici svaki tjedan po 5mg dolje. Ponedjeljkom me obicno testiraju, mada rade i na prepad, no vec drugi tjedan cu joj reci da me opet spusti. Posto sam stabilna nadam se da ce to i napraviti. Ne zelim se nepotrebno zadrzavati na metadonu. Dobila sam vremena da se malo iskuliram, da budem samo na terapiji i spremna sam ici korak dalje, znaci da za nekih mjesec dana prestanem i sa metadonom. Sinoc me dragi iznenadio pa mi je dao karticu da idem u shoping jer me zeli malo nagraditi (a cijelo vrijeme mi nesto kupuje i daje) i onda mi je danas kupio i mp3 posto zna da sam govorila kako bi si ga uzela. Tako da mi ne pada na pamet, ni pod razno da bi se ubuduce zezala i sa cim i ugrozila ovu srecu medju nama. Uglavnom kod mene sve ok!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply