Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Svjesna sam ja da metadon nije trajno rjesnje no, za moju trenutnu situaciju je itekako dobro rjesnje.Maknuti se od dopa, normalno funkcionirati, ici na posao i biti u sredini u kojoj cu biti i cista kao i sada. isto tako mi je jasno da cu se tjedno spustati i nema sanse da si dozvolim biti tjednima na istoj dozi.Tu glupost i slabost si necu dozvoliti.
Istra, Manson. Pula
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Sunrise samo ti svoj poso. Cuj metadon droga i ta sranja. s metadonom funkcionises normalno, vracas se u pravi zivot lagano i svi smo svjesni da se od njeg krizira zato ga i ne planiramo uzimat cijeli zivot. Poslije ide skidanje s metadona, lagano. ne mozes metadon poredit s dopom. On ti pomaze da krenes stepenicama prema gore dok te dop vuce dole. Sad ide ona faza kad se niodkud pojavljuju likovi da ponude crtu. Ili neki koji te odvracaju od neceg sto ti pomaze. To je onaj djavolski poso. Ne da on da se ljudi izvade. al vadimo se mi :)
Samo hrabro sunrise i samo pravo
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Sunrise samo ti svoj poso. Cuj metadon droga i ta sranja. s metadonom funkcionises normalno, vracas se u pravi zivot lagano i svi smo svjesni da se od njeg krizira zato ga i ne planiramo uzimat cijeli zivot.
Kako ide Alsa kod tebe? Jel bolje? Nadam se da je. Morala sam te ovdje citirati jer si me uspjela nasmijati. Metadon nije droga, ali se od njega krizira i ne planiras ga uzimati cijeli zivot :D , Cc..ccc... Ajd dobro je, bice bolje.
Sunrise, super, drago mi je sto ide. Vidis da nije strasno a ti nam se onoliko prepala i zabrinula :) . Polako, kako ti je Ime i rekao, ali sto prije pocnes i to spustanje bice ti poslije lakse.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Ma kod mene je dobro. Cistim se :)
Ma dobro za metadon :oops: al stvarno cura si ublazava skidanje i dobiva metadon i dobro joj je, osjeca se normalno i sad joj treba ogadit tu jedinu stvar koja joj pomaze :?

Ako naglo prekines s metadonom ne valja, ako ga dugo uzimas nevalja, ako ga uzimas da se radis s njim ne valja al ako ga uzimas kako treba i sto prije se skines (postepeno) to je super dobar lijek. Ne droga vec lijek. Brdo ljekova smo zloupotrebljavali pa su nam napravili rupice u mozgu, tjelu, zubima... ali ti ljekovi kad se koriste za sto su predvidjeni i kako su predvidjeni cine svoj pravi efekat. Tako i metadon. samo ti sunrise ostavi drogu a za metadon ces lako. Naruci sebi Noni poslije :)
:smt006 Dinela
:smt006 sunrise
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Moj brat je prva 3-4 dana uzimao metadon, tj tablete metadona, ne znam sada po koliko mg. Dakle samo dok ga nije prosla ona zestoka kriza i to mu tata davao po jednu tabletu pred spavanje. Jer nismo isli doktoru i metadon je tata cak kupio od dilera (bez recepta i to sve). Naravno da je ok da Sunrise krene sa bilo cime, nije niko protiv. Ali se ona sama ne treba uljuljkivati u sigurnost ove situacije. A ona je , koliko vidim, ozbiljno shvatila svoje lijecenje i to je ono sto je super u svemu tome. Sto sama zna da je sada ok, ali da ni to ipak nije rjesenje.

Alsa, bice bolje, moramo se nadati. I tebi cuvam fige i nadam se da ce ti se sreca osmjehnuti.

Zvrkolina,... Si ziva curo draga :D ? Ajd ti pisi svojoj dineli na pm otprilike sta ti se dogadja, kako, ko, kome , sta... Ljubim te.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hallo svima!

Dinela, hvala na potpori i lijepim zeljama.
Ne znam koje je po redu bilo skidanje za tvog brata.Moja karijera je vjerovatno duza nego njegova, uzimam od 20 cca. a sada imam 29.Imala sam i periode od godinu i dvije cista, apsolutno od svega no opet sam pala. Sada ne zelim ni to, biti cista neko vrijeme i pojavom prvog veceg sranja, pasti. Ne zelim se time zadovoljiti, samo da mogu reci ja sam bila cista nego zelim ostati cista. Zelim ici polako ali temeljito, korak po korak i uz moj trud i uza sve doktore i psihole valjda cu i nauciti kako da ne padnem i kako se treba nositi sa problemima u zivotu. To mi je krajnji cilj, biti cist i ostati cist. Sigurna sam u to da cu imati snage da izguram sve predamnom i da cu izaci kao pobjednik. :P
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Alsa, pozdrav i tebi, drago mi je da si dobro i da guras dalje u novi zivot. Ne znam da li radis ili ne ali sada bi bilo idealno vrijeme za tebe da pocnes sa radom. Znaci da imas stvarno obveze u danu a ne da ti je svaki dan prazan, neispunjen i da ne znas sta bi sa sobom. Ja imam srecu pa radim non-stop, po cijele dane a da mi nema ovog ducana ne znam, mislim da bi, ako nista bila depresivna od previse slobodnog vremena za razmisljanje. Ovako, uzivam u radu i obavezama. Svaki dan mi je idealan bas zato sto je ispunjen obavezama od kada otvorim oci pa sve dok se umorna ne bacim u krpe. Ja sam od onih osoba koje bolje funkcioniraju sto vise posla imaju.
A za Noni cu te poslusati kad za njega dodje vrijeme.
Drz se
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ime, kao sto si i ti rekao tako ni doktori me jos nisu spustili iako je evo taman tjedan dana. Danas sam ujedno dobila terapiju i za viknd i ponedjeljak usput (jer je praznik). Pretpostavljam da ce me u utorak testirati i kad vide da je sve ok vjerovatno ce me spustiti dolje.
Ne zelim ja forsirati nikakvo spustanje nego se niti ne zelim pretjerano dugo zadrzavati na jednoj dozi. No, vjerovatno oni znaju bolje svoj posao nego ja pa u se prepustii njima da oni odluce kad je vrijeme za spustanje.
Ovo za anonimne narkomane....to sam si vec i prije razmisljala i mislim da cu te poslusati i potraziti ih.THX
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

Nisam citala svih 7 strana, ali samo zelim tebi, Sunrise, reci nesto o metadonu.
Ako ikako mozes skini se sto prije sa toga (mislim da trebas biti par dana cista)i
trazi doktora da ti prepise Subutex. Pliz nemoj me krivo shvatiti, netko ce mozda
reci bolje hep, nego dop..ali kada se skidas s dopa kriza je max. 10 dana, a kriza
od hepa je i po mjesec dana...Hep te uvuce u zacarani krug...cula sam price
od ljudi koji su se skidali s dopom...
U svakom slucaju, sve najbolje u oporavku!
:-)
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Po tome ispada Tia da mogu popiti Subutex nakon mjesec i po a ne nakon 3 dana! Ili?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply