1. korak?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
J
Posts: 10
Joined: Wed Aug 31, 2005 7:55 pm
Location: bg

Post by J »

Devojko nemoj sebe lagati.Ti nisi osetila izgleda mrachnu stranu dopa, nisi josh stigla do toga, a na dobrom si putu.
Razmisljala sam isto kao ti ali ne ide to tako.Sad je crno ili belo.Ili ces nastaviti da se drogiras pa da se malo skidas pa onda malo duze uzimas pa te strah da se skidas zbog krize, pa trazis ovamo, pa onamo.NE! Ako zaista zelis da se skines RECI MATORIMA KOJA GOD DA JE CENA VREDNIJE JE NJU PLATITI NEGO ONO SHTO TE CHEKA.

Pomoc porodice je PRVI korak ka apstinenciji.Ajde nadam se da ce sve biti ok, shansa uvek postoji i svaki problem ima svoje reshenje.Nadam se da nisam bila pregruba.Pozdrav
this world
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

edit....sorry
Last edited by Tia on Wed May 02, 2007 8:18 pm, edited 1 time in total.
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

dobro sto si rekla mami , to je naj naj potez .. korak po korak i happy end ..
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Tia draga ostavi se svega. Nije droga to sto ti treba i to sto trazis neces nac u drogi. Sve je to lazni zivot, patnja, mizerija. Ne trazi vise planove, ne razmisljaj o tome da hoces ili da treba da se uradis. zivot je previse lijep da bi ga unistila s nekoliko dobrih furki koje su u svakom slucaju lazne furke. Molim se za tebe i sve ostale koji su tu na pocetku stepenica za dole jer treba malo da se spotaknes i zavrsis na dnu. Cuvaj se i bjezi od zla!
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sta ces sad??????? ne znam na sta mislis? zajedno se borite sada....to je jedino sto mozete da uradite!!!javi se na pm......
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Mislis li Tia da tvoja mama nije ozbiljno shvatila problem, ustvari da nije dovoljno upucena i da ustvari nije svjesna kolika je to bolest? To se desava u pocetku. I moja je cini mi se slicno reagovala. Nakon sto je moj brat bio mjesec dana kuci, ona je mislila da je to - TO. A to nije bilo ni blizu, to je zapravo bio samo pocetak. I onda sam joj ja sve potanko objasnjavala i prenosila sto saznam i cujem. Kakve zjenice, kakvo ponasanje, sta je stond, sta je speed, kako se uzima sve H, na sta posebno da pazi,... i milion drugih malih stvari. Kada bi izasao do prodavnice mi bismo "prerovile" sobu, posteljinu, gledala sam mu carape naizvrat, maramice, sta nosa po djepovima i sl.
Zasto ne kazes svojoj mami da to nije dovoljno. Da ona mora dati sve od sebe i saznati sto vise o tome da bi ti mogla pomoci. Nekako je uputi, pokazi joj ovaj site ili nesto slicno.
Ja ti zelim puno srece i cuvaj nam se. I ma sta radila, bice nam drago da nam s vremena na vrijeme mahnes da znamo da si ok :) .
ladida_
Posts: 12
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:17 pm

Post by ladida_ »

neka si rekla mami ko ce mu pomoci ako ne vi najmiliji ccc uhhhh.......drzim vam fige i javi se,cuvaj se.... :(
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

neka si rekla mami ko ce mu pomoci ako ne vi najmiliji ccc uhhhh.......drzim vam fige i javi se,cuvaj se....
draga moja Ladidice :D , da mi nisi u pogresan film uletjela. To moje je bilo davno, ima skoro godina dana (ma ne skoro vec puna), a sada je Tia tek rekla svojoj mami sta se sa njom desava... Pa joj svi evo cuvamo fige i nadamo se da ce sve biti dobro, da ce se njena mama uhvatiti u kostac sa problemom, a naravno i ona, jer to je jedini nacin da uspije.
A jesil ti ok :) , eto, puno pozdravcica
ladida_
Posts: 12
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:17 pm

Post by ladida_ »

ma ja sam ok nije frka za mene mislim soryy al nisam ono fakat nist lose mislila ja tebi zelim da se ti brzo opravis i svima na ovom forumu :( al bas,bas ipak i vi zasluzujete naravno sve naj naj i ja vam to zelim od srca ono nisam toliko usla u taj pakao koliko ste vi al opet vas na neki nacin razumijem nije to tek tako samo od sebe doslo......NEDAJTE SE SAMO IDITE NA PRIJED IMAJTE CILJ,ajjj da vam nepametujem vise ono al fakat sam naprijed pusaaaaaa :tear:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Tia, i ja sam iz dobrostoječe porodice koja je ostala samo nameni i Tati i sestri, svako zivi svoj zivot.Razdvojeni su svi, svako ima svoj stan.Ja sam isto zavrsio Fakultet i sve,sve,sve sam sranja da tako napisem prošao.Da ti drug kaze nesto.NE OBAZIRI SE STA SI URADILA JUČE, PREKJUČE, POVUKLA PA POVUKLA BOŽE MOJ.
TO I JESTE SASTAVNI DIO TVOJE BOLESTI, PROTIV TOGA SE BORIS, I DA TI KAZEM NE MOŽEŠ JEDNIM POKUŠAJEM DA POBJEDIS DROGU.TO SE MORAS BORITI MALO DUZE, TRAZI SOLUCIJE, VIDI MOZDA KOMUNA, MOZDA METADON, MOZDA IZOLACIJA ILI DETOKSIKACIJA. ALI NEMOJ NIKADA SE VRACATI I KMEČATI NAD ONIM STO SI URADILA.
I JA SAM BIO NAKON 3 GOD. NAPRAVIO RECIDIV, AL SAM SE PONAŠAO KAO DA GA NISAM NI NAPRAVIO I NASRAVIO MOJ ŽIVOT DALJE.
DRUG MOJ, KADA TI BUDE TESKO, KADA TI BUDE LOŠE, PIŠI MENI, PIŠI SVE, PIŠI SVIMA NAMA. MI SMO TVOJI DRUGOVI.
TVOJ JARAN OMAR
Post Reply