New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Loki

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Ninocka wrote:
Sat Aug 01, 2020 1:46 am
Loki wrote:
Wed Jul 29, 2020 8:55 pm
Ja ne znam šta se dešava sa ljudima i zašto forum umire polako. Imam utisak da na ovoj temi pišem sam sa sobom. A iskreno verujem da nije tako i da vas ima dosta koji anonimno citate.

I sam sam se registrovao na forum ako se ne varam 2016. godine, a počeo da pišem tek ove godine. A u prekidima sam znao mesecima da čitam ovaj forum i da pratim priče i borbe ljudi. Samo što je u to vreme forum bio dosta aktivniji, u smislu da je mnogo više ljudi pisalo. I to je bio razlog zašto je bilo zanimljivije i moglo se puno toga naučiti i zaključiti. Ovako sad prvi ja se lomim da li da dignem ruke od ove teme i skroz je zapostavim.

A opet sa druge strane mi nekako žao da to uradim. Jer ako samo jedna osoba reši da prekine sa drogiranjem, a motiv nađe u mojoj priči to je velika stvar. I to ne samo velika stvar za mene, nego uopšte za sve zavisnike. Jer svaki život je bitan i vredan. I svaki novi spašeni život je novi motiv nekome drugom da se upusti u borbu i pobedi. A treba nam svima što više uspešnih priča.

Moja priča je za sada još uvek uspešna. I nadam se da će tako i ostati. Tj ne nadam se nego se iskreno i svom snagom borim da takva ostane. 3 i po meseca su mali period da bi se proglasila pobeda. Ali dovoljno vreme da se vidi ima li napretka na bolje. Još mene ima napretka. Čak sam počeo da vraćam i svoj socijalni i društveni život i to me dodatno motiviše i ispunjava zadovoljstvom. U početku sam stidljivo prihvatao to zadovoljstvo plašeći se euforije. Sad već to hrabrije prihvatam, pa čak dozvolim i malo euforije i držim je pod kontrolom.

Ostajte mi dobro i pazite na sebe.
Bravo svaka cast... lijepo je vidjeti da ima usojesnih prica.
Hvala Ninočka. I voleo bih da znaš da je i tvoja priča takođe zaslužna što sam se upustio u ovu borbu. Pročitao sam celu temu Pravilno skidanje i preživljavao sa vama sve dok sam čitao. Verujem da si ti još uvek OK što se tiče Bupa.

Hvala na podršci. 💪🏻
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!

Post Reply