O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Luka718 »

Frajlita, si tu?
Ti kukam malo? 😬

Salim se... Pitam nesto..?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Wed Mar 04, 2020 11:24 am On je sam sebe omalovazio kad je od coveka koji je ponosno samo probao, stigao do toga da je skakao na mene i jurketa zbog istog i sad je valjao sa ortacima ludacima.. i sto je jos gore i najbitnije mozda,o svemu tome on bi radije pisao, ali kad ga gadjas, obda je u “nemoj da mi se obracas” stilu..
Mozda mi nije dan Stope, ali ovo misljenje nije vezano za ovo zadnje sto si pisao..
Misam vise pametan. Kad razmislim i ja sam taki bija 90 tih godina kad sam bija danki i kad sam bija na dopu. Ja nisam da na sebe cijelu jednu godinu u komuni. Gazili su moj taj glupi ponos, gadali u srce, ma ja sam tero po svom. Na kraju me slomija jedna bitanga kojem danas skidam kapu i zahvalan sam mu do groba. Tek kad me slomija onda sam se isplaka i pala je maska frajera. Iz mene su samo pocele izlaziti sve moje slabosti i problemi. Da bi to poceo rjesavati drugu godinu komune svaki dan. I tako mala Ksana jos masu godina poslije. E sad, moram sam sve opet guliti da dodem do jakog sebe. To ne ide u mjesec dana. Znaci treba zivit svaki dan istinski, svaku minutu posvetiti sebi i ljudima koje volis. Svaki problem kvalitetno rijesiti, nista ne gurati pod tepih jer ce te i najmanji problem koji zanemaris sutici kad tad. Kad ja opet dodem da sam takav, e onda se moze reci da si ok. Taj nacin zivota, kada normalno nema vise ni onih starih ljudi koji ti jednostavno postanu nebitni, tada je to prava stvar. Onda dolazi do one prave istinske srece. Svaki problem koji dobro odradis, organizam te nagradi. Nije lako ni malo ali isplati se.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Wed Mar 04, 2020 12:08 pm
xxxana wrote: Wed Mar 04, 2020 11:24 am On je sam sebe omalovazio kad je od coveka koji je ponosno samo probao, stigao do toga da je skakao na mene i jurketa zbog istog i sad je valjao sa ortacima ludacima.. i sto je jos gore i najbitnije mozda,o svemu tome on bi radije pisao, ali kad ga gadjas, obda je u “nemoj da mi se obracas” stilu..
Mozda mi nije dan Stope, ali ovo misljenje nije vezano za ovo zadnje sto si pisao..
Misam vise pametan. Kad razmislim i ja sam taki bija 90 tih godina kad sam bija danki i kad sam bija na dopu. Ja nisam da na sebe cijelu jednu godinu u komuni. Gazili su moj taj glupi ponos, gadali u srce, ma ja sam tero po svom. Na kraju me slomija jedna bitanga kojem danas skidam kapu i zahvalan sam mu do groba. Tek kad me slomija onda sam se isplaka i pala je maska frajera. Iz mene su samo pocele izlaziti sve moje slabosti i problemi. Da bi to poceo rjesavati drugu godinu komune svaki dan. I tako mala Ksana jos masu godina poslije. E sad, moram sam sve opet guliti da dodem do jakog sebe. To ne ide u mjesec dana. Znaci treba zivit svaki dan istinski, svaku minutu posvetiti sebi i ljudima koje volis. Svaki problem kvalitetno rijesiti, nista ne gurati pod tepih jer ce te i najmanji problem koji zanemaris sutici kad tad. Kad ja opet dodem da sam takav, e onda se moze reci da si ok. Taj nacin zivota, kada normalno nema vise ni onih starih ljudi koji ti jednostavno postanu nebitni, tada je to prava stvar. Onda dolazi do one prave istinske srece. Svaki problem koji dobro odradis, organizam te nagradi. Nije lako ni malo ali isplati se.
Ne mislim na to,vec je dosao po pomoc,a prica o cemu prica.. Neko kome stvarno treba pomoc i ko ocekuje da bude shvacen na tom nivou prica stvari koje bi trebalo da mu bude mrsko pricati valjda.. A do tog dela o kome ti pricas ima da dodje kad lupi glavom o zid po svemu sudeci, do zida je vec na pravom putu..
Zavrsila, i ja se malo zavozah.. Ne prijaju mi ove rasprave,a opet udjem u njih, vidim i svoje greske tu u mojim reakcijama, u sebi samoj,vidim i koliko se trenutno lako poremetim na glupostima i na sebi dosta posla imam.. Necu vise..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Iskreno, ljudi!!
Ja vise nikod ovdje ne smatram za ozbilnjo, cak i kad procitam da je neko cist, to ne uzima zdravo za gotovo.
Toliko se vrtite u krug u posljednje vrijeme, a to vrijeme je period vise od pola godine.Malo li je..
I da, jedino kod Like vidim jednu veliki iskrenost prema sebi, svjesnost situacije, pa se nedje i nadam da ce nesto i uradit.
A i jbg Liko , omatorilo se, nema se vise vremena za zajebanciju.
O Subovoj temi??🤮🤮🤮
Doslo mi da ga izbijem... malo sam znate na dopu ali ko da je bitno, da vidite kako mala ima lijepe trepavice i oci.
Ubicu se!!
Xxxana , to sto si takva sad , je ponnajvise od tablete. Oni tako dok krenu bas djelovati izazivaju neko stanje kao da si u nekom medju prostoru, i vec vrlo brzo bi trebalo da prodje.
Ja vise tebe po najvise nikako ne shvatam, jer si ti covjek jedini ovdje kome nije dobro ni na drogama.
Mislim apsurdno, ali ove ostale nedje i razumijem sto padaju, ali tebe ne.
Ti si podjednako nesrecna i cista i na necemu, i ti bas ovdje imas debelih razloga da se zainatis da sve vise dovedes u red.
Eto toliko ljudi, kod mene stanje napeto, pijem neki AD koji lagano djeluje i malo mi se slazu stvari...
I konacno ramena i ruke osjecam!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Mar 04, 2020 12:39 pm
Ne znam što si mi se onako obratila, ne kapiram, mada sigurno mi još mozak ne radi kako treba. Verovatno je i moj odgovor tebi malo, ili malo više prenagljen. U glavnom, nema još ni 10 dana da sam čist, nalazim se u konfuziji, pa ću izbegavati da pišem neka svoja trenutna razmišljanja, nego ću nadam se za 10-ak dana biti u stanju normalno da pišem. Srećno svima, pa se čujemo!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Luka718 wrote: Wed Mar 04, 2020 12:03 pm Frajlita, si tu?
Ti kukam malo? 😬

Salim se... Pitam nesto..?
Ohohooo
Pitaj pitaj, mozda cemo i tebe spopasti ako krenesda šaraš:)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Joj Ninocka, ako je od tablete to je dobro mene plasi druga strana ovih reakcija.. Trenutno mi je strah od svega, a nemam sa kim da pricam, plasim se da odem pricati sa mamom sad u ovom stanju, plasim se da cu izazvati svadju i sa njom,ne umem sa sobom da se nosim i to je jedina istina.. Srce mi lupa, ne mogu da ga smirim, pokusqm disanjem ne vredi, osecam da mi stomak drhti, imam neki cudan osecaj, ali kao da je nekompletan kako bih objasnila, onako pred eksploziju..
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Luka718 »

Frajla wrote: Wed Mar 04, 2020 1:01 pm
Luka718 wrote: Wed Mar 04, 2020 12:03 pm Frajlita, si tu?
Ti kukam malo? 😬

Salim se... Pitam nesto..?
Ohohooo
Pitaj pitaj, mozda cemo i tebe spopasti ako krenesda šaraš:)
😁
Pazi ovo
Posl put kad sam se javio ovde, rekao sam da mi se cini da ce mi biti teze ovaj put, tj da nisam spreman.. tako i bilo.
Ali dobro, sad- zavozao sam se sa bupom, tako da sam i po 4mg dnevno sibao, sto bas nikad nisam. Onda negde krajem januara pocnem dop uzimati 20-ak dana, kapiram da izbacim bup, klasicna prica ispricana sto outa ovde.
Naravno nije mi upalilo tako da poslednjih mesec dana bas “šaram” Da ne duzim u detalje- zbaci i preskakao dane, uzmem jedan dan dop, pa dva dana bup, pa dva dana neke tabletice met-a.. pa jedan dan samo xalol, pa opet u krug....
Uglavnom, poenta je da ovih znaci poslednjih mesec dana sve to sto sam i uzimao su bile bas neke minijaturne doze, sta god bilo u pitanju. I dolazimo do situacije da ustanem, kafa, dorucak i pocinjem sa treningom posle sto god.
Mrsko mi da pocnem, ali kad se zagrejem, krenem bude mi odlicno. Opalim dobar trening i sve 5 ali posle par sati padnem, sabije me... i mozak pocne da vrti. I opet uzmem linijicu dopa... ili sta god.
Nzm koliko konfuzno ovo deluje, ali je poenta da sam, kako god, mnogo smanjio potrebu za bilo cime, tako da me zadovolji dnevno neka mrvica bilo cega.. ali jednostavno nmg se oduprem i u potpunosti batalim jos uvek.
Hocu da se zavozam sa treningom jer sam tek poceo, i tada cu mnogo lakse resiti, odnosno psiha ce mi biti bolja.
Danas sam uzeo polovinu bupa, podelio na 5 delova, uzeo jedan i skroz sam ok.
Moje pitanje, konacno ;) S obzirom da sam bup u poslednjih mesec ipo uzeo svega nekoliko puta, a bukvalno trenutno nzm sta mi je tacno problem od svih supstanci... da li mislis da je pametno da ipak sad jos 10-15 dana uzmem bup, treniram, smanjujem jos malo pa batalim skroz( slicno sam prosli put uradio) ili da presecem skroz?
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Luka718 »

Moj neki plan je da uzimam po mrvicu, svaki/drugi dan malo manje, usput treniram, da se aktiviram lepo i onda u teretanu da krenem( inace radim uglavnom vezbe bez tegova) i da se raznesem od gvozdja tamo, da izbacim svaki trag iz sebe)
I tada da bacim skroz.. msm pricam o nekih 10-15 dana kao rok da stanem skroz. To mi deluje bezazlenije, bezbolnije..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Mar 04, 2020 1:01 pm
Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 12:53 pm
xxxana wrote: Wed Mar 04, 2020 12:39 pm
Prvo da se ogradim da ni po što ne podržavam uzimanje dopa ni povremeno, kao što je to Lika rekao.
Drugo, treba mi pomoć, savet, neka prava reč od vas koji imate iskustva sa psihoterapijama. Naime, ja u ovoj konfuziji u kojoj se nalazim već više od mesec sam jako besan na sebe, i misli mi jako osciliraju, ne znam baš kako da opišem precizno svoju situaciju u zadnjih više od mesec dana. Kako vreme prolazi od zadnje doze, ide malko na bolje, ali daaaleko je to od dobrog. Skoro pa sam siguran da mi dobar psiholog može pomoći da bolje naučim da izbegavam te proklete recidive onda da bolje naučim čega da se pazim, itd, ali je problem što je meni padalo na pamet da krenem psihologu, samo kad sam bio u stanju urađenosti. Ovako kad sam strejt, uvek mi je prisutna ta misao da ne treba da idem na psihoterapije, već sam da se izborim sa svojim sranjima. Kao što rekoh, baš sam u konfuziji, i jedino što znam je da moram da prekinem sa zavisnošću po svaku cenu, i da treba više jednom da otvorim dušu, i da ispričam o svom drogiranju sve na psihoterapijama. Opet ponavljam, baš sam u konfuziji, i preovlađuje misao kako mi je truba da pričam nekom nepoznatom o svom drogiranju, pa bio to i psihoterapeut.
Molim vas žene(pošto ovde sa trenutno aktivnim muškim forumašima nikako ne mogu da nađem zajednički jezik) da mi kažete nešto, da me uputite, da mi pomognete da probijem tu barijeru, i da se konačno nateram da krenem na psihoterapije, jer jedino to pored moje volje, želje i odluke meni može pomoći da prevaziđem svoj problem, to jest da savladam svoju bolest. Za komunu ja prosto nisam, imam radne navike, posao, normalno društvo, materijalno stojim dobro, od aprila se vraćam najverovatnije u firmu o kojoj sam radio, a možda ću se čak zaposliti u kompaniji koje je vlasnik ćaletov drug.
Dajte neku pravu reč ako imate, baš sam konfuzan, i nadam se da mi možete reći nešto što mi treba. KAKO DA SE OTVORIM doktorki na psihoterapijama? Kao što rekoh, čist sam od 25.-og februara, i biću to ceo mart, maksimalno ću se potruditi da to nastavim i posle navedenog perioda, ali to naravno nije dovoljno, već treba da budeš mnogo duže čist da bi rekao da si izlečen. Uh, baš sam u nekom kurcu, naročito danas, umro mi je blizak rođak od jebenog raka, ali nisam posegao za dopom ili alkoholom smrdljivim.
Pozdrav opet od mene ljudi, iskreno verujem da ćemo uskoro Jurke, Xxxana, Lika i ja, to jest mi koji smo trenutno u kurcu, stati konačno na zelenu granu!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply