VAZNO,VAZNO,VAZNO......O TERAPIJI

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

VAZNO,VAZNO,VAZNO......O TERAPIJI

Post by mustafa »

Svi koji su spremni poceti terapiju 12 koraka (minesota) trebaju mi to javiti preko privatne poste tako da mogu biti upusteni na ovaj dio Foruma. samo prijavljeni clanovi imaju prilaz AN TEPIJA 2 i to radi potrebe za anonimnoscu za vrijeme obrade raznih tema za vrijeme primarne terapije. Sa srecom
M. Sarkic
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Mustafa, da ti kažem nekoliko mojih mišljenja , neću peglat bit cu konkretan i kratak.Prvo pitanje.Da li je tih 12 koraka do izlječenja ,ustvari ono isto što piše u knjigi "Put oporavka anonimnih narkomana" koji ju je napisao Dr.Robert Torre, a preveli su ga u Zagrebu 2001???.I da li ti po tom radis, pomažeš ljudima, savjetuješ ih , i da li imašpodataka koliko se ljudi ovisnika-narkomana izlječilo tom metodom.
Da ti kazem Mustafa nešto, ja nisam seljak niti papak, ja tebe izuzetno poštujem i cijenim, kao svakoga na ovom forumu.Mislim da sa mnom možeš pričati o tim stvarima ili bilo kojim drugim, pošto sam mimo mog drogiranja uspio i završiti Fakultet a sad razmišljam na post-diplomski.Ne znam ,ali na Metadonu to ne mogu da uradim, Mustafa brine me Metadon, on mi je sigurno spasio život, ali sad je prošlo 3 godine i ja se dobro osječam ali bojaznost od krize i mnogo drugih stvari mi stvaraju psihičke probleme, jel kontaš.Šta misliš ti, kao stariji momak, koji si se nagledao stavri i stvari, momenata i momenata.Da li ja mogi uspjeti, pazi znam da češ reći da je sve do moje volje i do samog sebe.A ti dobro znas da nekad može biti presudne neke druge stvari.Hvala ti šta god napisao,i samo da znaš da te IZUZETNO CIJENIM!!!!
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

nije pitanje za mene, pa samo da se nadovezen na nesto. To sto si ti na dopu uspio zarsiti fax ne znaci bas nista, znam jako puno ljudi koji su isto pored toga zavrsili fax. Mislim ono, svaka cast :)
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
Dlakava_Strvina
Posts: 41
Joined: Wed Sep 28, 2005 7:14 pm

Post by Dlakava_Strvina »

Malo ljudi zavrsi faks sa svim potrebnim uslovima a tek u fanatikovoj situaciji(rat+gudra itd)....Mada za Jelenu to nije nista jer vjerovatno predaje na Harvardu i povremeno na Kembridzu....Naravno cijelo to vrijeme sa sve iglom u ruci.... :-D
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Dlakava Strino hvala buraz na podrški.Jelena, ne samo da sam na gudri završio Fakultet, nego sam u toj situaciji kad me vjerenica prevarila sa svojim šefom i kada mi se život rušio ,jer je tacno tada u to vrijeme umro moj najbolji drug kojeg sam imao.Jako malo vremenski a puno boli, jako puno ljudi koji su te ajde reci navodno volili, odjednom si sam.Kad se pročulo da je Omar na gudri, tada su počela raja da me izbjegava, nisam imao sa kim izaći vani, bio sam sam samcat.
I zato Jelena to smatram uspjehom.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Hocu ja access i na AN terapiju 2....sala znam da od tog nema nista ali eto vrijedi pokusati!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Vodolijo!!!
Ja ne mislim da od toga nema nista...popricaj sa par njih koji su zapoceli 1 pa ces vidjeti koliko im je to pomoglo i koliko su napredovali...Ja sam se bila prijavila na 1 ali posto sam jos uvijek aktivna nekako sam se glupo osjecala, i sram i da nisam dovoljno ni dobra ni vrijedna da pisem o necemu kad i dalje jedem govna....
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Ne sunrise pogresno si me shvatila lutko...ja jesam pocasni clan AN 1 ali bi ja i na AN 2 kuzis....ja bi na sve strane....A naravno da mi je pomoglo....PUNO!!!
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Fanatik wrote:Mustafa, da ti kažem nekoliko mojih mišljenja , neću peglat bit cu konkretan i kratak.Prvo pitanje.Da li je tih 12 koraka do izlječenja ,ustvari ono isto što piše u knjigi "Put oporavka anonimnih narkomana" koji ju je napisao Dr.Robert Torre, a preveli su ga u Zagrebu 2001???.I da li ti po tom radis, pomažeš ljudima, savjetuješ ih , i da li imašpodataka koliko se ljudi ovisnika-narkomana izlječilo tom metodom.
Da ti kazem Mustafa nešto, ja nisam seljak niti papak, ja tebe izuzetno poštujem i cijenim, kao svakoga na ovom forumu.Mislim da sa mnom možeš pričati o tim stvarima ili bilo kojim drugim, pošto sam mimo mog drogiranja uspio i završiti Fakultet a sad razmišljam na post-diplomski.Ne znam ,ali na Metadonu to ne mogu da uradim, Mustafa brine me Metadon, on mi je sigurno spasio život, ali sad je prošlo 3 godine i ja se dobro osječam ali bojaznost od krize i mnogo drugih stvari mi stvaraju psihičke probleme, jel kontaš.Šta misliš ti, kao stariji momak, koji si se nagledao stavri i stvari, momenata i momenata.Da li ja mogi uspjeti, pazi znam da češ reći da je sve do moje volje i do samog sebe.A ti dobro znas da nekad može biti presudne neke druge stvari.Hvala ti šta god napisao,i samo da znaš da te IZUZETNO CIJENIM!!!!
Ne ja ne radim po Toreovom sistemu vec po licno razradjenom i individualno gradjenim sistemima .Naravno da je program AN temelj citavog sistema . Tekstovi su recimo direktno prevedeni iz knjige AN i mogu se pohvaliti da sam ja "krivac" za to. Ne sigurnih podatakao tome koliko je terapija na netu uspijesna jer se sve odvija preko neta ali bas zato ja vjerujem kada mi se clanovi terapije jave i kazu da im je pomoglo i da su cisti. Oni sami to mogu potvrditi ako imaju volje za tim jer je vecina njih jos uvijek aktivna sa pisanjem u okviru Foruma. Sto se tice toga da li ti mozes uspijeti ja smatram da nista nije nemoguce i samim time sve je moguce , pa i za tebe. Mene su recimo bili otpisali i Bog i ljudi ali eto Bog prasta , pa mi dade jos jednu sansu. Lud bio ko ne iskoristio. Ja ne volim biti lud !!
Sve najbolje i hvala na lijepim rijecima upucenim meni osobno
M. Sarkic
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa šta da kažem, mislim ja kad sam bio u bolnici na Detoksikaciji i sad imamo one neke grupe raznih sadržaja, samo zavisi jel koji je dan.I mene su te grupe interesovale, ustvari mene je interesovala svačija priča.Ono kako je počeo, šta je radio, u kakvoj porodici je rastao itd,itd,itd. Kad sam izašao sa detoksa. bio sam čist i to dobrih 1mj i pol, a i to mjesec i pol mogu zahvaliti ANONIMNIM NARKOMANIMA koji su u to vrijeme na MOJMILU imali svoje sastanke.To mi je strahovito pomagalo, odjednom Samir jedan dan došao i rekao , dečki više neće biti sastanaka, eto meni je žao ,čao,čao i ČAO PO RECIDIV.Sad sam na Metadonu, skinuo sam sa 80mg na 40mg, mogu još i rekao sam danas doktoru Milošu da od Nove ide novo spuštanje, kaze on meni , ja ne bi Omare ja ne bi.I sta da ti kazem.A tako bi volio leći a da ne popijem jebeni "Trazen" ili ne ispušim joint, znači ja sam još tu, nisam nisgdje otišao, u tom sam krugu.Ništa razmišljao sampošto od Nove počinjem raditi u firmi, ja mislim da ce me ona dosta odvratiti od nekih razmišljanja a čitav dan ce mi proći radeči, pa tako se i ja nadam da CE OVO ZLO VIŠE STATI.
Post Reply