Terapija tramadolom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by pop@j »

jes', garant sa šeme :)
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Terapija tramadolom

Post by sanela »

nanii wrote:New?
New kao Novo Sarajevo ili new kao nešto što ja ne kontam, pa znamo li se?
Naniii, hajde ovo preko privatnih poruka :)
PDT_Love_08 :heart:
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by nanii »

Sanelooooooooo, dogovoreno ;)
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Terapija tramadolom

Post by ziki »

Sanela tema je off topic, odnosno promasila si temu ili kako se vec kaze..
Tema je Tramadol bomboncici, banuj sebe..
A druge znas da opominjes jeli ? idi na privatno pa se dopisuj..
I da zavrsim bavljenje ovom temom jednom recenicom koju ovde neki nikako da shvate.
Znaci, Trodon je Narkotik i nije mi uopste jasno zasto tu cinjenicu nemozete sebi da priznate i poricete.
Jednostavno proizveden je da bude narkotik, to znaju i oni koji ga proizvode i lekari koji ga prepisuju i farmaceuti koji ga izdaju u apotekama.
On se tako i vodi, tako pise i u deklaraciji leka i uputstvu za upotrebu i po sastavu je narkotik i stvarno vise necu da se bavim ovom temom.
Dali pokusavate da sebi umirite nekako savest jer ga koristite, pa kao nije to droga vec za bolove neznam ali definitivno imate pogresno saznanje o Trodonu i ne vredi vam da ga krstite ovako ili onako.
On je NARKO ANALGETIK I OPIOIDNI ANALGETIK. U prevodu to znaci Opijat I Narkotik namenjen protiv umerenih i jakih bolova kod trauma, postoperativno moze da se koristi i kao vrsta anestezije.
Pa kako onda da nije narkotik.
Brufen nije narkotik, aspirin nije itd. Trodon jeste !
Nemozes da imas svoje misljenje o necemu sto je definisano i sto je cinjenica.
Pa na kraju krajeva duvan je narkotik, a nije Trodon na kome lepo pise sta je ?
Procitajte onaj papir iz kutije trodona, sastav i sve ostalo i nemojte vise biti u takvom neznanju.
Ovo je forum o narkomaniji i niko ovde nije pao sa marsa, vec se po nesto i zna pogotovo ako se konzumira decenijama a ne godinama..
Dovidjenja prijatno !
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Terapija tramadolom

Post by ziki »

Znaci daj nekom ko ne pije taj lek 200 mg Trodona ili manje ne mora toliko, sta ce biti sa njim?
Ta osoba ce biti drogirana ! Nece joj samo prestati bolovi vec ce biti pod jakim dejstvom narkotika !
Na kraju cu stvarno da skeniran original uputstvo iz kutije i da ga nakacim ovde, pa mislim stvarno...
...
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by pop@j »

dobro ziki ba, što si neurozan ?
smatra se i da je etanol droga jer izaziva ovisnost. kontaš?
narkotik je, loš ali narkotik :)
Tramadol - Generičko ime: tramadol hlorid
Terapeutska grupa: narkotički analgetik
Tramadol je snažan sintetski analgetik centralnog delovanja. Ispoljava podjednako dobro dejstvo, bilo da se primeni oralno ili parenteralno.
Delovanje:
Tramadol deluje preko opioidnih receptora, ali mu se pripisuje i uticaj na serotoninske i noradrenalinske receptore. Od opioidnih analgetika se razlikuje po tome što nema depresivno dejstvo na centar za disanje i crevnu peristaltiku. Delovanja na kardiovaskularni sistem su zanemarljiva u terapijskim dozama.
Farmakokinetika
Tramadol se dobro resorbuje posle oralne primene (oko 90%). Delovanje se ispoljava za 20 - 30 minuta, i traje 3 - 6 sati. Biološka raspoloživost posle oralne primene iznosi oko 65%. Dobro prolazi u tkiva i hematoencefalnu barijeru. Prolazi kroz placentu. Poluvreme eliminacije je oko 6 sati. Tramadol se skoro potpuno izlučuje putem urina a u malim količinama putem fecesa.
Indikacije:
-Jaki akutni i hronični bolovi različite etioligije (tumori, traumatski bolovi, infarkt miokarda, neuralgije, hirurški zahvati)
-Kao adjuvantni analgetik kod raznih vidova regionalne anestezije, laparaskopije, litotripsije i inhalacione anestezije
-Bolovi u akušerstvu i kod dece
Predostrožnosti:
Tramadol snažno utiče na psihofizičke sposobnosti. Bolesnicima koji su osetljivi na opijate Tramadol treba davati uz poseban oprez. Oprez je potreban kod dece do 14 godina.
Neželjena dejstva:
Pospanost, konfuzija, zamor, vrtoglavica, blaga hipotenzija, znojenje, mučnina, povraćanje.
Postupak kod predoziranosti:
Trovanje tramadolom je retko, a manifestuje se kao depresija CNS-a, od sanjivosti do dubokog nesvesnog stanja, popuštanje periferne cirkulacije, čujno disanje, mioza, konvulzije. Kao lek protiv konvulzija koristi se diazepam, a kao specifičan antidot nalokson.
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by nanii »

ziki wrote:Brufen nije narkotik, aspirin nije itd. Trodon jeste !
Nemozes da imas svoje misljenje o necemu sto je definisano i sto je cinjenica.
Pa na kraju krajeva duvan je narkotik, a nije Trodon na kome lepo pise sta je ?
Procitajte onaj papir iz kutije trodona, sastav i sve ostalo i nemojte vise biti u takvom neznanju.
Ovo je forum o narkomaniji i niko ovde nije pao sa marsa, vec se po nesto i zna pogotovo ako se konzumira decenijama a ne godinama..
Dovidjenja prijatno !
ziki wrote:Na kraju cu stvarno da skeniran original uputstvo iz kutije i da ga nakacim ovde, pa mislim stvarno...
Ziki, Ziki, u redu je, u redu je
samo se ti nemoj nervirat, sve ćemo se dogovorit
eo narkotik je
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by nanii »

A ja imam mišljenje, ne baratam naučnim ni medicinskim činjenicama ni izrazima, pa nisam Voyager a i ne zanima me to............Zato i jeste napisano u postu da je to samo moje mišljenje.........

Šta se nerviraš........
@Ziki
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Terapija tramadolom

Post by zeleni »

ma pusti zikija... od kad je diplomirao na farmaciji ne prepoznajem čoveka :P
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by Param-parcad »

znaci trodon je los narkotik,a?pa nisi ti od juce popaje,popaje...dosta se razumes u droge,narkomanu stari,pomazis me po gitari:)
Post Reply