Zivotinjsko carstvo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

E da sada vec skoro godinu dana negde.Neki dan gore dole ne uzimam nista...star reci.Kao da imam neku prazninu u glavi o ovom periodu a svasta mi se desilo.Ne znam kako je moguce to...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by Zona Sumraka »

kratkorocni cilj nije dobra ideja, nego neophodnost...
te rupe mogu imati veze sa narkomanijom, medjutim u tvom slucaju prije da su vezane za PTSP http://www.psihologija.autentik.net/ptsp.php

da sam na tvom mjestu trazila bih prvenstveno profesionalnu pomoc u vezi PTSP-a...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Imam i tu dijagnozu PTSP i promena licnosti usled katastroficnih dogadjaja ali ovo je balkan i niko to ne shvata ozbiljno.Sada resavam problem sto sam uzimao svasta...U stvari ne resavam ja nego neki kao strucnjaci...Sta reci...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Planiranje svakog dana je definitivno potrebno i uspesno.Doduse i na duze staze je isto tako potrebno.
Prvobitni problemi sa roditeljima kada sam im rekao da sam se drogirao su prevazidjeni i prosto sam zapanjen podrskom koju sada imam.
Strucna pomoc isto tako.Idem privatno kod psihijatra i plus idem na nesto gde se vise ljudi skuplja i prica o problemu uz strucnu pomoc naravno...Kod mene je to malo sireg spektra od narkomanije,odnosno nije vezano samo sa taj problem...
Bio sam na VMA gde su mi pomogli da pocnem da spavam konacno i da ne sanjam...To ne bih ni otisao da nisam poslusao savete ovde da se obratim i trazim strucnu pomoc...
Osecam se solidno.Nemam vise ni napade straha toliko kao ranije koji su me bukvalno oduzimali...
Krecem se stalno i stalno sam u nekom pokretu a i sto mi je najbitnije svestan sam da moram jos dugo,dugo da radim na sebi.Kaze mi doktor da je kod mene ovakvo stanje vise od 10 godina i da se ne cudim i ne nerviram sto sam ovoliko prso i sto sam se drogirao i pravio svasta...
sta reci...Dobro je kada imam posle izvesnog vremena da procitam sta sam pisao...pola od toga se ne secam...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Naletim na poznanike koji su u problemu slucajno koje nisam video neko vreme i bas mi je drago sto se nevidjamo.Od druga brat overio,njega uhapsili jer mu je on zavrsavao a on isto navucen pa racije pa paranoje pa krize pa svasta nesto...Mnogo mi je fino ovako...Nemam pojma sta se desava i necu da znam vise.Jos im namerno dam pogresan broj jer ce sigurno da me cimaju i smaraju.
Ovako lepo odem na terapiju ispricam se sa doktorom odem ispricam se sa drugim ljudima koji resavaju neke probleme i svi hoce da rese problem sto mi je bitno i miran...Lakse se osecam...lepa rec i razumevanje je cudo...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Kada sam poceo da se skidam,otisao sam kod mojih u drugi grad.Moji su mislili da je svasta nesto u pitanju i tamo ima puno ljudi posebno starijih kojima svasta pada napamet oko razloga zasto si ovakav ili onakav postao...tako da su moji bili ubedjeni da mi je bacena kletva,odnosno da me je neko urekao i da sam zato otisao u aut.Moram da pomenem da sam tada bio u ocajnom psihofizickom stanju.Sve sto mi se desavalo kao nekom drugom da se desavalo tako da se nisam ni otimao nesto mnogo.
Elem tada su me sestra i keva vodili kod kao nekih vracara,baba i deda koji skidaju crnu magiju spravljaju napitke i tako....
U svakom slucaju izvesni kreteni su ubedili zenski deo moje familije da mi je neko bacio magiju i da sam zato takav i da mi se zato desavaju sve negativne i lose stvari...ne bih ulazio u detalje sta su mi bajali i radili osim da su mi uvalili neke cajeve da pijem kao narodni lek koji pomaze za sve sto meni treba i za moje simptome....
Izlisno je pricati da je to budalastina i da sam se nalivao cajevima kao budala i da mi to nista naravno nije pomoglo...Doduse caj od kamilice je dobar za fizicku krizu da se cisti organizam ali to sam mogao i sam da kupim u bilo kojoj radnji...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ivica »

demijan wrote:tako da su moji bili ubedjeni da mi je bacena kletva,odnosno da me je neko urekao i da sam zato otisao u aut
..znam znam pa kod svećenika tamo gore u zagrebu na kaptolu pa ovaj nešto broji . znam znam.
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ziki »

Ono na pocetku sto se tice ljudi koji su navuceni a nekako su stalno tu, i kad ti trebaju i kad ti ne trebaju.
Svi ti ljudi koliko god imao averziju prema njima su deo tvog zivota i tvoje proslosti.
U modernom svetu, nazovimo ga tako..gde ljudi rade uglavnom po ceo dan ne sede kuci kao mi ovde na siromasnom balkanu, sklapaju prijateljstva i kontakte na poslu, pa se druze vikendom itd.
Ono sto hocu da kazem je da ljude tesko mozes da biras po karakteru i onako kako tebi odgovara.
Prijatelje spontano upoznajes, zavisno od toga gde radis ili kako zivis.
Ako si lekar kreces se u tom krugu ljudi i tu stvaras prijateljstva ili na bilo kom drugom mestu gde ti provodis vreme.
Ja nikad nisam mogao da se druzim sa okorelim narkomanima, bez zezanja nije prepotentno vec istinito.
Zavrsavao sam kombinacije sa njima i kad god sam dao pare bilo dileru ili nekom drugom samo sam ih mrzeo jos vise. Zavrsimo sta treba i svako na svoju stranu jer svaki navuceni narkoman ce da te cedi dok ima sta a sutradan kad upadnes u krizu on ce umesto da ti pomogne, slozice ti pricu kako se skinuo odjednom i nema da ti uzajmi ni da se sredis.
Uglavnom svi ti ljudi sami odlaze kada nisu na svom terenu, kada se ti sredis i imas neki normalan zivot oni prestaju da dolaze jer vise tu nemaju sta da traze.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ziki »

ivica :

..znam znam pa kod svećenika tamo gore u zagrebu na kaptolu pa ovaj nešto broji . znam znam.


Sta broji svecenik ivice ??? :shock:
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ivica »

Ma nešto broji ,drobi melje nešto nerazumljivo. biće latinski štatija znam davno je to bilo.
ignorance is bliss!
Post Reply