budjenje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: budjenje

Post by Boban »

nanii wrote:Huh kupila mama nekakav power juicer, ubi se ja od sokova od cvekle i mrkve................a opet se osjećam ko da sam iz veš mašine ispala.......
Nanii to naj bolje teta klara moze da ti kaze jer njena cerka je prosla kroz to.Meni nisu dali terapiju jer su mi mirne transaminaze i cekaju da se virus pokrene iz caure.Ja sam genotip 4.Po pricama sam cuo da kod nekih ljudi sam pocetak terapije je takav dok se valjda organizam ne privikne na lek,kasnije kazu da ide lakse.Takodje mi je doktorica rekla nesto o kompleksu b vitamina da oni takodje pothranjuju virus sad koliko je to tacno nemam pojma.Pokusaj sa magnezijumom i kalcijumom i ako imas kinte sa alojom ona je dobra za imuni sistem.Ali pre svega mislim da je potrebno da ostavis imuni sistem da se privikne na lek.Pozdrav i drzi se.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: budjenje

Post by Sagy »

Ja ko i u svemu,uvijek najgori,pa sam i najgori genotip fasovao: 1A
Terapija traje godinu dana,uspješnost je nekih 60-70% Pegasusom,a pošto ga imam oko 20 godina,upitno je da li će lječenje bit uspješno.
Ali srećom,začahuren je,vadio sam neki dan hepatogram,ALT,AST,bilirubin,gamagloblulin,sve u normali,ko u mladića(ne Ratka :D ).
I UZV jetre,ne pokazuje nikakve promjene(nema žarišnih lezija,tj.ranih znakova ciroze,nije uvećana),jedino mi našli,da mi je prostata puna vapnenca.A to valjda ide s godinama...žao mi je što neću uspjet odradit biopsiju,jer krećam uskoro,na daleke pute...
Stari se,stari se...
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: budjenje

Post by nanana »

hej ljudi!

malo bih se uključila u razgovor.
nedavno sam doznala da sam hcv pozitivna, nisam još radila sve nalaze, doktorica čak kaže da postoje neke male šanse da sam poz samo na antitijela, a da sam virus uspjela prirodno eliminirat iz tijela. a ne nadam se ja tomu, gdje će mene mašit.

ugl zanima me kako je za liječenje u hrvatskoj, hoću li imat problema sa odobravanjem liječenja? čitala sam da se ide na komisiju i da moraš imat 6mj virus, 2xpovišene jetrene enzime i oštečenje jetre 2 ili više. po tome, tko je "zdrav" tj kome hc virus još nije počeo pravit vidljivu štetu, taj neće ni dobit odobreno liječenje il kako? a svugdje je naglašeno da su najveće šanse za izliječenje na početku bolesti...

i na netu sam našla, neki novi lijekovi su odobreni u americi i eu (znači doči će i do nas, samo je pitanje vremena) koji se daju uz interf. i ribav. i uspijevaju povećat postotak izliječenja, i to baš za prvi genotip (dosad najteži); tako da se izliječivost penje na 80 ili više %. možda je bolje čekat taj lijek...

@nanii
čitam tvoju ispovijest, i cijelo vrijeme mi u glavi, jbt šta je ona sve prošla! ja sam po tom bila sunašce... i počnem tako pisat i ja, sama za sebe. kad sam se počela prisjećat čovječe, pa pola toga- i više, sam zaboravila (što kažeš, potisnuto sve). i tako, sjećam se i ne mogu vjerovat da sam to ja, a nemogu ni vjerovat da sam to sve lagano uspjela potisnit iz razmišljanja i sjećanja... baš čudno.
ps. imam i ja malog sina... dobro, moj će brzo u školu, nije više baš baš mali
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: budjenje

Post by ivica »

Sagy wrote:Ja ko i u svemu,uvijek najgori,pa sam i najgori genotip fasovao: 1A
Terapija traje godinu dana,uspješnost je nekih 60-70% Pegasusom,a pošto ga imam oko 20 godina,upitno je da li će lječenje bit uspješno.
Pegula.
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by zeleni »

nanano, baš su male šanse da ti sam organizam izbaci vajrus. mada znam jednog lika. laki bastrd


sagi, brate po genotipu :-D
meni se nije svidjao onaj 3a, delovao mi neozbiljno, šta li, pa se iz drugog puta potrudih da uozbiljim stvari. repeticija je nečija majka. ne mogu trenutno da se setim čija...

eh, hepatetika.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: budjenje

Post by klara60 »

Krenusmo na ovoj temi o hepatitisu, a ja bih radije da je nastavimo na temi "Liječenje hepatitisa", jer smatram da je praktičnije da je sve na jednoj temi (da se skupe različita iskustva i sl.), te ću zato preći tamo da napišem par stvari o kojima je ovdje bilo riječ.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

zeleni wrote:sagi, brate po genotipu :-D
meni se nije svidjao onaj 3a, delovao mi neozbiljno, šta li, pa se iz drugog puta potrudih da uozbiljim stvari. repeticija je nečija majka. ne mogu trenutno da se setim čija...
haha zeleni, pa uozbilji li ga ovaj put...............a nema ti repeticija potomaka- maćeha je to
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

hej Sagy pa šta to sad znači, što ga duže imaš, teže ga je izliječit, jel? A valjda se ovaj genotip lakše liječi, mislim 3.............i šta znači to A, B uz brojku ?
nanana wrote:@nanii
čitam tvoju ispovijest, i cijelo vrijeme mi u glavi, jbt šta je ona sve prošla! ja sam po tom bila sunašce... i počnem tako pisat i ja, sama za sebe. kad sam se počela prisjećat čovječe, pa pola toga- i više, sam zaboravila (što kažeš, potisnuto sve). i tako, sjećam se i ne mogu vjerovat da sam to ja, a nemogu ni vjerovat da sam to sve lagano uspjela potisnit iz razmišljanja i sjećanja... baš čudno.
ps. imam i ja malog sina... dobro, moj će brzo u školu, nije više baš baš mali
Eh nanana, nadimenjakinjo moja.................
ma da, ja neznam ni bi li se ja sad ovakva družila sa sobom onakvom :-D
Boban wrote:.Pokusaj sa magnezijumom i kalcijumom i ako imas kinte sa alojom ona je dobra za imuni sistem.
Misliš na onu aloju što se prodaje nešto kataloški? Mislim da mi se jedna komšinica bavi tako nekim biznisom.........hvala na savjetu
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: budjenje

Post by tamarra »

nanii wrote: Misliš na onu aloju što se prodaje nešto kataloški? Mislim da mi se jedna komšinica bavi tako nekim biznisom.........hvala na savjetu
Super se Boban sjetio aloe, ona je odlična upravo za jetru. :) Jako je dobra Encianova, imaš je za kupiti u DM-u, to je veća boca (bijele boje), nije preskupa i stvarno dugo traje. Možeš je uzimati u jutro prije doručka npr. dvije žličice aloe s dvjema žličicama meda. Kad to sve smiješaš dođe kao fini sirup sa komadićima nekog želea. ;)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by zeleni »

ojjj, tamaroo :D

nanii, kombuha.
hu ha!
otkrovenije

ta slovca pored brojki, 1a, 1b, 3a... to su neki podtipovi, bog će ga znati. kapiram i da nam neko objasni šta je to niš mi tu ne bu skužili, kuiš
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply