DA LI NEKO ZNA..???

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: DA LI NEKO ZNA..???

Post by saša-ex »

Brate, ti trebas na lecenje. To sto ces sebi da olaksas zikru, nema nikakve veze sa lecenjem. Razmisli da potrazis pomoc.
SAMO CEO ŽIVOT...
Lady
Posts: 4
Joined: Sun Jan 22, 2012 4:18 pm

Re: DA LI NEKO ZNA..???

Post by Lady »

Bili smo u Drajzerovoj da se raspitamo o terapiji Buprenorfinom.Dr se nije slozila jer sam mesec dana cist,ali kad je videla izvestaje psihijatra iz mog mesta,kakvu su mi terapiju dali, dr nije mogla da veruje, da se za lecenje jednog narkomana moze dati takva terapija..Predlozila je lezanje u bolnici,da bi mi ona odredila terapiju, na sta ja nisam pristao jer sam tamo vec lezao, dobio odredjenu terapiju od koje su dr ustanovili da sam imao epi napad,i blokatore koje sam pola god.pio i... posle odustao.Znaci to mi ne vredi,da se vrtim u krug,potrebna mi je druga vrsta terapije.Predlozila mi je da se raspitam za lecenje buprenorfinom u Novom Sadu,jer mi je to blize,a oni su ocigledno za blokatore..U glavi i dalje haos,ni sam ne znam kako sam iskulirao ovo vreme,i sta cu dalje...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: DA LI NEKO ZNA..???

Post by Missy »

Pazi kad ne znam sta da ti kazem..a prosla sam sve! Sve oblike drogiranja i sve oblike lecenja. Medjutim,koliko sam shvatila,mlad si decko,zaro ne bih,iako imam sve pohvale na racun istog jer mene je spasio,nikako preporucila ni buprenorfin,ni bilo koji oblik supstitucije.Rano je za to u tvom slucaju. Svedok sam mnogih mladih zivota kojima nije data sansa da se izvuku sasvim jer su odmah gurnuti na odrzavanje. i sad imaju vise godina zivota u odrzavanju nego sto su imali u drogiranju.
Kazes majka i devojka su uz tebe..cuvaj to i gledaj na to kao na dar...uzasno je tesko biti sam. I kao sto bi Ujevic rekao "biti vec star,a tako mlad.." One su sad uz tebe,ne daj Boze ako kiksnes,pa ponovo resis da se skidas,opet ce biti uz tebe. Ali,kad se to bude desilo ponovo ko zna koji put,neces vise imati nikoga. Mi ne unistavamo samo svoje zivote,vec i zivote onih koji nas vole,a to kad ti do duse dopre..boli brate,mnogo. Sad ne vidis ili ne osecas mozda,ali jednog dana trezan vec neko vreme...klace te i to. Izmedju svih ostalih sranja koja ces morati da otrpis i fizicki i psihicki kroz razne faze lecenja,do konacnog zalecenja,a i onda.
Vidim da zelju imas,to je bitno,snaga je ono sto ti nedostaje. E nju ces morati da nalazis i izvlacis iz svega i svakoga oko sebe..izvlaci je iz te podrske koju imas,upijaj njihovu energiju i snagu...i misli,stalno misli,posebno tokom jbnih noci kako ce divno biti jednog dana,a posle njega i svih buducih dana kad budes cist i i sam dovoljno snazan. Zamisli radost i zadovoljstvo koje donosi osecaj da si konacno jak..da mozes sta hoces,a ne sta moras. Dok nocu ne mozes da spavas,ti budan sanjaj..sanjaj svoju buducnost. Ako je potrebno,svesno od nje pravi bajku,lazi sebe,ali ubedljivo toliko da i poverujes. Zamisljaj dan kada ce ti voljena devojka biti zena,kada ce ti pritrcavati preslatka decica uzvikujuci "tata,tata..",kad se budes vracao s posla na kom te cene i postuju kao coveka. Misli pozitivno,bice pozitivno! Ne razmisljaj o carobnoj piluli koja ce te preobratiti- ne postoji. Magija je u tebi,mozda je sam ne mozes upotrebiti ali zato su tu dve zene kojima je stalo i koje te vole. Moras verovati!
To stanje u kome se nalazis je nesto najgore sto. se moze podneti,ali moze se i ne traje vecno..vremenom bledi. VERUJ!
Vidim da ti je i terapija bila nikakva,ne mogu da verujem da ti nikakav antidepresiv nisu ukljucili.. Mada,sama terapija dodje kao neki tanki stapic na koji se oslanjamo i pomaze utoliko sto samo njeno postojanje te ubedjuje da se ri sad lecis i da ti pomaze. Naravno da pomaze,delom,ali onaj najveci lek je tvoj um koji moras ocistiti od svega sto mu nije prirodno i nauciti ga da radi kao nekad..sam,bez pomoci hemije.
Ja sad kao neka baba zvaka..nista konkretno da te posavetujem..znam da ti tako izgleda,ali veruj mi..procitaj me nekoliko puta,trazi izmedju redova,trazi u njima,daj sebi slobodu da se nadovezes na svaku moju rec,tako ces sam sebi pricati..mozda i nesto sto ce te iznenaditi.. Pokusaj,ne kosta..ako nista,ubices vreme.
A doktora pitaj da ti uvede Citalex..nije klasican AD,deluje na lucenje endorfina,meni je dosta pomogao.. jedini od bezbroj. I pazljivo s lekovima,nisu toliko mocni koliko izgleda,ali su zato vrlo mocni da nas ubede da se bez njih ne moze.
Sve najbolje,evo i ja sam uz tebe..ne daj se i ne bacaj vise ni dan zivota! I naravno,javi se s vremena na vreme..da se pozalis,pohvalis,zakukas...sta god! Drzim fige!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
Post Reply