Trodonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Trodonska terapija

Post by oxo »

svi trodoni su isti,nebitno dal su tramadoli,tramali,oni francuski zamudoli,ampule,sumeci,takadoli i sl. sve je to isto sranje
Beobandit wrote:JTolika je vec 2.5 god.i necu je povecavati a kako stoje stvari ni smanjivati bar za sada.
pretpostavljam da iskreno verujes da se ti u stvari uspesno lecis?
saša-ex wrote:Tri godine sam radio trodone svaki dan, sa sve dopom...Dan mi je počinjao sa gutanjem 15-20 komada, ispovraćam ih odmah u lavabo, pa ih jurim i opet gutam. Pa se onda roknem i krenem na "posao"...Za mene su oni veće govno od dopa.
slican slucaj i kod mene

dogo vremena mi je ultimat stond bio trodoni+dop.

kad sam bio klinac matori narkomani su mi pricali da su trodoni gori od dopa a ja se cudio

poslednja 2-3 puta kada sam ih popio mi je bilo lose(poslednji put pre vise od 5 godina),2 puta sam isao u hitnu.valjda je nesto "puklo" u organizmu i vise ih ne podnosim(a popio sam ih na hiljade)

sad mi je muka kad samo pomislim na sve to

kakva crna terapija trodonima,nemoj da zajebavas
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Trodonska terapija

Post by JaJa »

Kako bi volio samo trodone, metadone, neku supstituciju.
Nema shanse da mogu nachisto. Nema jebene shanse, kad i na drogi i pod ljekovima imam jebeno crne misli.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Trodonska terapija

Post by oxo »

sta ce ti onda substitucija kada svakako imas crne misli?

ali kapiram sta pises.poenta je sto te kad si na dopu zabole za sve,pa i za te crne misli

verovao ili ne moguce je istrenirati mozak da i kad si cist odbija te misli

naravno nije lako,niti brzo

probaj da preguras krizu sa xanaxima ili necim slicnim,posle ih samo polako smanji dok ih ne izbacis

i onda se brate pozdravis sa porodicom i prijateljima i odes u sumu pa kad se vratis ili ces biti normalan ili totalno lud :twisted:

naravno ovo je izvodljivo samo ako si ti resen da prestanes bez pogovora i kompromisa
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: Trodonska terapija

Post by check021 »

evo javljam se i ja koji je otvorio ovu temu. Heh... evo mog trenutnog stanja...Posle visemesecne terapije Nalorex-om,USPESNE,pao sam u iskusenje...dobio sam neki veci kes,smuvao se sa burzujkom,i imao sam 500e u dzpu.Taxi,lerdi,shema,5ica dopa,tetovaza i sve je opet pocelo...pa sam opet iskulirao kod ortaka nekih 7 dana nakon svega toga,iscistio se ,pa se vratio na nalorex...Pa tako opet neki period,i onda opet kesovina pa hors...Nisam jos navucen ono,da imam zikru(bolove)ali kontam da sam opijatoman.Znaci ono ,volim opijate i jednostavno kad mi se ukaze ZGODNA prilika kontam da cu ih uzeti.Kontam i da kad ne zaredjam 2-3 dana,mogu da se iskuliram iz bez nalorexa 7-14dana,pa ono uzmem ter.E sad,dokle ce ovo ovako...Cinjenica je da opet uzmimam heroin,i ponekad popijem caj od maka.Hocu jednostavno da radim,idem na fax koji sam upisao,ucim i budem sa porodicom,a pritom da imam LEK (koji se legalno prepisuje)koji mi moze zadovoljiti te moje opiatomanske potrebe.MOLIM VAS,resenje najbolje.... Check is back.
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: Trodonska terapija

Post by Djomlanija »

Mislim da za tebe druze,trenutno,nema resenja,ustvari ima, resenje si ti, u tebi,pre svega.Pametan covek se uci na primerima(losim) drugih,nisi bas preterano pametan,kao i ja uostalom,izgleda da moras da izvozas par god. na horsu i da te bas sjebe da dotaknes dno dna,a sjebace te i bices na dnu slepcina glupa narkomanska,a neces se puno navozati ubrzo ce dop postati tvoj master,ustvari vec si sluga.Mozda su god. tvoj problem,nikako da shvatis,jbg.udri,cepaj,rokaj,mrkaj,sto vise i cesce,da se sto pre i sto vise sjebes,e onda ce ti doci u glavu,shvatices sta su ti ljudi pricali,a lepo su ti pricali.Malo sam obeshrabren ovom tvojom pricom za nalorex,jer ga ja nisam nikada uzimao,jer sam mislio da sam ja jaci od dopa i karakter od coveka,i tako 6 god. najveca pauza mesec i nesto i svega nekoliko puta za 6 god.,a i iskren da budem voleo sam i ja heroin vise od svega na svetu i da se rokam,radim,uradim,pokidam,stondiram ...i postao rob,i dobar deo mog staza(od 6 znaci 4 skoro pa 5) sam ga uzimao samo da bi bio ok(znas li ti kako je to uopste ili se uradis svaki put),a mnogo sam uzimao,toliko da sam morao(kad vise nisam mogao da zaradim za sebe) da kradem,otimam,prosim....ili da dilam,ja sam izabrao dilerisanje koje me odvelo u kurac,ku...nu,pao i dobio 1 god. i 8 meseci,eto ti jos jedan primer,sta bi ti se moglo desiti npr. ako tako nastavis.Nego i ja sam opet u fazi skidanja i cekam da se ocistim pa da pocnem sa blokom,tj. nalorexom,krajnje je vreme za mene,dosta je bilo,resen sam,nenormalno je TESKO,a znas da je i svako sledece skidanje taze od predhodnog.Ti bi mozda na odrzavanje,vidis kakvi su ljudi i na njemu,10 puta losiji rad i 10 puta vece zikre,a isto si ovisan,met ti je dobar za skidanje i nista vise,kao i sub,kakvi trodoni i tramali mada jesam 1 uspeo,ustvari par puta,naj duze 15 dana 7 trodoni(ne secam se sa koliko,al dovoljno uglavnom par tabli) 7 dana cist,al me posle tih djonki stigla kriza i od njih a vise su mi nekako sacuvali i zikru od horsa pa kad me sve to sastavilo a iako sam imao flormidal lose spavao,i, i sta bi drugo do recidi.Da sam tada imao blok,mozda bi to samo bila veca pauza a ko zna mozda i uradio nesto konkretnije ...ali eto tu sam gde sam, nadam se da bijem poslednju bitku,stvarno zelim,trudim se ...Ne znam mogu li ti nekako pomoci,mlad si covece,imas sansu da se izvuces iz tog sranja,ali ti izgleda neces,ako hoces iako mogu nekako da ti pomognem,ne znam ako ti treba sub odkud znam npr.mogu da pomognem,tj. nabavim ti,pozz i osvesti se vise!!!
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Trodonska terapija

Post by pepeljuga84 »

Drugari, u startu da kažem da ne želim nikoga da uvredim....
Jednostavno, kada sam pročitala naziv ove teme, toliko sam se smejala da sam pala sa stolice :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044
Stvarno ne kapiram-pa jbt kako neko može toliko da NEMA uvid u svoj problem????
Čuj-trodonska terapija :roll:
Mislim ok...nije loša ni ona Heroinska terapija :smt073
Braaaaaaaaaaaaaattttttttteeeeeeeeeeeeeeeeee?!?!
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: Trodonska terapija

Post by Jaffa »

Pa ti padni sa stolice, sta da ti kazem "Pepeljugo".
Ovde je topic i te kako OK, i Trodonska terapija postoji /postojala I TE KAKO! Da li intrahospitalno ili jedanput ti daju sansu da se sam skines sa tri kutije trodona i bezosima...to je vec na timu da odluci.
Ali i za heroinsku terapiju - opet - smej se ALI opet: POSTOJI i i te kako je efektivna. Terapija medicinskim heroinom (diacetil-morfinom) ili diamorfinom kako se u Britaniji zove, je zastupljena u sve vise i vise drzava kao i terapiji sporo-opustajucim morfinom. Tako da, glup ti je odgovor na ovaj post. Uvek postoji masina koje se zove "Google" - odradi koji "search" tamo i eto ti. :)


hahahahhaha, pepeljuga - pascu sa stolice...


Check021 je ostavio, koliko sam ja surfovao po netu BAR NEKI TRAG u borbi protiv narkomanije, harm reduction-u i svemu. Neki od Vas (99%) dupe nisu pomerili da nesto MAKAR POKUSAJU, pa makar to nesto bilo i osudjivano,ismevano ili sta god. E tako. To su neke cinjenice.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Trodonska terapija

Post by sunrise »

ja se crvsto dzim svoje fotelje,nije bas ugodno padati sa stolica,pogotovo ako imas koscato dupe
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Trodonska terapija

Post by yasujirozu »

koje ti nemas te shodno ne brinemo za tvoj lard ass.

taj meth bas djeluje, a?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Trodonska terapija

Post by anfakabl »

yasujirozu wrote:koje ti nemas te shodno ne brinemo za tvoj lard ass.

taj meth bas djeluje, a?
Ooo, vidi tebe. Di si se smucao, japanska trešnjo?
all that I want is to play
Post Reply