NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by zevs »

POZDRAV SVIMA, LJUDI PRIMETIO SAM DA STE SVI MEDICINSKI POTKOVANI PA JEDNO DRUGOM PREDLAZETE RAZNE KOMBINACIJE LEKOVA, PA PREBACIVANJE SA JEDNOG NA DRUGI, SA METADONA NA SUBUTEKS PA VAM NI TO NIJE DOVOLJNO NEGO ONDA U KOMBINACIJI SA NEKIM SEDATIVOM ITD. MNOGO SE IGRATE LJUDI, AKO TAKO NASTAVITE VAMA NE GINE SHIZOFRENIA. TOLIKO BAS IGRANJE SA LEKOVIMA NECE DA VAS OPORAVI DA SE JEDNOG JUTRA PROBUDITE DA VAM NISTA NE TREBA. ORGANIZAM SE SAM BORI I MUCI, AKO MORA NEKI LEK ONDA SAMO NJEGA I KRAJ, UZMES LEK I TERAS DALJE, RADIS NEKE NORMALNE SVAKODNEVNE STVARI. TE KOMBINACIJE PRAVE HAOS TO VISE NI MOZAK NEMOZE DA PREPOZNA U CEMU JE PROBLEM I OD CEGA STE NAJVISE ZAVISTNI, OD SVEGA POMALO I NA KRAJU BOMBA. VI STO KOMBINUJETE TOLIKO USTVARI TRAZITE NACIN DA SE URADITE A KAO SKIDATE SE, NEMOJ DA SE LAZEMO..
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Namazan_svim_bojama »

Potpuno podržavam i čak se i meni desilo jednom da sam, kod jako teške i bolne i svakakve situacije što niej opravdanje za 4 i po dan apopio terapiju meta za 7 otišao u centar i bwez laganja rekao ljudi ja sam to i to uradio. POMOZITE MI MOLIM VAS, DAJTE SVAKI DAN DA DOLAZIM MESEC DANA DA SE SREDIM. zatim sam još jednom počeo kad mi j eveć bivalo malo da se dodajem po nekih 30, 40 a imam druga koji to redovno radi i radi i kad mu dignu terapiju i radiće i kad mu podignu do one do koje on misli da treba da ide a to je sada 100, Medjutim kad on doje na 100 opet će krenuti da dodaje pa će mislite eh da mi je još 120.
Đ
SLUŠAJTE LEKARE, IPAK SU ONI MNOGO ISPRED NAS PO ZNANJU. NA FORUMU SVI SVE ZNAJU E PA NE ZNAJU ČAK JE I VOAYAGER KOJI JE SKORO, OPISAO ČUDNO ISKUSTVO U TEORIJI PRIČA9O STVARI KOJE SE POSLE U PRAKSI NISU POTVRDILE. SLUČAJTE LEKARE. JA SAM OD PRE 4 DANA ČVRSTO REŠIO DA SE, A VEĆ SE MESEC DANA LAGANO SKIDAM SA KSALOLA, KAKVA JE TO NAVLAKA BOŽE MOJ, DA SAM MORAO PO DOGOVORU SA LEKARKOM SMANJITI NA SVEGA 0,5 OD 2MG ZA MESEC I DODATI UVEČE 2MG RIVOSA PA ZATIM SAM IZBACIO SKROZ KSALOL POSLE 4 DANA I SADA POLA RIVOSA UJUTRU CEO UVEČE. OD DODAVANJA META KOJE SAM IMAO NAVIKU ČETVRTKOM KADA SE IDE PO TERAPIJU NEKIH RECIMO 40MG NAJVIŠE I DV APUTA MI SE DESILO SKORO CELU. A kako, pa tako što sam sedeo okružemn ljudima koji su pijauckali i proradio rovac. Zato sam rešio i da društvo biram tj. pijem terapiju i kad vidim da je neko odradjen sa više ćao, zdravo, laku noć odoh kući jaa..

Dovoljno je samo 4 dana kupitik, nabaviti dobiti po još 20 mg na svoju terapiju i već peti dan ti si digao toleranciju tvoja doza ako je recimo 80 a ti cimao 100 više nije dovoljna ne osećaš, čak, ni blagu subliminalnu analgeziju. Ako je još uvek osećaš bar nekih pola sata, sat a ostalo vreme bi trebalo da si normalan, no kod mene je to drugačije a ne zbog ovoga. ja sam od onih koji je ovo najmanje radio ubedjen sam u centru i znam iz priča. elem dva tri puta mi se desilo da to uzme maha na po mesec dana makar to bio samo recimo dva puta ili tri nedeljno 4 n4dfe4lje pa mi treba posle da skidam ispod svoje doze za 10 pa sda se onda vraćam na svoju vrlo vrlo disciplinovano i jako mučno da bih se sredio. dakle za mesec zajeban dva mi treba da se vratim.
Drugo jako je zajebano javljaju se depresiju koje su na metu pošto je NMDA ANTAGONIST VALJDA, JEDINI OD OPIJATA, pa nekada deluje popodne više kao neuroleptici stari ali ne mnogo, pomalo..onako...da se javi i depresija koju onda moraš lečiti i po 6 meseci. Ljudi moj apel je ja sam definitvno i pre nekih dve nedelje tri bio poečo opet kada sam se vrati9o na svoju terapiju, jer sam budala ranije došao na ideju da smanjujem svakih 4,5 dana po 5 mg ili svaki 6 dan 10mg i došao tako do smanjenja od nekih 60mg što je stvarnao prilično e onda mi već nije bilo dobro0 jer je bilo brzo, pa htedoh i da polomim dečka bez razloga skoro. Odnosno razlog je tako banalan da se stidim i pričati. Tako me je stid samog sebe što sam to sebi dozvolio nikad prvi ne udaram čoveka niti za reč to radim. Druga stvar je što mnogi dodaju bensedine, rivotrile ali ne jedan dva nego po 10!!!!!!! ALOOOO LJUUUDIIIII!!! PA ŠTA TO RADITEEEE!!F??=? Znam neke i žao mi je ja sam najviše ali najviše popio odjednom umeso jedne 4 tablete kada me devojka ostavila i kada sma imao i još druge zdravstvene i porodične probleme i još par puta po recimo duplu nekih 190 puta eto0 možda dva tri više možda manje. Jer ja ne volim anksiolitike preko opijata naročito preko meta jer met pojačava njihvo sedativno dejstvo odnosno oni metadonsku sedaciju. Metadon meni ne odgovara ali ipak da nije njega ja ne bih bio živ jer nema taj stimulativni rad, kakav SVI DRUGI OPIJATI IMAJU NA MENE OSIM METADONA. NAŽALOST JURIM SUBSTITOL ILI COMPENSAN I PIŠEM MINISTRU, SVIMA, FONDU SAD ĆU IĆI PO SAVETU MOJE DOKTORKE MAJE I U KBC VOJVODINA KOD PROF VUČKOVIĆA DA VIDIMO šta je sa zakonom o lekovima i med. sredstvima član 141. stav 1.

Da ne dužim ljudi ja kažem evo treći ili četvrti put sam bio na pragu da udjem u to duže vreme sa dodavanjem 10, 20 30, 40 pa i do 50 mg dakle malo manje od trećine terapije ili četvrtzinu i onda sam pre neki dan naglo prekinuo i šta se dešava tek sada slabije osećam svoju terapiju iako sam se pre samo mesec i po dva vratio sa 100 i nešto malo na st9o i nešto malo više odnosno malo, malo,malo više hehe...i više NIKADA NA SVOJU RUKU, I NIŠTA BEZ LEKARA. BENSEDINI, RIVOTRILI TO SE KOD MENE PIJE KAO BOMBONICE PROSTO0 U KAFIĆU SVI VADE I EVB TEBI OVO TEBI ON9O DAJ MENI JOŠ J3EEDNU OĆEĐŠ ZTIO DVE TRI..MA IDITE S MILIM BOG9OM. OD PRE PAR DANA JA SAM REKAO:"DRAGI PRIJATELJI JA SAM DOKTORKI OBEĆAO DA VIŠE NIKADA NI MILIGRAM OSIM U NEKOJ NEDAJ BOŽE SITUACIJ8I NEĆU POPITI METADONA A BOGAMI TRUDIĆU SI NI ANKSIOLITIKA KOJE UPRAVO SKIDAM POSLE GODINU I DVA MESECAA DVE SAM NA ODRŽAVANJU. ANTIDEPRESIVE NE PIJEM VEĆ 7 MESECI I NIJE MI LOŠE! NIŠTA MI NAROČITO NISU POMAGALI SAMOS JOŠ VIŠE ZNOJIO I OD NJIH I OD META A ZNOJIM SE ENORMNO SAMO JOŠ VIŠE PODRIGIVAO NA SUMPOR(KUVANA JAJA) i tako...dosta je bilo...podržavam ovo i ne odredjujte dozu ako ne možete da kontrolišete a ja ću prvi tako ako opet osetim mada je to kod mene više išlo naniže nego naviše no svejdno sjebe čoveka otići u centar i reći mokim vas hoćuz svaki dan jedno dve tri nedelje a posle videćemo.

Tačno je da mada ljudi dolazi da se samo drogira izmi9šljaju razloge da diću doze da bi skuplje prodali a ostaju na samo 40,50 mg što ijm nije dosta naravno jer je minimum makar 60 a preporuka ne ispod 80 do 120 retko više osim izuzetno. E dakle oni recimo izguraju na 90, 100 i onda to prodaju za 1500, do 2000 pa čak i više ljudi moji. čuo sam da je u Bg kod mene u centru 70mg meta 1700din!!! Dakle ja sam letos kad sam smanjivao moga9o zaraditi masu novca osim što sam jednom samo u frci bio prodao i to veliku količinu tza hiljadu i jer sam mislio da se osoba skida a lagala je radi se. Drugo dao sam par puta drugu bukvalno 100mg za kafu koju je plaćao recimo ispadnu 3,4 pića 400 do 600 kinti i to je to. a ostalo je završavalo jedno 3,4 puta kod mene kad sam hteo da se setim kakje uradjen biti i u wc šolji.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:57 am, edited 1 time in total.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by oxo »

Zvuci zajeban taj rivotril

citajuci tvoje postove trodoni a pogotovo met su zajebancija u poredjenju sa njim

ja aam svojevremeno rivotril zamenio ksalolom bez ikakvih problema
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Namazan_svim_bojama »

Voyageru u pravu si ja sam ..pa hm imam neki otpor prem a bensedinu a moj plan je ovako da ne bude duže od dve nedelje ja sam već 8 dan na dva puta po 1mg a stim što sam već 6 dan bez ijednog ksalola naredna četiri dana idem na 1mg uveče i gotovo. dakle 12 dana...
Usput tražim mail dr. Vučkovića a to ću naći na KBC VOJVODINA jer mi je lekarka rekla da do SUBSTITOLA NEĆU DOĆI U BEOGRADU NIKADA u šta sam se uverio. MINISTARSTVU ZDRAVLJA SAM PO 6 TI PUT NAPISAO MAIL, SA SVIM PODACIMA O SEBI I PROBLEMIMA OD METADONA I STVARIMA KOJE SU URADJEN I NIŠTA OD MINISTRA DO SAVETNIKA I ZAMENIKA DO SLUŽBI KAKVE SU ADMINISTRATIVNA, ZA PACIJENTE ITD...ZAKON SAM IZUČAVAO MEDJUTIM NEMA VOLJE DA SE ZAKON SPROVEDE. SADA SAM OD FONDA ZA zdravstveno osiguranje tražio da mi daju na osnovu transparentnosti u pdf formatu podneo zahtev e mail,-om. Dakle uvid u dokumentaciju na osnovu koje si ti ušao u proces za dobijanje substitola i onda ti se desilo "prosvetljenje" ne misliš ništa lođše ovim navodnicima. NAPROTIV. DRUŽE MENI JE IZUZETNO DRAGO ŠTO TI SE DESILO ONO ŠTO SI OPISAO ODNOSNO ŠTO SI NEOŠTEĆEN IZAŠAO IZ TOGA A SAM ZNAĐŠ, BOLJE OD MENE, DA JE MOZAK MOGAO GADNO DA TI STRADA. TO TVRDI I MOJA DOKTORKA I ČUDI SE. NARAVNO JA NISAM POMINJAO NIŠTA ŠTO ZNAM VAN TVOJIH PISANJA NA FORUMU. NADAM SE DA MI NE ZAMERAŠ ŠTO SAM TRAŽIO UVID U DOKUMENTACIJU TVOJU ZA SUBSTI?? AKO TI TO MOŽE UČINITI BILO KAKVU NEPRIJATNOST JA ĆU ZAJHTEV POVUĆI ODNOSNO, NEĆU TOLIKO INSISTIRATI JER NE OČEKUJEM D AMI ODMAH ODGOVORE ALI BIH VOLEO NEZVANIČNO SA DR. VUČKOVIĆEM DA POPRIČAM, JER JA NAŽALOST NISAM ZABORAFVIO ŠTA JE OSEĆAJ OD OPIJATA.

pRE jedno tri nedelje počelo je kod mene da se javlja jaka želja za heroinom pa sam bio došao na ideju, da jedan dan uzjmem svoju terapiju, drugi dan pola te terapije , treći dan samo četvrtinu i onda da ceo taj dan od ujutru do uveče provedem na četvrt i da sledeći dan probam da izdržim do uveče minimum tj . do sledećeg jutra da prodje 48časova ili najmanje 36 da kupim PETICU DOPA I DA KRENEM LAGANO PRVO DA nazalno uzmem ceo gram iz dva dela pa sačekam jedno 5 MINUTA DO ‚10 VIDIM ŠTA SE DEŠAVA .
Zatim posle jedno sat dva ako ništa ne ide naročito uzmem skrčkano ceo gram ali ne u venu nego u mišić intramuskularno i sačekam umestop odmah jedno minut najvišedo minut i po i vidim ima li i kreće li rad tj ima li nečega što liči na fleš.

zATIM AKO I TADA IMA OSEĆAJA KOJI RECIMO KAD PRODJE POLA SATA KRENE DA SE GASI JA SAČEKAM JOŠ 4 SATA NAJVIŠE I TADA UZMEM LUTKU NA NOS ILI I.M. PA ONDA ČEKAM 10 MINUTA I AKO SE NE MENJA NIŠTA VIŠE OD 10 DO 20 POSTO OSEĆAJ KOJI JE BIO PRISTUAN POSLE NEKIH POLA SATA OD PROŠLE DOZE NASTAVLJAM NA SVAKIH SAT PO POLA ILI GRAM I VIDIM MOŽE LI PETICA TO PROBITI AKO NE U K....C..

MEDJUTIM, ODLAGANJE ZADOVOLJSTVA, tj ono dodjem do mesta gde stoji matorcima nekih 600 i nešto eu i ..m islim baš 680..tako nešto skoro je 700 i iposegnem već medjutim, ono naučeno "odlaganje" ili ono "SAČEKAJ MALO -ŠTO SAM NAUČIO U VEZI NERVOZNIH REAKCIJA I ISPADA" i kažem, sebi slušaj ti...ajde ovako ostavi te pare tu pa ćeš sutra ujutru lepo da ideš laganod a se oragnizuješ po dop a već sam recimo taj dan uzeo samo pola ili sutra uveče ali nećeš uzimati...onda ja lepo uzmem svoju terapiju odmah ujutru i tako "zajebem sebe" :D i ujedno, nema te želje .
Zatim prodje nekih par dana recimo 4,5 dodje vikend eto opet ne tako jake ali jake želje, i opet isto muvanje po kući nervoza, uzvrteo se i opet isti recept SAČEKAJ i prodje...i tako ja već 3 nedelje sam se borio i izborio i čini mi se da sada kada je doktorka predložila da probamo sa malim vrlo malim kraćim povećanjem od nekooiko dana a ja da pišem dnevnik, od utorka da vidimo. e sada već je 4 5 dana od poslednjeg "napada ćželje" ja nisam imao mada je prisutan u glavi.
Medjutim u medjuvremenu sam prestao da se čujem sa čovekom koji je imao stalno taj trip i valjda i taj rovac sada više nije tu...elem videćemo u utorak možda samo probam a ako se ne pojavi ni posle možda i ne podignem. NE BIH VIŠE STVARNO ALI AKO POSTOJI OPASNOST BOJIM SE NE BIH DA SJEBEM SKORO DVE GODINE I DA ME POSLE TOGA GRIZE SAVEST A TIZNAŠ DA IZ "GRIŽE SAVESTI", PONOVO DOLAZI DO LEČENJA TZV. ISTE PONAVLJANJEM RADNJE, KOJE JE I DOVELA DO NJE...
Eto da ne dužim ŽELIM TI vOYO SVE NAJBOLJE I DA SE AKTIVIRAŠ I DA UČINIŠ ONO O ČEMU SMO PRIČALI NEKADA I DA TI USPE ONAJ POSAO DRĆŽIM TI ZAISTA, NAJISKRENIJE, NA KRAJU ZNAŠ ME MAKAR TOLIKO VIRTUELNO DA NISAM ZLOBAN PO PITANJU TEBE NAROČITO I DA ĆEŠ SADA, SLOBODAN(BAŠ TE BRIGA PŠPTO PRIČAJU ONI FUNDAMENTALISTI DA SI TI PROMENIO SAMO SUPSTANCU NAS DVOJE ZNAMO, DA SUB I MET NISU ISTO). NAPRED DRUŽE I RECI AKO SMETA ŠTO SAM TRAĆŽIO DOKUM. NA UVID DA POVUČEM TO.

nE BIH želeo da u tvom NOVOM ŽIVOTU i NOVOJ SREĆI NADAM SE SA TVOJOM LEPŠOM POLOVINOM i tvojim poslom napravim neku smetnju jer mi je jako drago zbog tebe. Mislio sam da nikad anećeš uspeti da se skineš kao što mislim i za sebe sada jbg. i žao mi je ali oštešćen sam i pamtim osećaj uradjenosti :cry: pozdrav i puno sreće dalje politika je kurva čuvaj se samo toga ostalo posao samo napred
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Namazan_svim_bojama »

Voyager wrote:Da ti Voyager kaze - zazalices dan kada si presao na Rivotril i molices BOG-a da se vrati vreme u kojem si bio zavistan od Ksalola.
Rivotril ima poseban nacin delovanja unikatan medju svim benzosima, da bi se sa njega skinuo, bice ti potrebno po pola Eftila dnevno, ili ako imas para Lamotrigin.
Mozda uspes da se skines sa njega smanjujuci ga postepeno, ali trebace ti puno Flormidala za spavanje i trpeces ludaru u glavi - koliko god sporo ga ti spustao, kada dodjes na 1/4 ili manje, BANG !

A jak je kao zverina.
Jedna cetvrtina Rivotrila je kao ~10mg Diazepama ekvivalentno.

Gledaj barem da ne provedes vise od 2 nedelje na njemu, makni se sa Rivotrila odmah sada odmah dok jos mozes, kreni SADA odmah da ga spustas, to je najludja stvar koju sam cuo, sa Ksalola na Rivotril, JEBOTE.

Diazepam se koristi za te stvari !

Ta-da..

V
p.s Voyo ,, prošli put sam sa RIVOTRILA prešao na KSALOL DVA PUTA PO 1MG bez ikakvih problema jer je počelo da nestaje Rivotrila a bio sam 5 meseci ili 6 na njemui pa sam vrlo lako bez ikakvog eftila prešao na KSAOL ČAK se i dobrto osećao jedno prvih 10 dana čak mi se i popodne spavalo po malo..posle je vilo učinkovitije da ga pijem tri puta ali nisam hteo nego samo 2 i tako više od 6 meseci 7 čak ja mislim pošto sam nekih 15 na benzodiazepinima. DAKLE znam ja da si ti teorijski pa i praktično u mnogim stvarima jako, jako potkovan kako znam nije bitno za9ostale na ovom forumuipak je ovo javno i ja ne bih da ono što sam u poverenju čuo iznosim. MAKAR DA I NISMO BILI VIRTUELNO BLISKI. Eto vidiš i u mom kao i u tvom slučaju je Teorija "omanula2 ja sam vrlo lako prestao sa rivosima uz pomoć ksalola....eto toliko za dodatak...INAČE VERUJEM DA TVOJA DUHOVNOST JE ODIGRALA VELIKU ULOGU, TVOJA UNUTRAŠNJA, DUHOVNA ENERGIJA I TVOJI ZAŠTITNICI TVOGA SISTEMA, DA TI SE NIŠTA LOŠE NE DESI PORED TVOJE PRIPREME. HRABAR SI BIO JA NE BIH SMEO BOJIM SE JAKO KRIZE OD META JAKO, JAKO...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:56 am, edited 1 time in total.
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Namazan_svim_bojama »

Da upravo tako metadon je jako zajeban i nije slučajno još uvek "zlatni stnadard" i sem austrije svuda je br. 1 prvo ideš na met osim francuske gde je subo.tex-one dominantniji malo. Ali je i smišljen djavoljski da pokrije njegov molekul tako i na taj način da svaki drugi opijat može da možda malo prodeluje ali na kratko čak i veće doze dopa ali ljudi više, ja mislim, osete neku sugestiju ono trenutak kad velika doza dopa, se ubrizga inače znam pouzdano da vrlo brzo prodje ništa posle od osećaja naprotiv čak se javi i smor i prispava se. Djavolski, djavolski....
Pozdrav i tebi druže i super je što ti se desio taj, moguće, opasni, (ne)željeni efekat pa si zaboravio bez puta u Rusiju, bez pucanja para i drago mi je da ti je na subu dobro da nema euforije samo osećaja elana i ok osećaja u stvari a na kraju ti si na 8mg da bi osećao nešto makar par dana morao bi biti na minimum 15 ja mislim a to nema potrebe naročito, NE SADA, ne da se podsećaš.
I pitanje da li te nekada zabolica onako kako to izgleda to što sam ja godinama toliko žudeo za tim da vidim ponovo šta je to? Ili preovladava, odnosno očigledno preovladava A I U MOM SLUČAJU BI BILO TAKO,.KAD BIH ZABORAVIO OSEĆAJ OD OPIJATA A PAMTIO SVE NEVOLJE, PROBLEME BOLOVE, SVE KROZ ŠTA SAM PROŠAO KAKOS AM SEBI NAUDIO...NE VERUJEM DA BIH I JA IMAO ŽELJU DA PROBAM PONOVO NAPROTIV, JA MISLIM DA BIH BEŽAO KAO "DJAVO OD KRSTA" OD BILO KOG MESTA A DRUGO POŠTO NE BIH ZNAO OSEĆAJ BILO BI MI KAO ONO NISAM PROBAO NIKAD JER SAM SE PLAŠIO EKSTAZI I JER NISAM ŽELEO ISKRENO TU TEŠKU HEMIJU...TAKO DA BI I SA OVIM BILO...

sve u svemu, sve najbolje i piči dalje u život i nadoknadi sve što ti je metadon uzeo ali POŽURI POLAKO...ti razumeš to...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:56 am, edited 1 time in total.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: NEMOJTE SAMI ODREDJIVATI SEBI DOZE LJUDI!

Post by Sagy »

Voyager wrote:
I...mda...apstinencijalni sindrom od naglog prekidanja Metadona nakon 5 godina na 120mg dnevno je nesto jako strashno...zvanichno najstrasnija stvar koju sam do sada doziveo u zivotu, onako da podignem tablu na kojoj pise "zvanichno najuzasnija, najbolnija, najtraumaticnija, nejpotresnija stvar koja mi se do sada u zivotu dogodila"...i da, svako normalan bi trebao da se plashi od toga, ja sam izgleda toliko poludeo tada tamo da sam se eto usudio da to uradim, ali ipak ni tada nisam znao da ce me spucati cenestopatija i delirijum i sve te ostale zaista perverzne stvari...ne ne ne...to nisam mogao ni da sanjam, ja sam ocekivao bolove i sve ono klasika, ova pervezija me je zaprepastila i totalno iznenadila...........potpuno i totalno demonski opioid, ko' iz Goaetia-e da je izashao...........

Stay cool !

Ta-da...

V
Eh,a kad je stari prdonja Sagy laprdao po ovom forumu,manite se ljudi metadona,to je najjači opioid,u smislu toga koliko se "uhljebi" u organizam.
Znam ja to odavno,skidao sam se ja s metadona,kad još nije bilo subutexa,kad je jedino što se moglo nabavit za pomoć su bili tramali i apaurini(djelovali k'o budali šamar).
Sjećam se svog prvog skidanja s meta,tamo negdje 97',nakon godinu dana na prosječno 50-60mg dnevno.
Mjesec i pol dana pakla.Nema onih promjena intenziteta krize kao kod horsa,kad drugi-treći dan čak i zaspeš u cold turkey-u na nekih par sati,jer ti je tijelo iscrpljeno.Ovdje je riječ o KONSTANTNOJ krizi,nesanici,bolovima u kostima,povraćanju...Sad zamisli,na šta čovjek liči nakon 20tak dana toga.A nema neke velike razlike prekineš li sa 50 ili sa 5mg.Razlika je što te s veće doze kriza opiči tek nakon 5-6 dana,onako momački,a ti se ponadao,još malo pa gotovo.
A u nas (HR) ga dijele šakom i kapom.Ima ljudi popiju Caffetine,dođu sutra na Zavod i dobiju 35-40mg bez problema,ako su registrirani ovisnici nekih 5 godina i više.
U nas je klasika,da stari djaneri primaju po 100-150mg dnevno(nezvanični rekorder u Hr,sada pokojni,je primao 350mg dnevno).
To su ljudi na kraju puta,opijaju se po cijele dane alkoholom,dok im se jetra ne raspadne,dop ne uzimaju,jer bi im trebalo oko 5g u venu ovog smeća,što danas zovu heroinom,tako da oni,tako,lagano čekaju da ih dragi Bog uzme pod svoje.
Malo je falilo da i ja tako završim.
Srećom,najveći otrov,koji ću u dogledno vrijeme unijti u organizam,će biti interferon,čujem da su ameri,smućkali neki s još manje nuspojava od Pegasusa,pa bio bi red da i ja zaratujem sa svojim HCVom.
Još sad se pojavio taj makedonac,cijenjen za IV konzumaciju.Srećom nisam probao,van sam toga,ali kažu da je manje ulja i alkohola nego u plivinoj soluciji.
A taj Ksalol,je li to možda neka srpska kopija Xanaxa,kao što je u nas Helex.
Jedan od ***ebanijih benzosa.U nas ga dijele po zatvorima,ratnim veteranima,znam ljude šta primaju 2-3 "matice" (2mg SR) dnevno.
Užas.
Post Reply