Recidiv

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Recidiv

Post by Vceikruna »

Slazem se,to se i meni desavalo,dovoljno je bilo da se dva dana izgazim dobro,jos ako je dobra roba , tako da ja treci dan budem na ivici zivaca,napet kao struna a cetvrtog dana ujtru,curim na sve strane! :lol: to je nesto sto se dogadja vecini visegodisnjih zavisnika,koji nisu pravili prave i ozbiljne apstinencije! Pozdrav! :!: :o
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Recidiv

Post by sanela »

Mark, dokle si?
Recidiv se desio zato što ipak nisi "najveći uspjeh svog doktora". Mislim da bi bilo fer i prema tebi i prema ljekaru da mu kažeš šta se desilo. Tako bi pokazao da si ipak u to vrijeme apstinencije nešto i napravio sa sobom. Ovako... ovaj recidiv može biti samo uvod u nastavak drogiranja.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Recidiv

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:01 am, edited 3 times in total.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Recidiv

Post by Fela Kuti »

Bome, šljaka taj švajcarac.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Recidiv

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:01 am, edited 2 times in total.
User avatar
Mark_Anderson
Posts: 10
Joined: Sat Sep 04, 2010 12:36 pm

Re: Recidiv

Post by Mark_Anderson »

Bilo bi dobro kada bi bilo sve tako jednostavno.....djevojka mi ne može podnjeti još jedan moj kiks tako da ne smije ništa znati iz jako je patrijahalne je obitelji, da me ostavi mislim da bi me to dotuklo.... a mom ocu mislim da bi srce puklo da sazna, jer je propatio sve ove godine mog drogiranja, doktor koji mi je prije davao terapiju sada bi odustao od mene.....znam ,znam mnogi će reći da doktor ne može da se ponaša tako ali vjerujte u manjim sredinama je to tako i on može puno toga i da te zajebava i jebe u mozak koliko god hoće jedino ako želim ići po terapiju u drugi obližnji gradić 50km i tamo prebacim karton.

Sve ovo je veliki attack na moju psihu i ne znam kako se izboriti sa time, taman sam završio sad jedan sud i ne znam imam osjećaj kao da sam došao na jebenu 0.....u stvari bilo bi dobro da sam na nuli ja sam puno puno ispod nule....dođe mi da se preselim ali ko će primiti narkomana, i sa lijepom reputacijom o kažnjavanju dati mu posao....ne znam šta da radim ali ovo je užas...

Voyager dobro si opisao DHC čim mi je nestalo trodona prešao sam na DHC i trebala mi je veća doza za isti užitak kao što sam imao na morfiju, sada uzimam 120mg ujutro 120mg popodne i 120mg navečer, ne znam je li to visoka doza ali odlično me radi nisam zakucan i euforija je prisutna jako jako fina...

Imam osjećaj da nisam otišao predaleko i da bi se mogao izvući a sa druge strane tako mi je teško ostaviti se opijata jer mi čine život mnogo ljepšim mislim na trenutnu situaciju, jer dok sam bio na metadonu samo sam kljucao i spavao po cijele dane doduše bio sam na jako visokoj dozi metadona....nikad mi ih nije bilo dosta...sada drugačije razmišljam nebi više kao indijanac išao na tako visoke doze metadona niti bilo kojeg opijata....bitno da me radi i da nisam u krizi...ovako kao sad na DHC-u...lijepi lagani topli osjećaj , sve što radim ili trebam napraviti radim sa puno motivacije, raspoložen sam za sve....znam da je to tipičan rad opijata i zbog toga ga svi volimo....

Najveći mi je problem okolina bol koju nanosim familiji i ljudima oko mene to me psihički uništava i lomi do te tačke da je neidrživo....
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Recidiv

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:00 am, edited 1 time in total.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: Recidiv

Post by la_na »

samo da napomenem.. nije bas jednostavno kod nas u RH ,,dobiti,, MST . ne znam tocan broj ljudi kojima je propisan ali znam da je broj jako,jako mal. nadam se da ce se uskoro situacija promjeniti na bolje, dakle da ce postati dostupniji vecem broju ljudi jer svi znamo kolike su njegove prednosti u odnosu na klasicnu supstituciju- metadon.
da,jos jedna stvar... MST se propisuje jedino u ZG u Vinogradskoj dok recimo po drugim, odnosno "nadleznim zupanijskim centrima", kada se dodes prijaviti uopce se niti ne spominje mogucnost uzimanja morfina kao supstituta. ja sam ga samo spomenila u razgovoru doktorici na sto je ona nasmijala i odmahnula rukom te rekla "VI samo znate svoja prava hahaha " -sto god to znacilo
e sad da ne obeshrabrujem ostale, ja spadam pod najgori moguci Centar, na zalost, u kojem rade doktori opce prakse, nema psihologa, psihijatra ... tuga i jad . Planiram naravno otici u vinogradsku(sto preporucam svima) cisto porazgovarati s nekiom strucnim-jer jedan od osnovnih razloga sto sam se prijavila je i sto mi je dopizdilo da budem sama svoj doktor, a kada sam se prijabvila jako sam s razocarala i puno nade polazem u taj razgovor i pregled u Vinogradskoj, samo sto opet s papirom od tamo moras u "svoj" centar, pa kod dr opce prakse etc etc
Mene zanima ako netko konkretno zna kako je dobio kod nas MST.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Recidiv

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ja sam ga dobio u vinogradskoj, jer mi nije odgovarao methadon, a ni sub.,....samo su se prvo trebali svi tamo dobro konzultirat dal da mi ga daju il ne...
Post Reply