PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by saša-ex »

vudd wrote: Boli hashim Sintetskog kad mu ti kazes''Otidji si se ukrcat u Parobrod ...i bez Reta nema selameta''ili sto ga ja preklinjem da se baci sa neka nisko-gradnje
Nidje veze...Nisi skontala sekunde.
Moram Vudde,makar zbog razlicitosti...:)
Nekako vazda iste stvari. Taj Paobrod,Izlazak, nudi ljudima mogucnost nekih 7 mesta ili nacina za lecenje. Reto je samo jedna od njih. Nas ima tamo sa raznih strana. Ali uvek nekako ostane u vazduhu da je samo jedna poruka,samo jedna misao koju imamo. Nemam pojma zasto...
Tako i sa Selmom. Lepo coveku rekla, idi na anonimce, ako ne,idi kod ovih drugih. Ti si, ne znam kako i zasto, opet izvukao stvari iz konteksta...
Kapiram da je tako ponekad lakse...ali zamara, kad se gubi poenta...a koja je poenta?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

Uh,bilo je to u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu............................................................... Pa jeste dobro je što svako može da priča šta želi i iznosi svoje mišljenje sve dok to ne prelazi u vrijeđanje.
Nemojte se samo bacat sa zgrada.................................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: PRICA

Post by vudd »

jel ima neko masinicu?...puce mi spic.
Evo i ja nudim mogucnost za lijecenje...Kapacitet za pocetak -3 mjesta....radis od jutra do sutra ,naplaticu hranu pice ,toalet papir,sapun...dok se odmara citacemo knjige ,pricati o Bogu,tumaciti rijeci Svetog pisma i isjecati clanke iz novina...od toga cemo praviti konfeti za Novu godinu,onda cemo o iskustvima.,o opasnostima koje vrebaju i koje vode u recidiv,,a mi cemo ih prepoznati,jer zaboga.......
Ja sam ovisnik,poceo sam jer sam bio sjebana iskompleksirana pizda,ali sam mislio da sam zajeban u rokerici i sa glasnom muzikom koju sam kao ja razumio a komsiluk ne....revolt breee:)....sad mi je jasno i teskom mukom se borim sa tim nedostacima...svjestan sam ih...Dodjite,,,pomoci cu vam.

Gdje je vrijedjanje?Gdje je bacanje sa zgrade?

Ustvari...izvinite sto se nisam uputio na otaj neki pravi zacin...Sa brdovitog seljackog Balkana ne dokucujem lingvisticku ljepotu urbanih dzanera....Izvin'te .

Ali mi drago da mi je drago sto se eto slozismo oko toga da ima nacina....Kao na vasaru.''Izvolte...ako ocete.ako ne...more mrsh''
I sad ce opet biti cinizam,ali....me Stojko*(zvinite za ovu uvredu)

Naravno da se samo zezam zaboga....Da tebi govorim(onaj sa nekakvim repom bese,jel tako?_...pa gdje bi mi bio kraj da se ovoliko nerviram zbog olovke i puknutog spica njojzinog

A sada za moju malu seljacku dusicu iz mog malog seljackog zivota u selu na seljacko 357(ne u vugla braco:))

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-P-QMACYihE[/youtube]
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

Uh,uh,uh,Vudd,ti stalno kukaš da si neshvaćen,a vidiš,ti mene uopšte nisi shvatio,ovo zemlja seljaka,Balkan,folovi se odnosi na lokaciju i naše sklonosti svađama,raspravama,da ne kažem ratovima.......
Niti imam išta protiv seljaka niti mislim da si ti seljak niti sam željela ikog da uvrijedim,ako jesam, nije bilo namjerno fakat.........izvini..............
A što se tiče liječenja pa šta fali da se ljudi liječe pa kako god. Stvarno neznam odakle tolike predrasude i averzija prema komunama,jesi li bio u nekoj. Evo ja nisam bila u komuni,jesam nekad davno ali mi to tada nije pomoglo jer ja nisam bila spremna vjerovatno.....................ali me je dotakao i izliječio isti Bog vani.
A mi kao mi smo skloni da nađemo 1000 mana i nedostataka zato što sebi svjesno ili nesvjesno tražimo opravdanje za to što nam se možda baš i ne skida,a možda nam je teško i da poštujemo pravila,evo meni prvoj je to problem pravi jer čitav život živim izvan zone društveno prihvatljivih pravila i čitav sam ih život mrzila,ali percepcija se mijenja kad skontaš da je su pravila tu ustvari da nas zaštite,a ne sputavaju,ništa to nije bez razloga smišljeno,ljudi su vidjeli kroz godine iskustva i liječenja šta pomaže a šta odmaže,a i svi smo ljudi pa se može desit da ne napravimo sve uvijek savršeno.............Vjerovao ili ne,stvarno postoje ljudi koji žele pomoći drugima da se izliječe bez nekih skrivenih namjera ili lične dobiti,i hvala bogu da postoji i parabrod i anonimni narkomani i bilo koji program koji pomaže ljudima da se izliječe i to stvarno sa vidljivim rezultatima,a sve ostalo traženje mana i grešaka je cjepidlačenje i izvlačenje.

I sjetim se koliko sam ja prošle godine,otprilike u ovo vrijeme bila jadna i bijedna,nakačena sa tek rođenim djetetom,muža mi tek uhapsili,ja sama,slomljena,po 70 put se prijavljujem na liječenje metadonom,stid me onih doktora više,stid me same sebe,čini mi se da im čitam na licima"užas,kakva je ovo majka" i onda naravno moram da odem da se puknem da lakše podnesem bol jer se samoj sebi gadim................................................majka koja je obijala stanove sa stomakom do zuba,majka čiji je muž u zatvoru njenom krivicom....................................................................majka od koje su svi digli ruke pa čak i ona sama........................................I tada se umiješala jedina osoba koja nije digla ruke od mene,sam Bog................
Slučajno sam otišla na neki sastanak u sklopu liječenja i upoznala momke iz upravo jednog takvog udruženja.i bilo je nešto u njima što me se duboko dojmilo,bio je to neki mir koji je izbijao iz njih.
I nekako sam instiktivno znala da je Bog razlog tog mira,pitala sam ih idu li u crkvu ,oni su rekli da idu i da dođem ako želim,ja sam otišla i neznam kako da opišem šta mi se tamo desilo,i nije mi niko isprao mozak ili nešto slično jer niko nije ni razgovarao sa mnom,ja sam jednostavno nekako vidjela koliko je bijedan i prazan moj život bio.i koliko je izobilje i punina života u Bogu,dok recimo moja sestra(koja je pošla sa mnom jer se plašila da ne skrenem negdje)nije vidjela ništa,čak se i dosađivala.Ovo kažem čisto zato da neko ne bi pomislio da se vrši neki pritisak ili nagovaranje,sve je to induvidualno i proizvoljno. I eto od tog dana se moj život promijenio iz korijena,i ja sam našla taj mir i počela da živim to izobilje života,i nije to sad da su se riješili svi moji problemi,nisu,imam ih milion,al nekako me ne dira to previše jer imam neki čudan mir bez obzira na okolnosti. I boli me kad vidim ovisnike,boli me kad vidim neke ljude koji ne vide izlaz jer znam kako je to,a znam i kiako je biti čist bez ičega i znam šta je bolje,i baš bi voljela da ljudi krenu da se liječe,da se čupaju...............A da,udruženje o kojem govorim je u Sarajevu,zove se proslavi oporavak i bave se resocijalizacijom i slanjem ljudi u komune,to što sam ja otišla u crkvu je bio izuzetak,i ne znači uopšte da ljudi moraju da urade isto,to je već proizvoljno.
uh,eto,raspisah se ja
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Otoplilo je. Juce sam izasao napolje. Vec sam mislio da ce glava da mi pukne od svih onih misli. Palo mi je napamet jedan deo iz NA programa koji se pita - Kako da se ponasamo sa obicnim stvarima kad prestanemo da uzimamo? na isto pitanje program i odgovara -Isto onako kao i dok smo uzimali?
Tako sam i uradio. Izasao sam napolje i trudio sam se da gledam, a ne da mislim. Trudio sam se da mi se svide boje posecenih i slozenih stabala, a ne da pizdim kako je to sve jedna apokalipsa. Preskako sam vesto barice i hodao po senkama na putu. Posle sam seo na klupu i trudio se da volim prolaznike. Babe, dede, mrsave, debele, sve sam ih voleo. Mazio sam stopalima zemlju po kojoj hodam. Bilo je super.
Pitam se jedino da li Vidikovac izgleda kao gnezdo koje su napravili ljudi ili kao smrdljivo betonsko naselje? aaa?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by selma »

Sintetski je kriv za sve :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Hvala...meni tek kad sam kriv zivot dobije smisao. :)
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: PRICA

Post by vudd »

nanii wrote:Uh,uh,uh,Vudd,ti stalno kukaš da si neshvaćen,a vidiš,ti mene uopšte nisi shvatio,ovo zemlja seljaka,Balkan,folovi se odnosi na lokaciju i naše sklonosti svađama,raspravama,da ne kažem ratovima.......
Niti imam išta protiv seljaka niti mislim da si ti seljak niti sam željela ikog da uvrijedim,ako jesam, nije bilo namjerno fakat.........izvini..............
A što se tiče liječenja pa šta fali da se ljudi liječe pa kako god. Stvarno neznam odakle tolike predrasude i averzija prema komunama,jesi li bio u nekoj. Evo ja nisam bila u komuni,jesam nekad davno ali mi to tada nije pomoglo jer ja nisam bila spremna vjerovatno.....................ali me je dotakao i izliječio isti Bog vani.
A mi kao mi smo skloni da nađemo 1000 mana i nedostataka zato što sebi svjesno ili nesvjesno tražimo opravdanje za to što nam se možda baš i ne skida,a možda nam je teško i da poštujemo pravila,evo meni prvoj je to problem pravi jer čitav život živim izvan zone društveno prihvatljivih pravila i čitav sam ih život mrzila,ali percepcija se mijenja kad skontaš da je su pravila tu ustvari da nas zaštite,a ne sputavaju,ništa to nije bez razloga smišljeno,ljudi su vidjeli kroz godine iskustva i liječenja šta pomaže a šta odmaže,a i svi smo ljudi pa se može desit da ne napravimo sve uvijek savršeno.............Vjerovao ili ne,stvarno postoje ljudi koji žele pomoći drugima da se izliječe bez nekih skrivenih namjera ili lične dobiti,i hvala bogu da postoji i parabrod i anonimni narkomani i bilo koji program koji pomaže ljudima da se izliječe i to stvarno sa vidljivim rezultatima,a sve ostalo traženje mana i grešaka je cjepidlačenje i izvlačenje.

I sjetim se koliko sam ja prošle godine,otprilike u ovo vrijeme bila jadna i bijedna,nakačena sa tek rođenim djetetom,muža mi tek uhapsili,ja sama,slomljena,po 70 put se prijavljujem na liječenje metadonom,stid me onih doktora više,stid me same sebe,čini mi se da im čitam na licima"užas,kakva je ovo majka" i onda naravno moram da odem da se puknem da lakše podnesem bol jer se samoj sebi gadim................................................majka koja je obijala stanove sa stomakom do zuba,majka čiji je muž u zatvoru njenom krivicom....................................................................majka od koje su svi digli ruke pa čak i ona sama........................................I tada se umiješala jedina osoba koja nije digla ruke od mene,sam Bog................
Slučajno sam otišla na neki sastanak u sklopu liječenja i upoznala momke iz upravo jednog takvog udruženja.i bilo je nešto u njima što me se duboko dojmilo,bio je to neki mir koji je izbijao iz njih.
I nekako sam instiktivno znala da je Bog razlog tog mira,pitala sam ih idu li u crkvu ,oni su rekli da idu i da dođem ako želim,ja sam otišla i neznam kako da opišem šta mi se tamo desilo,i nije mi niko isprao mozak ili nešto slično jer niko nije ni razgovarao sa mnom,ja sam jednostavno nekako vidjela koliko je bijedan i prazan moj život bio.i koliko je izobilje i punina života u Bogu,dok recimo moja sestra(koja je pošla sa mnom jer se plašila da ne skrenem negdje)nije vidjela ništa,čak se i dosađivala.Ovo kažem čisto zato da neko ne bi pomislio da se vrši neki pritisak ili nagovaranje,sve je to induvidualno i proizvoljno. I eto od tog dana se moj život promijenio iz korijena,i ja sam našla taj mir i počela da živim to izobilje života,i nije to sad da su se riješili svi moji problemi,nisu,imam ih milion,al nekako me ne dira to previše jer imam neki čudan mir bez obzira na okolnosti. I boli me kad vidim ovisnike,boli me kad vidim neke ljude koji ne vide izlaz jer znam kako je to,a znam i kiako je biti čist bez ičega i znam šta je bolje,i baš bi voljela da ljudi krenu da se liječe,da se čupaju...............A da,udruženje o kojem govorim je u Sarajevu,zove se proslavi oporavak i bave se resocijalizacijom i slanjem ljudi u komune,to što sam ja otišla u crkvu je bio izuzetak,i ne znači uopšte da ljudi moraju da urade isto,to je već proizvoljno.
uh,eto,raspisah se ja
Ala sto se ja volim sa tobom natezati :bear:
Nisam te ba pogresno shvatio....otisao sam mnogo prije a vratio mnogo kasnije rata...Jebo brdovit Balkan ...i seljaka jebo,i rat...trenutno I'm seljak and i'm pride to be one of them,jerbo inace ni bi' bio ziv...znaci nisi me uvrijedila sekunde,a i ako je bilo nesvjesno upuceno bilo kome...evo ljubim te u kosicu i oprastam ti u ime svih nas....:)
Sa Bogom sam bio pravo u dobrim odnosima,ali...nesto se pokacismo i eto...od tada ne idem po crkvama i obozavam da jebem popadije(ovo satro neka sala).....

Nisam protiv nikakvih metoda lijecenja...Da!Bijah u komunama jednom i drugi put do podne...Boga sam pokusao shvatiti i prihvatiti na nacin koji opisujes...Nije islo jer sam ja kao ja mnogo nesto serendao i pitao a zasto ovo a kako ono....sve kontam sta zboris i pecefull Bosnia....Drz se jaranice,Bog te cuv'o...Fakat...bez cinizma ironije ,panonije whatever...

Bice da je hronicno...cak i ja danas cijelih 26 sekundi osjetih da je zivot stvarno nesto predivno kad si cist i zdrav
Mir brate,mir...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by selma »

Vidis da je nekad bolje ipak ''nacrtat'' i odma' je sve razumljivije... :)
Ne daj se! :bear:

p.s Uvjeravali su se u Boga i slamali i tvrdji nego ti...tako da, mozda, jednog dana dobiješ odgovore na sva svoja pitanja, pa se onih 26 sekundi znatno produži..............recimo, na vječnost..
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by selma »

SuperSynthetic wrote:Hvala...meni tek kad sam kriv zivot dobije smisao. :)
Evo sad cemo te stalno krivit', tako da imas neki smisao u zivotu. :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply