PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

toto-rina

Re: PRICA

Post by toto-rina »

Ne zelim da se raspravljam sa vernicima rekao sam svoje misljenje. Raspravljati sa vama je kao nekome reci da nikada nece zaraditi dovoljno para da lepo zivi. Neka covek ima vere da hoce iako nikada nece. To ja znam ali zasto da mu pricam o tome. Tako i vi verujte slobodnoi u nesto sto niko nbije ni video niti rekao za sigurtno da je to tako. Vece su sanse da ja postanem bogatiji od bil gejtsa nego da vi odete u raj. To ce vam svaka kompijuter u koji su ubaceni podaci o tome sta je realnjije da se desi reci.

Ako ste sebe autoisugestijom ubedili da ste se promenili zahvaljujuci bogu zasto da vam covek to kvari.
Promenili ste sebe jel je covekov mozaak nastiman da moze sta god pozeli, ne koristimo ni 10% ja mislim.
Bitno je da ste se promenili a bitno je reci vcam i da smanjite gas ako insistirate na ludilu u koje ste ubedjeni.
Ako to predje neke granice normalnog i postane hipnoza za ostale onda vam treba skrenuti paznju.
Vi taj vas oporavak za koji je zasluzan vas mozak zovite bogom ili vanzemaljcem cije je postojanje nekoliko hiljada puta realnije nego postojanje boga.
Ovde mi neko ja ne znam kako da ga nazovem kaze da ne poznajem istoriju misleci da sam blesav kako mogu da ne znam je Isus odleteo na nebo. Ne on je mozda i postojao, ali odleteo na nebo nije. Realnije je da je bio lopov, pljackas, mozda je samo jeo tatuile ili bio ucitelj ili nije bi nista. Ali na nebo otisao nije sigurno.
Istorija je da je srpska vojska presla albanske gudure peske a da se mojsiju ukazao bog na planini je naucna fantastika za koju je bila svadja da li moraju to ljudi da sluisaju. Licno bi za vreme casa doneo osmog putnika da gledam jel mislim da je zanimljivija SF od one koji bi mi pricali na casu. A i njegovo je postojanje takodje hiljadu puta reralnije od toga sta se desilo na planincini gde jee mojsije planinario na ko zna cemu u ko zna kom ludilu na ko zna koliko stepeni pa je reklao dajk da zajebavam one odrpance dole.

Dokazano je da se coveku koji je ubedjen da komunicira sa vanzemaljcima pale delovima mozga koje imaju najveci vernici. Ali to je bog montirao da tako izgleda, jel da???
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

Dobro čovječe,samo se nemoj nervirat,šta sve nekako lično doživljavaš. Svjesna sam ja činjenice da sad neka rasprava ovdje neće promijenit ni moje ni tvoje mišljenje,al da ti fale neke istorijske činjenice,brate fale pa se ti ljuti koliko god hoćeš.A što se tiče istorije,postoji puno više i pouzdanijih dokaza da je postojao Isus nego npr Cezar ili Platon,kao i da je Biblija vjerodostojnija od mnogih drugih istorijskih djela koja se uzimaju kao takva,al nam to za Cezara nije problem prihvatit.Baš radi tih predrasuda je super istražit malo istoriju. Mnogi univerzitetski profesori su se i obratili pokušavajući da dokažu"zabludu uskrsnuća",proučavali su dokaze i nisu ga mogli opovrgnuti. na kraju su postali vjernici. Ali ajde,ne pokušavam ja da sad tebe ubijedim u nešto,niti mogu jel? Čisto prezentiram dokaze. I kakva ti je to priča da nas treba opomenut čim počnemo da utičemo na okolinu? Zašto,a i na koga to ja,evo,utičem,na tebe? A i ako utičem,zar je to nešto negativno? Samo bez nervoze. pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
toto-rina

Re: PRICA

Post by toto-rina »

Naravno da je Isus postojao. Ziveo govorio svasta i doziveo da ga razpanu verovatno.
Tu se prica zavrsava sve ostalo je izmisljotina besnih sledbenika. Na mene ne utices sto vise slusam tu pricu sve mi je smesnija.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by selma »

Bebobandit, zvucis kao sto izgleda tvoj avatar :)
Lako je ovde filozofirat i hvatati se za neke teorije koje btw uopšte nemaju veze sa onim ko je i kakav je Bog kad vamo ''iza monitora'' dodje konkretna situacja i kad sav tvoj jad i crnilo počnu izlaziti vanka, pa kad se osjetiš totalno zarobljenim i na dnu jer ne znas kako s tim da se izboris...tad je ''Boze pomagaj''. A vec sutradan se pljuje i šprda i djelima se gazi...a kad se nešto jako loše desi, onda je Boze gdje si bio :smt089, te Bog je ovakav, onakav.
Moze ova prica mozda biti smijesna i mogu se svi šprdati o Bogu, postoji ili ne, onakav je ili ovakav..ali činjencica je ta da svi prije ili poslije svi dodju u takvu situaciju da ga na neki način počnu tražiti...jer osjetiš da za neke stvari nemas vlast u svojim rukama i da su iznad tebe.

Ni sama nisam razmišljala puno drugačije od većine ovde, ali desilo se to da sam doživjela i upoznala realnog i živog Boga, ne neku legendu i bajku za djecu i čitav moj pojam vjere i ko je Bog se promjenio iz temelja.
Sva ostala priča je trla baba lan...pa u krug.
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

...zensko je uvek u pravu...jbg...kako god da okrenes...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

SuperSynthetic wrote:...zensko je uvek u pravu...jbg...kako god da okrenes...
eh kad bi to neko objasnio mom mužu :-D ........................................
.........................................kad izađe iz zatvora :?
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

...shvatice sam...ako ne u ovom zivotu onda sigurno u nekom drugom...mozda se i opet sretnete...ko zna?...cudni su putevi Gospodnji...nek ti kaze malmase...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by selma »

:)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

Hvala na ohrabrenju....................a srest ćemo se naravno,pa muž mi je.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

a malmase i ja dobro znamo o čemu pričamo,barem kad je o Bogu riječ,jer pričamo iz iskustva. I nije nam ispran mozak već,npr.ja sam lično povjerovala u Boga nakon nekih logički i naučno neobjašnjivih događaja u mom životu,iako mi to uopšte nije bila želja i nije me ni najmanje privlačilo. Ja čak nisam bila u komuni,mislim jesam nekad davno,ali mi to ni najmanje nije pomoglo tada. Ali dobro,neću širit sad priču o tome pošto sam primjetila da izaziva vrlo burne reakcije. Čudno,neznam zašto mto ljudima toliko smeta,kao da se osjete ugroženi.......................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply