PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

toto-rina

Re: PRICA

Post by toto-rina »

Mora se priznati da je prica o bogu lepo napisana na sve se mislilo. Verovatno tako nije bilo u originalu ali vec i pre hiljadu i petsto godina mogao je da se vidi karakter coveka i prema tome se dopunjavalao sta je trebalo.
Bice fora kada pronadju neki spis mozda originalni koji ce da se kosi sa kasnije dodatim. UUU to ce biti show, ako taj sto pronadje to dozivi da objavi sve to. Pa zamislite tu revoluciju protiv crkve kada bi se doznalo da je sve laz. Da zivis kako zivis 60 godina i posle toga te nema. Nastao bi haos. Narod je i ovako na rubu samounistenja tada bi kap stvarno prelila casu. Kada bi svi upali u crkvu da traze svoje i od svojih predaka sto ulozili u izgradnju lokalnih manastira. Kada bi covek shvatio da se na razlikuje od deteta od 5 godina koji veruje u Deda Mraza bilo koje da je vera. To se ne sme dozvoliti makar pobili omanji gradic ljudi ne jednog coveka. Iz tog razloga crkva nije bas tako nevina i postena. To je napisano tako da bi covek koliko toliko se razlikovao od zivotinje inace nije se mnogo razlikovao a ni sada se ne razlikuje. Ali vreme prolazi i pre 500 godina tacno ja bi bio spaljen za ovo sto sam rekao. Pre 300 samo bi me isprebijali, pre 100 selo bi me gledalo kao cudaka, a sada nije nista neobicno da neko ovako prica i dolazi vreme kada ce jednu po jednu crkvu prisvojiti kako bi postala sirotiste ili skola ili neki naucni institut. Ili samo mesto ghde se toci Metadon ili neka zanimljivija supstanca. I za 1000 godina ce se svi secati najvece obmane koja je trajala ko zna koliko.
E da se to ne bi dogodilo crkva se uvlaci gde god moze da bi to sprecila.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Moguce je i da mozda niko nikome nije placao da pise strip -Sveto Pismo-. Moguce je da je to jednostavno stvarno trip i ludilo potlacenih masa od strane onih drugih. Nije im ostalo nista drugo sem da pisu i veruju u svoju utopisticku pricu o Bogyju sa neba koji ce ih spasiti. Ona im je bila jedina nada. I ja sednem da pisem kada doteram cara do duvara.
...mislim davno je to bilo da bi se uopste bilo kakve cinjenice sa sigurnoscu mogle tvrditi ali ocigledno je ocigledno...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by saša-ex »

da je sve ocigledno, to se ni ne bi zvalo VERA, nego CINJENICA :)
nisam postao vernik zato sto me je neko ubedio u nesto, nego na osnovu licnog iskustva...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Blizi mi je koncept vere (sa malim v) da je sa ovim trenutkom sve u redu i da u njemu nemam razloga da uzmem neku od substanca.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: PRICA

Post by preispitivac »

Religija i vera su razlicite stvari. Religija je pravopis zivota, a tumaci se cesto lose. Veru u Boga neko ima neko ne, ja licno ne verujem ali postujem kad neko veruje. Ide mi na zivce kad se neko lozi kao kreten i na veru/religiju i na ateizam. Tolerancije vise.
Jurim rep
User avatar
Pipi Duga Čarapa
Posts: 19
Joined: Fri Sep 24, 2010 2:04 pm

Re: PRICA

Post by Pipi Duga Čarapa »

Kako sam odbio Šahbaza

Neki dan mi neko pozvoni na vrata i kad sam otvorio, vidim jednoga muškarca.
Odmah se predstavio kao On. Nisam se ni snašao, kad odmah s vrata reče:
“Vozdra. Došao sam po tebe da te povedemo da poljubiš Šahbaza u guzicu.”
Ja misleći da možda ne čuh dobro, rekoh: “Izvinjavam se nisam baš najbolje razumio? Kakav Šahbaz? O čemu pričate?”
On će opet: “Došao sam po tebe da ideš i poljubiš Šahbaza u guzicu. Ako ga poljubiš dobit ćeš milion maraka, a ako ne – gadno ćeš proći. Biće ti - žikkk!”
Ja rekoh: “Šta je to, da se možda ovdje ne radi o nekoj ucjeni?”
On odgovara: “Da ti pojasnim. Šahbaz je u stvari jedan veliki bogataš, duša od čovjeka, filantrop. On je napravio ovaj grad. Ovo je njegov grad. On može raditi što hoće, on te voli i želi da ti pokloni milion maraka, ali ne može dok ga ne poljubiš u guzicu.”

Ja mu kažem: “Pa to stvarno nema nikakvog smisla. Zašto ja, zašto baš meni…???”
On će onda: “A ko si to ti da dovodiš u pitanje Šahbazove darove, haa? Jel’ ti to nećeš milion maraka?!? Oš’ da kažeš da to nije vrijedno jednog malog poljupca u guzicu?!?”
Ja: “Pa dobro, može biti, nije da ne bih. A jel’ to sve po propisu…..mislim….zakonito?”
On: “Pa gdje ti živiš čovječe, hajde odmah sa mnom da poljubiš Šahbaza u guzicu.”
Ja: “A jel’ vi to često ljubite njega u guzicu?”
On: “Naravno, cijelo vrijeme.”
Ja: “Pa jeste li dobili milion maraka?”
On: “Nisam još, ali dobit ću. U stvari, ne možeš dobiti pare sve dok ne napustiš grad.”
Ja: “Pa dobro, šta onda čekate, što sada ne napustite grad i drmnete lovu?”
On: “Ne možeš otići dok Šahbaz ne kaže, inače, nema love.”
Ja: “Pa dobro, znate li vi ikoga ko je poljubio Šahbaza u guzicu, napustio grad i dobio pare???”
On: “Moj otac i majka su ga ljubili godinama, napustili su ovaj grad, - i siguran sam da su dobili pare.”
Ja: “Nije valjda da od tada nisi nikad pričao s njima?!”
On: “Pa naravno da nisam, Šahbaz ne dozvoljava.”
Ja: “Pa dobro, kako onda znate da će vam on dati pare, kad još nikada niste vidjeli nekoga ko je dobio pare od njega?”
Ona: “Pa, on ti da nešto malo predujma, prije nego što napustiš grad. Možda dobiješ nešto na kladionici, nađeš kakvu novčanicu na ulici ili dobiješ povišicu plaće.”
Ja: “Pa kakve to ima veze sa Šahbazm?”
On: “Šahbaz ima jake veze u ovom gradu.”
Ja: “Brezkurac, meni sve ovo liči na najobičniju prevaru.”
On: “U pitanju je milion maraka, a nije valjda da nećeš malo da riskiraš?! I nemoj zaboraviti, gadno ćeš proći ako ga ne budeš ljubio u guzicu. Može ti biti – žikkk!”
Ja: “Pa kad bih mogao vidjeti tog Šahbaza i osobno porazgovarati sa njim, onda možda…”
On: “Niko ne vidi Šahbaza, niko ne razgovara s Šahbazom.”
Ja: “Pa kako ga onda ljubite u guzicu?”
On: “Nekad mu samo otpuhnemo poljubac i pri tom pomislimo na njegove guzice, a nekad poljubimo Hrkljuša u guzicu, pa mu on proslijedi poljubac.”
Ja: “Ko je sad Hrkljuš?”
On: “Moj poznanik. On me je učio kako ljubiti Šahbaza u guzicu.”
Ja: “I vi ste njemu povjerovali kako postoji tamo neki Šahbaz koji zahtjeva da ga se ljubi u guzicu, i kako će vas on dobro nagraditi za to???”
On: "Ma jok, šta ti je! Hrkljuš ima ROMAN u kome Šahbaz objašnjava cijelu stvar. Evo, i ja imam jednu kopiju, pogledaj sam, pa se uvjeri:”


ROMAN
1) Poljubi Šahbaza u guzicu – i dobit ćeš milion maraka kad odeš iz grada.
2) Koristi alkohol umjereno.
3) Udri one koji ne misle kao ti.
4) Šahbaz je sve ovo osobno diktirao.
5) Mjesec je napravljen od zelenog sira.
6) Sve što Šahbaz kaže – istina je.
7) Operi ruke kad izađeš iz WC-a.
8) Ne puši duhana uzbrdo.
9) Jedi čevape u lepinji, s lukom obavezno.
10) Ljubi Šahbaza u guzicu, inače ćeš gadno proći.

Ja: " Pa je li ovo Šahbaz sam pisao ?
On: " Ma jok, Šahbaz je to, u stvari, diktirao."
Ja: "Učinilo mi se da ste malo prije rekli da niko ne može vidjeti Šahbaza?"
On: "Ne sada, ali nekada davno, dok se nismo ni rodili, on je imao običaj da ponekad razgovara sa ljudima."
Ja: "Čini mi se da ste rekli da je on duša od čovjeka. Kako to da kažnjava ljude samo zato što su različiti?"
On: "Šahbazove staze su nama nepoznate, ali on je uvijek u pravu."
Ja: "Otkud vi to znate?"
On: "Pa vidi šta kaže pod tačkom 6– “Sve što Šahbaz kaže – istina je”. Zar ti ni to nije dovoljno”?!
Ja: "Možda je vaš prijatelj Hrkljuš sve to sam smislio."
On: "Ni slučajno! Jer tačka 4 kaže “Šahbaz je sve ovo osobno diktirao”. Osim toga pod tačkom 2 kaže “koristi alkohol umjereno”, a navod pod tačkom 7 lijepo kaže “peri ruke kad izađeš iz WC-a” - pa i malo dijete zna da je sve ovo istina, što znači da i sve ostalo mora biti istina."
Ja: "Ali tačka 5 kaže da je mjesec napravljen od zelenog sira, što je naravno čista glupost."
On: " Što se tiče tačke 5, jesi li ti to možda bio na mjesecu – pa znaš od čega je napravljen?"
Ja: "Pa naučnici su sasvim dobro utvrdili da je mjesec od kamena…”
Ona: "Ali oni ne znaju zasigurno da li je taj kamen došao sa Zemlje ili iz svemira, tako da vrlo lako - to ipak može biti zeleni sir u pitanju."
Ja: "Ja stvarno nisam neki ekspert, međutim, ako nauka ne zna odakle je ta stijena stigla, to ne znači da je načinjena od sira."
On: "Aha! Tu sam te čekao. Upravo si sam priznao da i naučnici prave greške, a mi vrlo dobro znamo da je Šahbaz uvijek u pravu!"
Ja: "Kako to mislite?"
Ona: "Pa, upravo nam tačka 6 kaže tako."
Ja: "Vi tvrdite da je Šahbaz uvijek u pravu samo zato što je tako rečeno u ROMANU, a u ROMANU je istina zato što ga je Šahbaz diktirao, a mi znamo da ga je Šahbaz diktirao jer tako piše u ROMANU. Pa zar to nije cirkularna logika, ništa drugo nego kad bi rekli Šahbaz je u pravu zato što On kaže da jest.”
On: "E znao sam da si i ti jedan od onih. Ne bih više gubio vrijeme sa tobom. Kad te Šahbaz bude derao k’o Damjanova Zelenka, ja ću biti tamo, brojat ću svoje pare i od srca ti se smijati. Ali ipak, poljubit ću Šahbaza u guzicu i za tebe

Literarno djelo jednog ateiste :-D
Nikad ne znaš kad je dosta......dok ne saznaš kad je previše....
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

...cool... :smt051
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Juce sam dosao do zakljucka da je pisati na temu -Bog ne postoji- vrlo interesantno i zabavno. S druge strane pisati na temu -Bog postoji- nije uopste zabavno, a to sto se napise bude vrlo pateticno predvidljivo. U zadnje vreme pisem na zadate teme koje dobijamo u knjzevnoj radionici pa stoga ovo moje razmisljanje.
Juce se nije desilo nista posebno. Jednostavno sam se u jednom trenutku osetio sam samcit u ovoj zimi i snegu koji nas je zatrpao. Naravno poceo sam da zivkam prijatelje telefonom. Zaboravio sam kuda idem i samo sam hteo da se nesto desi. Droga? Lopovi? Kurve? Nema veze.
Kada je pakao postao evidenten da se najzad dogadja osetio sam se strasno zarobljen. Nisam mogao ni na sta drugo da pomislim sem na momenat kada cu najzad dobiti dim ili liniju necega. Koliko god to banalno zvucalo izgledalo je kao da sem predao volju i zivot djavolu. Bilo mi je lose. Jako lose.
Uplasio sam se i zamolio Boga da me ipak prihvati. Zamolio sam ga i za oprostaj. Osetio sam olaksanje. Na neku cudnu foru od svih kombinacija do kraja dana nije bilo nista. Ostao sam cist. Danas mi je mnogo lakse. Znam kuda idem i sta radim.

p.s Vera je ona fina nevidljiva nijansa kaja svim drugim bojama daje lepotu zivota. I slikari sa svakom bojom mesaju belu. Pa cak i sa crnom. ...mesajte sa belom ljudi...mesajte...zagorece...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
toto-rina

Re: PRICA

Post by toto-rina »

Ma kakvi platio neko nekome. Tada su ljudi verovali u vise bogova i mnogi prinosili zrtve ubijali u ime boga i neko je dosao na ideju (normalan) da to mora da stane, a kako naterati ljude na to, pa nasli su nacin.
Ne znaci da pre togaq nisu pokusali nesto slicno bezuspesno neki drugi pa preneli iskustva. Sve su to DONEKLE pravila kojih bi normalan trebao da se drzi samo preuvelicana i verovatno dodavana.

I ne mogu svi da veruju. Nekome se ukazao bog kao Sasi a nekome nije i to je tako.
Ljudi nisu svesni da smo sasvim slucajno nastali i to je tako. Mislim sav zivi organizam.
Skoro je i bila emisija gde su neki naucnici skoro otkrili sta je doprinelo tome da od materije iz koje moze nastati zivot pocne da mrda malio sicusan organizam. Jos to da naprave u laboratoriji i prica o bogu je zavrsena za normalne. Ali njihova prica ide dalje da je to sve bog toako montirao i oni ce se prilasgodjavati (crkva) zivotu da bi nastavili da uzimaju od naroda i da daju narodu. Kako ko i kako gde.

Evo ti primer recimo covek kada se probudi togg 31 decembra on je srecan jel je nova godina veselje i ide u provod to vece. Zato je srecan i viseo i moze sve da radi taj dan. Tako i zivot. Nastali bi totalna depresija kada bi covek shvatio da posle zivota nema nista i da mu sat otkucava. Zamislite taj bedak celog zivota.
Niko nista ne bi radio, zivot bi donekle stao.
Ovako veruje u nesto ceka da se mucenicki zivot zavrsi i ako je bio dobar da pocne provod. Ali ne znaci da ljudi treba da budu zli i da nanose pakost drugima jel postoji mali promil da ja nisam u pravu a onda su najebali. Zato biti normalan donekle i to je to. Biti realan i gotovo, provlaciti se gde god mozes sa sto manje rada i sto vise uzivanja a da najmanje nastetis sebi i to je to. Inbace ranije otkrivas sta je istina.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: PRICA

Post by nanii »

Kakva interesantna rasprava o (ne)postojanju Boga od strane ljudi kojima fale neke elementarne ISTORIJSKE(NE MITSKE)činjenice. Bog je puno više od onog što mi zamišljamo. Iz ovih vaših priča i komentara se vidi da nekako imate tendenciju da prilagodite vjeru i Boga onome što vama odgovara,a kad malo bolje razmisliš to je potpuno bezveze.Bog je takav kakav jeste bez obzira šta ti mislio o tome,isto kao što to što neko možda misli da sam ja crnkinja nema veze sa istinom. Ali opet to je sad kilometarska rasprava jel? Samo eto valjalo bi da nešto saznate o Bogu kad već raspravljate o njemu.
pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply