Bolnicko lecenje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:04 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

Gledaj,ja sam ti napisala kako je u Hrvatskoj,do prije 2 god su ovdje bili posjete skoro svaki dan,a onda su to promjenili jer su cak i najuzi clanovi obitelji(majke) nosile djeci heroin.Za ne povjerovat ali tako je.
Onda su ukinuli,i moze se doc 1 put tj nakon sto obitelj(mama,tata) odrze grupu sa psihol.
mislim da ne bi trebao biti problem ukoliko nemas mamu i tatu,da ti dodje netko drugi blizak koji ce ti dati podrsku.
Samo mislim da cura,decko,frendica itd ne mogu doc,jer ,kako ti osoblje moze vjerovat da oni nisu na drogama..
Znamo da smo mi narkom.dobri manipulatori i lazljivci,pa je tako i osoblje proslo sve i svasta sa nama ,od unosenja droge na odjel,preko alkohola,sexa itd itd,i znaju sto moraju napraviti
a isto tako su svjesni da je tamo 10,12 ludjaka koji se skidaju i nisu pri sebi..
Uglavnom,za terapiju ne znam,oni ce procjenit po tebi,i vidjet ces sa njima dali ti ista treba,ili mislis da bi mogla ostat cista i dalje.
Jer znamo da se nije tesko skinut,tesko je ostat cist.
A 1 mj,5 mj,8 mj je jos uvijek malo vremena ,treba puno dulje da se covjek stabilizira ,vrati u normalu,mislim da ce ti nesto dat,makar sami blokator da pijes vani..
Ne znam to oni znaju,ja sam apsolutno za suboxone ,da se pije 1,2 god dok ne stanes na noge,i svima preporucam taj lijek,ali ne predugo jer se sa njega nije lako skinut .sretno !!
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:04 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Bolnicko lecenje

Post by Vivaldi82 »

Auuuu Kad kazes sve mi je jasno--ja se taman ponadam..al eto novog pitanja gdje stize :-D :D :smt115 ,ma samo se ti malo smiri ,pre nego sto udjes u bolnicu sve ce ti morati obajsniti ,kucni red,raspored dana,imaces prilike postaviti pitanja,umesto da se tako brines,nateraj se pozitivno razmisljati ,sad sam tu .sta bude bice,pomoci ce mi u svakom slucaju,nije vazno toliko sta ti oni odluce ,to su strucnjaci,vise je vazno da ti budes mirnija da pozitivno razmisljas a ne tako paranoicno ko sad..Nemoj ovo uzeti za lose..Pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:04 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

Nitko te ne moze na nista prisilit,ni na ljecenje,ni da trpas u sebe nesto sto ne zelis.
ALI oni ti mogu savjetovat,predlozit,sto je najbolje za tebe.
I nemoj im se puno suprostavljat,jer oni znaju bolje :)
Zasto ne bi pila blokator?
Ja sam recimo bila na sub.,u boln sam se 1.put skinula sa toga i presla na blokator .
Oni predlozili,ja prihvatila,starci bili najsretniji i eto !!
Inace previse se opterecujes,sad se opusti a kad dodjes u boln znat ces sve !
Nisi ti njihov pokusni kunic u kavezu,imas svoja prava !
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:05 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
redrum#666
Posts: 10
Joined: Thu Dec 30, 2010 1:06 am

Re: Bolnicko lecenje

Post by redrum#666 »

Motivaciona grupa ti je ono kao Amerskim filmovima , gde svi pricate i suocavate se sa svojim problemima ...
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

u 7,7 30 budjenje
Osobna higjena,namjestanje kreveta,kavica,cigar,u malom prostoru di se smije pusit
u 9 vizita,dokt dodju u sobu,vide kako si,itd
9 30 terapija,nesto sto svi dugo cekaju,iscekuju,veliki red ispred vrata ordinacije,svi zele bit 1.
10 30 grupna terap.,svi sjede i razg sa psihol,ona postavlja pitanja ,traje oko 30 min
Ljudima se vec spava,vec su pod terapij.i svi zele spavat,odu u sobu u krevet.
Drugi mogu gledat tv,citat,pusit,pit kavu,pricat,ponekad ih psihol.pozove u ured da popricaju malo.
13h rucak,14h terapija,spavanje,odmor,iza 15h se vise nista ne dogadja,dokt odu doma i ostaje 1 sestra u ambulanti.
18h vecera,21h terapija.23h spavanje.
To ti je to.Ako su posjete obicno budu popodne oko 16,17h,pola sata 1 put tj.
U boln je strasno dosadno,jedino ako se ne zaljubis pa kratis vrijeme pricanjem,grljenjem itd.
Svi su sjeb...jer ih pere kriza,lose im je,i puno puta se dogode svadje.
nadjes par frendova i sa njima provodis vrijeme.
Ljudi su jako prljavi,ljeni.
Tako ti je tu kod nas.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:05 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply