Moja ispovjest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

Da mi je znati Izabella sta si mislila time TE LO GIA AMO:::bolje ne mesati jezike..jer eto ,ovo,"vec ti ga volim" :D :lol: :?: se moze pogresno shvatiti ako se prevede kako je napisano :?: :rolleyes: Srecan BOZIC SVIM KATOLICIMA!!!
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Cz Bg 9 zadnj deo

Post by Vivaldi82 »



Vracena na istrazni blok. Postajem zaista dobra prijateljicA sa Sanjom i Zejnebom.Nemamo sta da radimo pa pricamo jedna drugoj zivotne price...koje su takve da nam zatvor skoro izgleda kao i logican nastavak svega.Obecajemo jedna drugoj da cemo cekati jedna drugu i po izlasku ziveti zajedno...Moja i Sanjina prica se podudaraju na nekim mestima jer smo obe narkomanke na H..iako je ona odrasla u skromnijoj porodici od moje,pa je novac vec od samog pocetka drogiranja morala da trazi van kuce.Tako da je jako rano pocela da bezi od kuce ,vec sa 15 i pocela da se drogira i odaje sitnom kriminalu...
Zejnebina prica bila je teska. i tuzna.Zejneb je ciganka ,rodjena je u Skoplju,u ciganskom kampu.Nije imala ni licnu,niti zdrastveno osiguranje,niti je znala da cita i pise pa smo je mi ucili.Kao dete poslali su je stricu i njegovoj porodici jer su Zejnebini roditelji imali malo novca ,a puno dece i problema.Naravno stric ju je maltretirao,zlostavljao na sve nacine..Kad je napunila 17..udao ju je..Tako je sad sa 26 vec imala 3 dece..Jedno sa stricem koje su joj oduzeli..i jos dvoje sa sadisnjim muzem..On je narkoman ..koji smrce hors..tako da je ona za njega dzeparila..Jednom se i ona malo navukla na smrkanje al se muz uplasio da ce morati i na nju trositi pa je brze bolje skinuo batinama..Ne bi vise o zivotnim pricama jer su jako teske..Te dve devojke delile su samnom sve sto su imale..hranu cigare odecu...Svoje tuge i nadanja,smeh i suze..

Po povratku iz bolnice ,dva dana posle..Lezim na krevetu popodne..je ..Odjednom pocnem da vristim i skacem po njemu....
-AAAAA,pomogajte,pomagajteeee-!1!1!
-sta je A.?'Sta ti je?sta ti je??
-Imam vaske ,jedu me,jedu me!!AaAAA
Mislim UZAS:::Dosla komandirica kaze:
-Nije to nista,desava se.Sigurno si pokupila gore u bolnici,donecu ti sampon sad.Za tri dana cemo vas dezinfikovati u komori i celu sobu ..bise sve u redu,samo procitaj uputstvo..
I donese ona meni sampon i cesalj za vaske....
-Kuku meni!Jadna ja!!!
Derem se i perem kosu...Posle mi je donela jos dva sampona ,posto to sranje od sampona nista nije pomagalo.Bio neki sampon iz zaostale humanitarne pomoci...prosudite kolko je dobar bio...A ove dve se odmakle na drugi kraj sobe,i paze da me ne dodirnu.. Jos se tripuju da imaju i one pa svaki dva sata pregledaju kosu jedna drugoj,u potrazi za novim domacim zivotinjama
-Aaa evo je,evo je!!-Zejneb
-Gdeee jee daj da viiidim-Sanja..
-A nije nije..imas perut-Z.
-Jebootee presekla si me-S.
-Koji su te moj i slali u tu prljavu bolnicu gde ludace ne brisu podove,i kupaju se za Bozic i Uskrs..cccc-Kaze Sanja-Nisi vise ni bila u krizi...
Nisam spavala ,nocima oka ne bi sklopila..Kolko su me jeli ti paraziti ne znam ..al sam kukala na sve okolo,i dosadila komandiricama i bogu i ljudima.Tri puta su mene Sanj i Zejneb vodili u komoru za bakterijsko unistavanje ,zajedno sa posteljinom i cebadi.Inace to je ona komora gde se posteljina tretira. protiv bakterija.Tri puta smo ribale celu sobu varikinom ,centimetar po centimetar,----Sad mi smesno sve to..Al tad..pa bolje da me ona gore otrovala i da sam umrla da ne dozivim tu grozotu i sramotu zatvorskih parazita--
Jel vas zanima kako sam se oslobodila??
Na kraju je Zejneb puko kurac..Nisam im davala da spavaju nocu koliko sam se okretala i kukala .Pricala nam da je i ona i,mala vaske bar 5 puta i da tu nikakav sampon ne pomaze,nego samo tretman njene babe.
Tretman se sastoji (ciganski tretman za vaske,najbolji)od toga sto mi je Zejneb drzala glavu medju njenim kolenima ,obe na podu jedna ispred druge.Dva dana i dve noci,mu skidala noktima jednu po jednu vaske i gnjide iz kose i stavljala na ogromni beli papir.A sve to boli jako...Onda me je par sati tako dusmanski cesljala dok sam ja kukala i vristala i jaukala...Posle dva dana nisam imala vaske vise..Ali nisam imala ni kosu..samo neke repove sto su ostali..Pa sam se osisala . Tj sve ukupno je proslo 10 dana. Jbg.Kad sam se resila tih govana ,mozete da zamislite kako sam se klanjala pred Zejneb ko pred kraljicom ,i ucila je svaki dan da pise i cita.Pisala joj pisma za muza,jer joj je on stalno slao neka pateticna pisma u kojima se kaje i krivi sebe sto je ona eto po 7 mi put u zatvoru..itd Jedino nigde nije pisao da se vise ne gudrira,A i on sto je pisao ...ee.. to je trebalo procitati..
I tako naucila me Zejneb i da perem ves i skidam fleke iako bi na kraju opet ona prala posle mene,i kad bi brisala sobu,i plazala se facom ispod kreveta,onas bi posle mene morala brisat..toliko sam to dobro radila,

Jednom je dosla jedna bogata riba kod nas u sobu,bila 5 dana.Imala dobre advokate,a bila zbog neke privredne prevare ,nesto sa porezom..uglavnom ,mnogo love u opticaju.I ja joj pozajmila sampon za kosu..I ona mi ostavi neke lepe pare kad je izasla tj kaze da se prebaci sa njenog na moj racun oko 3000din.,Mogo si svasta da kupis u kantini za to.Naravno za te pare sam kupila sve sto su devojke htele,napravile one spisak..Naravno cigare ..puno cigara.Jer bi toliko pusile .i gusila se ..da bi nam bilo dobro doslo kad bi petkom ostajale ili u subotu bez cigara ,pa bi se u nedelju nagutale tableta da bi pre
spavale do ponedeljka dok se kantina ne otvori.. da kupimo te cigare..U kantini je bila samo drina i best nista strane cigare sverc komerc..pa imali su zalihe stranih cigara zaplenjenih,ali su to oni pusili,dok su ostale i zaplenjenu hranu prodavali u kantini..
Saznala sam preko ostalih soba (koje su prenosile ko gluvi telefoni,novosti),da je uhapsena i devojka koja je bila samnom u delu.Naravno na setnju smo isli iz dve grupe ..Ali su mi rekli da je besna jer misli da sam je ja drukala..Naravno da nisam..Nasli su je preko telef. imenika.Mislim....Koje delo bi dve glupe narkomanke u krizi mogle pociniti...??Naravno otimacinu na ulici..kao B Bandit..Posto nam je bilo zao i trulo oteti tasnu nekoj jadnoj starici...Setamo mi po Bg i tipujemo jednu ribu,obucenu firmirano od glave do pete..mobini u ruci,poslovni razgovor,a u drugoj neka tasna firma sljasti na sve strane..E ova je nasa..mislimo mi..
Naravno riba bila u kinti ,kako smo dobro izabrale,al besna ko ris,nece da pusti tasnu,pa nece...zamalo da mi nastradamo.....ugrizla me,pa sam je morala poprskati suzavcem,da bi ova mogla oteti tasnu..,(zbog tog "malog" detalja.,delo je zavedeno kao razbojnistvo...a ne kradja sa telesnim povredama.)..I tu mi ko najvecem baksuzu ispadne mobilni.Riba se sagne uzme moj mob i zovne pandure.Naravno u imeniku su bili svi broijevi prijatelja i poznanika.0A opet im je trebalA cista slucajnost rutinskog legitimisanja da me nadju.Imala sam poternicu izdatu u Bg,a zivela u drugom graduAl me sramota zbog ovog nedela ljudi moji...Jos me sramota posle skoro 10 god.Vracam se unazad i pitam dal je moglo bez svega toga..Nije jbg..Bilo mi je tako lose taj dan..i sve bi uradila za gudru...I sad sam zavisnik,ali sve je drugacije,pijem metadon ,drugacije razmisljam ,gudra vise nije na prvom mestu i ne bi sve za nju uradila...Nema vise one krize koja te razara i pomraci ti um da nevidis izlaz i u svakoj prilici ,u svakoj osobi,vidis samo novac,...To je nivo na koji se nikad necu vratiti..

Prolazili meseci,i svakog kraja mesca nadala sam se pozivu za sudjenje,ili bar poseti advokatice...Ma kakvi..Usla na leto ,izasla..na zuto lisce i gole grane..Nisam nikad videla advokaticu do pre 5 min pre sudjenja.a pisala sam joj 3 puta molila je da dodje...I obecala joj platiti.Pre sudjenja mi rekla da cu dobiti uslovnu sa obaveznim lecenjem jer mi prvo delo,i da pare trebAm poslati na tu i tu adresu.jos mi dala da potpisem nekakvu garanciju o placanju,i da ako ne platim moze da me tuzi...cccccc..Da platim jednoj kucki koja se nije udostojla pojaviti jednom u 5 i po meseci,i okrenuti brojeve telefona koje sam joj dala...Dan pre odlaska na sudjenje stignu mi pare od ortaka kojem sam bila pisala..Kakva ironija...a ceo mardelj odsluzila bez ijednog para gaca,ijedne poslate kutije cigara,ijednog primljenog pisma...
Kad prodje neko vreme posle zatvoramcovek se trudi priviknuti se na zivot napolju,trudi se biti srecan i zaboraviti na dane u zatvoru.Polako potisnes sve to sto je bilo unutra i ne zelis misliti ni pricati...kao da je bio ruzan san.Ne cinis to zato sto zelis nego se jednostavno desi..Moras tako,da bi mogao opstati i ici napred...Nekim ljudima je dovoljno jednom otici unutra i shvatiti sta je zatvor,jer to se ne moze dobro opisati kao celina,mora se doziveti,da se shvati,,nekim ljudima je dovoljno jednom otici u zatvor da se tamo vise nikad ne vrate,a nekim je dovoljno otici jednom u zatvor da bi se vracali ceo zivot.Sve zavisi od nas samih,uvek ima izbora,uvek.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

Vivaldi82 wrote:Da mi je znati Izabella sta si mislila time TE LO GIA AMO:::bolje ne mesati jezike..jer eto ,ovo,"vec ti ga volim" :D :lol: :?: se moze pogresno shvatiti ako se prevede kako je napisano :?: :rolleyes: Srecan BOZIC SVIM KATOLICIMA!!!

ja sam napisala ono sto sam htela,a ti sad prevodi kako hoces,MOZDA JE BAS POGRESITI SAM NAMERNO HTELA....HAHAHAHAH :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

naravno..samo ti pisi ono sto oces pa nek svako prevodi na svoj nacin..U novoj godini nema vise ispovedanja i slika iz proslosti..Ona je ionako uvek tu i svugde me prati kao senka..Od sad samo price iz zivota,sadasnjost i buducnost nas cekaju da ih zacinimo iskustvima,Srecna vam svima Nova 2011 i zelim vam da budete pametni i zdravi,sve su ostalo nijanse koje boje zivot. 8) :smt114
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

srecna Nova i nema nazad naravno !
LJUBIM TEEEEEEEEEEEE :smt114 [tanz] [tanz] [tanz] [tanz]
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Moja ispovjest

Post by sunrise »

Sta to znaci da je tvoja ispovijest zavrsena?
Ako je tako, steta. No, to je tvoja odluka i tvoje pravo i ako je tako ja te podrzavam.

Kako si ove dane,kako guras ti,kako tvoj muz? Jel ti i muz radi ili je on u nekoj penziji?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
LA_COSTE
Posts: 3
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:40 am

Re: Moja ispovjest

Post by LA_COSTE »

Pa iskreno neznam odakle da pocnem raci cu da mnogima mogu da budem primjer.Davno je bilo kada sam poceo sa konzumiranjem lakih droga tj trave,boba,speeda . . . . Nako izvjesnog vremena misleci da nikada necu doci u stadij heroina,metadona-heptanona i tramal nisam moga da vijerujem.Probo sam sve vrste droga cak sta vise dosao sam u situaciju da se poredim sa danerima koji su vec na danku preko 20 god.Samo cu reci da sam u tenutcima bio na 20 tableta metadona , kutija leksilijuma od 6 mg i pored toga jos DOP .Recu da sam bio do kraja doguro cak sta vise ima testove koji su radeni na sve opijate i jednom prilikom sam bio na sve pozitivan osim trave i kokaina mislim da to dosta govori o meni u kakvom sam stanju bio.Prosao sam 3 terapijske zajednice jednu sa odradio 26 mjesci dok je program trajajo 18 dva puta sam bio na detoksikaciji idva puta u ludari .Uspio sam da se rijesim svega i iskreno kazem danas sam sretan i necu da lazem da sam zlatan jer volim povuc brzine ali ko me neznam nebi nikada reko da sam bio u tom stanju toliko sam se oporavi mogao bi jos da pisem neznam ni ja sam tako da cu ovdje privesti kraju ovu moju pricu.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Moja ispovjest

Post by edy »

[quote="LA_COSTE"]Prosao sam 3 terapijske zajednice jednu sa odradio 26 mjesci dok je program trajajo 18 m

..ovo mi je nesto poznato..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest,

Post by Vivaldi82 »

Pa evo Suceva zrako Smrtnik i Lacoste se ispovedali umesto mene.. :-D ,Ne brini draga,pisacu ja jos,bila sam malo razocarana,A sto se tice muza,to je komplikovana veza ,pa ga ne bi zvala muzem nego prijateljem.On radi,i to puno,ima svoju firmu i par radnika,gde sam i ja zaposlena..al zimi ima manje posla pa sam rada pocedjena trenutno.malo privilegija ne skodi,inace radim po potrebi i posao je prilicno tezak fizicki,divim mu se kako uspeva da toliko radi ,svaki bozji dan..pozd svima..Samo vi pisite kad ja nemam inspiraciju.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: Moja ispovjest

Post by lizard »

@Lacoste
pozdrav veliki brate
:mrgreen:
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
Post Reply