Zabrinuta

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
MajkaZabrinuta
Posts: 1
Joined: Fri May 28, 2010 11:19 pm

Zabrinuta

Post by MajkaZabrinuta »

Dobar dan dobri ljudi.
Ja sam majka (bivseg) ovisnika, i ponovo sam zabrinuta za njega. Brine me njegovo ponasanje, u pocetku lecenja je bio optimistican i otvoren, da bi u zadnjih desetak dana ponovo je postao povucen i gotovo da ne komunicira sa nama. Suprug i ja mu od pocetka lecenja(koje traje skoro dva meseca) svako jutro dajemo pola tablete naloreksa, umucenog u malo vode sa medom. Dali je moguce da on nekako vara, i da je pored toga ponovo poceo da se drogira?
Dali to moze da bude samo (uobicajna) faza lecenja, ako da, kako se krecu te faze i koliko traju? Kako da mu pomognemo da izadje iz te letargije u koju je upao?

Unapred zahvalna zabrinuta majka
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Zabrinuta

Post by winston85 »

Kako to "ima pravo" na psihicku krizu. Naravno da on to ne odlucuje. I ako je samo dva meseca momak cist, to je kratak period da bi se otklonila sumnja da ima psihicku krizu. Pitanje je da li mu je prepisna neka terapija, a ne nalorex. Mozda neki drugi lekovi uticu na njegovo raspolozenje.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Zabrinuta

Post by klara60 »

Pisala sam Vam pp., a ako zelite nastavit cemo i ovdje. Sigurno ste upoznati s tim da Vas sin polako izlazi iz one faze euforije, ono kada je sretan sto se eto ne drogira, osjeca se jakim, pobjednikom i sl, a sada polako pocinje da shvata da je tek na pocetku borbe...sada jednostavno ne zna sta bi sa sobom bez uobicajne sheme, jos ne moze da shvati da zivot bez droge moze biti lijep isl. Da Vam ne pametujem (ovo je iz iskustva moje kcerke), najbolje bi bilo da sto cesce idete s njim psihologu, psihijatru, na sastanke NA, ako ih ima u Vasem gradu...sad tek treba da se radi na njegovoj psihi...Jednom recenicom: Strucna pomoc+aktivno ucestvovanje porodice, jer ON je sad Vas centar svijeta i njemu treba sva paznja, ljubav kako bi ga otrgli iz pakla droge....Sretno!
Post Reply