BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

StopBup

BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by StopBup »

Ovde mozete izracinati svoj BMI indeks. Stavite starost, pol, masu i visinu, pa vam izracunaju.

https://www.nivea.rs/novo-od-brenda-niv ... ExEALw_wcB

Evo ovo je moj rezultat(indeks 24,4) ovo su mi izbacili kao rezultat:

24.4
NORMALNA TEŽINA
SAMO TAKO NASTAVITE, U DOBROJ STE FORMI
Sjajno! BMI kalkulator pokazuje da je vaša težina zdrava. Kroz pravilnu ishranu i dovoljno aktivnosti to će tako i ostati. Nastavite tako! Sve radite kako treba!

Nahvalise me ovi iz nivee. :)
Akkasha Come Back

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by Akkasha Come Back »

Znam za to još odavno. I pouzdano je "da okačiš mačku o rep" 🤣
Ali dobro, igramo se.
Sad mi dođe da uploadujem svoju fotografiju iz 2016-te gde sparingujem sa trenerom, na svojih 167-8 cm otprilike (smanjila sam se, sa 30 sam bila 169, 169 i po) težina tačno 70kg ALI ne smem, zabranjene su lične fotografije.
Ono što sam već jednom rekla, nije isto imati "nabijene mišiće" i 70kg ili prosto samo imati 70kg.

Ja sam skoro bila postavila fotografiju gde izgledam sa 66kg neko bi rekao mršavo. Doduše, ima i do ugla slikanja, naravno, ali zaista nisam debela. Prosek. "Onako".

A test bi mi rekao garant da skinem 20kg :lol:
StopBup

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Mon Feb 22, 2021 10:03 pm Znam za to još odavno. I pouzdano je "da okačiš mačku o rep" 🤣
Ali dobro, igramo se.
Sad mi dođe da uploadujem svoju fotografiju iz 2016-te gde sparingujem sa trenerom, na svojih 167-8 cm otprilike (smanjila sam se, sa 30 sam bila 169, 169 i po) težina tačno 70kg ALI ne smem, zabranjene su lične fotografije.
Ono što sam već jednom rekla, nije isto imati "nabijene mišiće" i 70kg ili prosto samo imati 70kg.

Ja sam skoro bila postavila fotografiju gde izgledam sa 66kg neko bi rekao mršavo. Doduše, ima i do ugla slikanja, naravno, ali zaista nisam debela. Prosek. "Onako".

Ma ne bi, dobar je test. Evo ja sam izračunao indeks za tebe, pošto znam tvoje podatke. Indeks ti je 24,8, a normalna masa je kad je indeks između 22 i 27. Uračunate su i godine, ali ti si devojka, mogla bi da spustiš na 60kg. :)
sanela

Post by sanela »

22.3
NORMALNA TEŽINA
Sjajno! BMI kalkulator pokazuje da je vaša težina zdrava. Kroz pravilnu ishranu i dovoljno aktivnosti to će tako i ostati. Nastavite tako! Sve radite kako treba!

Evo i meni je težina normalna :D
StopBup

Post by StopBup »

sanela wrote: Tue Feb 23, 2021 12:43 pm 22.3
NORMALNA TEŽINA

Evo i meni je težina normalna :D
Ti si skoro pa mršava. :)
sanela

Post by sanela »

Nisam bgmi. :)
Treniram, pa sam taman :D
Akkasha Come Back

sanela wrote: Tue Feb 23, 2021 2:26 pm Nisam bgmi. :)
To ja pričam 👍
Akkasha Come Back

StopBup wrote: Tue Feb 23, 2021 7:22 am
Akkasha Come Back wrote: Mon Feb 22, 2021 10:03 pm Znam za to još odavno. I pouzdano je "da okačiš mačku o rep" 🤣
Ali dobro, igramo se.

Ma ne bi, dobar je test. Evo ja sam izračunao indeks za tebe, pošto znam tvoje podatke. Indeks ti je 24,8, a normalna masa je kad je indeks između 22 i 27. Uračunate su i godine, ali ti si devojka, mogla bi da spustiš na 60kg. :)
Evo i ja sam izračunala, normalna sam :lol:
Devojka od 45? Lol
Žena, druže, žena...još malo pa bakuta 🤣
Inače, zaboravih pomenuti takozvane "teške kosti". I taj sam tip.
Hvala Stope što nisi bio lenj pa izračunao i za mene haha. 👍🤣
sanela

Post by sanela »

Akkasha Come Back wrote: Tue Feb 23, 2021 4:20 pm
To ja pričam 👍
Slatko je moj porok. Zato moram trenirati. Mada sam šećer zamijenila Steviom, tako da se tu i tamo počastim kolačem da uživam. A i zbog zdravstvenih razloga bih trebala slatko izbjegavati. :)
StopBup

Post by StopBup »

Verujem ti... Nego primetio sam još davno, i po sebi, i po drugima, kako čovek, naročito mlađi, tera kontru, i zauzima neki stav samoodbrane, kad mu se skreće pažnja da bi trebao da smrša, ili da se ugoji. Često kaže:"Ma taman sam, nemoj smarati!". :) To sam i ja radio svojevremeno.

Uvek sam bio vitak, sem jednog perioda od neke 4 godine, od 2010.-e, do kraja 2013.-e. U tom periodu sam nagurao i 115kg. Nisam ono bio debeo, ali se videlo iz aviona da imam 20-ak kilograma viška. Fali mi oko 5cm do 2m, pa se i tih 20.-ak kilograma rasporedilo po celom telu, pa se nije moglo reći baš da sam bio debeo, a ja nisam od onih kojima kad se ugoje, većina viška kg odlazi najviše u neki deo tela, tipa stomak, struk, noge, dupe, već se svuda taj višak raspoređivao.

Ja sam naravno na skretanje paženje za kilažu zuzimo stav samoodbrane. Odgovarao sam onim glupostima tipa:"Jebeš muško koje nema 100kg.". :)

P.s. Ne zameri Sanči sad za malo skretanje sa teme, nego samo da ti kažem. Gotivim ja tebe od starta mog forumašenja, i voleo bih da te upoznam. Ako te put navede u Novi Sad, ili Beograd, javi mi se da odemo na kafu, čaj, tako nešto, pa da malo proćaskmo, generalno, a malo naravno i o zavisnosti. Ne znam koliko si me ispratila u zadnje vreme, pa da kažem. Bio sam ove jeseni/zime, u izolaciji, na lečenju, na nekoj vrsti psihijatrije. Otišao sam nenavučen, ali svež od recidiva, koji nije bio žestok, ali recidiv je recidiv. Probio sam tu blokadu kod sebe koju sam imao, da nisam hteo da tražim stručnu pomoć. Sad kad sam to probio, rekao sam sebi da ću i u buduće ići kod doktora, sociologa, nebitno, kod nekog stručnog, čim zaškripi nešto. Ti si sociolog, a iz mog ne velikog iskustva, sviđa mi se pristup sociologa zavisnicima. Ja sam jednom bio, ne svojom voljom u odseku za bolesti zavisnosti u "domu zdravlja Novi Sad", morao sam da se testiram kod njih, da bi mi krivična prijava zbog oko 2g marihuane bila poništena. Tamo sam bio negativan, i sve se dobro završilo, ali mi se doktorka nije ni malo sviđala, dok mi se baš svideo pristup žene u toj ordinaciji, koja je socijalni radnik. Ta doktorka 'ladno prepisuje bup i metadon, i bez neke velike osnove. Valjda treba prvo da se pokuša lečenje nečim drugim, a ne supstitucijom, koja ni nije lečenje. Plus im 'ladno daje opasne "gluposti" tipa trodon, lirika, rivotril, bensedin, flormidal, i ako su na supstituciji, što je po meni van pameti. Jednom mom drugu iz osnovne je opušteno prepisala trodon, da on sa time pokuša da se skine. To je njegova ideja bila, skinuo se, ali "za malo". Ja ću kad mi zatreba, ili ako mi zatreba ponovo pomoć, najverovatnije ići kod redovnog psihijatra, ili kod privatnika. Mene je lečila mlada doktorka, psihijatar, kojoj nije baš specijalnost zavisnost, ali je i te kako upućena, i vidi se da nije od onih koje je baš briga za pacijenta, već odgovorno radi svoj posao. Meni se jako svidelo kako me gleda pravo u oči, kako me sluša, kako bira pitanja, pa kako se prijatno nasmeje i kako nije htela da mi prepiše šta sam ja mislio da mi treba, već šta ona misli...

Evo raspisa se ja. :) Dosta za sada. Pozdrav!
Post Reply